Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

bourec

Výbornej komiks,se skvělym Ryanem,a s mixem oplzlýho humoru,vtipnejch hlášek,brutalitky ,prostě ulítlá věc,která dokáže potěšit.80%. ()

dubinak

Paradoxně by se mi Deadpool líbil víc, kdyby se tolik netlačilo na pilu v tom sprostém, vyšperkovaném humoru, u kterého jsem se zasmála jen málokdy. Spíš mě potěšily odkazy na jiné známé filmy, například na X-Meny. Postupem času začínám zjišťovat, že Ryana Reynoldse neřadím ke svým oblíbeným hercům, a tak mám k Deadpoolovi odstup možná i kvůli tomu. Nemůžu na to ale házet jen špínu. Má to své dobré momenty a hlavně výborný námět. Skvělým doplňkěm tu byli dva X-Meni od profesora X a scény s nimi patří k těm nejlepším. Vracet se k tomu už ale nemusím a proto dávám jen lepší tři. ()

boogieman

Pomerne problematický film ktorému ide bezpochyby mnoho vytknúť - od laciného útočenia na niektoré súčasné spoločenské fenomény ako napr. sociálne siete, až po značne primitívny humor postavený na jednoduchej kontroverzii a stupídnych hláškach. Skutočne prepracovaných vtipov je tu pomerne málo, a bez znalostí kontextu súčasných blockbustrových filmoch, komiksu a popkultúry by film príliš dobre nefungoval. Napriek tomu je veľmi osviežujúce to ako je film na hollywoodske pomery sebareflexívny a miestami sa nebojí ísť dosť za čiaru. Pre človeka čo chodí do kina na súčasnú hollywoodsku tvorbu a neberie ju príliš vážne ide o zábavný film, ktorý je len umocnený v kine, nakoľko publikum sa miestami bude určite dosť smiať. Všeho všudy, určite sa oplatí vidieť - predovšetkým v kine. Byť blbý je niekedy osviežujúce. ()

cubajz

mašinka vydělávající peníze na pořádně našlapanou a drahou dvojku se povedla, romance dělající si (až moc často) srandu sama ze sebe, z rozpočtu, tvůrců, ze všeho. A obsahující nejvtipnější úvodní i konečné titulky posledních pár let ()

Larushka

Na to jak moc se mi nelíbil trailer a říkala jsem si, co je to za kokotinu, tak mě film mile překvapil. Bylo to fakt výborný. Zase jsem si Stana Leeho nevšimla, nechápu, co se to se mnou děje :-/ Vážně jsem překvapená, protože Ryan Reynolds rozhodně nepatří k mým oblíbeným hercům a Morenu úplně nesnáším - tady byla ale sladoucka - fakt nechapu, co se to se mnou deje :-D asi tak polovina vtipku a narazek mi samozrejme unikla - titulky mi vážně chybí. Pecka se skvělým soundtrackem. /druhé zhlédnutí s titulky, na svých pěti hvězdách si trvám! ()

campix

Kdo by čekal, že léta tvořený a stále oddalovaný projekt nakonec spatří světlo světa a dopadne ještě ke všemu takhle dobře ? Ryan Reynolds si doslova vybojoval, aby Deadpool vyšel do distribuce v této podobě a musím uznale pokývnout těmto jeho snahám. Jedna z nejlepších marketingových kampaní za poslední roky, kdy všechno, co jste viděli v traileru, nakonec funguje přesně, jak má, a zároveň dostanete ještě něco navíc. Zajímavý styl vyprávění, kdy se částečně překrývají časové linie, nabušená akce, kadence hlášek na nejvyšší úrovni, spousta filmových odkazů a mnoho dalšího navíc. Jediné, co by se dalo vytknout je slabší finále. Jsem velice rád, kam to Deadpool dotáhl. Více takových. ()

zette

Ale jo, misty to vtipne je, to je tak z me strany asi vse. Co se tyce filmu o ruznych komiksovych hrdinech, vidim, ze mi poradne ujel vlak a uz ani neni sila a chut vlak dohonit a doplnit si o nich informace a souvislosti. Presto se mi Deadpool zda az moc preceneny. ()

C0r0ner

Čeština spoustu fórů zabije, nutno vidět s dabingem, ale v originálu je to taková prdel, že jsem se i při opakované projekci řehtal nahlas většinu filmu. Je to sprosté, úchylné, drsné, kurva veselé - tedy přesně takové, jak má dobrý film vypadat. Doufám, že pokračování bude stejně kurevsky skvělé jako jednička. 100% ()

Pitam

Čistokrevná zábava. Tedy pokud připustím, že se dá označit za zábavu něco, kde se poměrně často vzduchem pohybují oddělené končetiny i jiné části těla, což obvykle není zrovna můj šálek kávy (u hraných filmů). Tady se to sice děje, ale krev zdaleka nestříká tolik, kolik by mohla, a to mě potěšilo. Úplně slyším svého tátu, jak kdysi říkával: „To je zas americký film, co? Tolik přehnaných nesmyslů a nezničitelný hrdina. Jak se na to můžeš dívat?!?“ A měl by pravdu. Je to fakt hrozná blbost, jenže mě se tyhle marvelovské nesmysly (pardon, komiksy) zkrátka a dobře líbí :-) To pak člověk „mávnutím dětské ručky“ (zasvěcení vědí) přejde i věci, jež mají na hony daleko k realitě. Trochu jsem se bál, že se DeadPool ani zdaleka nevyrovná partě okolo IronMana, leč bylo to zbytečné. Je sice dost vidět nižší rozpočet, ale pokud se někdo chce dívat jen na spousty scén se speciálními efekty, ať se podívá na Transformers. Tam ovšem, kromě efektů, nestojí za zmínku nic. Pozitivně hodnotím i tu spoustu odkazů na jiné filmy a hlavně celkové pojetí způsobu vyprávění. “Wham!“ ()

epicek

Neskutečně brutální a zábavná krasojízda. Už po prvních 30 sekundách, jsem byl nejen pobaven ale i v záchvatu smíchu. Tenhle film si právě nehraje a ani se netvaří jako něco vážného, a servíruje nám všechno pěkně za syrova a nekompromisně. Hlášky téměr v každé větě vždy trefné a hlavně vtipné a postupné odhalování Deadpoolovi minulosti taky dokáže udržet tempo celého filmu a co se týče množství odkazů a gagů na jiné filmy či herce, je jich vážne mnoho ( a to nemluvím o cameu pana Stana Leeho, které opět nasadilo laťku o stupeň výš) . Hlavní kouzlo bude v tom , že pan Wade Wilson vážně není superhrdina , takže si může dovolit chovat se jako totální hovado bez hranic. Marvelu se zase něco povedlo a myslím, že více toho blázna nebude vůbec na škodu ba naopak asi ani nebude jiná možnost. Jsem brutálně unešen a nadšen, jelikož to byl "hrdinský" masterpiece. Dokonce tak , že jsem musel jít podruhé! P.S: Potitulková scéna byla přesně taková, jakou jsem čekal, však uvidíte sami :) My name is Pool. Dead. ()

Gabbo

Wau. tohleto mi sedlo jako prdel na hrnec! Ryan Reynold mi nikdy nepřirostl k srdci, ale Deadpool je v podstatě jeho one man show. Bál jsem se, že klasicky to nejlepší bude v traileru a zbytek nuda, ale Deadpool sype celý film obscenní a vulgární hlášky a popkulturní narážky přesně dle gusta mého nevyzrálého pubescentního já. Aby bylo na co koukat, tak je tady překrásná Morena Baccarin, které to neskutečně sekne. Počáteční dějový spád sice v druhé půlce trochu zvolnil, ale v mém nadšení jsem se ani sekundu nenudil. Je vidět, že je to tvůrci vysněný film, a menší rozpočet převažuje neskutečné nadšení - můj první zážitek z 4dx kina jsem si nemohl představit lépe! ()

Šimpy

Zatím za čtyři, uvidíme, zda jendorožec při příštím shlédnutí zaboduje víc...škoda, že jsme se nedočkali rozuzlení s Gitou ;-). Tak po upomínce od uživatelky doplňuji, že po druhém shlédnutí (taky v kině bezvěrci!) nechávám 4 hvězdy, i když film se mi líbil mnohem víc a víc jsem si ho užil a bavil se :-). ()

carly

A cena za najlepšie úvodné titulky goes to ... Deadpool zdvihol latku pre všetky budúce aj minulé comic-based filmy poriadne vysoko. Všetko v ňom sedí na milimeter. Casting, scenár, efekty, hudba, všetko. Ten film neberie nič a už vôbec nie sám seba vážne a pritom je serióznejší ako infarkt. Budem sa z neho ešte dlho spamätávať. A ešte dlhšie z neho budem nadšená. Druhý diel teda príde kedy? ()

Gaaron

Strašlivě sympatický počin s velikým srdcem, ač prázdnými kapsami. Proč jen za tři (alespoň napoprvé), i když jsem se v kině za břicho popadal jako všichni kolem? Protože jsem sprostý story-nazi a Deadpool je se svým jednoduchoučkým originem mnohem spíš nepříliš vychytralý pilot seriálu než plnohodnotný film. Což zamrzí, zvláště když se scénáristé titulují jako "the real superheroes here" a v několika okamžicích (navození silného a uvěřitelného vztahu mezi hrdinou a jeho dívkou během jediného kraťoučkého dialogu) ukazují, že na to mají. Rovnou se ale dosti těším na dvojku, které budou dolary od počátku padat z kapes a nebude se muset zdržovat žádnou back story. Brutální akci od začátku do konce proloženou tunami nekorektního humoru a CGI si rozhodně nechám líbit. ()

necisty

Brutálně dobře natočená formálně nekompromisní hromada sraček a těch největších p*čovin. Proč pořád dokola točí ten jeden stejný scénář?! To už rovnou můžete dávat plný počet romantickým komediím, protože to opravdu napůl romantická komedie je. A že to bylo vtipné? No jo, ale z toho ohromného množství hlášek byly ty nejlepší v traileru a ve zbytku to negativně kompenzovaly ty méně inteligentní. Jakoby se snažili zavděčit úplně všem. No a co, že to nemá PG-13, stejně na to ty malé děcka a paničky s manželama půjdou a budou tomu sekat poklony. Takže co se nám z toho stává? Komerční sračka, tak je to. ... Cinestar Anděl ()

Sammya

"Pool. Dead." Deadpool hláškuje, řeže nohy, ruce a hlavy (včetně vlastních), za každým druhým slovem má shit, fuck nebo koule, má love-hate vztah s X-Meny a obsesi chlápkem jménem Francis (a Hugh Jackmanem). A my ho žerem. ()

Morzael

Už jsem měl nakliknuto pět hvězdiček, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel. Proč? Že je zápletka filmu celkem ohraná bych byl ochotný ještě přehlédnout, stejně jako občas přízemní humor. Bohužel si ale myslím, že film postavený na odkazech, vtipných situacích a hláškách pobaví napoprvé, napodruhé, max napotřetí, ale pak už budou vtipy ohrané a vám nezbude mnoho důvodů, proč se na Deadpoola ještě někdy podívat. Je to šílená, vtipná a kulervoucí jízda, kterou jsem si v kině užil jako dlouho nic, jen si myslím, že Deadpool je spíš láska jen na jednu noc, než dlouholetá srdcovka. ()

PavelVanekArt

,,Musíš mít nějakou originální přezdívku!" ,,Kapitán Deadpool..." To bylo pořád Deadpool sem, Deadpool tam, masakr toto, masakr ono. Bez nějakých doprovodných přátel jsem si na to zašel už první den Olomoucké premiéry a dělal mrtvýho brouka. Jako co o tomhle filmu mám psát? Prostě pecka, masakr. A na druhé shlédnutí? Wade Wilson, bývalý člen speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Zbraň X, známého především Wolverinovi, byl jejich první účiná zbraň. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. Vypadá dle vlastních slov jako „avokádo, které mělo sex se starším avokádem". I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. Vtip, nadsázka, sebeparodie, proboření čtvrté stěny (hrdina komunikuje přímo s divákem), začlenění do universa X-Menů, brutalita, vulgarismy a kurevský tržby. To je Deadpool. Nemám tu co chválit a už vůbec nic co shodit. Ten film je prostě geniální po všech směrech, ať ho berete jako komiksovku, komedii, romantiku nebo jako naprostej úlet. Na každém kroku mrknutí na celý komiksový vesmír a to je moc super. Všechno se povedlo, efektní spomalovačky, sakra dobře udělané CGI triky, humor samoúčelně-originálně nastřelený, žádné vyloženě slabé momenty, vynikající soundtrack ať od novodobé hvězdy jménem Junkie XL (Mad Max) nebo třeba DMX. Ryan Reynolds si skvěle napravil reputaci. Viděli jste to? Pecka jako svině, že? Těšme se, jak Deadpool změnil pohled (a hlavně samotnou tvorbu) na komiksové filmy a hlavně na oznámený druhý díl. Tohle míří jedině nahoru. Tak jednoduše 5* a.k.a 100% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)