Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Alementina

Vizualne 5*, dejove 3,5*, ale jako celkovy filmový zážitek v kině 5*. Po dlouhé době jsem si užila 3D a nejlepší jsou hlášky... Spoiler: Spock má za ušima. Mam tu torpéda a nebojím se je použít :) ()

SarumanKo

V každom ohľade o stupienok slabšie ako prvý Star Trek, s výnimkou záporáka. Všade, kde sa objaví fenomenálny Cumbertbatch, majú ostatní herci po chlebe, dokonca aj v tejto talentovanej a zohratej zostave. Abrams stále bezchybne pracuje s postavami, príbehom i akciou, pri ktorej si človek nemusí pomyslieť, že tú sériu vesmírnych explózii už niekde videl. Tentoraz však mám pocit, že tej akcie bolo veľa a to na úkor deja. Tam, kde by si niektoré postavy ešte zaslúžili byť využité, motívy prehĺbené a udalosti dovysvetlené, J.J. uprednostňuje potreby popcornového diváka a na môj vkus ho až prehnane zahlcuje impozantnou akciou, trikovými orgiami a nadužívaním „lens flare“. V závere som slzil, nie však dojatím, ale kvôli unaveným očiam. (7/10) ()

esopesokeso

Takže...technické spracovanie je výborné, má to aj príbeh, potrebnú šťávu... ja som bol v napätí ako ked som raz vymeňoval taký kábel do televízoru, ked sme slabo chytali čt1 a zatancoval som nechtiac brachovi odzemok.To boli časy, ked ešte dávali serial...Jednoducho ma pozeranie tohto startreku dosť bavilo, ožil som, a vzbudil u mňa záujem aj o ostatné startreky.Pozrel som si včera rasy tohto fiktívneho sveta a dnes planujem "Star Trek VIII: Prvý kontakt", tam kde to všetko začalo, tam kde ľudstvo vynašlo warp pohon a vulkánci ako prvý mimozemšťania kontaktovali ľudstvo... ()

gogos

Ano. Pompézní výprava, bombastické efekty, super hudba a fenomenální Benedict Cumberbatch dělají z nového Star Treku skvělou podívanou. Parádně se na ní kouká, vesmírné bitvy plní sny každému malému děcku a i tentokrát dokázal J.J. Abrams to, že má zkrátka talent ukočírovat monumentální projekt. Bohužel, pro mě Do temnoty trpí syndromem třetího Temného rytíře, a sice to, že se autorům podařilo trumfnout předchozí díl co do efektů, velkoleposti a prakticky všeho, kromě kvality. Nevím proč, nový Star Trek mě do děje nevtáhl tolik jako jednička, Možná je to jen můj problém, nicméně si myslím, že někdy moc škodí. A to je případ i tohoto snímku. Ale i přes to, že mě pokračování tolik nechytlo, stále se na něj skvěle kouká a dobře se při něm baví. Velmi pěkný čtyřhvězdičkový letní blockbuster, který mě do kolen rozhodně nesráží... ()

Tony.cs

Potvrzuje se, co jsme již věděli z prvního dílu. A tím je, že herci byli vybráni skvěle a i díky nim kouzlo Enterprise zůstává stejné jako kdysi. Obrovským plusem pro Into Darkness je bezpochyby Benedict Cumberbatch. Je to vynikající herec a jeho Khan vysoce převyšuje šíleného, leč charismatického staříka z Khanova hněvu. Film jsem si díky precizní režii výborně užil. Pecka! Otočení pólů finále (původně Kirk využije Genesis a Spock je zabit radiací) pobavilo. ()

Žralok

Jedničky jsem se celkem bál, i proto že původní Star Trek mě nikdy moc nechytil. Pak jsem se nechal zlákat kladnými recenzemi a byl jsem unešen. Nyní když jsem se konečně dočkal dvojky tak jsem si jí celej natěšenej pustil a musim říct že jsem rozhodně nebyl zklamanej. Tentokrát je posádka kapitána Kirka vržena před největší nebezpečí nejen pro ně ale pro celou flotilu. Na scénu přichází záhadný terorista John Harrison. O jeho záměrech a cílech je velice mnoho nejasností. Enterprise je vyslána aby ho vystopovala a dopadla. Jenže jak posádka zjišťuje, nic není tak jasné jak se může na první pohled zdát. ()

blackrain

Benedict Cumberbatch byl jako záporák dokonalý. Postava Khana mu sedla jako ulitá. Netušila jsem, co od něho můžu očekávat. Byl velmi inteligentní, silný a šel si tvrdě za svým cílem. Takový záporáci jsou tím pravým kořením. Po prvním dílu jsem byla hodně zvědavá, kam se vrtneme tentokrát. Legenda je zpět a Abrams to s ní umí. Jen tak dál. Užívala jsem si sledování a tak to má být. ()

Kaluž

Jsem tak trochu ignorant a staré filmy o v pyžamech navlečené posádce vesmírné lodi Enterprise jsem neviděl a nic na tom nehodlám měnit (tyhle dva kousky mi bohatě stačily). Původní filmový Star Trek je pasé a zapřísáhlí fandové mi můžou čadit klacek. Teď je v kurzu Abrams a ten mě již ve druhém trekovském celovečeráku utvrzuje v tom, že je to muž na správném místě. Epický, osudový a v tomto případě přímo megalomanský sci-fi nářez nejvyšší jakosti. Samozřejmě jsou tam ty "pohádkové" aspekty, pořád je to naivní space opera pro masy, ale šlape to náramně. To, co je na tomhle filmu úplně nejlepší, je hlavní záporák. Nevýrazného Mažňáka Erica Banu z prvního dílu vystřídal démonický Losna Benedict Cumberbatch. Ten když promluví, stávají vám hrůzou chlupy na těle. Manipulativní, zdánlivě neporazitelný a totálně bezskrupulózní überhajzl. Nový Star Trek je řemeslně vypiplaná záležitost se skvělým hereckým obsazením a když odečtu tu úvodní scénu, je téměř bez hluchých míst. Že J. J. Abrams režíruje Star Wars? Shut up and take my money! ()

Mikita

Precizní, chytré, skvěle propracované efekty, scény i kostýmy (až na Spokovy uši). Chyběla mi však hravost předchozího dílu. Polapení na závěr bylo také takové divné, nepovedené. Jinak odkazy na původní Khanův hněv byly sympatické a ta hudba a závěrečný proslov z původní série? Tím to mělo skončit a byla bych spokojená. Film má své chybky spíš v příběhu, ale tak reálně vypracované vesmírné prostředí jsem dlouho neviděla. Normálně pomalu věřím, že jsou nad námi vesmírné lodě, co používají warp rychlost. ()

suicide

Oproti prvnímu Star Treku z dílny Abramse s restartovanou posádkou došlo k několika změnám - vytratil se trochu ten punc novoty, přibylo akce, velkoleposti a patosu (toho správného amerického) a Star Trek má bohužel našlápnuto jen na průměrnou novou sérií filmů - s méně kvalitním scénářem, ale velkolepějším čímkoli ostatním (ale to až do budoucna). Ale zpět k tomuto druhému Star Treku. Abramsovi se podařila skutečně pěkná podívaná, zopakuji i tisíckrát zopakované: Zachary Quinto je skvělým Spockem, a Benedikt Cumberbatch jako hlavní záporák filmu? No uznejte - skvělý herec, hluboký hlas, dobrej ohoz - tomu si i dá fandit.Takže verdikt? Líbilo se mi to hodně, všechny nesrovnalosti a povzdechy zatím přejdu, ale stejně si neodpustím malé fanouškovské rýpnutí. Khana, ať už se svět restartoval nebo ne, potkat neměli a hloubce citů mezi Jimem a Spockem nevěřím, na ně je ještě brzo. Ale alespoň se zrcadlově obětoval právě Spock, protože je chladně logický, a to je právě logické. ()

movieband

"Now, shall we begin?" Úctyhodné pokračování remaku z roku 2009 s výborným (!) Cumberbatchem. Podle trailerů, které jsem viděl všechny (před projekcí jsem se za to proklínal), jsem měl už nalinkovaný děj a myslel jsem si, jak to bude předvídatelné. Film mě, ale hodně překvapil, jak svým dějem, tak i dějovými zvraty. Efekty byly místy dost realistické a to co na mě čpělo z trailerů (ponurost) se ve filmu pěkně dostávala na povrch, jen místy byla atmosféra slabší. Herci byly stejně dobří, jak v předešlém díle a Cumberbatch byl démonický záporák. Ten jeho hlas je bombastický a na Khana se fakt hodil. Jen ten konec mi přijde trochu utnutý (SPOILER když Uhura sdělila Spockovi, že Khan je jediná možnost na záchranu Kirka .. střih a následné probuzení Kirka ve špitále, to mi tam přišlo moc narychlo. Čekal jsem nějaký proces KONEC SPOILERU) Jinak si film nemůžu vynachválit. Sem s třetím dílem! 88% ()

DH3Factor

Letošní rok přeje dvojkám. Vedle velmi vydařeného podzimního Kick-Asse, jsme se již v létě dočkali nového Star Treku, který v kinech bojoval se silnou konkurencí. Já se k němu bohužel dopracoval až nyní, ale lepší někdy než-li vůbec. A co jsem dostal? Solidně vypadající vesmírnou střílečku se starými známými. Jednička mě jako nastartrekaře docela potěšila, ale radostí jsem zní nevýskal. Byl to takový Abrahamsův seznamovák s modlou svého mládí. Oproti tomu dvojka jde tvrdě za svým. Již nic nevysvětluje a pouze koná, což je od ní velmi sympatické. Záporák je černý a zlý (slibovanou temnotu jsem sice necítil, ale po Batmanovi to asi stejně dlouho nikomu věřit nebudeme že?) a jeho pohnutky jsou jasné. Kirkovy a jeho partě se jeho zájmy příliš nelíbí, takže nám vzniká galamatyáš výměny názorů a střel z laserových děl. Ve výsledku je to lehká a pěkně plynoucí zábava pro všechny nadšence do vesmíru, výbuchů a dalších skopičinek s tím spojených. Po velmi velmi velmi velmi velmi dlouhé době dvojka lepší než její předchůdce. 80% ()

italka63

A já se tak těšila!:-( .....a zklamání. Kdyby nebylo druhé poloviny filmu, nevím. Určitě skvělý Cumberbatch,měl charisma. Kirk kulí oči jako při návštěvě muzea kosmických letů při pohledu na Sputnik, Spock byl mdlý, vytratil se jemný humor, hudba nic moc....proč mi to tvůrci udělali? Abych nezapomněla, závěrečná sekvence po skončení filmu s průletem vesmíru, ta ušla. ()

..Lucas..

Miluju původní seriál Star Trek a film mi připomněl vše, co jsem na něm miloval. Úžasná akce, záporák, příběh, efekty. Skvělé. ()

scroochy

Prozatím 4*, protože si nejsem jistej, jestli to bude bavit tolik i na další zhlédnutí. Technicky naprosto perfektní, emocionální momenty kupodivu fungujou, děj odsýpá a je plný twistů a překvapení (trailery byly díkybohu značně zavádějící!). Cumberbatch bezchybnej. Až na přílíš průhlednej závěrečnej napínák jsem spokojenej. EDIT: Tak i napodruhé super. Ve výsledku asi tak 4 a půl *. První Star Trek se mi však líbil o fous víc, takže ten má u mě 5*. ()

Philcze

Abrams a jeho crew se odvážně vydávají tam, kam už se kdysi dávno někdo vydal, ale zápletka díky přetočení "formule" funguje výborně a zároveň přidává to, co napumpované jedničce malinko scházelo... emoce. Vztah mezi Kirkem a Spockem je vyždímán na absolutní maximum a i když je dvojka o řád temnější, ani zde nechybí nálož geekoidního humoru a bezchybné, ryzí space opery. Někomu možná bude scházet nálada rozjuchané jedničky, ale po tom, co Abrams provede po přehoupnutí do druhé půlky a nastartuje nezastavitelnou dávku emocí a boží akce, uvidíte, že tenhle pád do temnoty má hodně co do sebe. 95% (Cineplex Dresden, 12.5., 3D + orig. znění) ()

Vampireman

Film stabilizován divákem především znalostí souvisejících Star Trek počinů. Pak si můžou tvůrci bez problémů dovolit vršení patetismu v logicky nejděravějším příběhu, jaký jsem viděl až kam mi mysl sahá a lidi to sežerou, protože se obeznámeni baví a dalším stačí zřejmě "pouze" epický vizuál (jenž je navíc barevně skvěle vybalancovaný). Svými ohranými nebo naprosto debilními postupy (mrazení sopky, superkrev!) jen těžko může jiného diváka vtáhnout. Keptin on dzi bridž! ()

Thomassi

Už trailer ukázal celému světu, že pokračování Abramského Star Treku bude daleko větší nášup než první díl. Tak, jak jsem se kdysi dávno jedničce vyhýbal, tak dvojka byla jedním z nejočekávanějších filmů tohoto roku. A jak to dopadlo? Ano, film je to skvělý co se týče vizuálních efektů. Džej Džej by si ani nemohl dovolit na tomto aspektu šetřit. Akčních scén je tu nespočet a každý si příjde na své. Film je to skvělý i co se týče hereckého obsazení. Posádka Enterprise je ve stejném složení, ale humoru má na rozdávání jako nikdy předtím. Osobně jsem si ale oblíbil trošku paradoxně postavu zápornou. Benedict "Sherlock" Cumberbatch svoji roli zvládl bravurně, s respektem a s kouzlem. Film je parádní i po zvukové stránce. Dunivá hudba parádně seděla do vesmírných soubojů. Film ale totálně propadl v překvapení a možnosti ohromit diváka, tedy mě. Všechny ty skvělé a dechberoucí scény byly už v traileru. A to je fakt, který se u takového filmu nedá odpustit. Pořád je to ale nadprůměrná efektní podívaná, která pobaví a pro ty, co neuvidí ukázky, to bude dost možná nářez tohoto roku. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)