Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Evlin

Režie fajn, herecké výkony fajn, hudba fajn, efekty fajn, prostě celý film je fajn nemám žádný problém a můžu jedině doporučit. Plus perfektně zahraná role Benedicta Cumberbatche. Viděl jsem to v kině 3D verzi a nemám co dodat. Za mě 5* > 100%. ()

andaa

Tak tomuhle se říká zážitek. Když jde člověk do kina rozumnou dobu, tak tam nelezou ani malí smradi s popcornem a tím pádem nic neruší. Dokonalé, perfektní, výborně zahrané. Takový návrat do mládí. Jo a už chápu Sheldona Coopera. :) ()

Košoun

V žánru "scifi blockbusteru" se tomu nedá vůbec NIC vytknout. Naprosto dokonalá podívaná, od které dostanete přesně to, co očekáváte. Zběsilá akční jízda, vynikající vizuální efekty, vtipné dialogy, sympatičtí (a talentovaní) herci, epická hudba, dojímající hepáč... J. J. Abrams to dotáhl k naprosté dokonalosti, film si opět užijí i ti, kteří nejsou obeznámeni s celým universem Star Treku (ale doporučuji vidět alespoň předchozí Abramsův film). Ještě víc zbožňuju Chrisa Pina, Zachary Quinto si v tomto filmu získal také mé sympatie... ale největší překvapení Benedict Cumberbatch! MY GOD, jeden z nejlepších záporáků EVER. A k tomu Peter Weller z mého oblíbeného Dextera. Jediný, kdo mě úplně nebral byla ta blond dcera admirála (Alice Eve). Každopádně epická podívaná a už se nemůžu dočkat dalšího dílu a především Abramsových nových Star Wars, který doufám budou podobně epický a dokonalý. ()

Chundys

Absultní extáze nového Star Treku (počítám do toho i předešlý díl)! Abrams si hravě poradí se vším! Úžasný prostor pro okolí vesmíru, Z warpu by mi běhala husí kůže a Enterprise je k nezaplacení! V kině jsem si to užil a hltal jeden záběr za druhým a v půl jedenácté večer jsem byl smutný, že to tak rychle uteklo! Perte třetí díl :-) ()

simon84

klasickej americkej blockbuster, kde je prostě všechno: výborný efekty, jedna akce střídá druhou, krásný ženský, sympatický hrdinové, výbornej záporák... zápletka taky docela ujde. Já se prostě přes dvě hodiny bavil, takže za 5 a nazdar. :-) ()

LordBeeDoO

Výborné pokračování výborného filmu a v podstatě jedna z mála příležitostí užít si výborné efekty současně i s nějakým dějem (i když trochu předvídatelným) a smysluplným scénářem. Líbí se mi, jak se film pohrává s myšlenkama z původních star treků a jak se drží jejich konceptu a vize. K tomu charismatičtí herci a trocha toho vtipu. Super. ()

TomasKotlant

Dobře dramaturgicky zvládnuté, výborný vnitrozáběrový střih a velmi slušné efekty dělají ze Star Treku: Do Temnoty vysoce nadprůměrný film pro širší okruh diváků. *** Ve zkratce: Khan a jeho 72 přátel. // Filmová noc 2013 ()

Mona-Lisa

Když je aktuální trend nuzných předělávek (Spider-man, Muži co nenávidí ženy) nebo překombinovaných "dvojek" (Univerzita pro příšerky, Red 2) a člověk díky nim stráví notnou dávku času přemýšlením o dalším zabitém času v kině, potřebuje jistotu dobře investovaných peněz. Ano, potřebuje pana Abramse :-) Muže, jež namíchá koktejl z chemie mezi hlavními hrdiny (lépe to vyjádřit nelze :-D) + senzační hudby + mírně předvídatelného děje a jen tak mimochodem dodá padoucha roku v podobě Benedicta. Díky moc J.J.! ()

TaanStari

Chtěl jsem Borgy nebo aspoň pořádně Klingonů, ale nevadí, Cumberbatchův Khan je jeden z nejhrozivějších hajzlů, co jsem kdy viděl. Skvělý film, ale snaha o dramatičnost se trochu míjí účinkem. Pike si svoji úlohu odsloužil už v jedničce a jeho smrt funguje pouze jako Kirkův motivátor (a jako vedlejší postava v divákovi nic moc nevyvolá) a poslední půlhodina (po odpálení torpéd) byla prostě zbytečná, jednoduchá, natahovaná a průhledná... Na co protahované záběry na umírajícího Kirka, když každý už dopředu ví, jak to dopadne? Zkrátit, ukončit to totálním zničením USS Vengeance s Khanem na palubě a o 5* bych uvažoval. ()

Tred2

Osobně jsem nikdy nepatřil mezi skalní fanoušky ST, považoval jsem to za solidní scífko, které mě ale nijak blíž neoslovilo. Abrams to ale rozhodně změnil. Into Darkness je krásný příklad toho jak se dají, a jak by se měli, utápět peníze v sci-fi žánru. Technická stránka filmu je bez debaty brilantní. Herecký squad perfektně uspokojí dnešní publikum a při tom zvládá svoje základní funkce. Populární hláškování funguje taky velmi dobře a dokonce i po emoční rovině to šlape jak má (správně vybalancovaný poměr všech žánrů). Záporáci jsou trošku na pozadí a jejich "techniky" a ne/propracovanost jejich konání trošku zamrzí, ale člověk nemůže chtít všechno. A nebo třeba na potřetí ano? ()

KOZEL84

Vypadá to sice moc hezky,ale jinak mi připadá jako by se J.J.-ovi moc nechtělo,nebo byl myšlenkama v jiné galaxii.Po jedničce,kterou můžu ojíždět imrvére přichází jedna z nejzbytečnějších dvojek co sem kdy viděl.Nejspíš zase Lindelof čaruje,protože to je neskutečně odfláklý a plochý scénář.Veškerá konverzace všech postav ve filmu mě vlastně nezajímala a vyčnívá z ní akorát to,že Spock je tu na dělo (a asi proto si s Kirkem oproti Khanovu Hněvu-který sem nedávno sjížděl-vyměnil místo,protože on by nikoho nedojal).To nejhorší ale odsrali záporáci.Jejich neexistující motivace chápe zas asi fakt jenom Lindelof,protože o žádné ''Jokery'' se tu nejedná a kluci opravdu nemají žádný důvod dělat co dělají.A tak zas nechápu chvalozpěvy na Cumberbatcha,který se na Banu vůbec nechytá.Klingoni z toho taky vyšli jako pěkní kreténi,kteří tu sou jen aby tu byli.Hej vole jestli J.J. toho kokota nechá šáhnout na Star Wars,tak to at' nás provází síla! ()

loki5

Je to zábavné. Příjemně to odsejpá. Není to povrchní ani hloupé. Místy to pěkně převrací původní Star trek ale spíše je to pocta než pohrdání nebo parodie. Jsem spokojen víc než u dílu prvního. Jen některé podivné části interiéru lodi působí poněkud nereálně. Jinak nemám moc co vytknout. Jenom snad to neustále odkazování by si už mohl Abrams odpustit.. ()

Omnislash

kdyz se z matrixu odstrani efekty, zbyde par zajimavych dejovych zvratu a originalni myslenka. kdyz se ze star treku odstrani efekty, nezbyde zhola nic. v podstate je to asi spise k tem dvema hvezdickam nez ke trem. prvni tretina filmu je absolutne zbytecna a kdyby byla vystrizena, vetsina divaku by to nejspis ani nepoznala. zbyle dve tretiny jsou zbytecne mene, ale zazrak to tez neni. chapu, ze dnesni filmy musi byt o efektech, ale je opravdu nutne, aby byly pouze o nich? co treba nejaky ten dej a primitivni zapletka, aby se bavil i divak, ktery si pred cestou do kina nevyndal mozek? ()

Saur.us

Abrams ubral v humoru a přidal ve velkoleposti a vytvořil něco, co celkem v klidu šlape prvnímu dílu na paty. Spektakulární zábava. ()

tomo41

Napriek celkom dlhej stopáži a neustálej akcie sa vo filme toho až tak veľa neudeje. Možno je to len pocit, pretože Abrams od úvodnej sekundy po poslednú divákovi servíruje samú akciu a tak nie je čas na premýšľanie, alebo scény, ktoré by po ňom volali. Podobne ako u predchodcu, chýba mi tu hĺbka. ()

Dr.Manhattan

Fuuuha. Pre mna uplna „emotional bomb“ ...sceny nabite emociami striedali jedna druhu. No nemam slov. Jednotka bola skvela no dvojka je pre mna este lepsia. A zdala sa mi rezijne este viac vyspelejsia, aj ked som nevedel ze je to mozne. JJ ide hore... ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)