Nad malebnou dedinkou, kde vládne chamtivý starosta Lakota (Miroslav Donutil) sa zmráka. Nebo sa ale jasní a polia vysychajú, životodarná voda sa vytráca z okolitých príbytkov. Dažďová víla (Lenka Vlasáková) bola prosiť za ľudstvo u samotného Slnka (Marián Labuda), a to mu dáva  poslednú šancu na nápravu. Jedny z posledných čistých duší - Kvetuška (Vica Kerekes) a Ondra (Jakub Gottwald) - musia svojou láskou prekonať lakomosť a egoizmus okolia a presvedčiť štyri vládnuce zemské živly Vzduch, Oheň, Zem a Vodu o tom, že všetci ľudia nie sú zlí a zaslúžia si na Zemi žiť. Kvetuška ide hľadať Dažďovú vílu, no jej úloha je ťažká, preťažká... (TV JOJ)

D.Moore

Výpravná a sympaticky obsazená nuda s několika světlými chvilkami, z nichž tou nejsvětlejší byla nejspíš párminutová rolička Petra Nárožného. Jinak jsem si ale mohl hlavu údivem ukroutit, protože děj byl nebývale podivný a nad logikou toho, kdo kam a proč šel, kdo šel za ním, kdo se vrátil a co s ním bylo pak, mi zůstával rozum stát. ()

Sandiego

Poměrně zbytečná pohádka. Slabý scénář, který sice staví na klasickém odkazu českých pohádek, ale nedokáže jej ničím obohatit. Navíc tři úkoly dešťové víly jsou tak odbyté, že nevzbuzují ani napětí, ani překvapivé rozuzlení. Samotný děj je podivně roztříštěný a zkratový, postavy velmi ploché a nesympatické a výprava a triky spíše dávají vzpomenout na nechvalně proslulé štedrovečerní pohádky České televize. Obohacující je akorát exotické prostředí Islandu, který uměl nadaný kameraman Faraisl využít a jediné opravdu komické momenty má na svědomí lékař v tradičním podání Petra Nárožného. Zbytek stopáže má pak dost uspávající účinek. ()

castor

Nenáročné, ale nakonec ne až tak špatné, jak by divák od tuzemské pohádky poslední doby čekal. Aneb jedna víla zjistí (že jí to trvalo?), jak jsou lidé nerudná hovada, teda kromě Květušky (Vica Kerekes se po delší době nesvléká), a přijdou o vodu. Samozřejmě všechno dobře dopadne, i s Květušky milým mládencem. Přál bych si kapku víc emocí, vyšší zájem o postavy, pestřejší děj a kratší stopáž. Vizuál je nicméně solidní, Hapkova hudba příjemná, herci nejsou křečovití jak v devadesáti procentech podobné produkce. Takže vlastně docela dobré. ()

otík

Typicky nově udělaná pohádka, která místo aby člověka rozveselila, tak ho spíše uvede do rozpaků. Místy je pohádka poměrně zmatená, osoby se vynořují a zase zanořují na místech, kde by to člověk ani nečekal. Nic veselého se během děje neodehraje, zlo není potrestáno, druhý hlavní hrdina je vlastně zbabělec, žádná z postav nemá šanci na naše sympatie a happy end se koná jen díky nadpřirozeným silám. Ve výsledku to sice není velká tragédie, ale nic víc než průměrná pohádka to není. ()

NinadeL

Cieslar dokázal, že umí - a potvrdil jsou pověst už v takových velkých filmech jako Der Lebensborn - Pramen života a Krev zmizelého. Dešťovou vílou docela mile překvapena. Po dlouhé době je to pohádka v české kotlině skutečně filmová. Má skvělé triky, kameru a hudbu. Obrazová koncepce lahodí oku, stejně jako pečlivé a osobité kostýmy. Příběh je jasně pospojovaný tradičním pohledem na český venkov a nadpřirozenem motivovaného nejzákladnějšími barbarskými náboženstvími. Střední a starší generace hraje výtečně a jediné, co nefunguje, žel jako již tradičně, jsou nové mladé tváře. Výkony Kerekes a Gottwalda jsou ukázkou až neuvěřitelně nefilmového herectví. Proto je mi záhadou, proč se pořád pokoušejí tyto mladé "talenty" ze Slovenska nebo nekonečných seriálů, když to ty žádané výsledky nemá. ()

• Při pozorném sledování filmu lze vypozorovat, že záběry pohádky pořízené u vodopádů na Islandu jsou shodné s úvodní části filmu Prometheus (2012). (MartinM)
  • Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)
  • Kvůli výraznému slovenskému akcentu Vici Kerekes, představitelky Květuška, ji při postsynchronech nadabovala mluveným slovem i zpěvem Hana Kusnjerová. Stejná dabérka jí propůjčila hlas i v pozdějším filmu Sedm dní hříchu (2012). (funhouse)