Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

Crupier

Sociální síť aka Facebook style je hodně zajímavá záležitost zachycující okolnosti vzniku a zdokonalování "Facu" (i jeho odvrácenou stranu) až k jeho dnešním proporcím. ()

Dashiella

Réžia ma nedostala, scenár áno. Z Andrewa Garfielda som paf už dlhší čas a postavy boli uveriteľné. Čo ma ale nas.alo bola scéna veslárskeho preteku- totálna zbytočnosť. Dala by som 5, ale keď si pomyslím, že by som tento film mala priradiť k svojim favoritom, tak radšej slušné 4 ako väčšina z vás- čo je zaujímavé, lebo tomu filmu presne chýba niečo k tomu, aby bol super, ale slušné 4 hviezdy sa mu nedajú odoprieť. ()

jt13

Aneb jak udělat film o facebooku a ani ho pořádně neukázat? Pro mě naštěstí, ten produkt není zrovna můj šálek kávy, ale jinak konverzačka jak blázen! Těším se na další zhlédnutí, bo jsem všechno nestihl :-) Jestli se ale skutečný autor FB ohradil pouze proti motivaci jeho vzniku ve filmu, je to celkem smutné. Ukrást nápad, odstřelit kámoše, to mi přijdou dost zásadnější věci :-( ()

Asdas

Fincher natočil po Sedem konečne film ,ktorý ma chytil od začiatku a pustil na konci , už začiatočná barová scéna je rýchla a okamžite hádže človeka do príbehu ( kde si čím viac človek uvedomuje ,že priemerná znalosť angličtiny nestačí) , neviem ako to Fincher urobil ale už len z nezpeváka Timberlake urobiť herca, ktorému človek verí každé gesto a slovo..... a vôbec s takými mladými a neznámymi hercami natočiť taký film je veľkosť režiséra , hudba je perfektne kúskovaná , rozumne používaná a scenár má už teraz istú plešatú sošku ,respektíve tých sošiek bude viac. Nemám rád Facebook o tom filme som dva mesiace dozadu nevedel nič ale aj tak inak ako za plné hodnotenie sa nedá. PS: Chcem aby Fincher raz nechal komorné drámy a natočil veľký film ! ()

ratpile

Aneb jak natočit dvě hodiny konverzace svižněji než 80 minutový akčňák. Fincher mě navíc příjemně překvapil tím, že zamířil na správnou cílovou skupinu - tohle je film pro mladé. Film s obrovskou výpovědní hodnotou o své době. Snímek roku. ()

Bounce11

„And when you’ll be alone with no friends, it’s not just because you are an unsocial nerd but because you’re an asshole!“ :-) Další „majstrštyk“v sérii úspěšných snímků geniálního Davida Finchera. Fincher opět poukázal na svůj talent a kreativitu, když z naprosto banálního příběhu o vzestupu jednoho inteligentního asociálního „geeka“ dokázal vytvořit dvě hodiny trvající film, který vás ani na chvíli nezačne nudit. Ocenit musím rozhodně i výkon mladého herce Jesse Eisenberga v roli hlavního „hrdiny“, který ač je vykreslen jako naprosto nesympatický, do sebe zahleděný hňup, občas svým brilantním hereckým výkonem dokáže i z nejzatvrzelejšího diváka vykřesat kapku soucitu a porozumění k často sobeckému jednání hlavního hrdiny. ()

Kellerman

Zklamání.Možná kdyby Social Network neprovázel tak velký hype,hodnotil bych lépe,ale když se do vás ze všech stran hustí,jak je něco skvělé a strašně úžasné,prostě tomu začnete věřit.A když se vám pak dostane jen solidně natočeného,ale chladného filmu,jste pak naštvaní o to víc.Finchera považuji za dobrého režiséra,který se ale vyčerpal dvěma geniálními filmy a zbytek jeho filmografie je pak o poznání slabší.V duchu jsem doufal,že právě zmapování historie Facebooku by jej mohlo vrátit na vrchol,že jeho filmu dám zase maximální hodnocení.Ale Social Network je podle mě film bez srdce,který jen vypočítavě dělá z diváků blbce a tváří se chytře,aby pak nenabídl žádnou pořádnou katarzi nebo vyvrcholení,které skutečně dobrý film prostě mít musí.Takže Fincher si teď může sklízet nadšené ovace oblblých diváků a klidně si odnést Oscara,ale jistý Kája Polán si bude jen umanutě kroutit hlavou a myslet si svoje. ()

petite fille

film, ktorého najväčšou výhrou je podľa mňa to, že je návykový rovnako ako sám FB. pridaná hodnota: názor na Zuckerberga & company si smieme vytvoriť sami. ()

DoubleJo

Styri hviezdy uz len kvoli tomu, ze to tocil Fincher a nikto nemoze povedat, ze to nie je profik. Natocene je to velmi dobre, ziadne hluche miesta som tam nenasiel, no ak by som to hodnotil len z pribehoveho hladiska, urcite by som siel s hodnotenim dole.Dejovo to bolo velmi priemerne a pre mna nicim vynimocne. UPDATE: S odstupom casu musim ist s hodnotenim dole, podla mna az velmi precenovany film, vo mne zasadnejsie pocity nezanechal. ()

Belbas

Když jsem vyrazil na The Social Network do kina, rozhodně jsem si nevybral tento film, protože by byl o Facebooku. Vybral jsem si ho především ze zvědavosti na Davida Finchera a taky Jessieho Eisenberga (který se mi moc líbil v Zombielandu). "Ten film o facebooku" jak se mu říká pro neznalé anglické výslovnosti, zcela splnil mé očekávání. Potvrdil kvality Davida Finchera i Eisenberga. Myslím si že nebylo nezbytné obsazovat Justina Timberlakea. Prostě ho nemusím. The Social Network mě určitě nezklamal. Bohužel na pět hvězdiček to nestačí. ()

CaMMe

Výborné. Výborný Fincher, výborní Eisenberg, Justin (jak už tady někdo psal, ano, měl by se vysrat na zpěv a dát se na herectví) i Garfield. I přes dvouhodinové zažrání a zábavy tomu k 5ti hvězdám prostě něco chybělo. A docela by mě zajímalo, jak je to s pravdou o Markovi. Ano vymrdal s námi ohledně času stráveného na netu, ano vzal nám soukromí, ale v něčem to přece jen přínos bude, nemyslíte? 80% ()

M4h0n3

Wáááu, před chvíli jsem tu neskutečnou podívanou dokoukal. Jsem rád, že Fincher něco takového natočil. Po celou dobu jsem byl pohlcený filmem, zažral jsem se do toho a sledoval to jak "ono všechno" vlastně vzniklo. Konečně vím něco o historii sociální sítě, která dobila tento svět a v současné době ji užívá 500 milionů lidí, v 206 zemích, mezi ně patřím i já a má hodnotu 25 miliard dolarů. Už dlouho jsem se tak nebavil.. Jesse Eisenberg v roli Marka Zuckerberga byl skvělý! :-) ()

HChinaski

Precizně zfilmovaný snímek o historii nejslavnější webové stránky. Fincher dostál své pověsti naprostého perfekcionisty a vytáhl ze všech lidí naprosté maximum. Film bude doceněn až v budoucnosti, neboť na den vzniku Facebooku se bude vzpomínat jako na den, kdy svět přišel o soukromí (dobrovolně). Vynikající hudba nemenšího perfekcionisty Trenta Reznora z Nine Inch Nails. Fincher potvrdil, že i kdyby mu někdo dal k natočeni životopisný romantický snímek na motivy vztahu Ivety Bartošové a Jiřího Pomejeho, tak by to stálo za to. Je prostě dobrej. KURVA dobrej… ()

Brumlak

Ten film má naprosto uhrančivou režii. Vše do sebe zapadá. Hudba, střih (obzvlášť geniální), psychologie postav, filtr kamery, lokace. Je vyprávěn jednoduše a zároveň rafinovaně. Domníval jsem se, že se budu nudit a místo toho jsem hltal každou sekundu. Nesoudí, ale nutí vás k tomu. Dává však na výběr. Byl to zrádce, génius, zbabělec? Možná všechno, možná nic. Možná jen něco. ()

Stranger77

90% - výborně zahrané, s přesahem. Jen to mohlo být o 20 minut kratší. Ke konci už to působilo trochu ukecaným dojmem. Každopádně jeden z nejlepších filmů roku. ()

4k7

David Fincher obhájil své místo mezi mými oblíbenými režiséry. Musím se přiznat, že jsem do filmu moc nadějí nevkládal, protože i když FB mám, dívám se na něho někdy skepticky. Ale to je jedno... film je natočený neuvěřitelně poutavě a člověk úplně cítí všechno to dění okolo i nadšení samotného Marka Zuckerberga, když jako skládačku vytváří onu sociální síť, která zahýbe celým světem. Jeho sebejistota a zapálení pro celou věc je až něco neuvěřitelného. Jenže i přestože jeho výtvor měl sloužit hlavně pro lidi, kteří spolu můžou být spojeni i virtuálně, paradoxně zůstává Zuckerberg osamělý jako kůl v plotě. Takových bláznů, kteří obětovali svůj osobní život na úkor bádání a vynalézání nových věcí, by se našlo v historii určitě hodně. Všichni pracovali s tím, co měli zrovna k dispozici, vytvářeli co daná doba žádala a zaplňovali místa, kam ještě nikdo nevkročil. Kde by jsme dnes byli nebýt například Tesly a jeho posedlosti střídavým proudem, nebo těch tří expertů co v roce 1947 zbastlili tranzistor? Možná kdyby Gates raději naháněl holky, zdobily by naše pracovní stoly většinou akorát zajímavé těžítka. Zkrátka všechny věci, které se s obrovským přijetím rozšířily do celého světa, ovlivnily budoucnost natolik, že každý další vývoj je odkázaný právě na tento vytvořený standard - doba si to žádá. Jestli je FB krok k lepšímu ukáže až čas, ale dost úvah. Co chci říct je to, že Social Network důstojně zachycuje událost, která se dostala do podvědomí nás všech. Během dvou hodin co film běžel, jsem se ani jednou nepodíval na hodinky a to už něco znamená ()

BROADPEAK

Můj dojem je velice mizerný. V celém filmu jsem nenašel sympatie ani k jedné z hlavních postav. Až tak do poloviny jsem očekával, co přijde, čím nás Fincher naláká, nebo kde bude nějaká zápletka, ovšem od poloviny filmu jsem rezignoval.Pro mě nudný snímek, který už víckrát rozhodně neshlédnu a až opadne fenomén Facebook, tak už si na film spousta z nás ani nevzpomene. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)