Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

ewerell

Zpočátku dobré a pak to jede z kopce. Fajn, megaklišé, že za starých dobrých časů jsme byli my kluci a holky ze síajej tak nějak lepší než jsou ti dnešní cucáci bych ještě zkousl. Co už ale nezkousnu je Brus s jeho neměnným ksichtem alá poloviční šibalský úsměv. Prostě Brus mi tam vadil, vadila mi tam jeho zamilovanost do tý holky/ženy, vadila mi královna Helen jako agentka, protože tak nějak jsem ji nevěřil že byla kdysi zabíjačkou (jak se řekne samice od zabijáka???). Vadil mi tam ten rusák Ivan, no a konec... Dopustil bych se spoileru. ()

Beawish

Neuvěřitelné - všechny zajímavější momenty tohoto filmu se povedlo nacpat do traileru, zbytek je vata, šeď a rozbředlá UHO. Film je plný paradoxů: přesto, že chování a motivace postav postrádá logiku, je děj až příliš předvídatelný. Přesto, že obsazení je hvězdné, dostaly hvězdy jen málo prostoru k skutečnému hraní. Přesto, že potenciál zápletky je víc než slibný, zůstává trestuhodně nevyužitý. A k tomu až příliš "důchodcovské tempo". A ještě- nezdá se vám, že to Bruce s tím botoxem už trochu přehání? Jo, jsem nespravedlivý. Ale to má RED za to, že mě zklamal. ()

divi7

"Bruceovi parťáci" mě pohltili hned na začátku a po celých 111 minut mě nepustili. Red je komiksová úcta všem klasickým "béčkovým" akčňákům. Zkrátka stará škola jak má být. Perfektní old school a návrat do mladých let v podobě chytré akční komedie. ()

Fabled

Film s velkou nadsázkou, agenti ve výslužbě natrhávající zadek těm aktivním. I když mám všechny starouše z obsazení rád, v tomhle filmu mi přišli lepší než obvykle, prostě jim role sedla. Příběh je teda dost špatnej, ale člověk nemůže mít všechno, že. Nepamatuju, kdy bych se naposled tak dobře bavil u akční komedie. A o to jde především, ne? ()

lajkus

Normálně bych hodnotil za 3, ale já se na tenhle film tak těšil, že si nemůžu přiznat, že to až tak super nebylo...... ()

enzo_cz

Tento snímek u mě zabodoval. Tedy ne na celé čáře, ale mnoho nechybělo. Svižné, akční a ostré. Bruce Willis ve svém živlu. John Malkovich úžasný. Již to tady někdo zmínil, ale jeho běh s bombou působil "bombasticky". Hellen Mirren to setsakra slušelo a dvojnásobnou smrt Morgana Freemana jsem málem oplakal :D Mile mne překvapil Karl Urban. Film má šmrc, nápaditost, jen ta větší míra originality a propracovanější děj mi tu schází. Ode mě solidních 80% s tím dovětkem, že jsem si tento film užil a vřele jej doporučuji. ()

Tweetak

Rozhodně pobaví. 4lověk se nestíhá nudit. Dialogy nejsou našroubované a Bruce netlachá zbytečné moc přeslazených řečiček. ()

Monini

Utahané, zdlouhavé, často nudné. Nicméně často také velmi zábavné. Výběr herců zřejmě zachraňuje film před zatracením. Kdyby byl film kratší, tak bych z kina vycházela třeba i spokojená. ()

Špinič

Neskutočná nuda, ani na druhýkrát som to nebol schopný dopozerať do konca. Vôbec som si nevytvoril žiadny vzťah k postavám, nikto s nich mi nebol sympatický, akcia bola celkom slušná, ale to bolo asi tak všetko. Čo je pre mňa určite veľké prekvapenie, keď mali pokope takých hercov. ()

Tomulka

Nijak hluboká zápletka je sice celkem čitelná, ale musím říci, že jsem čekal nějákou bezduchou akční blbost. A to jsem byl mile překvapen, že vidím herecké ikony, jak si užívají s naprostou lehkostí své role. Bruce Willis, Helen Mirren a John Malkovich předvedli, že jsou vynikajícími herci- jak jsem čekal. Mary-Louise Parker s nimi držela celkem slušně krok . U Morgana Freemana mě mrzí, že nedostal více prostoru. Ale Karl Urban je naprosto famózní a je vidět, že herecky roste každou rolí. Od něj jsem zatím špatně zahráno neviděl. Celkově jsem se dobře bavil a určitě zkouknu znovu. ()

sibal

Kdo by nechtěl vidět tolik známých herců pohromadě ve výborné akční komedii?Postavy jsou sakra uvěřitelně zahrané a sympatické.B.Willis je ve svém věku rotomile drsný,J.Malkovichovi krásně sedl správnej magor a M.Freeman je prostě klasika.Dějově to není nic moc,ale film po celou dobu skvělě baví a vůbec nenudí. ()

Declen

Je sice trochu k pousmání, že spousta posledních akčňáků se točí okolo problémů s důchodem akčních hvězd mého mládí, ale proč ne, v tomto případě to funguje. Odpočinkový akčnák, s fajn nápady a zajímavými charaktery. RED oproti Expendables naštěstí semtam nespadává do takové křečovitosté patetičnosti. Na pětku to nemá, ale nebudu se stydět na něj kouknout znova. ()

pepp666

Po zaciatku, pri ktorom som sa zlakol ako to bude pokracovat, nastalo pre mna velmi velke a vtipne prekvapenie. Davno som nezazil film, kde mi tak vyhovoval vyber hercov na jednotlive postavi, sedeli im hlasky, spravanie a v niekolkych momentoch som nedokazal udrzat smiech a vybuchol som na cele kino. 5* uniklo len o kusok ()

matthew_tv

Aj keď som videl už mnoho akčných komédií, zväčša v nich šlo o iný druh akcie ... šlo o akciu spätú s humorom...Toto je však úplne odlišný prípad, kde ide fakt o akčný film, no zároveň komédiu. Willisovi však žáner filmu sadol tak, ako aj ostatným hercom,a scénky sú skvelé. Nemám žiadne reči k tomu, ako režisér spracoval tento film a spojil v ňom dva odlišné žánre, pretože sa mi film úplne páčil,a určite by som si ho pozrel znovu...ale v skutku klasická willisovská strieľačka :D ()

rwa

Poslední třetina (cca od objevení Hellen) to naštěstí relativně zachraňuje, tam to docela šlape... V té první polovině jsou ovšem ty pokusy o hlášky značně dysfunkční.... Obsazení fajn, funguje zvláště Cox s Mirrenovou, která překvapivě se všema těma kulometama není trapná, což je chvályhodné... Slabší čtyři ()

Gesicht

Po delší době akční komedie, která je tak akorát akční a tak akorát komedie. Nejde sice o nijak objevné téma (Space cowboys a podobné filmy), ale se svižnou režií, vtipnými dialogy a nezaostávajícími akčními sekvencemi jde o hodně příjemný film. V dané kategorii těžko něco vytknout a proto za pět. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)