Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

ThomasCrown

Aj akčná aj komédia, čo sa u mnohých podobných filmov nestáva. Jednoduchý dej, ktorý ale funguje vďaka štýlovému prevedeniu zo strany ostrieľaných borcov, ktorým nezaostáva sekundovať Karl "CIA američanov vraždiaci na americkej pôde" Urban. Bruceove vystúpenie z auta je ešte lepšie ako v trailery a jeho súboj s Urbanom mi miestami pripomínal Jasona Bournea. K tomu ružové prasa neprekonateľného paranoika Johna Malkovicha a bad guys majú o zábavu postarané. ()

rostlinka

Jak již bylo řečeno, víc, než celková zápletka byly lepší jednotlivé akční scény. Chvílemi to trochu vázlo, ale jinak tomuhle akčně-komediálnímu žánru přicházím víc na chuť. 3 a 1/2 *. Jo a Bruce je super a Mary-Louise Parker byla výborná! :) ()

Hyb_rid

Tak takhle nějak si představuju ideální akčňák co se nebere vůbec vážně. Silná jména na soupisce agentů v důchodu, skvělé herecké výkony, svižná akce a ke všemu kýbl hlášek jako bonus. Old man my ass! ... jízda jak se patří ()

Bathoryčka

Bezvadná akční komedie, opravdu zajímavé sledovat patričku důchodců zabijáků, která se po letech dá opět dokupy a náramě si to všichni užívaj. V tomhle případě mi ani nevadil ten šťastný konec, jen by mě zajímalo, jak dopadlo avokádu :-D. ()

Crackonosc

Pozor! Film obsahuje nejvíc cool vystupování z auta v dějinách filmu! Jinak je to průměr a Bruce Willis se v něm pasuje do role důchodce. Má to zapotřebí?! ()

Darth Maul

Oni si zo seba jednoducho robia totálnu prdel! Výborne som sa zabavil, John Malkovich je poriadne uletený. Myslím, že od tohto filmu netreba očakávať nič seriózneho. Je to šialená jazda, ktorá má za úlohu pobaviť diváka. Ešte raz opakujem, ja som sa výborne zabavil. ()

Haymar

Takhle nějak to dopadne až půjde Jason Bourne do důchodu a při jedné z mnoha cest na poštu potká Posledního Skauta... Má to vtip, má to akci, má to švih, má to styl... ale především to má Wilise, Freemana, Coxe a především vynikající Mirrenovou a ještě lepšího Malkoviche, který tu naprosto exceluje (a s přehledem drtí všechny své herecké kolegy, vč. Bruce). Už se moc těším na dvojku a sem si jistej, že "staříci" mají ještě hodně co říct... ()

Teabag

A nebylo to špatné. Dobrá akční jednohubka s výbornými herci. Zvlášť John Malkovich mě hodně pobavil. Některé akční momenty byly parádně vybroušené (aneb jak pohodlně vystoupit z auta ve smyku a tasit při tom zbraň :-) a celé to velmi dobře odsýpalo. Jen si nějak nemůžu zvyknout, že Willis už není nejmladší (nedává to ovšem znát!). ()

Hanes88

Velice milá oddychovka!! Skvělé obsazení hlavních postav vždy není zárukou dobrého filmu, ale zde se to povedlo a spolu s příjemným dějem se z toho ukázal parádní film. Samozřejmě to není nějak převratné, ale s klidem dávám 75%. ()

kill-tec

Realita hadr! Ale proč si jednou neoddychnout a koukat na dědu Willise jak to zase válí. "Ona mi řekla dědku! Můžu ji už zabít?" - Malkovich výbornej, Urban třída. Děkuji :) ()

Xavi6

Red je bohužel nadsázkový akční film, kde se jenom střílí z kulometů a nic jiného (obdoba Expendebles), ale zase je to film, u kterého se i zasmějete. Je to hlavně způsobeno účastí Johna Malkoviche, který pro mě držel film nad vodou. Jo a jestli příště budou hledat někoho, kdo bude plnit roli záporňáka, tak ať si najdou někoho jiného než Urbana, protože ten neumí držet ani zbraň! ()

peetriss

Rok 2010 byl rokem nostalgických setkání na filmovém plátně, a film Red je z nich nejlepší. Jedná se o návrat Bruce Willise, suše hláškujícího a opět skvěle akčního, podpořeného skvělým Morganem Freemanem, Johnem Malkovichem a fantastickou Helen Mirren, která neztratila nic ze svého šarmu a je jedním z tahounů filmu. To co mi chybělo v konkurenčních Expendables:Postradatelných, tedy kvalitní zábava, humor a nadhled a v A-Teamu, ve kterém bylo špatně snad všechno a velice mě zklamal, mi Red nabízí v hojné míře. Skvěle jsem se zasmál, hlášky byly přesné a fungující na mou bránici, akční scény nejsou točeny v dnešním trendu přehnaně efektních a nepřehledně sestříhaných chaosů, příběh je opět velmi jednoduchý, ale pro vedení filmu naprosto dostačující. Skvělá zábava a podívaná, dokonce mě svědí ruka, zda nemám kliknout o jednu hvězdičku výš, protože tak výbornou akční komedii jsem už léta neviděl! ()

derryl

Myslím si, že není lepší povolaní, než tajný agent v důchodu, tedy jedině když ho hraje Bruce Willis. Tento film je oddychový skvost. Skvělý a cool! ()

Paldiny

Svižná jazda po seniorsky si nemohla vybrať lepší čas nástupu. Bruce nabitý úspešným 4.0 a cameom z kultovej scénky Postradateľných pribral na mene, čím si do tímu dovolil pozvať posily zvučných mien s tvárou Freemana, Malkovicha a kráľovny Helen. Žánrovo nejde o typický akčňák, nejde ani o ktovieakú bombu, skôr takú akčnú komédiu balansujúcu na hrane nostalgiou opradeného béčka a moderného filmu. Potešia originálne pohľadnicové prechody medzi scénami, elegán Karl Urban a vtipné takmer mafiánske praktiky (a čo tá žena? Poznám jeden močiar s aligátormi). Príbeh je ako inak druhoradý, všetko navôkol príjemne odľahčené a to mi pri takomto druhu filmu k spokojnosti stačí. ()

Ondrus

Velice příjemná akční oddechovka s vynikajícím hereckým obsazením. Hláškující Bruce Willis byl dokonalý, stejně tak jako bláznivá postava Johna Malkoviche. Mezi současnými akčními komediemi jasný favorit. Krásné 4* . ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)