Sympatický vedec Dr. Martin Harris (Liam Neeson), sprevádzaný svojou krásnou manželkou Liz (January Jones), práve dorazil do Berlína, kde má mať pred veľkým publikom prednášku na biotechnickom kongrese, keď s neskrývaným zdesením pred hotelom zistí, že jeho aktovka so všetkými podkladmi, bez ktorých je v podstate nehratý, nejakým nedopatrením ostala na letisku! Bez toho, aby žene čokoľvek povedal, si sadne do najbližšieho taxíka a neustále pobádajúc jeho šoférku, ilegálnu prisťahovalkyňu z Bosny menom Gina (Diane Kruger), aby šla rýchlejšie, vyrazí na letisko po tašku. nanešťastie to však má katastrofálne následky – auto s nimi oboma skončí v Spréve a Martin sa pri nehode zraní tak vážne, že sa z kómy prebudí až o dlhé štyri dni! Napriek dôraznému nesúhlasu jeho ošetrujúceho lekára podpíše reverz a horúčkovito sa ponáhľa do hotela a na kongres – len aby s nefalšovaným zdesením zistil, že si ho zjavne nikto nepamätá, dokonca ani jeho manželka, a že sa úplne iný chlap (Aidan Quinn) úspešne vydáva zaňho! Akoby to nestačilo, v pätách má nájomného vraha a začína vážne pochybovať o svojom zdravom rozume... Aby získal späť svoju ženu a svoj starý život, znovu vyhľadá Ginu, ktorá mu po tej osudnej autonehode zachránila život... (TV Markíza)

Prcos

Velice povedená žanrovka.Bylo tam všecho co v něm má být po akci az nečekanámu rozzuzlení.Liam opět předvedl že mu tehle žánr asi nejvíc vyhovuje. ()

dur.dur

Jen těžko uvěřitelný dialogy (zvlášť ten, kde doktor pacientovi vypráví, co to vlastně je amnézie), těžko uvěřitelný chování nájemných vrahů, těžko uvěřitelná samozřejmost, se kterou postavy překonávají překážky. Na druhou stranu mám ale slabost k Neesonovi, evropským lokalitám, který jsou mně mnohem blíž, ale i nápadům s amnézií. Dává tři a jsem si bohužel jistej, že na ten film do dvou týdnů úplně zapomenu. ()

blacktomas

Celkem slušně zamotaný příběh, kterému by slušelo víc dusné atmosféry a napětí. Jinak se na to výborně kouká a minuty neúprosně mizí. Nechybí honičky, akce a vynikající herci ze staré i nové školy. Jen celkový dojem na mě působil poněkud plytce a neslaně. ()

Dinsberg

Že bychom byli svědku úkazu, kdy si americké filmové hvězdy jezdí přivydělávat do Evropy. A že více než zdatně dokládá tento film. Rozhodně se nejedná o přelomové dílo, ba právě naopak. Jde o soubor klišé, které si ale nehrají na Kubricka. Už název signalizuje zaměření. Vím, kdo jsem? Existuju vůbec? Je o mé existenci nějaký doklad? Liam Neeson je v poslední době akční hvězdou evropského střihu (svědčí o tom i plánované pokračování 96 hodin). Konspirace, kde není možné věřit nikomu, dokonce ani sobě, vhání diváka zakonitě do úzkých. Někdy s obavy o hrdiny, jindy zase z obavy o film samotný. Z pohledu hlavního jde o film takřka existenciální. Vlastní identita člověku mnohdy nedá spát, když ji zná. Obavy ale vzbuzuje i její totální vymazání. Fyzická existence není vůbc podstatná. To vyvolává silně depresivní dojem a pochybnosti o člověku samotném. Každý člověk si podvědomě vytváří vlastní "virtuální" realitu, ve které má vlastní identitu. Při její ztrátě pak přichází o definici sebe sama. Byť by ona identita byla...nechci ale spoilerovat. Co ale výsledný dojem kazí je epileptický (můj oblíbený termín) střih soubojů, který bůhví proč aplikovali už při třetím Bournovi a doufají, že tím vytvoří cool akci, ale nejspíš se jedná jen o z nouze ctnost, snažíc se zakrýt fyzickou nedostatečnost samotného souboje. A ještě jeden spíše evropský nešvar: digitální exploze. Nevěrohodnost vizualizace působí až nechtěně komicky. Naštěstí obsah plně zvítězil nad formou a umožnil mi plně si vychutnat necelé dvě hodiny filmového napětí. P.S. Na adresu těch, kteří se posmívají zobrazení arabského prince jako lidumila: Ne všechno je tak černobílé jako v amerických filmech. ()

Solverino

Wow, v té bídě, co panuje v kinech se nebojím tomu dát plný počet! Žánrová klasika zcela na úrovni série s Bournem apod.. Liam hraje jak o život a Diane Kruger je také skvělá. Volám BRAVO! Moc se mi to líbilo a ani chvilku jsem se nenudil! napínavá atmosféra a zajímavý zvrat na konci. Vřele doporučuji! A Bruno Ganz jako třešnička na dortu! ()

driftm

Dokonalý příběh hned od začátku!Stačí jen něco zapomenout a jste v háji,opravdu mistrovské dílo.Není co dodat,pro někoho průměrný film,ale pro mě ne.5* ()

miki68cz

Prvoplánová americká detektivka bez nových nápadů. Standardní herecké výkony bez překvapení, přehnané scény a honičky, které byly tragicky slabé. Vybočuji z řady ale i tak NEDOPORUČUJI ()

xxlch

L.Neeson a jeho "bondovské" akčňáky.Trochu slabší než "96 hodin" ale vcelku solidní filmík který vás zaujme a nebude nudit. ()

Peter-1307

Tomuto filmu nemožno nič vyčítať, poctivá remeselná práca, poctivé herecké výkony, kamera, scénar, výprava, nechýbajú dobré akčné scény... ale, výsledkom je len priemernosť. Nemôžem si pomôcť, ale ostávam pri Bournovi a jeho strate pamäti. ()

Nawri

Přestože si mě Liam Neeson dostává pod kůži čím dál více, z tohoto lehkého remake Jasona Bourneho jsem ve finále moc nadšený nebyl. ()

4k7

Tři je málo, čtyři moc... ale zahraju si na hodného strejdu a přikloním se ke čtyřem hvězdičkám - protentokrát. Thriller, u kterého když absolvujete prvních 15 minut, vydržíte se dívat až do konce, protože zvědavost vám nedá jinou možnost. Slušný děj, zajímavé zvraty a plynulý akční chod, bez zbytečného zdržování. Tak proč snímku nedát plný počet? Asi je to ten pocit, který ve vás po skončení filmu zůstane. Evropská zabijácká organizace, převratný vědecký (botanický) objev, nějaký arabský princ nebo co, překvapivě ochotná a svědomitá taxikářka, ztráta paměti a identity, náhoda za náhodou... Na jednoho diváka to může být už trochu moc pikantní ()

MeatFly_cz

Skvělý akční thriller, Liam Neeson opět nezklamal, a do filmu už jsem šel tak nějak s jistotou, že se bude jednat o kvalitu a nemýlil jsem se. Kdybychom chtěli srovnávat film připomíná asi nejvíce 96 hodin. Když budu hodnotit musím právě přihlédnout k filmu 96 hodin, který byl o něco kvalitnější a proto dám 3*, ale to i tak nic nemění na tom, že se jedná o velmi kvalitní film! ()

zly.dvojce

Počáteční dezorientaci a následné sympatické postavičky typu bývalého člena Stassi střídá pár neuvěřitelných kousků z rukou hlavního hrdiny, který je přece pouhý vědec a tyto faux paux jsou následovány nudou a šedí se stupiduzijícím finále. ()

randi64

Skvělý námět, parádní děj. Až do doby, než zjistíme, že pan Harris (Liam Neeson) je vlastně někdo jiný. Do té doby se neuměl prát a pak najednou pro něj není nic problém. První hodinka filmu mě maximálně upoutala. Čekal jsem co si na nás filmaři připravili, ale nakonec je to jen další Bourne (myšleno v nadsázce), co si jen na nic nepamatuje. A ten konec bez problémů.. Tři hvězdičky jen díky první hodince filmu! PS: Skvělý herecký výkon - Bruno Ganz ()

unrocker

Velice pěkná podívaná, ponurá atmosféra a akční scény to je moje. Mě se tento snímek velice líbil a klidně bych se na něho podíval ještě. Tajemný pan doktor a jeho krásná žena v akci... jen tak dál... :) ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (viac)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (viac)

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (viac)