Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa farfalla k tomuto seriálu (2)

Tak tohle je ten svět... (2005) (S06E04)

Strašný vynález je posadit všechny k velkému stolu a nechat manželku skákat všem do řeči. ()

Pepíček (2008) (S09E08)

Josef Bek patří k mým oblíbeným hercům. Tenhle dokument o něm zanechal ve mně nepříjemný pocit. Nechápu totiž záměr tvůrců. V takovýchto dokumentech lidé mluví o svých zážitcích a pocitech s danou osobou. Tady jsem měla dojem, že polovina mluvících se za života Josefa Beka o něj vůbec nezajímala a po jeho smrti jim nepřišlo hloupé o něm  povídat na kameru první, co jim slina na jazyk přinesla. V některých chvílích si mluvící i navzájem odporují. Zajímalo by mě spíš, co v době vzniku tohoto dokumentu mohli, kromě Jiřiny Šiklové a Květy Fialové, o Josefu Bekovi říct například Viktor Preiss, Jitka Němcová, Jaroslava Adamová, Alena Vránová, Jiřina Bohdalová, Blanka Bohdanová, Lída Engelová nebo Vlastimil Venclík. Z dokumentů o herectví Josefa Beka můžu tedy raději doporučit "Dnes večer hraju já" - https://www.ceskatelevize.cz/porady/14992946527-dnes-vecer-hraju-ja/222562263310003/ nebo o jeho životě tenhle článek - https://temata.rozhlas.cz/josef-bek-7965525. ()