Muži v čiernom 3

• Česko Muži v černém 3 (viac)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (viac)

Verte tomu alebo nie, no už je to neuveriteľných 15 rokov od chvíle, čo sa mladý agent J (Will Smith) pridal k tajnej (a možno dokonca absolútne najtajnejšej) organizácii Muži v čiernom. Za ten čas toho videl naozaj veľa, množstvo nevysvetliteľných a neuveriteľných vecí, z ktorých človeku padne sánka, vstávajú vlasy dupkom a behajú zimomriavky po chrbte... No nič, dokonca ani mimozemšťania od výmyslu sveta, ho nevytáča tak spoľahlivo a pravidelne, ako jeho iróniou a skúposťou na slovo sa vyznačujúci svojrázny partner, agent K (Tommy Lee Jones). No keď sa jedného dňa život jeho partnera Leben a osud celej planéty ocitnú vo vážnom ohrození, J neváha ani minútu a urobí, čo treba – vyberie sa na nebezpečnú cestu do minulosti, aby sa všetko opäť dostalo do zabehnutých koľají. A pritom s prekvapením odhalí, že vo vesmíre existujú tajomstvá, do ktorých ho K nezasvätil - tajomstvá, ktoré spozná, keď sa spolu s mladým agentom K (Josh Brolin) pustia do neľahkého boja za záchranu života jeho staršieho ja, agentúry a budúcnosti celého sveta! (TV Markíza)

Brano

Síce je to lepšie ako dvojka, ale na jednotku sa to opäť nechytá. Očakával som viac zábavy. Dejovo je to pozerateľné a myslím, že sa z toho dalo vyťažiť viac. Zaujímavý námet o cestovaní do minulostí, ale prevedenie ma nebavilo. Akčné scény nudné a nezasmial som sa ani raz a to má v popise "komédia". Postava, ale i herecký výkon Jemainea Clementa bol otrasný. Opäť len vyzdvihnem dobré herecké výkony hlavných hercov, spolu s dobrým ústredným soundtrackom "Back in Time". A takisto vizuálna stránka je dobrá, ale to je v dnešnej dobe už samozrejmosť. /50%/ ()

Guran

Muži v černém 3 jsou opravdu velice dobrou komedií. Nový příběh, pár postav, efekty a vlastně celý film. Už si plánuju kdy si tento film pustím znova. ()

helrohir

O niečo málo lepšie než druhé pokračovanie, hoci spočiatku to tak vôbec nevyzeralo. Načrtnutá dejová línia mi proste prišla ako ďalšia slaboduchá vývarovňa tých najhorších scenáristických nápadov. Našťastie vo vhodnej chvíli prišla zmena a po presune diania do minulosti sa z filmu razom stal celkom zábavný a nenudiaci spektál. Škoda malého priestoru pre T. L. Jonesa, ale úprimne, ani ten Brolin mi vôbec nevadil. 65%. ()

mrclTV

Pri sledovaní tohto filmu som si spomenul na ľudí, čo na filmy z (hlavne) hollywoodskej produkcie hovoria - "Obrovské peniaze dávaju na také blbosti, ako to môže niekto pozerať?" Dnes som bol na 101 zo 102 minút jedným z nich. Naštastie, jeden moment zo záveru zachránil tento film od odpadkového koša. Ale bolo to veľmi tesné. ()

Stejšn

Hovadina to není, ale kvalit prvních dvou dílů to nedosahuje. Málo zajímavých mimozemšťanů (nebo asppoň těch, kteří by se mihli na víc než pár vteřin), nezajímavý scénář a hlavně strašně málo humoru. Ovšem i tady byly scény, které byly výborné (např. kuželky). ()

subic

Mááálo mimozemšťanů spousty různých druhů. Vše se tentokrát točí jen kolem jednoho obludy Borise. Ale oproti dvojce je tu jasný vzestup nahoru a navíc konečné rozuzlení je sladký doják, ale takový chtěný, takže u mě dobrý, dál zůstávám fandou MIB. Uvidíme, jaká bude 4. 70% ()

PlayEasy

Není to sice nijak extrovní a vyšperkované do nejmenšího detailu, ale co můžete od MiB vlastně čekat? :-) Ne, prostě jednička je sice lepší, ale po hrozné a ujeté dvojce je trojka fakt výborná. Nemalý podíl na tom má samozřejmě cestování časem, protože to vlastně oživilo a odlišilo celý příběh od ostatních dílů. Agenti (tentokrát tři:) neztrácí svůj šarm a vlastně včera jsme viděli opravdu dobrý film! A to se taky cení. 75% ()

murkl

Povedené pokračování skvělé série. Boris the animal byl dobrý. Je to vtipné jak mladý agent K působí občas ještě stařeji než 150 letýTommy Lee Jones. Je tu cestování v čase, protože dneska je to buď to, nebo reboot s ženskou hrdinou. Cokoliv jiného nepřipadá v úvahu. Nebyl bych vůbec proti, kdyby byl další MIB se starým agentem J. ()

Blazkowicz

Čekal jsem (vzhledem k hodnocení) lepší zážitek než u dvojky, ale dopadlo to tak napůl. Filmařsky zvládnuté určitě líp, i když dějově to taky není kdoví co. Jenže úplně tady chybí nějaké vtipné momenty. Dvojka je oproti tomuto nejlepší komedie na světě. 3+* ()

Ivoman

Po letech musím jenom konstatovat, že je obrovská škoda, že CGI v té době nebylo dál a nemohli jsme koukat na omlazeného Tommyho, ale museli jsme se s mířit s tím, že Tommy = Brolin. ()

7suede7

Teraz nech sa nikto neurazi,ale tento film bol pre mna sklamanie. Jedine co ma zabavilo na tom filme bol Josh Brolin. Ostala som obarena, ze hned na zaciatok tam bola nicole sherzinger,ze ked utocili na mesto mimozemske lode tak tie lode boli takmer identicke z vojny svetov,ten dabing a Andy Warhol... Mam rada komedie,viem sa zasmiat pri vtipoch, ale toto bola nuda. Ale aspon som mohla zjest vklude pop corn... ()

Luckyboy

Klasický popcornový film, který jsem viděl v maloměstském kanadském města s popcornem. Normálně bych na tenhle typ filmu nešel, jenže nedávali nic jiného, a my jsme se rozhodli jít do kina. Bez toho by to bylo za dvě, jedna hvězdička za první severoamerické kino. Pár vtipů a scén nebylo špatných, narážka na "popularitu" skokanství z Empire State Building v průběhu Velké Deprese mne u takovéhoto filmu mile překvapila. ()

Petr59

Muži v černém 3 se jako další filmy trilogie drží nad průměrem. Jde pořád o nadprůměrný film, s dávkou zábavy, napětí a akce. Přesto jsem ale asi od tohoto filmu čekal něco víc. Možná jsem čekal, že půjde o nejlepší film z celé trilogie. To ale rozhodně říct nemůžu. Ne, že by třetí pokračování mužů v černém nějak výrazně pokulkávalo, za předešlými dvěma filmy, ony se všechny filmy trilogie drží plus mínus na stejné úrovni, ale trojka byla už prostě tak trochu jiná, zkrátka „už to nebylo ono“. Nejen, že chyběl agent Z, pes Frank, červouni dostali málo prostoru, ale dokonce i hlavní postava a moje nejoblíbenější postava agent K, si ve filmu téměř vůbec nezahrál. Ve většině filmu ani nebyl a v těch částech filmu, kde hrál, dostal hodně málo prostoru, přitom se celý děj týkal právě něho. Tím nechci říct, že by agent J nezvládl podstatnou část děje převzít na sebe, nebo že by mladý agent K v 60.letech hrál špatně. Ale prostě bez agenta K z předešlých dílů to nebylo ono. Jinak agent J uměl prostor, který dostal ve filmu využít, stejně jako Josh Brolin, který za starým K moc výrazně nepokulhával a nedovedu si představit, že by to někdo zvládl líp. Co se týče samotného příběhu, nebyl špatný, cestování agenta J do 60.let bylo dobře využité, ale mě by možná více vyhovovalo, kdyby muži v černém řešili nějaký případ současnosti. Chvílemi byl děj nepřehledný a chvílemi jsem ani moc nechápal o co jde. Samotní mimozemšťané nebyli tak zajímaví, jako v předešlých dílech, chyběl chlápek s ustřelovací hlavou, atd. Záporák by také nebyl špatný, ale na můj vkus toho moc nepředvedl a byl slabý. Když to porovnán se záporáky s předešlých dílů, tak tady ten záporák skutečně pokulhává. Kromě brouka, který byl ukrytý v jeho ruce a vystřelování čehosi smrtícího, nepředvedl záporák z trojky téměř nic, až tedy na to, že jeho zevnějšek byl děšivý, o tom není pohyb. Ale když to srovnám s obrovským švábem z jedničky, nebo s chapadlami z dvojky, tak to byl záporák z trojky skutečně slabý, stejně prostě jako i další mimozemšťané, kteří moc zajímavý nebyli, až na toho, který uměl prožívat pět budoucností najednou, ten to trochu vyrovnával a díky tomu, byla také podstatná část zábavy ve filmu. Ony totiž ve trojce chyběly i vtipy. Já jsem se moc ve trojce nezasmál, bylo tam pár vtipných momentů, ale chvílemi to bylo takové suché. Příběh měl možná sílné jádro, ale to se stejně v průběhu filmu téměř neprojevilo, až tedy na kocni. Konec se třetímu pokračování můžu v černém podařil, o tom není pochyb. Byl skutečně dojemný, silný a shrnul to, o čem ve filmu vlastně šlo. Co se týče akce, i to tady bylo slabší. Asi bych řekl, že všechny tři filmy mužů v černém jsou zhruba na stejné úrovni, ale když vezmu v potaz ty konkrétní rozdíly, tak první díl zůstal nejlepší a trojka je možná nejslabší z celé trilogie, ale stále se jedná o nadprůměrný a celkem i vydařený film, u kterého jsem se nenudil. ()

waltosin

Muži v černém jednička byla bomba, dvojka byla vynikající, ale bohužel trojka mě docela zklamala! Ono to možná bude tím že je to už třetí díl tak čekám prostě víc než od předchozích dílů, to se bohužel nestalo! Chybí mi zde víc vtipu a hlavně akce, které v jedničce bylo dost,ale tady zaostávali. Will Smith byl tedy určitě perfektní to jsem docela čekal ale ten nápad s cestováním časem u mě tedy nezapůsobil a to filmu myslím nejvíc uškodilo! Překvapení u mě nastalo akorát jednou a to na konci jak jsme se dozveděli jak to všechno začalo. Takže sbohem Men in black navždy! 60% ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Loni se mu dařilo s Muži v černém 3, letos jeho sci-fi v Shyamalanově režii Po zániku Země nutí spíš k opatrnosti. Na jaký další projekt se soustředí? Inu, na Focus. Lehkonohou krimi s prvky… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)