Pochovaný zaživa

• Slovensko Pochovaný za živa (festivalový názov) (viac)

170 000 čtverečních mil pouště, 90 minut kyslíku. Není cesty ven. Tvůj osud není nikdy zpečetěn… Paul Conroy je civilním pracovníkem v Iráku, kde je unesen a pohřben zaživa - tak by se dal ve stručnosti shrnout strhující thriller z dílny španělského režiséra Rodriga Cortése. Příběh muže uvězněného pod zemí, kde má k dispozici pouze mobilní telefon a pár dalších věcí, je natočen velmi sugestivním a napínavým způsobem s místy až dokumentární přesností. Zdá se, že jeho osudem je být pohřben zaživa, ale s tím se nehodlá smířit a je rozhodnut bojovat do poslední chvíle… Logika děje je zde vztažena právě k žánru thrilleru a nikoliv k tomu, zda by k takové situaci mohlo v Iráku dojít. Vynikající představitel ústřední role, Ryan Reynolds, svým výkonem dokáže hodinu a půl udržet tempo i pozornost diváka. Ve filmu se objevují i zajímavé společensko-politické otázky vybízející k reflexi ozbrojeného konfliktu nejen v této arabské zemi. Již při svém uvedení na festivalu v Sundance se filmu dostalo nadšeného přijetí. (oficiálny text distribútora)

SKreyn

Obsah filmu zhrniem do jednej vety: "Nízkonákladová konverzačná dráma v truhle." Celý film sa odohráva v Iraku, jeden človek, američan, pochovaný zaživa v truhle, kde má okrem iného vybavenia mobil. V celom filme je len tento jeden človek, ktorý sa snaží prežiť a tak volá všade, kde sa len dá, aby sa odtiaľ dostal živý. Tento film mi pripomína film Telefónna búdka. Dalo sa to pozerať, no tento film nepatrí medzi moje obľúbené. ()

Megynka

Opravdu VYNIKAJÍCÍ film :) Věřím, že to snad musí být jeden z nejlevnějších filmů v historii, kdybych ho neviděla, asi bych nevěřila. Zajímavé, napínavé, herecký výkon skvělý a pro mě naprosto šokující závěr. Další perlička do filmového světa ... ()

dewil21

Atmosféra by se dala krájet, i jinak normální jedinci začínají při sledování pociťovat tísnivý klaustrofobní pocit, příběh napíná od začátku do konce a to přesto, že se v podstatě z rakve nehne - pro mě by se daly vynechat i scény "pohled do rakve seshora". Působivý Ryan Reynolds a jeho strhující výkon dá odpustit i nelogickým drobnostem v příběhu - už tolikrát zmiňovaný signál a pod. Jinak pocity zakopaného a nikým nehledaného muže, který se marně snaží dovolat rodině a který je společnosti jako takové naprosto lhostejný, jsou zobrazeny beznadějně přesvědčivě. ()

markyzgero

není cesty ven, osud tvůj je zpečetěn..? ble. na malym prostoru je třeba zachovávat logiku a kontinuitu, tady mi však chyběla. škoda, protože pro komorní dramata mam slabost a přitom stačilo tak málo... ()

departed

Odteď si budu více vážit vzduchu, světla a baterie v mobilu. Naposledy mě takto emočně vygradovaný závěr filmu dostal u Warriora, ale tam to bylo přeci jen trochu intenzivnější. Přesto jsem tak nějak tušil, že jsou na špatné stopě. ()

Tormentor665

Já nevím, tohle mě nechalo jako zážitek naprosto chladným. Narvalo se toho tam co nejvíce, takže člověk začne přemýšlet o teroristech, "blažené" mamince a o manželce, jež možná ochutná banhité dno Michiganského jezera. Ten mladík tam má věci, o nichž se nezletilému táborníkovi na pedo-skautském táboře může jen zdát. To všechno tu atmosféru zoufalství pohřbení zaživa doslova zasype. Ale zase, tak špatné to není. ()

s_c_o_r_p

Těch 95 min mi na jednu rakev připadlo strašně dlouhých. Spousta nelogických záležitostí, což bych překousla a ráda bych hodnotila líp, protože závěr mě totálně dostal i když jsem něco takového čekala. Ale konec film nedělá a i přes to, že to Ryan vcelku slušně odehrál už to znovu vidět nemusím. ()

vZeč

Asi v každé jednotlivost průměrnější, než by si přálo, ale možná i díky absenci snah o větší umění velmi svižně odsýpající napínák. Reynolds tu není otravný. Telefonní budka 2 ()

dkas

Několik fobií zakomponovaných do jednoho filmu. Příběh postupně nabírá na obrátkách až do super závěru... Snad se mi bude dobře spát a nebude se mi zdát, že jsem někde pod zemí v rakvi. Uááá... ()

martinek093

Uvědomit si pravdivost a zejména přítomnost smrti v blízkosti každého z nás je hodně nepříjemné. Braníme se tím, že před ní zavíráme oči, bojíme se jí, nepřipouštíme si ji. Proto se nás smrt vlastně netýká. A když se nám zjeví, nerozumíme ji. Po skončení filmu jsem necítil nic. Naplnila mě prázdnota, bezmoc, později pak i vděčnost - 5 hvězd ()

existimi

Dobrý příběh, ale zvratů na můj vkus pramálo. Místy zbytečné zdlouhavé, ale přesto slušná podívaná. Souhlasím, že překvapivě dobrý - jinak otravný - Reynolds. ()

TaNya_

Reynolds skvělej v průběhu celýho filmu, ale ke konci se teda překonal. Buried rozhodně stojí za vidění, ale já už si ho znova nepustím, to už bych jako lehký klaustrofobik znovu asi nedala. Ideální délka tomuhle minimalistickýmu snímku přidává jen na kráse. ()

Shanen29

Film zřejmě určený pro klaustrofobií nadupané jedince.Není to příjemný sledovat,natož to prožít.Výborný film s ještě lepším Ryanem.Ten si to ale prožil taky,alespon ve filmu. ()

frxXx

Film má pravdepodobne prvenstvo v jednej veci...a to v jednoduchosti exteriérov. Skutočne sú veľmi originálne. Pri ich jednoduchosti som ale očakával zaujímavejšie dialógy a hustejšiu hrobovú atmosféru. Beznádej, zúfalstvo, rozoberanie myšlienok, zmierenie sa so smrťou a čo ja viem čo všeličo. Takto ma to nebavilo, len volanie akýmsi ľuďom, že som pochovaní a potrebujem pomoc, ktorú mi oni nemôžu poskytnúť bez normálneho dôvodu len aby situácia bola beznádejnejšia a napínavejšia....a nakoniec mi ostáva len volať mojím najbližším o povedať im ak ich milujem aa...*** ()

ratpile

Originální nápad, rakev + telefon. Zbytek není tak hravý jak jsem doufal, ale napínavý rozhodně. Scény s hadem, závětí a především ta závěrečná, jsou opravdu emotivní a dramatické. Rozvázání pracovního poměru pak naprosto trefné. Příjemná hodinka a půl v rakvi. :-) p.s. Reynolds super! ()

intro

Velmi dobré herecké představení v podání Ryana Reynoldse. I film je velmi dobrý. Pro mě osobně je to, ale ten tip snímku na který se podívám jen jednou. Jo nemám rád těsné prostory. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová

06.11.2010

Španěl Rodrigo Cortés si thrillerem Buried, ve kterém si Ryan Reynolds 90 minut poleží v rakvi šest stop pod zemí, udělal dobré jméno. A na dobré jméno se lepí opravdové hvězdy. V jeho mysteriózním… (viac)