Pochovaný zaživa

• Slovensko Pochovaný za živa (festivalový názov) (viac)

170 000 čtverečních mil pouště, 90 minut kyslíku. Není cesty ven. Tvůj osud není nikdy zpečetěn… Paul Conroy je civilním pracovníkem v Iráku, kde je unesen a pohřben zaživa - tak by se dal ve stručnosti shrnout strhující thriller z dílny španělského režiséra Rodriga Cortése. Příběh muže uvězněného pod zemí, kde má k dispozici pouze mobilní telefon a pár dalších věcí, je natočen velmi sugestivním a napínavým způsobem s místy až dokumentární přesností. Zdá se, že jeho osudem je být pohřben zaživa, ale s tím se nehodlá smířit a je rozhodnut bojovat do poslední chvíle… Logika děje je zde vztažena právě k žánru thrilleru a nikoliv k tomu, zda by k takové situaci mohlo v Iráku dojít. Vynikající představitel ústřední role, Ryan Reynolds, svým výkonem dokáže hodinu a půl udržet tempo i pozornost diváka. Ve filmu se objevují i zajímavé společensko-politické otázky vybízející k reflexi ozbrojeného konfliktu nejen v této arabské zemi. Již při svém uvedení na festivalu v Sundance se filmu dostalo nadšeného přijetí. (oficiálny text distribútora)

HomeAlone

Reynolds sa tentokrat nemusel vo filme nabehat , ohanat sa roznymi zbranami , ale tak dokonale emocie dostat zo seba sa len tak nevidi . Ten pocit sialenstva a beznadeje zahral viac nez vyborne . Co sa tyka filmu , tak ten je dost napinavy az miestami extremne husty , no a Reynoldsova postava zazivala maximalne peklo . Neviem teraz na rychlo ci vo mne nejaky film vyvolal taky stiesneny pocit ako prave tento . ()

sellsakul

Brutálny námet filmu a ešte brutálnejší pocit, že aj keď je to len film od reality nemusí mať vôbec ďaleko a tá predstava o postrihaných moslimoch alebo inej hávede, ktorí vás zakopú pod zem a pýtajú výkupné je nechutne mrazivá. Inak film je priemerný a z toho priemeru ho vyťahuje Reynolds, ktorý je skvelý. Za posledné sekundy filmu dávam hviezdičku naviac. ()

manonfire

Jsem dost překvapený, že s tímto (totálně komorním:) tématem, nepřišel někdo mnohem dříve(palcový úder Umy Thurman vynechme), neboť se domnívám, že se jedná o naprosto základní noční můru každého druhého. Ruku na srdce....naimplementovat na tento atmosférický základ příběh pro 90minut nebylo zase tolik těžké, ani tolik odvážné jak se bude režisérovi připisovat. Naopak mu bylo touto specifickou originalitou velice usnadněno, za předpokladu, že něco zásadního nepokazí. Čtyři hvězdy si u mě film vysloužil závěrem, při kterém mě plačtivě euforické vyznáním lásky do telefonu přišlo opravdu dojemné, zvláště v kontextu s následujícím skutečným koncem příběhu. 80% ()

Wbcko

Herecká one man show jak trám. Pominu-li spoustu hloupostí s mobilním telefonem, kyslíkem, atp jedná se o překvapivě zábavný a napínavý snímek odehrávající se kompletně v rakvi a s jedním hercem. V tomto film nemá, na mainstreamové scéně obdoby. Velký respekt režisérovi a Reynoldsovi. ()

Gunslinger

Film o zaživa-pochovanom chlapíkovi, ktorý sa celý odhoráva v debni.. Tvorcovia síce tvrdia že je to rakva, ale na môj vkus je tam akosi veľa priestoru (asik model pre manželov :)).. Miestami zbytočné scény (bez ktorých by mal film asik 50 min), ale celkovo film neurazí ()

VooDoom

Docela jsem se nudil,ale poslední čtvrtina filmu ve mě probudila zájem. Herecký výkon byl super,ale trošku nevěřím tomu,že by mu vydržel tak dlouho kyslík a ten signál, nevím, nevím. Plus teď si vzpomínám, že v Bořičech mýtů zkoušeli být v rakvi a ta myslím nevydržela tlak zeminy...Celkový dojem na dva a půl hvězdičky, dávám tři... ()

U.Tarare

Film by si zasloužil krátkometrážní formát, kde by mohl chybět Zippo zapalovač s propálenejma pěti litrama benzínu nebo táborák s pečenýma hadama, aby to štymovalo alespoň trochu s reálnou zásobou kyslíku. Navíc jedna osoba s telefonem v rakvi nemůže zaujmout na celých 95 minut. ()

DeathTheKid

Já se omlouvám, ale co mě má nadchnout na filmu kde je sice výborný nápad, tedy pohřbení zaživa, ale děj, který se ve filmu odehrává je postaven jen na mobilu a kapacitě jeho baterky. Neustále se tam žvatlá. Jedna celá hvězdička je ukryta v dobrém námětu na film, ale jeho zpracování, to je horší. Ani jsem to nedokoukal. PS: 2. hvězda za výkon Ryana. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

jenik71

Jestli vám nedělá dobře třeba jen osobní výtah, tak tehle film raději vynechte. V rakvi pod zemí je totiž prostoru ještě míň ! Přesně tam se probere hlavní (a vlastně i jediný) hrdina tohoto dramatu a začíná mu boj o život. Je neuvěřitelné, jak napínavý může být film s jediným hercem a s prostorem tak dva metry čtvereční. Reynolds je v rakvi prostě výborný ! Ne že bych mu to přál, jen svou roli skvěle zahrál. Jak já mu fandil, aby se dostal ven ... Shodou okolností nedávno vyšel v časopise Epocha č. 3/2012 článek o pěti lidech pohřbených zaživa. A čtení je to stejně depresivní jako toto filmové drama. ()

Hanzisko

Ryan Reynolds není špatný herec a tady mi to názorně dokázal. Během filmu jsem si několikrát vzpomněl na dva díly Kriminálky Las Vegas, které režíroval Tarantino, ale to je úplně jiný level. Tady by to chtělo občas opustit rakev a podívat se do světa, nic takového se však nestane. Výhodou filmu je celkem krátká stopáž a obzvlášť vystihnout musím závěrečnou scénu. Dlouho se mi nestalo, že bych vydržel koukat na titulky až do úplného konce. 75% ()

tommmy89

Veľmi jednoduchý film s podobným námetom ako vo filme Prozrazení / Brake a Telefónna búdka. Nič nového ma tam už nečakalo, vlastne som sa už po podobom scenári celkom nudil a mojou jedinou nádejou bolo očakávať scénku, ktorá by prekonštruovala scenár čo i len o kúsok. V skratke - nevinný muž vs. terroisti - (psychologická) prehra - zväčša smrť na konci. ()

KingObscene

Vyvražďovačky, příšery, duchařiny, atd. - nic z toho pro mě nikdy nebyl takovej horor jako představa pohřbení zaživa. Už scéna v Kill Bill 2 mě solidně vzala a byl jsem zvědavej, jak se filmaři poperou s celovečerákem, odehrávajícím se celou dobu v rakvi. Dostal jsem přesně to, co jsem dostat chtěl - hodinu a půl napínavýho tísnivýho hnusu, při kterým jsem se doslova modlil, ať vše dobře dopadne. K dokonalosti ale přece jen něco chybí, ač nevím, co to je. Dávám za 4, ale tuto tematiku budu od teď určitě aktivněji vyhledávat. ()

BMAJTZ

Nic pro klaustrofobiky, tu atmosféru ztísněnosti a jisté beznaděje de cítit na metry daleko. Ryan Reynold si to dává hodně dobře a je neskutečně přesvědčivý. A samotný závěr mě skutečně dostal to jsem nečekal. Jedinou výtku bych měl k scéně s hadem, to si scénáristi mohli ušetřit. ()

KR4T4S

Napětí bylo slušné stejně jako Ryanův projev, ale zas ten konec byl laciný a ten písek měl spíše vlastnosti vody... To že oheň, kyslík, doba v rakvi radši řešit nebudu. Dále mi vadilo několik "odletů" kamery z rakve. Paradoxně to vytvořilo větší prostor a trochu to rušilo pocit klaustrofobie. Za odvahu, Ryana a udržení atmosféry 60% ()

Soweek

Co k tomu říct. Všichni z daného tématu vytěžili maximum, které z toho vytěžit šlo. K pěti hvězdám se ale takovýto film nikdy nedostane - chybí dech beroucí scény, jakékoli změny atd. - chápu, že to snímku vyčítat nemohu, jelikož je to dané už samotným námětem, ale možná by stálo vzít v úvahu zařadit do filmu i scény mimo rakev, které by to mohly vyšperkovat k samotnému vrcholu. Nicméně, těším se na druhý díl :-)))) ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová

06.11.2010

Španěl Rodrigo Cortés si thrillerem Buried, ve kterém si Ryan Reynolds 90 minut poleží v rakvi šest stop pod zemí, udělal dobré jméno. A na dobré jméno se lepí opravdové hvězdy. V jeho mysteriózním… (viac)