Michael Jackson´s This Is It.

• Česko Michael Jackson's This Is It (viac)

V lete 2009 sa mala v Londýne konať séria predstavení Michaela Jacksona s názvom This Is It. 25. júna však fanúšikov i celý svet populárnej hudby šokovala správa, že Kráľ Popu je mŕtvy. Dokument, ktorý vznikol krátko potom, prináša unikátny pohľad do zákulisia vzniku Michaelovej poslednej veľkolepej šou. (STV)

StarsFan

Sice jsem nikdy nepatřila k skalním fanouškům Michaela Jacksona, ale na jeho písních jsem vyrostla. Má drahá sestřička, starší o jedenáct let, totiž jeho hudbu bezmezně milovala; objela všechny koncerty v ČR a okolí, vyšívala obrovské transparenty, měla lístky i na letošní koncert v Londýně. Když se ke mně v červnu, jen tři týdny před tím než měla odletět do Británie, doneslo, že Michael zemřel, nechtěla jsem tomu věřit a už v tu chvíli mi došlo, že lidstvo zase ztratilo jednu z momentálně nevýraznějších hudebních osobností. Tento film mi to jen potvrdil. Michael byl neuvěřitelný perfekcionista, jeho koncerty byly obrovskou show, kde všechno muselo dokonale sednout. Natáčel nové videoklipy k písním, zběsile tančil, na podiu se s ním za jeden večer mělo objevit vše od demoličního auta přes lidi oblečené v kostýmech zombií až po hořící předměty. Pohled na film dokonale vystihla jedna moje kamarádka, která po This Is It prohlásila: "Nikdy jsem nebyla jeho fanynkou, ale teď mě mrzí, že jsem neměla lístky do Londýna na jeho koncert a že se neuskutečnil." Mě taky. Díky za všechno, Michaele. And God bless you. ()

TheMaker

Navždy zůstaneš v naších srdcích ! - º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ THE KING OF POP FOREVER !!¸„ø¤º° ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨°º¤ø - Dokument, u kterého jsem poprvé na konci v životě tleskal a brečel. Je to dokument hlavně pro fanoušky, kteří měli Michaela opravdu rádi. Michael byl perfekcionista. Cítil hudbu tak, jako nikdo před ním. On byl ztělesněním toho, čemu říkáme zvuk, melodie, rytmus, tón a hlavně to nejpodstatnější a nejdůležitější ze všeho - LÁSKY ! Doufám, že už se netrápíš a jsi konečně na lepším místě. Budeš nám opravdu moc chybět ! DĚKUJEME ! RIP. I ♥ you so much, Michael ! ()

Mgb21

Velice neobjektivní hodnocení. Ten film má spostu chyb: pomalé tempo, málo záběrů z "tvůrčí dílny".... Ale pro člověka, který na peckách od M.J. vyrůstal a jeho hudbu obdivuje to byla paráda. Michael byl geniání hudebník, který miloval hudbu a své fanoušky, kvůli kterým se snažil ze sebe vydat to nejlepší. Bohužel ho tato snaha stála život a This Is It je pro fanoušky sice blýskavá, ale malá náplast. Prostě ten malej kluk ve mě, co na jeho muziku tancoval rodičům, byl nadšenej. ()

FlyBoy

[In to the past] HISTORY WORLD TOUR 1996, kráľ popu štartoval svoju koncertnú šnúru práve v mojom prechodnom domove, v Prahe. 130 000 ľudí sa tislo na Letenskej pláni a čakalo na pripravovanú megashow. Stalo sa, neskrotný pútnik nás nenútené "uniesol" na svoju planétu. Planétu, na ktorej sa hralo iba podľa jeho doposiaľ nezažitých pravidiel. Krajina spontánnych, dobrosrdečných a rytmicky energických postupov. Kto sa nepoddal, nebol na tomto koncerte. Bolo mi len osem, bol som tam a nikdy na to nezabudnem_____Môj vzťah k tejto ikone bol teda formovaný už od útleho veku a neustále sa vyvíjal bez ohľadu na farizejskú bulvárnu mašinériu_____[Presence] "This is it"-pre jedného vypočítavý marketingový ťah, pre druhého (pre mňa) hlavne ukážka geniality perfekcionistickej a neprestajne v lepší zajtrajšok veriacej osoby-Michael Jackson. Nikto to neočakával, "king of pop" sa s nami rozlúčil touto cestou. Cestou, na ktorej nie je na mieste riešiť jej dokonalosť, vybrúsenosť, či štruktúru, ale podstatou navždy ostane jej smer, ktorý bol, je a bude správny. _____Skalpujte arogantné a obmedzené výlevy, skalpujte svoje predsudky, odišla osobnosť, ktorá pre tento svet spravila viac než si kde kto myslí a jej epitaf bude žiariť naveky... (Inak neopísateľne príjemná kino projekcia, ty vieš *) ()

Tuxedo

Vzhledem k okolnostem si nelze představit hodnotnější epitaf. V This Is It se v přesném poměru mísí nostalgie, nadšení a smutek - nostalgie prostupuje v souladu s narůstajícím počtem hudebních pecek, které vaše uši vítají jako starého známého, nadšení narůstá s rozkrýváním chystané, energické a nápaditostí prošpikované show (světelné efekty, filmařsky nápaditý videodoprovod, taneční čísla, akrobacie, duety, obří objekty na pódiu atd.) či záměru přiblížit sound originálnímu mixu z původních alb a smutkem film začíná, pokračuje i končí. Film se vyjma několika nutných superlativ z úst Jacksonových spolupracovníků zdržuje zhodnocení titulní persony, jejíž osobnost, sílu a životní filozofii (potažmo pravou tvář bez mediálního překroucení) lze s přehledem vypozorovat už z několika málo segmentů ze zkoušek, kde je mj. znát MJův perfekcionismus, vlídnost, mírná naivita a vedle výtečné kondice i počínající únava. Na plný počet to This Is It nedotáhne kvůli koncertní části, která je a navždy bohužel zůstane pouze jakýmsi demem (slabší sound, dva úhly kamery s nestálou kvalitou obrazu, absence speciálních efektů), skutečná podoba skvostně vyhlížející show, tak jak si ji Michael představoval a jak ji film předznamenává, již nikdy nespatří světlo světa. This Isn´t It, čímž se film i Michael zároveň řadí mezi špičku nedokončených projektů/předčasně zemřelých legend, nad nimiž s oblibou, smutkem či fantazií, co by kdyby, smutníme. P.S. Ať hodí kamenem, kdo po projekci nedošel domů ve stylu moonwalk a nepořídil si výběr těch nejprovařenějších hitů. :) ()

• V prvý večer premietania filmu Michael Jackson´s This Is It v USA dosiahli tržby z predaja lístkov 2,2 milióna dolárov (1 487 994 eur), čo je pre októbrový utorok historický rekord. Tržby dosiahli túto hranicu ešte pred začiatkom prvého predstavenia o 21:00 pacifického času. (marek.stone)
  • Na pozadí při písni "Smooth Criminal" je napsáno "MJ Air". To mělo být jméno letecké společnosti v nedokončeném 3D závěru koncertu, ve kterém měli Michael a tanečníci nastoupit do letadla a vzlétnout nad publikum. (Polinecka)
  • Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (marek.stone)