Štyridsiatnička Helena (Lenka Vlasáková), uznávaná odborníčka na manželské problémy, jedného dňa zistí, že sa dostala do situácie, akú rieši so svojimi pacientmi. Jej dosiaľ milovaný manžel je pristihnutý in flagranti s mladšou ženou a Helena čoskoro bezradne stojí na prahu nového života. Dvadsaťročná dcéra Laura (Veronika Kubařová) chce byť matke oporou, zároveň sa však stretáva s nástrahami vlastnej prvej skutočnej lásky. Pomocnú ruku sa snaží podať aj matka Vilma (Eliška Balzerová), bývalá herečka, ktorá na všetky situácie aplikuje svojráznu školu života. Výstredná dáma má zaručený recept: nahradiť neporiadneho chlapa chlapom  poriadnym. Zdá sa to neriešiteľné, ale na prekvapenie, chlapi, s ktorými stojí za to sa bezhlavo vrhnúť do milostného dobrodružstva ešte stále exitujú. A tri celkom rozdielne ženy zisťujú, ako veľmi sú si podobné a pokiaľ sa má niečo vyriešiť, chce to nadhľad, humor a nestrácať hlavu a ani nádej. (TV Markíza)

Hanes88

Hlavním ženám se herecký výkon opravdu povedl a po celou dobu jsem se dobře bavil. Konečně povedená komedie od U mě dobrý. ()

peetriss

Že by nám česká komedie konečně dospěla? Konečně posun od podivných a jednotvárných taškařic obsahujících v sobě několik vtipných, s trochou štěstí i zapamatovatelných hlášek, a kromě nich už samé prázdno... Ženy v pokušení jsou komedií inteligentnější, propracovanější, dokonale promísenou s hořkou příchutí smyslu života pro ironii a v neposlední řadě komedií, která nás nutí přemýšlet i o vlastních životních hodnotách a postojích. A v tom jsou Ženy v pokušení tak krásné. Film se opírá o kvalitní Vejdělkův scénář s podporou bezchybných hereckých výkonů Elišky Balzerové, Lenky Vlasákové a také s radostí konstatuji, že i Jiří Macháček začíná opouštět mnohokrát okopírovanou šablonu slaboduchých bláznů a polobláznů a začíná ukazovat náznaky herectví. Musím říci, že s filmem jsem spokojen a výtečně jsem se pobavil. Vejdělku - je tak dál! ()

Tomin88

Nejlepší Vejdělkův film! Sympatické herecké obsazení ve spojením s výbornými dávkovánými hláškami velice pobavili. Škoda té 3/4, která se na můj vkus brala trochu moc vážně, ale po románu pro ženy je tu další poctivá dámská komedie na kterou se nemusí bát jít i chlapy! Vemte svoje protějšky a vyrazte do kina! ()

KatRi

Chápu, že muži namítnou - ale fuj, tak černobílé ztvárnění reality, kdy z hlavní hrdinky uděláme chuděrku, kterou opustil ten parchant s dvacetiletou černoškou a není mu dán prostor k obraně. Jenže pro mě je tenhle film o něčem jiném než o plivání zapšklých, opuštěných a zhrzených čtyřicátnic na své protějšky. Je to film mnohovrstevnatý, i když na škodu samozřejmě je, že Vejdělek nedává postavám dostatek prostoru. Jenže na druhou stranu nehraje si na žádné velké umění ani psychologické drama. Chce bavit a zároveň oslovit širší publikum. A to zvládá na výbornou. Mnohé ženy si najdou své - hrdinka jim svým jednáním dává naději, že život odchodem muže, kterému dvacet let praly fusekle, nekončí. (Jenže jasně, to už je klišé, to si přečtu v každém čísle Cosmopolitanu, Bazaaru apod.) Mnohem zajímavější je podle mě vztah mezi ženami (babičkou, matkou a dcerou). Eliška Balzerová jako babička a zároveň věčná lovkyně mužů Vilma má neuvěřitelný sex-appeal a její rozporuplný vztah k poněkud upjaté dceři (Lenka Vlasáková) je napsaný dokonale (láska a zároveň rozčarování, snaha o smíření). Obě i téměř dokonale hrají. A od vztahu těchto dvou se odvíjí vše ostatní, jak situace s Laurou, tak linky s muži, kteří zde víceméně jen tak přihrávají...A tak mnohem víc než film pro ženy o mužích je to film o ženách. ()

amokey

Tleskám, po dlouhé době opravdu povedená česká komedie, která nebyla trapná a u které jsem si bezvadně odpočinula, zarelaxovala a pobavila se. A smekám před Eliškou Balzerovou, protože jí to v Ženách neuvěřitelně sluší ()

Yardie

Zklamání. Nalákán hodnocením zde a hodnocením svých známých jsem to shlédl. První polovina vypadala celkem slušně. Bylo to vtipné, zábavné, dynamické. Nicméně poté se to ubralo směrem bez vtipu a zábavy a komedií se to rozhodně nezvat nedalo. Jako by druhá polovina měla být nějakým buď romantickým filmem či pokusem o psychologické drama (což samozřejmě nelze). Dvě poloviny naprosto nevyvážené. A nutno také říci, že nebýt "šílené" maminky, tak v té první polovině té vtipnosti také moc není. Takže to byl jen další z řady průměrných českých filmů poslední doby. Howgh! ()

Zombi

Relativně sympatický vztahový film, ve kterém těch komediálních prvků zase tak moc není, alespoň pro mě, vyloženě jsem se zasmál jen u Macháčka s kytkama. Nakonec to skončilo jak jsem očekával, jen s menší odbočkou. Na jedno podívání fajn, ale znovu to vidět nemusím. Edit. Tak jsem byl donucen se podívat znovu a přici jen to zvednu na 3 hvězdy. Je to taková průměrná pohodovka. ()

gocatgo

Nemůžu se ubránit dojmu, že po období hořkých komedií se český film konečně našel. Příjemná komedie, plná verbálního humoru, ale i silných momentů. Dámské osazenstvo hraje úžasně, stejně jako talentovaný Dyk a klasický Macháček. Každý vtip je servírovaný s vkusem a noblesou, bez sebemenší podbízivosti a tlak na emoce v závěru snímku je v pořádku. Pro mě velmi milý večer. ()

sona123

O Ženách v pokušení toho bylo napsáno až běda, což mi nevadí, protože tohle určitě je jeden z mála českých filmů, který se cejchuje jako komedie, ale komedií skutečně je (tedy zejména v první čtvrtině, scénka v kavárně, tou to klidně mohlo skončit). Propadám se hanbou, že si Jiřího Vejdělka vrývám do paměti až nyní, i když jsem viděla všechny jeho předešlé počiny, tenhle ale bezkonkurenčně vede. Téma je ne nepodobné Sexu ve městě (zejména co se týče botiček, ale ty nejsou od Blahnika, ale od Bati) nebo Románu pro ženy, který oprášil slávu Stašové, zde exceluje Balcerová (dámy, máte co nabídnout). Hudba excelentní, ale bodejť by ne, když je z dílny Muchowa. Shrnuto, podtrženo, Ženy v pokušení se prostě povedly, je to příjemný oddech a já si ho v duchu motta hlavní hrdinky užila. ()

Ricky_CZ

Odpočinkovka, které jsem zprvu nechtěl moc důvěřovat. Po shlédnutí ale musím konstatovat, že jsem dlouho něco tak hezky napsaného v naší zemičce neviděl. Pobavilo, potěšilo... ()

Oyer

Balzerová i Vlasáková rozhodně podaly kvalitní herecké výkony. Jinak tento film mě nepřišel ničím extra výjmečný. Balzerová co by nadržená panička vyššiho věku se zhoubným onemocněním... ale stále nadržená... Její dcera, které schátralo manželství se pomiluje a prožije líbánky s přítelem své dcery a ta se málem vyspí s otcem svého přítele... jaj... Sem tam dobrý vtip, ale spíše se jedná o odpočinkový film, který mi stačilo vidět jen jednou. Možná jinou věkovou kategorii a jiné pohlaví tento snímek nadchne, mě to příliš nepobavilo. ()

dehlie

na ženy, ale podľa deja aj mužov v pokušení som sa tešil. ide však len o ďalší priemerný snímok, ktorý žiaľ nevytŕča z tuzemského priemeru. zato pieseň od nightworku je exkluzívna! ()

Mikeel

Musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Ženy v pokušení mají šmrc a elán stejně jako Eliška Balzerová. Film je vtipný, emotivní a dokáže se s lehkostí přenést i přes takové propasti jako je pohřeb. Nenudil jsem se ani chvíli a to mi u takového typu filmu zcela stačí :) ()

Ukko odpad!

Najivní, rádobyluxusní, dementní... po letech jsem se u českého filmu vytočil a absolutně nechápu za co Eliška Balzerová dostala Lva. Mě osobně připadlo, že si to odmluvila a a už, už se viděla doma u televize. Při hlubším zamyšlení mě jímá hrůza a zatajuje se mi dech přu pomyšlení, že si mladé slečny budou brát příklad ze staré emancipované poběhlice, která sežrala celou moudrost světa. Celkový špatný pohled na film dorazí ještě tuna nelogičností a velmi chabý scénář. Sorry, ale tohle opravdu ne. Jinak souhlasím s Tetsuem... ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)