Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

ArsenalEagle

Máš rozdvojenou osobnost? Nevadí. Herecká slast od Edwarda Nortona, kterému zdárně sekunduje Brad Pitt s HBC. Krev, psycho, vtip, originálnost všude. Efektně zpracovaná blbost. Sakra efektně. ()

Jillen

Geniálnost...a ne, po tomhle filmu se opravdu nepostavím proti systému, ale jednoznačně s ním (filmem) musím souhlasit, protože je tam tolik pravd, že jsem se cítil jak Neo, který právě zjišťuje pravou podstatu života v Matrixu. Fincher je prostě filmový bůh a podobně jako v Se7en se zde dočkáme "škoujícího" rozuzlení po kterém mrazí v zádech. A závěrečný p*nis je jen taková třešnička pro pozorné...všichni ho viděli, ale... ()

Džejkop

Drsný film a to doslova a do písmene, má to grády, má to šťávu. Za velkou pozornost stojí finále, kdy na vás příběh vychrlí velké překvapení, naprosto nečekané a odzbrojující. ()

GodComplex

"This is your life and it's ending one minute at a time. " Pravdepodobne nejlepsi kousek filmove historie. Film, ktery na me opravdu zapusobil, donutil me zamyslet se a prinesl jiste zmeny do me nazorove sfery. Film, ktery jsem videl minimalne 30x, v cemz ho nemuze trumfnout ani muj oblibeny nocni kousek Taxi Driver. Absolutni vrchol Davida Finchera, ktery uz asi nikdy neprekona a ukazkovy priklad filmoveho a rezijniho mistrovstvi. Dechberouci pribeh a scenar zalozen na nemene kvalitni knizni predloze Chucka Palahniuka. Film s velmi silnym psychologickym podkladem a mentalnim poselstvim. Fantasticky odehrane obe hlavni role v podani Brada Pitta a Edwarda Nortona. Obcas se v dobrem filmu objevi legendarni scena, Fight Club je ale jedna velka sequence mnoha legendarnich scen za sebou. Film s jednim z nejpusobivejsich twistu ever. Kolekce nezapomenutelnych hlasek. Muj oficialni Top 1 movie. "It's only after we've lost everything that we're free to do anything. " 10/10 ()

Bordoshut

Recenze na film Fight Club (Klub rváčů): Pokud jste chlap, tak si tenhle film skoro nejde nezamilovat. Mně se to každopádně nepovedlo. Ať už jde o skvělou myšlenkou, kritiku materialismu nebo o všemi velebený zvrat, jen velmi těžko se hledá něco, co filmu vytknout. Je mi jasné, že hnidopich si něco najde, ale já rozhodně nemám v plánu se v tom babrat. Film mi přišel perfektní, tečka. Viděl jsem ho už tak 14 dní zpátky a rezonuje ve mně doteď. Must-see záležitost. ()

Pierre

Tak jsem viděl ten slavný Klub rváčů...Byl  by asi  hřích neocenit skvělou atmosféru přelomu devadesátek, a Fincherovu výbornou filmařinu včetně slavných Voiceoverů s různými hravými a nápaditými přelety kamery. Vyzdvihnout se také musí skvělá scénografie, kdy například Tylerův  byt vypadá vážně autenticky zchátrale. Po formální stránce jde možná o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. A dá se pochopit, že vzhledem k jeho coolovosti dokázali někteří diváci vzít především v době premiéry některé myšlenky za své. Jenže na mě to bylo místy až moc ujeté a kostrbaté. A to už na (jinak relativně vtpném)  začátku, kdy Jacka začalo uklidňovat chodit na různa sezení. Po setkání s Tylerem jsem si začal říkat, že některé myšlenky kritizující systém nebo materiální vlastnictví jsou zajímavé, docela se mi líbil projev (Jsme prostřední děti historie,  bez cíle a bez místa. Nemáme žádnou velkou válku, žádnou hospodářskou krizi) o tehdy aktuální generaci (a zajímalo by mě, jak by vypadal v dnešní době).. Ale ten nápad s rvačkami a Klubem rváčů jako uvolněním a řešením problémů mi přišel přetažený za vlasy. Nelíbily se mi nechutné věci jako pytle s liposukcční kliniky. Také se přiznám, že nerad koukám na tolik scén s explicitním brutálnějším násilím.  Postupně mi prostě  začalo připadat, že jde o skvěle natočenou, ale oslavu násilí....a ještě navíc snad i terorismu a sekt nebo uzavřených skupin s autoritou. A už jsem jenom čekal jestli se dočkám toho  hutnějšího plot twistu na konec, který je v souvislosti s film hodně zmiňován   a sliboval jsem si, že by mohl té násilnické jízdě s občasným filozofováním konečně dodat nějaký větší oblouk. A skutečně jsem se dočkal... Nejenom, že je závěrečná půlhodina dobrá napínavá paranoidní jízda (nezapomenutelný běh v trenýrkách), která mi připomněla od Finchera Hru, která se mi líbila celou dobu. Ale   přichází s jedním hodně zajímavým motivem (který...hmmmm, dobře nebudu prozrazovat, když mi to tady neudělali ostatní, i když si myslím, že tohle už všichni vidění.:D), poutavě vysvětluje předchozí dění  a v podstatě celý film obrací na ruby....I když ani to není tak jednoznačně, ale v tomto případě už mi to ani nevadilo.  A závěrečná hra očí mezi Nortorem a Cartem, kdy je vpuštěna vypalovačka od Pixles za impozantního výbuchu mrakodrapu?  To už i pro mě bylo téměř geniální. K počtu hvězdček se vyjadřovat nebudu, ale začínám normálně přemýšlet, že taky někdy zvolím přístup: se znalosti pointy, kouknu znovu.:D Pointa je totiž vážně luxusní.  Potkala jsi mě ve velmi zvláštním období. ()

numi

Nádherná směsice černého humoru, kvalitních bojových scén, vyšinutých názorů na společnost a hlavně filmařského umění. Geniální kamera. Fantastická hudba, která k filmu přilne jako saténová košilka na tělo Marilyn Monroe. Vynikající scénář s dechberoucí pointou a naprosto famózními výkony Edwarda Nortona a Brada Pitta. To je ono. Takhle se točí FILM. [květen 2005] ()

Vojcl

První pravidlo sice je nemluvit o Klubu rváčů, ale já si nemůžu odpustit komenář... Výtečný thriller, kterému nechybí tradiční "Fincherovská" atmosféra, drsné scény a naprosto originální zakončení... Edward Norton i Brad Pitt v hlavních rolích excelují, skvěle jim sekunduje i Helena Bonham Carter... Kromě toho, Klub rváčů není jen film o pár šílencích, kteří se po nocích mlátí do bezvědomí, ale je to i skrytá kritika společnosti a lidstva jako takového... Bravo, Davide!!!! Kromě těch, kterým vadí násilí na plátně, doporučuji ke schlédnutí každému, tohle je jeden z nejkontroverznějších a nejlepších filmů 90. let!!!! ()

Freemind

Jistě, není to brilantní filosofické drama, ale pokud mluvíme o špičkovém zvládnutí řemesla, účelném využití nestandardních vyprávěčských i vizuálních postupů, nálepce "cool" - čili kontrastu syrovosti a hravosti, pak nic lepšího doposud nebylo natočeno. Fincher je psychopatický puntíčkář a to je vidět v každé vteřině tohoto snímku. Doporučuji také knižní předlohu, je stejně stručná, zábavná a úderná jako film. ()

zipper111

Ou. Tak to jsem opravdu nečekal. Další skvělý film od Finchera, ujetej v každým směru. Komentář možná dopíšu časem, teď mám v hlavě duto. ()

Macejko

Už keď som si po precenenom Benjaminovi Buttonovi (ktorému však dám ešte šancu) a na posranie nudnom a dlhom Zodiacovi začal myslieť, že Fincher mi zrejme nikdy nesadne, mi chlapík jeden šibalský vytrie zrak Fight Clubom. Tento film má všetko, čo potrebujem na to, aby som jeho tvorcu označil za génia. Má skvelú a istú réžiu, perfektnú gradáciu, skvostný príbeh a pointu, herecké výkony, jednoducho všetko. Lahôdka. Som na vrchole blaha. ()

gogos

První půlhodinka mě málem odradila od celého filmu. Pak se ale příběh začíná konečně rozvíjet a mít šťávu. Pitt i Norton excelují, o to žádná. Solidní kamera a hudební doprovod. Koncept celého film je však velmi prazvláštní. Ke konci jsem měl pocit, že se jedná už o opravdu solidní kravinu. Celé to působí zamotaně, nemastně, neslaně. Fincher je ale borec a tak i tento debilní příběh dokázal natočit ve více než stravitelné podobě. Zodiacu či Sedm se to nevyrovná ani v krizi a na Úkryt nebo třetího Vetřelce to asi taky mít nebude. 3 a půl *.... ()

blackrain

Nikdy jsem si nemyslela, že o nějakém filmu řeknu nahlas, že ho chci vidět znovu, ale je to tak. Tenhle film chci vidět znovu. Navíc jsem po celou dobu měla divný pocit, že mě pan Fincher tahá nějakým způsobem za nohu. ()

ABLABLABLA

Wow, člověk rozhodně nemůže říct, že by se mu nedostal film pod kůži a na konci neuvažovat, co to sakra bylo. Edward Norton ale i Brad Pitt to sehráli úchvatně. Helena B.Carter, jak psala např. kleopatra, se mi do té role už fakt nehodila. Každopádně ten film na mě neměl až takový uchvacující dojem, jak na jiné zde a tak tedy 4*. ()

Makky

Prehľadávať katalóg IKEA a kupovať si veci. Potrebujem gauč, kúpim si gauč. Problém s gaučom mám vyriešený, vlastním gauč. A tá vec vlastní mňa! Palahniukova predloha je mierne chaotická, má však kopu detailov, ktoré vo filme jednoducho nie sú. Sprosto vynechané sprosté špecialitky, ktoré radšej nemenujem. Prvá pol hoďka filmu zbytočne preletí príbehom (polovica knihy) a v nasledujúcej hodine tak trochu nemá o čom. Napriek tomu to filmu svedčí a nebyť Fincherovej maličkosti, nebol by pojem Fight Club tým, čím je. Vytuningovaný záver v sprievode Pixies nadmieru potešil a spokojnosť sa dostavila. "Viem to, pretože to vie Tyler." ()

MultiTobi

V první polovině filmu jsem si říkal, jak je možné že tohle to má tak vysoké hodnocení. V druhé půli už jsem jen zoufal nad tím, proč to má tak malé hodnocení a na konci jen seděl zarytý do křesla. Další ukázka toho jak umí Fincher vyrazit dech. ()

kaylin

Davd Fincher předvádí neskutečnou hru, která není jen v tom, jak je celý příběh skvěle vypointovaný, ale zejména v tom, jak je natočený. To, že herecké výkony jsou úchvatné, s tím se tak nějak počítá, ale to, jaké jsou využity filmové nástroje, různé nálety kamery, vkládání na první pohled nesmyslných záblesků, mozaika snů a reality. David Fincher je králem temného psychologického thrilleru a dokazuje to v podstatě každým svým filmem. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý