Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Zemi11 odpad!

Nejprve 20 minut, poté jsem dokoukal celou hodinu. Když se však ani po hodině a deseti minutách nic nedělo trapnou vypravěčskou sci-fi slátaninu jsem odložil navždy! ()

Maynard.

DOKONALOST!!! Pecka, která ti nedá spát! Jeden z nejpůsobivějších filmů... Fincher se tímto skvostem nesmazatelně zapsal mezi největší filmový velikány. Pro mě jeho nejlepší film. Film přesně podle mýho gusta, kde si rejža doslova hraje s divákem a s kamerou. Nad některými záběry nezbejvá než jen kroutit hlavou a jen tak si říkat, holly shit, to je něco! Jeden z filmů, který zrajou a který sou po každým skouknutí lepčí a lepčí. Např. podprahové záběry Tylera, který se ti občas jen tak mihnou pře očima. Brad Pitt a Edward Norton jsou famózní herci, zde oba dva Světu ukázali, co to znamená precizní herecký výkon. Jejich soužití v rozbořeným baráku, kde voda protejká jak po řádění dlouhoprstejch banditů je boží. Nejvíc sem se řechtal při tom, jak si sám Norton dal nakládačku v kanclu svýho šéfa :o). Je radost a i taková malá extáze pozorovat jak do sebe jednotlivý střípky zapadají a jak to má Fincher s tou "glumovou" nemocí vychytaný. Srovnávat tento kousek s Mechanickým pomerančem je krapet zvrhlost, páč tento film je bezkonkurenčně bezkonkurenční :o). Kéž by takovýchto filmů přibývalo a kéž by Fincher ještě někdy zavzpomínal na to, když byl takto nápaditý, revoluční a pořádně ujetý rejža... Tento kultovní film je povinností každýho filmovýho nadšence. ()

Babous

Zpočátku skvěle rozjetý film, ale ten zdlouhavý a rádoby psychologický konec mi tam vůbec neseděl. Nemám filmy tohoto stylu rád, protože pak se v nich začínám ztrácet. Teď mám pocit, že jsem to vůbec nepochopil. ()

Germanotta

Fight Club vás strhne v strede filmu tak veľmi, že dostanete chuť výjsť z bytu na chodbu, zaklopať susedovi na dvere a dať mu facku. Tento film je v podstate len schyzofrenická naháňačka, ale aj tak to má niečo do seba. Esom filmu Fight Club je jedine presvedčivý Brad Pitt a ešte presvedčivejší Edward Norton, ktorý nespadne z nôh ani po 30. nakladačke. ()

Markussis

Fight Club je velké téma a je zde velmi detailně rozebráno. Forma jakou Finscher vypráví děj, je novátorská a fascinující. Úchvatná kritika moderní společnosti postupně hraničící až s anarchií. Z toho rázem vzniká problém jedince, který před vším utíká, uzavírá se do sebe. Jedinec si začíná vytvářet svůj vlastní imaginární svět. Podává se všemu již naprosto klidně a může konečně volně dýchat. Bohužel ale asi vše má své hranice. Souhlasím s tím, že je to v každém z nás. A je také na nás, kdy a kde tomu podlehneme a necháme tomu volný průběh. Věřím, že to duševně musí být fascinující pocit. V každém případě by asi bylo naivní si myslet, že se mezi tím vším dá delší dobu udržet nějaká rovnováha. Tak alespoň občas si na tu základní myšlenku vzpomenout. Myslím, že to člověka poté alespoň na okamžik trochu uklidní, že zde na světě celkem nakonec o nic nejde, snad je důležitá jen krása a požitek přítomného okamžiku. ()

dita.krizova

Zase jeden z těch filmů, kterým (vážně) nelze nic vytknout. Báječné herecké výkony, vzpoura proti společnosti, filosofie ženy a vše to spěje do šíleného a neodvratného konce. Musím zmínit, že konec ve filmu je odlišný než v knize a trochu zavání nějakým tím happyendem, abyste si prostě mohli oddychnout. Stoprocentně "must-see film" =) ()

Marty89

1* za slušný Pittův herecký výkon. Všechno ostatní šlo naprosto kolem mě - tím myslím především scénář, který stál za starou bačkoru. Fincher stihl za svou kariéru natočit dost dobrých filmů, ale tenhle je z toho, co jsem viděl, jednoznačně nejhorší. Říct, že je nějaký film "hour too long" už dlouho nebylo tak pravdivé. Být to tak díl nějakého seriálu se stopáží 40-50 minut, tak to beru, ale natáhnout to na 2h10min, to už se musel někdo zbláznit. Jednoznačně film, na který už se rozhodně nikdy dobrovolně nepodívám. Mohl bych se rozepsat ještě víc, ale všechny mé myšlenky shrnuje docela pěkně ve svém komentáři Darth Sidious. ()

Kejdlo

Film, který vás donutí přemýšlet a pokud ne, utopíte se stejně jako já v dokonalé Fincherovy režii. Tenhle divně pochmurný filmek prostě miluju. 10/10 ()

SG-1

"Směrnice nikdy nezahrnuje vlastnictví robertka, musíme ho označit jako neidentifikovatelný předmět. Nikdy jako robertka." -letištní kontrolor- ()

Arkanoid

Bitka dokáže človeka utopeného v konzume dostať z depky. A čo revolta proti spoločnosti? Fincher vie, ako správne naložiť s product placement. Charaktery postáv sú skvelo podporené ich imidžom a samozrejme excelujúcimi hercami. Škoda nespomenúť si ani na rozprávanie a stupňovanie deja a rejžove dvojzmysly. ()

McLovver

David Fincher neuvěřitelně zfilmoval Palahniukovo životní dílo. Jaké by to bylo žít bez ničeho? Sám vytvořit sektu a postavit se proti společnosti? Brad Pitt zahrál svou roli na jedničku. Tento film jsem viděl minimálně 5krát a stále mě baví a objevuju v něm nové věci. ()

Sdoom

Svým způsobem geniální film se spoustou fantastických myšlenek, kterému jsem však ani po druhém (i když s velkým časovým odstupem) zhlédnutí ještě stoprocentně nepřišel na kloub. S příštím zhlédnutím nejvyšší hodnocení nevylučuju, zatím "jen" hodně silné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

echuckie

Nemám slov ani po milióntém zhlédnutí. Zbožňuju ty hlášky. Zbožňuju tu pointu. Zbožňuju ty herce. Zbožňuju Finchera. „Nobody knows that they saw it, but they did.“ „A nice, big cock…“ ()

herr_carter

Ok, tak jsem asi debil..tenhle film jsem si již potřetí pustil s tím, že budu pokračovat v nutném filmovém vzdělání a v takovém procesu by samozřejmě 56.nejlepší film podle této databáze neměl chybět...a potřetí jsem u něj usnul ! Normálně chodím spát kolem půlnoci, ale tenhle film si vždycky ze strategických důvodů pouštím již před osmou...jaké je moje překvapení, když usínám vždy v podobné fázi filmu - tedy cca kolem 40-50.minuty. Je možné, že jako celek a tedy i druhá polovina a závěr filmu budou dobré, ale já se do této fáze ještě nikdy nedostal a obávám se, že ani nikdy nedostanu. Problém mám s Nortonem, který ve mě svojí nespavostí a otráveností vyvolává stejný pocit, problém mám s HB Carterovou, kterou ať si s prominutím dává do svých úchylných filmů Burton a které to jde zajisté lépe s podobně-úchylným nehercem Deppem a Pittovi jsem přišel na chuť až teprve nedávno - jeho hezkounsky-bloŇdatá léta jdou prostě nějak mimo mě...Takže nevím...a odsouvám tento film (pro většinu lidí kultovní) na dobu neurčitou.... ()

sedm.1

Za mě přeci jen asi dost přeceňovaný film, kterému se jistě dá jen máloco vytknout, především tedy co se jeho zpracování týče, což ovšem zas není až takové překvapení, jelikož tvůrcem této výrazné podívané je sám velký David Fincher, filmový mág, umějící pracovat s vizuální podobou a atmosférou jen jako málokterý režisér na světě, a zde to jen potvrdil, můj problém spíš ale tkví v podstatě v celé zápletce, kterou tvoří prakticky jen filozoficky – anarchistické výlevy ústředního hrdiny, které sice jednotlivě dávají smyls, ale ve výsledku jako celku jsem v nich nenašel jakoukoliv pointu, či tezi, jenž by směřovala k vyústění, které je pak tedy bez debat překvapivé, nicméně vzhledem k veškerému předchozímu dění působí spíš také jako bodnutí nože do diváckých zad, nehledě na to, že jsem se ve všech těch slovech Eda Nortona postupně i ztrácel a utápěl, takže mi vinou nějakého úderu během souboje v Klubu rváčů utekla i smysluplnost činů a chování této skupiny, o jejichž dalších členech pak ani nemluvě, nepřesvědčivé a nevysvětlené figurky, jejichž podstata chování působí také minimálně podivně. Navíc mi během filmu chyběla i jakákoliv gradace, či napětí, o což více tu pak musí zachraňovat herci, kteří zde vesměs podali strhující výkony, které je radost sledovat, v tomto ohledu jako vážně bravo! Klub rváčů je zkrátka pro mnoho diváků jedním z nejkultovnějších a nejstylovějších filmů vůbec, a já se tomu vůbec nedivím, že ho spousta lidí tak vidí a bere, a i když mezi ně tedy vážně nepatřím, tak i přesto musím uznat, že se jedná o vážně mimořádný filmový projekt. ()

JADIM

Imidž Fight Clubu je nič nehovoriaci a na prvý pohľad dosť obyčajný, na rozdiel od iných Fincherových snímkov, o ktorých mi stačí vedieť naozaj málo a hneď mi je jasné, že idem na istotu. Bol som voči tomuto filmu skeptický a teraz viem, že oprávnene. Ani po zhliadnutí nechápem tú popularitu. Exotská a až moc dlho nič nehovoriaca dráma. Fincher nesklamal vizuálmi a prostredím a Bradovi Pittovi to naozaj ide, ale čo z toho, keď to celé začne dávať zmysel (aj keď dosť divný zmysel) až ku koncu, do vtedy si môžem užívať týpkov, čo sa mlátia zo záujmu. 5/10 ()

Comics.jto

nemá to nic moc společné s pestnimi souboji, není to žádný snímek pro drsné chlapy a nějaký macho bullshit kecy což si někteří myslí, stejně jako že Tyler je kladná postava a sigma (umíram lol), je to filmařsky skvěle zvládnutý film od David Fincher (nar. 1962, USA), skvělá kamera, hudba, mindfuck plotwist, sice pomalejší začátek ale hlavní je jak je ten scénář skvělý + herecké výkony, to s tou kritikou kritiky konzumismu, nihilismu atd., postupná eskalace a hlavně závěr je topovka.   Film který má smysl vidět víckrát, aby jste viděli tu dokonalost a to co jste bez poznání konce, nemohli vidět. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý