Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

kuro

Vynikajúci film, ktorý nemusí sadnúť každému...Fincher a Pitt to je jednoducho istota, ktorá robí z tochto filmu špičku v žánri....A H.B. Carter ako čerešnička na torte...odporúčam.....5* ()

goodnic

Asi jsem jeden z mála, ale nesouhlasím s "fuck the system" myšlenkou filmu. Hnusí se mi a 90% všeho co se ve filmu děje se mi hnusí taky. Ale film je to úžasný. EDIT: Mám takový pocit že jsem nepochopil o čem film doopravdy je, ale opravdu mě to netrápí. ()

Nešpi

Naprostá úzkost a zranitelnost jasně plyne z toho geniálního díla, se kterým si Fincher pohrál a opečovával ho jako svojí bábovičku na pískovišti. První pravidlo klubu rváčů, je že nemluvíte o klubu rváčů. Bohužel jsem docenil kvalitu Klubu Rváčů až po několikátém shlédnutí nikdy předtím jsem se do něj tak nevcítil a po skončení, kde nám osvětluje obrazovku masivní výbuch celého města spolu s doznívajícími pixies mě totálně dodělal. Fincherovo právem nejlepší dílo a z jedno z nejlepších v celé historii kinematografie. ()

J.e.r.e.c

Možná nejslavnější Fincherův film, a já ho viděl až jako poslední. A líbil se mi hodně, přestože jsem kdysi dávno četl velmi syrovou předlohu od Chucka Palahniuka, a překvapivá pointa tudíž vůbec nepřekvapila. Vizuálně fascinující, s atmosférou půjčenou od Se7en, výbornými herci. Nejlepší na filmu je ale samotné téma násilí, jako životního stylu. My, civilizovaní lidé, si užíváme násilí ve všech jeho podobách (filmy, dokumenty, počítačové hry), ale veškeré jeho reálné projevy potlačujeme, seč nám síly stačí. Kdybyste chodili do práce s monokly, boulemi a podobným bordelem ve ksichtě, půjde vaše společenská prestiž rychle ke dnu. Přitom, co je nám chlapům víc vlastní, než násilí ? Co může být víc osvobozujícího a antistresového, než se porvat ? Pozor, mluvím tu o klasické férovce, jeden na jednoho, kde nejde o život ani o výhru, ale o ten pocit, že jste překonali strach z fyzické bolesti. Kdybychom se pak nestyděli vyjít s rozbitou hubou a zlomeným nosem mezi lidi, bude mezi náma spousta Nortonů. 80 % ()

Gromit

Ani po těch patnácti letech Klub rváčů nezestárnul (na rozdíl ode mě). Vděčí za to hned několika faktorům. Tím prvním je originální příběh završený geniální pointou. Tím druhým je precizní režie Davida Finchera, díky níž je sledování Klubu rváčů fascinujícím zážitkem, i když už onu pointu znáte. Tím třetím jsou fenomenální herecké výkony Edwarda Nortona, Brada Pitta a Heleny Bonham Carterové (být sexy a zároveň i odpudivá je vážně umění). No a tím čtvrtým je skutečnost, že doba, ve které nyní žijeme, se od té, ve které Klub rváčů vznikl, příliš nezměnila. Pořád jsme otroky konzumní společnosti, pořád spousta lidí tráví svůj volný čas v supermarketech a místo toho, aby se znažila něco změnit či alespoň vyjádřit svůj nesouhlas, jen sedí u televize a nadává. Přiznejme si to, Klub rváčů je o všem možné, ale nejvíc asi o nás samotných. A právě to z něj dělá něco naprosto mimořádného. ()

chlebo

O dosť ľahšie by mi táto jazda odsýpala pod vplyvom vopred nevybraného narkotika alebo lepšie, pri kombinácií viacerých, takto nejako to vyzerá keď zo sveta upätého a usmrkaného úradníčka zrazu zmiznú akékoľvek pravidlá a systém, celkom dobre si viem predstaviť sám seba v tej istej izbe pozerajúc ten istý film, len s drobnou odchýlkou, že na tom istom stole predo mnou, by bolo okrem ďalších zbytočností nejaké to zrkadielko s kúzelnym hop šup prachom a pár zatavených striekačiek. To by vlastne ani nemusel bežať film a tak nejako, možno ešte lepšie by to vyzeralo priamo v mojej hlave a sem - tam by mi kútikom unikla slinka. Žiadna logika, tri prdele akcie , perfektný Brad Pitt a dokonale šialená Helenka s mierne ojazdeným dezénom ma na tie dve hodiny prilepili o stoličku a zapôsobili ako látky, ktoré spomínam vyššie. 100% ()

dwbmb

Vidět film po tolikáté a díky Projektu 100 po tolika letech opět v kině byl fascinující zážitek. A právě schopnost tohodle filmu se neokoukat a bavit pořád do kola opravňuje jeho dlouhodobé umístění v žebříčku ČSFD a zároveň, a to především, v našich srdcích. ()

TaNya_

Tak po dlouhé době jsem se k Fight Clubu vrátila a bylo to ještě lepší než, když jsem ho viděla poprvé. Je tam dost maličkostí, co jdou přehlídnout, když jeden neví, co je vlastně Tyler Durden zač. No není ten anarchismus (samozřejmě pouze na filmovém plátně, nejsem přeci vymatlaný magor :D) jednoduše nádhera? ()

DavidWebb

Prečo mi nikto nepovedal, že tam hrá aj Johnny Depp a ešte k tomu ženskú úlohu? Tomu sa hovorí oddanosť povolaniu, kam sa hrabe DeNiro alebo Bale, schudnúť alebo pribrať kvôli filmovej úlohe dnes dokáže už hocikto, ale preoperovať sa na ženskú - to už je iné kafe... Mno, palec hore, Johnny, vo všetkých častiach Vrabčiaka to už skoro nie je vidieť. Ale moc často by som tie zmeny pohlavia nerobil, môže to mať vplyv na funkciu. ()

MAAUZ

Vraťte prosím sedadla do vzpřímené polohy, protože tohle byl MAZEC. Právě jsme ztratili tlak v kabině. Scéna, při které se Edward mlátí v kanceláři před svým šéfem, je dokonalá. To by jen tak nikdo nedal. "Zatraceně, celá generace čerpá benzin. Dělá číšníky nebo otročí v kancelářích. Reklama nás nutí, abychom se honili za auty a obleky. Abychom dělali práci, kterou nenávidíme, a nakupovali sračky, které nepotřebujeme." INSANE! ()

Tarhiel

Po 12 rokoch (08.11.2011) som prvýkrát videl Klub rváčů. Čo k tomu dodať? First rule about Fight Club is you don´t talk about Fight Club (4/5*) PS: Ten koniec naozaj mohli natočiť len pred septembrom 2001. ()

Mkartaylas56

Na první pohled dosti zmatený a možná až divný film, který vám možná nebude dávat smysl, ale na pohled druhý je to něco úžasného. Prvních asi 40% filmu nebylo až zas tak speciálních, vlastně to působilo jako další ujetá leč zábavná komedie a já osobně jsem v tu chvíli nevěděl, kde snímek nabral takové hodnocení. Ale co se vám začne odehrávat před očima ve zbytku filmu, nad tím zůstane rozum stát. Jak jsem psal, tak zprvu přichází takový dojem podivnosti a moc jsem nechápal, kam všechen ten děj směřuje, ale po velkém zvratu se všechno převrátilo, mě došlo, o co celou dobu šlo a od té chvíle jsem jenom žasnul nad celým smyslem filmu, který byl nakonec dosti originální a zároveň skvěle zrealizovaný. Možná tenhle koment nebude moc přehledný, ale to jen kvůli tomu, že nechci psát spoilery a zároveň vyjádřit, jak na mě Klub rváčů zapůsobil. Co mě taky uchvátilo, tak to byly výkony nejen skvělého Edwarda Northona, ale především Brada Pitta, který zde předvedl zatím nejlepší výkon, co jsem od něj viděl. Kdybych měl ještě na závěr vypíchnout nějaký ten mínus, tak jediné, co mě teď napadá je možná místy trochu nepříjemná práce s kamerou, která mi nebyla úplně příjemná, ale vzhledem k tomu, že v těch určitých případech to byl účel, tak kvůli tomu nebudu strhávat body. Takže suma sumárum, mé hodnocení zní: 95%. ()

darthvader77

"Věci, které vlastníš, nakonec vlastní tebe." Výborně odvyprávěný a svižný film s hlubokým podtextem a jedním z nejlepších a nejpřekvapivějších zvratů v dějinách kinematografie. Briliantní. ()

Bezda22

Myslel jsem si, že po letech odležení po tom, co jsem Klub rváčů viděl poprvý, že názor změním a třeba přidám i tu hvězdu. Ale ne... Je to zajímavej film a docela zábavně a vtipně jsou některý věci pojatý. Ale... Je tam právě to "ale", který nějak pro mojí osobu pro tu pátou hvězdu prostě není. 75% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý