Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

stepma

Fincher je génius, ještě jsem od něj neviděla špatný film. Ale jedině Hru si poměrně často pustím a baví mě pokaždé stejně. Skvěle vykonstruovaná paranoia s překvapivým závěrem. ()

knoxwile100

Tento film je jedno velké nadšení a jedno velké zklamání dohromady. Film mi pořád našeptával: "ale o tom to není, o tom to není, zjisti o čem to je, no tak zjisti to!" No a nakonec to skončí podle původního očekávání. Což je podle mého špatně. A to ,že je to špatně, je velká škoda, jelikož kamera, herecké výkony, režie i hudba jsou téměř na výbornou. Připadá mi to jako kdyby to scénáristé Michael Ferris, John D. Brancato chvíli před koncem předali někomu se slovy :"na rychle to dopiš, zítra musíme točit. My už na to nemám čas a potřebujeme prachy". Nicméně drtivou většinu filmu jsem se moc dobře bavil. Za mě 79%, ale jak říkám, potenciál to mělo. K pěti hvězdám stačilo málo. ()

lapatata

Skvělá myšlenka, režie i obsazení. Pokud bych měl ale vybrat jedno vystihující slovo, pak by to bylo slovo překombinované. Divák je po celou dobu tolikrát šokován, uváděn do omylu a přesvědčován o tom, jak to ve skutečnosti je, až si na konci myslí, že celé rozzuzlení je vlastně další pokračování oné hry, pouze její další varianta. Je možné, že tak to bylo míněno, ale vyvrcholení pak ztrácí na síle. ()

Sansnom70

skvělý film plný napětí od začátku až do konce. Člověk při sledování tohoto filmu pořád přemýšlí proč se zrovna v tuto chvíli děje zrovinka tohle a přemýšlí jak to všechno dopadne. Dopadne to skvěle, ale musíte si na fantastický závěr počkat až do úplného konce. Pokud máte rádi filmy u kterých se nebudete nudit a máte rádi hlavního hrdinu v podání Michaela Douglase, tak se na tento film určitě podívejte. ()

the_weaver

I wish I could go back and watch it for the first time all over again!↵  Keď konečne spolu s Nicholasom Van Ortonom nadobudnete pocit, že už viete, koľká bije, tak ešte len vtedy začne s Vami hrať trio Fincher, Ferris & Brancato svoju hru a v okamihu Vám zamotá hlavu znovu. A to celé s pedantným dôrazom na každučký detail.↵  Navyše mám pocit, akoby Michael Douglas v tomto filme nič nehral, ale všetko skutočne prežíval - teda vlastne hral, no nie ako herec, ale ako hráč Hry. ()

tribican

Film vás chytí a napíná vás, byť občas máte spíš pocit, že jde o nějaké nedodělky než o komplex. Příliš tmavé scény mi první polovinu filmu znepříjemnily. Filmu by bodla větší provázanost. 75 % ()

Gamine

Film jsem poprvé viděla jako malá, takže napodruhé jsem už počítala se zápletkou. Přesto mě ten konec dostal. Přišlo mi zvláštní, že jsem si to pamatovala jen po tu emocionálně nejvypjatější část. Trochu mi to stylem připomíná Lynchovo pohrávání si s divákem ()

demovka

Hra aneb jak vytrhnout jednoho stárnoucího bankéře z letargie. Mimochodem distributoři zvolili dobrý název. Úspěšný osamělý investiční bankéř Nicolas (Mel Gibson) dostává od svého bratra (Sean Penn) poukaz k narozeninám na nevšední životní zážitek. Nicolas se rozhodne ho využít a celá mašinérie zvláštních příhod začíná. Nic není, jak dřív a nikomu není radno věřit. Nicolas se neustále přesvědčuje o tom, že většina příhod, které zažívá, jsou zrežírované inscenace. Jakmile jedna inscenace vznikne, okamžitě zaniká a nejsou po ni stopy. V momentě, kdy skončí v taxíku bez řidiče ponořený v řece, rozhodne se zavolat policii. Ale celá věc pokračuje, paranoidní pocit vzrůstá a Nicolas je zdrogován a ocitá se bez ničeho v Mexiku. Po návratu se rozhodne jednat a dostat se k vedení společnosti, která je za vše zodpovědná. Povede se, nastává přestřelka a jsou i mrtví. Hra končí. ()

earthworm

Výborně natočeno, Douglas na jedničku, paranoia na max a bavilo mě hádat co teda sakra je realita a co pořád součást hry... ale nakonec je to pořád jenom taková "blbina", nic navíc. Nervózní piano začalo bejt otravný hodně brzy. ()

Pokri

Výborný triler, v ktorom až do konca absolútne netušíte na čom ste, rovnako ako Douglas. Budovanie atmosféry je skvelé, jednotlivé scény sú priam bizarné a vy preto čakáte, aké rozuzlenie na vás film vybalí. A práve s tým nie som úplne stotožnený, šokujúce je, o tom niet pochýb, ale čakal som asi niečo iné. Nuž, nebola to taká bomba akú Fincher pripravil v Sedem a celý film ma nestrhol ani tak, ako Stratené dievča. Iného režiséra by som za toto vynášal do nebies, ale vzhľadom na Fincherovu genialitu som túžil po filme, po ktorom zostanem sedieť ako obarený ešte hodinu. Tu som ten záver jednoducho strávil a prijal ako fakt. ()

Jarinek82

Tak přátelé, to byla luxusní podívaná. Napětí bez hluchých míst od začátku do konce, skvělá hudba, kamera...pro mě i nepředvídatelnost děje. Opravdu velice podařený snímek, který si rád pustím znovu. Douglas hrál skvěle. Jen v reálu už by to asi vzdal dřív.... ()

Jarda68

Formálně vypiplaný,napínavý thriller,který ale nedosahuje kvalit jiných Fincherových děl(Sedm,Klub rváčů) a působí vedle nich jako nevlastní bratříček. Michael Douglas přesvědčivý,ale jinak lehké zklamání...75% ()

Hombre8

Největší devizou filmu je jednoznačně excelentní scénář, příběh. A když se k tomu nachomýtne Douglas, režisér (aniž bych jakkoliv snižoval jeho kvality) už mnoho práce nemá. Dovedu si představit, že ten účet musel být vysoký i na velmi úspěšného investičního bankéře. :-) ()

Vlkopec

Po půl hodině jsem si začal říkat, že tu podivnou zápletku může zachránit jenom nějaká geniální pointa. Po hodině jsem přestal věřit, že přijde, a tak jsem se podíval až na posledních 15 minut. No a geniální nepřišla, naopak jen ta nejpřeťáplejší. Ztráta času: hodina a čtvrt. Ale skoro nikomu to nevadí... Samozřejmě, je to hezky natočené. Ale jinak je to hra typu Sváťa Kuřátko - ať se hrdina rozhodne udělat cokoli, jede se dál po předpřipravených kolejích v alternativní realitě až do Mexika a zpátky, ale hlavně k happy endu. ()

Bogrant

Film, ktorý hrá na divákovú citovú stránku a ruinuje ju už od začiatku. Dopomáha mu k tomu skvele mystická atmosféra, napínavosť a očakávanie strhujúceho záveru a vysvetlenia - to je bohužiaľ kameň úrazu. V tomto prípade keby to malo také vyvrcholenie, ako väčšina očakáva, alebo aspoň odhaduje, bolo by to určite lepšie. Výborný Douglas by si za predošlé dve hodiny utrpenia zaslúžil úctyhodnejší koniec. ()

Kritickej

7/10 Film, kde si režisér hraje s divákem i hlavním hrdinou a stále více vtahuje do nepřehledné sítě, kdy nevíte, čemu se dá věřit. Film jsem viděl opravdu před hodně lety a teď po opakovaném zhlédnutí mě nejvíc potěšilo, že to celé funguje, i když víte, jak to celé dopadne. ()