Dredd

• Veľká Británia Dredd

Zem, nie príliš vzdialená budúcnosť. Mega City One je gigantická metropola v polorozpadnutom srdci zvyškov toho, čo kedysi bývalo Amerikou – a je skrz-naskrz prežratá násilím, chaosom a zločinom! Jej poväčšine drogovo závislí zúbožení obyvatelia príšerne trpia – jedného po druhom totiž kosí príšerná nová droga, ktorá dokáže extrémne spomaliť vnímanie reality, akoby ste ho prežívali nekonečne pomaly! Jedine Sudcovia môžu a smú bojovať na tomto Bohom zabudnutom mieste všetkými dostupnými prostriedkami proti kriminalite – jedine oni majú právo a moc aktívne dohliadať na dodržiavanie zákona a byť zároveň žalobcami, sudcami i katmi... Dredd (Karl Urban), najobávanejší a najradikálnejší zo všetkých Sudcov, je skalopevne rozhodnutý zbaviť mesto tej najväčšej to všetkých pliag, a tak sa spolu s mladou regrútkou Cassandrou Andersonovou (Olivia Thirlby), pustí do nerovného a zdanlivo beznádejného boja s vražednou pološialenou mafiánkou menom Ma-Ma (Lena Headey) – drsnou narkobarónkou, ktorá kruto a neohrozene vládne najväčšiemu z miestnych slumov. Keď sa Dreddovi a Andersonovej podarí chytiť jedného z členov jej zvlčilého klanu, rozpúta Ma-Ma nemilosrdnú vojnu pre ochranu – alebo skôr za záchranu - svojho impéria! Počet mŕtvych narastá šialenou rýchlosťou, takže Dredd s Andersonovou rýchlo pochopia, že budú musieť zájsť až do krajnosti, ak chcú vôbec ostať nažive... (TV Markíza)

p.i.t.b.u.l

Původní Dredd se mně líbil daleko více. Tohle bylo trochu slabé. Na to že máme rok 2012 se s efekty moc nevytáhli. Digitalizace je patrná na každém záběru a bohužel kazí výsledný efekt. Ano chápu, že to je komiks a chápu, že se to drží předlohy, ale ve své podstatě to nic zajímavého neukazuje. S trochou nadsázky takový modernější John McClaine v podání Karla Urbana. A opět se budu opakovat, je rok 2012, tak to sakra nemohli pár věcí vymyslet jinak? Velín, nejdůležitější část domu hlídá pár lidí a vejít tam může kdokoliv? Nekonečná munice a milion druhů střel v jedné ruční zbrani, ano vím, že je to podle komiksu, ale nemohlo to být natočeno trochu smysluplněji? Mně by se to líbilo více, kdyby to mělo trochu hlavu a patu. Takhle se na tom vyžijí jen puberťáci, kterým se líbí krev a kupy mrtvých těl. Dávám 30% ()

DaliborekD

Pete Travis obratně manévruje v mantinelech, které mu nastavil nízký rozpočet. Nezbývá tu na nějakou plastičtější vizi Megacity 1, na druhou stranu, atmosféru se daří držet na solidní úrovni. Zamrzí neoriginální choreografie přestřelek a celkově akční pasáže, i když je jich papírově dostatek, jsou žalostně krátké. Celý film ale stojí na ústředním triu Urban/Headey/Thrilby, každá hláška, pohled nebo gesto padají na úrodnou půdu a řeči, že pod Dreddovou maskou by mohla být kterákoliv seriálová hvězdička mi přijdou zcestné. Srovnání s Raidem je na místě, ale oba filmy jdou na věc trochu jinak, Dredd je oddychovka a i přes přehnanou brutalitu (věrnou komiksu) z něj nijak tíživý pocit mít nebudete, celkově se hraje hlavně na efekt, než na osudovost. ()

a0001 odpad!

Ou shiiit. Imitácia napodobenín a gýčov všetkých možných odpadkov z celej slnečnej sústavy. Mega americké, robocopovo-prefetované hniezdo práve vyliahnutých lariev bastarodov, vzniknutých krížením matere mega demencie s tatkom looserom, trapákom. Tak nedomyslený, nezaujímavý film som dlho nevidel. ()

xzajox

Vo filme mi vadilo hneď niekoľko vecí, nevzali mu však hodnotenie 5*. Dreddov outfit, prilba aj motorka na mňa pôsobili viac trápne ako drsňácky. Tiež bola trošku škoda, že väčšina deja sa odohráva v budove (aj keď mega veľkej) a nakoniec hlavná anti-hrdinka aj keď chladná ako ľad, sa mi zdala až divne tichá a kľudná + na koniec bola porazená len tak luskom prsta, bez boja. No to všetko sú len detaily, pretože teraz prídu pozitíva: (1.) od začiatku do konca som obdivoval nápad drogy slo-mo. Jednoduchý efekt spomalenia času a k tomu pridaný lesk do každej kvapky, črepiny atď. Pre mňa skvelý vizuálny efekt. (2.) Atmosféra - takmer dokonalá harmónia s hudbou a neustále bubnovanie (z ktorého by mi čoskoro začalo hrabať) robilo presne tú atmosféru, ktorú film potreboval. (3.) Nápady - hrátky s mysľou, scéna s guľometmi, slo-mo fall, 911. Odporúčam, (91,1%) 5* ()

Bercuss

Původní zpracování z roku 1995 nemám rád, vlastně sem ho nikdy ani nedokoukal, protože to je vážně film jen pro ty nejotrlejší a nebo orthodoxní silvestrovi fanoušky. Podle toho jsem také přistupoval k nové verzi Dredda. Prvně sem chodil kolem a říkal si, jestli to risknout? Na první pokus sem se dostal k soudcově první oběti, což byl muž s upálenou hlavou. Ještě pořád mě to nechytlo, tak sem film opět uložil k ledu, jenže za pár dnů nebylo na co koukat a já to risknul znova, pokus číslo dvě se odehrál před opolední směnou. Dostal jsem se cca před scénu s rotačními kulomety a musel sem jít, ale to už sem byl v tom! Celou odpolední sem pak přemýšlel, jestli se mi to jen nezdálo, nebo ta cca půlhodinka, co jsem viděl, byla tak skvělá. No a konečně na třetí pokus jsem to shlédl celé. Prostě a jednoduše s Expendables 2 nejlepší akční film tohoto roku, né-li desetiletí. Marně vzpomínám na nějakej akční film posledních let, kterej by se jen trošičku přiblížil, marně! Řěžničina první kategorie od začátku až do konce! Skvělá akce, drsný hlášky, žádnej úsměv a spousta mrtvejch! Tak to je Dredd 2012! ()

Mr.Keli

Jízda, správný rozjezd i dojezd, chvílemi samozřejmě kvalita kolísá, ale správné hlášky a sympatické ústřední duo zachraňuje vše. Škoda, že tohle nám čeští distributoři nenabídli ve 3D v kinech, protože zážitek z obrazu a hudby by byl mnohonásobně větší. PS: O moc jiné, ale i lepší než prvotní filmový Dredd. 80%. ()

srolyma

Tak jsem chtěl srovnávat se Serbuan maut, ale koukám, že bych byl originální jak zboží na vietnamské tržnici. No aspoň je vidět, že ta podobnost je do očí bijící. S původním Dreddem taky moc srovnávat nemůžu, protože ze Slyových scifáren jsem viděl snad desetkrát demoličního pána, ale soudceho (možná) tak jednou. No nic. Takže zůstaneme u obligátního konstatování, že se jedná o jednoduchou akční podívanou určenou k jednorázovému použití. Děj prostinký, herecké výkony žádné, ale akce výborná, krvavá, přímočará, zábavná. Takže u nás, co dáme především na první signální, převládá spokojenost. ()

CrazymanM

No teda žádná sláva,musím konstatovat.Při sledování jsem si vybavil Útěk z MS-1,asi protože to byl stejný průser..Dredda se Slyem jsem neviděl,ale tohle bylo tak na jedno podívání a zapomenout.Mám taky dojem,že tomu Urbanovi musel několik týdnů zůstat ohrnutej spodní pysk jak se furt šklebil pod tou maskou,to musel trénovat doma v koupelně! ()

Reapper

Tento remake soudce Dredda je podle mě mnohem horší než jeho předchůdce. Děj je jednoduchý a přímočarý jak prase , exteriéry o ničem a zasazení celé té přiblblé akce do uzavřeného baráku jenom proto, že nějaká psychotyčka s pifkou je nasraná na soudce, je vlastně náplň celého filmu. Karl Urban se sice na Dredda hodí, ale hrál ho neskutečně toporně s šklebivým výrazem od začátku do konce. Hlavní zaporačka si hraje na tu největší drsňačku, avšak za celý film neudělá prakticky nic, stát a kecat většinou nestačí. Nadměrné násilí a akce jsou zde na úkor efektivity a navíc působí dost lacině. Hudba se k tomuto filmu hodí, protože je stejně podprůměrná a nicneříkající jako samotný film. Prakticky jediné co mě připadalo zajímavé jsou ty slo-mo záběry, to je vše.Čekal jsem od toho mnohem víc, no bohužel jsem se nudil. Mohl to být slušný remake, takhle je z toho ale jenom tupá střílečka v uzavřeným prostoru. ()

Psychotic17

V podstatě kopie Zátahu, včetně některých celých scén. Ale když to netočí asiati, je všechno hned lepší, ne? Přesně takhle si představuji dobrou oddychovou akčňárnu. Zbytečně se nehláškuje jako o život (to mi vyhovuje královsky), nepřehání se to ani se sci-fi prvky a hlavně osobnost Dredda zaručuje, že se půlku filmu nebudu dívat na nějaké natahované hemzy, citové výlevy, "miluju tě" a podobně. Kdy že to bude dvojka? 80% ()

Sattiens

Nechápu jak se taková kravina mohla dostat do rudé barvy. Nesympatický hlavní hrdina s neuvěřitelně "drsnym" výrazem ukrývajícím se pod helmou která vypadá jak z kinder vajíčka mi ten film opravdu znechutil. ()

kadles

Mozkovej výplach se vším všudy i hláškujícím Urbanem, na můj vkus jich bylo ale málo. Docela mě namíchlo, že film je vykrádačka o rok staršího Raidu. ()

Vasyl

Mám takovej pocit, že i blbí Indonésani by to natočili zajímavější... Drogy byly fajn, jinak docela slabota. Člověk by řekl, že křivější hubu než Sly nemá nikdo, ale Urban se tak moc snažil až toho docílil. Taky se mi nelíbil svět, ve kterým byli všichni velcí drsňáci, kriminálníci bez svědomí, ale hlavní kápo byla vysloužilá kurva. By byla mrtvá ani by se jí jizvy na ksichtě nestačily udělat. Ani líbezná slečna Thirlby to nezachránila. Vůbec mi se svýma asi 50 kilama neseděla na tuto fyzicky náročnou pracovní pozici (ano, i ona řeže potetovaný kriminálníky hlava-nehlava). Jo a blond vlasy a skafandr jí moc nesluší. Škoda, nečekal jsem to tak dementní. ()

Aeres

Tak jsem se k tomuto filmu dostal víceméně oklikou. Musím uznat, že jsem se o tomhle "remaku" (páč to původní příběh zase tak moc nekopíruje... vlastně vůbec. Přijde mi to spíše jako spin off) dozvěděl díky, ehm... řekněme ne zrovna legálnímu způsobu pořizování filmů. Zda bylo dobrým tahem nepustit film do českých kin, je otázka pro diskusi. Na béčko si drží chválihodné tři hvězdy... Karl Urban se pod maskou Dredda šklebí jako Kristen Stewart na narozeninové oslavě, a lehce průhledný příběh, kde prostředí poněkud připomíná vilu VyVolených, alespoň doplňují poměrně zdařilé efekty a slow motion tak pomalý, že máte dostatek času vyhnout se každé kulce, a ještě na ni při tom plivnout. Čest a sláva poraženým. ()

NightScene

Slušný film s parádními akčními scénami a bohatými efekty. Příběh se docela hezky rozvíjí a občas sem se i zasmál. Obsazení sice moc nenadchlo, ale Pete Travis to nahradil dobře propracovaným scénářem. Soudce Dredd se s nikým nemazlí a kdo odporuje jeho trestem je: SMRT! Slušné akční sci-fi. 70% :) ()

sysyphus

Solidna zanrova zabava, ktora divaka vtiahne, neurazi a miestami aj cimsi prekvapi. Karlovi Urbanovi sa po vedlajsom kladasovi v Panovi Prstenov a zaporakovi v Riddickovej Kronike Temna konecne podarilo dotiahnut to na kladasa hlavneho. Nechcem radsej ani vediet akymi pokutnymi praktikami si tuto rolu u producentov vysluzil, avsak z trpkeho uskelbku, ktory mu po vacsinu snimku visi na tvari mozno usudzovat, ze slo o pracu pekne tvrdu. :) Nech uz je geneza Urbanovho obsadenia akakolvek, pravdou ostava, ze novy Dredd je drsna a svizna zalezitost, ktora v mnohych ohladoch prekonava svojho predchodcu z rokov 90tych. Dej ma spad, postavy su prepracovane a vyfetene efekty krasne kontrastuju s drsnostou post-apokalyptickeho mega mesta. Velmi ma zaujala aj fesna slecna po Dreddovom boku, ktora mu okrem funkcie sarmantneho doplnku zvladala aj zdatne sekundovat ako nekompromisna exekutorka. :) ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (viac)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Alexe Garlanda vždycky zajímala nevyzpytatelná budoucnost. Jeho scenáristické portfolio zahrnuje 28 dní poté, Sunshine, Neopouštěj mě a Dredda, tři roky zpátky se pak odhodlal i k režii a nadělil nám… (viac)

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (viac)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (viac)