Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

ratpile

Zklamání vzhledem k trailerům, které jak se ukázalo, byly tvořeny z velké části z flashbackových scén z úvodu filmu a bohužel - vyjma dalších dvou, tvoří většinu toho sťavnatějšího z celého snímku. Nutno podotknout, snímku jinak scenáristický dost nevypilovaného, jehož jádro opravdu tvoří jen skupina cool "záporáků s velkým srdcem", nikoliv vyprávění nebo nějaká očekávání šponující návaznost scén. A v druhé polovině je to místy vysloveně nuda, což je u takto sexy snímku poměrně nečekaná obtíž. Upřít se tomu ale nedá příjemná neonová atmosféra, takový ten DC komiksový feeling, skvělý soundrack, boží Harley, boží Joker a jejich neméně boží love story v bazénku s kyselinou. Will Smith si svoje samozřejmě odehrál (jako vždy) se ctí. Čekal jsem ale víc, nežli rodinný a těžce producentský komiksák. Takový blyštivý, světélky a úžasnými ozdobičkami překypující vánoční stromeček, který se ale v půlce začne kroutit směrem k zemi, a hvězda, která měla na konci udělat největší parádu - místo toho drhne o koberec. A celá ta drahá sranda přišla vniveč. ()

intro

Ještě se na Suicide Squad kouknu jednou a možná hodnocení zvednu, ale jinak zatím jen za tři hvězdy. Docela zklamání, ale jak říkám, ještě se uvidí. ()

sniperjozef odpad!

Tohle mi nebere. Nuda, nuda, pak rádoby příběh, pak snaha zachránit film, tak pustíme nějakou dobrou muziku, pak nuda, nuda, nuda... a nakonec to zabijeme nudou! Akce je nudná, myšlenka žádná, příběh nulovej. takže prostě jenom ždímačka peněz. Asi jsem takových filmů co jsou "pokračování příště" přejedl. ()

Solverino

Chmmm, slabota a křeč jako prase! A ty slabomyslný hlášky! Za trest! Do půlky jsem 2x usnul a pak to radši ukončil. A kuwa co ta debilní parodie na Jokera? To byl nějakej jeho homo bratr? :( ()

Emjecko

Nemůžu se zbavit dojmu, že členy Suicide Squad byla jenom Harley (hlavně Harley) a trochu Deadshot. Ostatní se snažili přicmrndávat a sem tam měli nějaký bezvýznamný štěk, ale jinak bída s nouzí. Za trestuhodné rovněž považuji naprosté nevyužití Jokerova potenciálu nehledě na fakt, že nechybělo mnoho a málem z něj udělali good guye! Jinak hlavní záporáci jsou jak z nějakého béčkového akčňáku a tím bychom měli shrnuto vše podstatné k hereckému ansámblu. Co se příběhu týká... Je to úplně klasická komisková adaptace. Jednoduchá, hloupá, naivní, nenáročná. Na celém filmu tak nejvíc zaujmou kostýmy a fakt, že svět tentokrát zachránili ti "zlí". Stejně na nich bylo nejhezčí, že se už po hodině společné akce považovali za rodinu.:)) ()

XXXXXXXX

Pro lepší orientaci v ději filmu jej v tomto pamfletu přirovnávám k návštěvě Erotic City v 90. letech: Stojíte venku přede dveřmi a v ruce třímáte několik promočených a zmuchlaných bankovek, v duchu přemítáte, co budete zase tenhle měsíc žrát, ale po pohlédnutí na plagát lačné děvy, si přihnete krabicového vína a vstupujete dovnitř. Vevnitř pozdravíte kývnutím hlavy majitele Edu, on pozdraví Vás a už natěšeně zamíříte mezi regály. Tak k jaké sekci se upnou vaše zraky dnes? Bude to snad Gejvendžrs, Two Broke Girls, Homo vs homo: úsvit homoorientace, nebo dokonce Zelenej kandelábr? Doma vybranou kazetu zapojíte do přehrávače, z lednice vytáhnete vařícího lahváče, protože Vám už zase odpojili elektřinu a nasraně přemýšlíte, že už zase koukáte na to samé. CGI sem, parodie na herecký výkon tam, alespoň že ozvučení to mělo dobré a ten herec se zelenými vlasy, co nedostal zas tak moc prostoru + ta herečka, co s bejzbolkou evidentně dokáže nevídané věci, alespoň předstírali, že se snaží hrát. A ne, nic z toho co jsem popsal výše, se naprosto nevztahuje k Erotic City a podobnost se Sebevražedným oddílem je čistě záměrná. A teď mě omluvte, jdu se přidat do nasraného uskupení těch, co se kvůli této promyšlené, originální a vůbec ne snyderovsky vykradené adaptaci dalšího komixu rozhodli spáchat sebevraždu... Už máme dokonce i jméno. Budeme si říkat třeba Sebevražedný oddíl. Deadpool tak i nadále zůstává nesesazen z jeho pomyslného trůnu, long live Deadpool!!! ()

Metalicum

Totalne zpackana prace ve strizne. Tezko rict kdo je puvodcem toho gulase, nic to ale nemeni na to ze Suicide Squad funguje jenom jako geek orgasm videoklip ()

Bobris

Po druhém shlédnutí snižuju hodnocení na 2* protože je to neskutečně hloupé, bez emocí a lezlo mi to na nervy. Hudba, Harley Quinn a ani 30 sekund Batmana to nezachránilo. Joker slabota, Deadshot slabota, Joel Kinnaman by zasloužil pár facek za to co tady předváděl, záporák bez motivu, bez plánu,.. kde je to, co šperkuje DC filmy? Chytrý scénář, brilantní záporák?.. Nevím... zklamání. ()

Bazinga2563

bez willa by to nemelo zadny smysl, bez margot by nebylo na co koukat. nema cenu se vyjadrovat k neexistujicimu pribehu. zklamanicko, ale stejne to nebyl spatny film. pardon zapomnela jsem na caru, tak davam treti hvezdicku. ()

jayman

Toto je najodfláknutejší film, čo som kedy idel. Potenciál, soundtrack a slowmotiony nestačia, ak scenár je ako zo stužkovej. Nechce sa mi veriť, že toto Ayer pustil von. Zlé, jednoducho zlé. ()

FrediaK

Úplně zbytečný film, plný nesmyslů a zároveň úplně o ničem. Zaujala mě jen postava Enchantress, bohužel naprosto nevyužitá. ()

Mire

Tento veľký hit tohtoročnej sezóny som si nakoniec nenechal ujsť (aj keď len z pohodlia obývačky), hoci som sa neplánoval doňho pustiť. Videl som len trailer v kine začiatkom roka keď som bol na Deadpoola, ktorý síce nevyzeral najhoršie, ale zase ma to ani nejako prehnane neoslnil. Po zhliadnutí celého filmu (kino zostrih) musím povedať, že ma to nakoniec celkom bavilo. Už som k nejakému filmu písal že "klasické" komiksovky neznášam, ale v Suicide Squad sa nejednalo o tých "dobrých", ale naopak o bandu pošahancov ktorí musia byť nadosmrti zavretí v izolovaných celách. Takže trocha odbočka od bežného stereotypu. Najviac ma bavila samozrejme Harley Quinn v podaní očarujúcej Margot Robbie a Deadshot zahraný Willom Smithom. Niektorí z hľadiska napr. ich využitia pri bojoch boli prakticky nadbytoční - predovšetkým kapitán Boomerang a Slipknot. Takže film tiahne najmä charizma prvých dvoch menovaných. Po stránke príbehu čo k tomu povedať - tisíckrát otrepaná schéma zjednotenia hrdinov ktorí musia poraziť nejakého zloducha, v tomto prípade nejakú divnú a dosť nesympatickú čarodejnicu - to je veľké mínus. K tomu zopár patetických scén, spomalených záberov a je to. Jednotka samovrahov má v sebe aj kúsok humoru, ale škoda že tvorcovia tými vtipnými hláškami tak šetrili (zachraňuje to Harley Quinn). Dosť sa riešila taktiež postava Jokera, ktorá tu dostala akosi príliš málo priestoru na vykreslenie jeho charakteru a preto sa nečudujem Jaredovi Letovi, ktorý verejne kritizoval štúdio za prakticky znehodnotenie jeho práce, keďže na spracovaní tejto postavy dosť tvrdo makal. Tým pádom nie je postava Jokera príliš zaujímavá, lebo o ňom toho príliš nevieme. A to je dosť veľká škoda. Pochvalu si zaslúži ešte soundtrack. Takže ako zhodnotiť toto dielko? Má svoje nedostatky ale aj dobré momenty. Štandardne by som tomu dal asi tie tri hviezdičky, ale keďže ide o trochu inú komiksovú sortu ako tí sráči typu Kapitán Amerika a nádherne ujebané dievčisko s copíkmi a bejzbalkou, budem štedrý a dám o jednu viac. Prípadné pokračovanie si pozriem rád, ale za to či mi moje hodnotenie vydrží aj keď si pozriem film zas dajme tomu o dva roky, neručím. ()

iN

Stylizovaná nadupaná marketingová kampaň mě docela navnadila a říkal jsem si, že to přece jen u DC Comics ještě zkusím. Už ale u BvsS jsem si během filmu ťukal na čelo, a bohužel u SQ to platilo dvojnásob. Namísto proklamovaného brutálního násilí prokládaného hláškami jsem dostal doslova procházku po městě, kdy skupina hlavních hrdinů nejdříve jde někam bez cíle (anebo jsem teda prvotní plán paní Waller nepobral), pak tedy zabočí do věžáku zachránit ženského Nicka Furyho a nakonec se projde po promenádě až k ohňostroji na konci ulice. Nuda! Kromě Enchantress a Deadshota jsou ostatní postavy naprosto nevyužité. A Letův Joker? Mám z něho bohužel pocit, že ať se snaží, jak se snaží, není to prostě on. Heath tomu prostě nasadil korunu; navíc je Joker pro děj tomto filmu naprosto zbytečný. Stejně jako "velitel" Suicide Squad, Rick Flag - co by zrovna on zmohl proti naštvaným bytostem z jiné dimenze? A to už radši víc nekomentuju způsob, jakým na konci sejmuli Incuba... Bohužel DC si musí přiznat, že jim ujel vlak a že takovéhle uspěchané týmovky nebudou fungovat bez důkladného předchozího představení postav, ideálně v sólovkách. Těch pár minut na začátku filmu věnovaných každé postavě fakt nestačí a spíš z toho má člověk guláš. ()

phasek

Ještě, že to nebylo trapné jako Avengers 2. Konečně jsem se po Deadpoolovi dočkal zase trochu vtipné akce a drsňáckých postav. Fakt mne už nebaví Ty slušnácký trapáci, které vidím skoro pořád. Jen ten film má jiný název. Samozřejmě děj pokulhává, závěrečná "bitva" zase překombinovaná a pár postav nevyužitých. Za mne jednička Margot Robbie a snesl bych další pokračování spíš, než třeba Batmana s Affleckem, nebo Wonder Woman. Od Supermana snad bude pár let pokoj. ()

Demonn

Nevim, co se komu nezdá. Čekal jsem zklamání, které se nedostavilo. První polovina filmu byla velmi, velmi zábavná. V druhé polovině se sice zábavnost nepodařilo tolik udržet a hrálo se spíše na vážnější notu, což filmu neprospělo ale celkově hodnotím velmi kladně. Postavy byly přesně takový, jak jsem čekal a Harley Quinn člověka prostě musí bavit. 78% ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?