Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Heavenko

Je ťažké napísať k tomuto filmu niečo, čo predo mnou už niekto nenapísal, tak sa o to ani nejdem snažiť. Vyzdvihnem najviac atmosféru, ktorá je tak temná, že sa z toho slabšie povahy len tak nespamätajú. Fincher tu svojou réžiou zas ukazuje, ako správne natočiť temný thriller. Samozrejme bol skvelý aj scenár, herecké výkony snáď všetkých hlavných postáv (najmä Kevin Spacey). A ten koniec. Aj keď som ho už s pribúdajúcimi minútami začal tušiť, zničil ma a aj dnes, keď som film pozrel už po niekoľkýkrát ma nenechal chladným a mám ten divný pocit ako po prvom zhliadnutí, samozrejme už nie tak silný. Filmová perla, ktorú sa nebojím označiť za dokonalú. ()

boo-boo

Najvyššia liga, akú detektívka môže dosiahnuť. Konštantná depresia, sem-tam gore, jedna infarktová ľakačka a totálne psychotický koniec. Až po tomto filme som začal Brada Pitta brať vážne. ()

Colchack

S narastajúcim počtom mŕtvol ma to viac a viac vťahovalo do deja a opieralo do sedačky. Po hereckej a scenáristickej stránke super. O réžii sa ani nemusíme baviť, pretože bola (ako v každej "Fincherovke") na TOP úrovni. ()

TaNya_

Musím přiznat, že jsem celý ty dvě hodiny byla dost vyklepaná strachy. Budu ještě zvažovat, jestli si tohle psycho pustím znovu. Úplně můj první film, ve kterým sem viděla Kevina Spaceyho. No dojem zanechal, to se musí říct.. ()

Vera117

Naprosto dokonalý krimi thriller. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmu, řekla bych i jeden z nejlepších filmů co kdy byly natočeny. Má fantastickou pochmurnou atmosféru, napětí, opravdu odporné vraždy (asi nic pro slabší povahy) a perfektní herecké výkony všech herců, hlavně bych chtěla zmínit Kevina Spaceyho, je vážně úžasný záporák. No a co se týče závěru filmu, tak ten rozhodně patří mezi nejlepší filmové konce ze všech. ()

AshT

Jedna z nejlepších detektivek světové kinematografie. Skvělý Freeman a Pitt. Kevin Space v roli vraha je doslova famózní. Jeden z mála filmů, který má opravdu skvělý a nečekaný konec. ()

1mArc0

Možno si položíte otázku: „Prečo by som si mal pozrieť tento film ? Veď sám viem, že aký je svet hnusný. Jediné na čo sa môžem spoľahnúť sú moje schopnosti, rozum a niekedy vychcanosť, ako vybabrať so systémom.“ Napíšem zopár dôvodov, prečo by ste si mohli pozrieť: 1.) Herecké majstrovstvo Morgana Freemanna 2.) Scenár! 3.) Hudba 4.) Kamera 5.) Spracovanie 6.) Réžia 7.) Myšlienka z tohto filmu. Autentické. Kruté. Geniálne. Scenár: Andrew Kevin Walker- takto má vyzerať scenár pre špičkový film. Veru psychologické thrilery, nie sú dvakrát najľahšia vec natočiť. Pre silné žalúdky! /95 %/ ()

himor

Zasrane dobrý film. Ako neskutočne dobrý, ktorý si pekne uschovávam do zbierky. Herecké výkony neprekonateľné, príbeh úžasný. Atmosféra spolu s hudbou úplne inde...ako určite plných 100%. ()

hekla

Temná, hrůzná, beznadějná atmosféra, tmavá prostředí, odporné vraždy, mrazivý soundtrack, chladnokrevný šílený Kevin Spacey, posmutnělý Morgan Freeman, nervózní Brad Pitt, tichá Gwyneth Paltrow (ti všichni jeden lepší než druhý), působivý scénář, perfektní kamera, mistrovská režie - to vše dohromady tvoří nepřekonatelný a nezapomenutelný film svého žánru. Celý film sledujete se zatajeným dechem a staženými vnitřnostmi, které se ještě chvíli po skončení filmu nechtějí uvolnit. Ale přitom se dívíte dokonalosti tohoto filmu. Rozhodně musím vidět znovu, ale až za nějaký čas, teď to musím nechat uležet. ()

crap

Geniálnost. Tohle slovo mě napadne vždy, když pomyslím na tento film. Od dětských let jsem ho viděla nesčetněkrát v původním či českém znění (které taky stojí za to) a nikdy mě nenapadlo přepnout nebo se na chvíli nudit. Vraždy, čím krutější a více šokující, mě vždy lákaly jako záminka zhlédnutí filmu a tady je to prostě vychytané do sebemenšího detailu. Prostě a jednoduše tento film by už nemohl být dotažen k větší dokonalosti. Pitt v jedné z nejlepších rolí (spolu s Pancharty a Interview s upírem) která mu prostě sedla jako zadek na hrnec, Spacey klasicky slizký a emočně chladný (jak to umí nejlíp), Freeman v roli která jeho stylu hraní vždy táž padla nejlépe (klidný a pragmaticky smýšlející detektiv z oddělení vražd), no a Paltrow jalová, ostatně taky jako skoro všude, jen s jedním významným rozdílem a to takovým, že sem se to prostě hodí.. Suma sumárum, každý z nich odehrál to co umí nejlépe. O režii, scénáři, střihu scén, hudebním doprovodu, pochmurné atmosféry (umocněné nepřetržitým deštěm po téměř celý film) se nemusím ani vyjadřovat, tu bezchybnost a souhru přeci vycítí každý blbec. ()

Sammy.Boy

Deštivý Seattle, dvojice detektivů na stopě vraždícího psychopata. . .a krabice s překvapením na závěr. To se z paměti vymazat nedá! Nejen proto je Se7en dodnes špičkou ve svém žánru a zároveň i jedním z nejnezapomenutelnějších filmů! ()

MAAUZ

Veledílo! Je vtipný, jak je Freeman klidnej oproti vzteklýmu Pittovi. Kevin Spacey opět za geniálního psychopata. Takhle to vypadá, když do sebe všechno zapadá. Jeden z mejch oblíbenejch kousků. ()

Scraffy

Parádny film s neskutočne temnou atmosférou a príbehom, ktorý je drsný a nekompromisný. Obsadenie do každého človeka je výborné. David Fincher nastavil nový strop pre daný žáner! Excelentné. Aj keď na ten plný počet tam niečo chýba. ()

ŠpetaMarek

Až na poslední scénu je to nadprůměr, kde si užíváte "pěkné" věci typu kamera, herci, vraždy a tak. Ale ta poslední scéna, to je geniální pasáž. ()

Mkartaylas56

Skvěle zrežírovaný thriller s parádním scénářem, hereckými výkony a velice depresivní atmosférou. Prostě ukázková žánrovka, na kterou jen tak nezapomenete. 95% ()

strom-z

Ale jo, velmi kvalitní film, o tom vůbec žádná, přesto, že by se jednalo až o TAK geniální podívanou, jak tu pějí mnohé ódy, to mi ani na re-zhlédnutí nepřijde... ve svym žánru špička, ale nemyslim, že ten žánr zas bůhvíjak převyšuje. ()

brigante

Dvojice nesourodých detektivů vyšetřuje vraždy spáchané na motivy sedmi smrtelných hříchů. A to ve městě, kde neustále prší, místo světel se svítí baterkami a deprese je na denním pořádku. Už na začátku své bohaté kariéry předvádí Brad Pitt vyzrálý a téměř bezchybný výkon. Jeho detektiv Mills je přímočarý, odhodlaný, pálí mu to, ale rozhodně to není žádný intelektuál. Protiváhou mu je už poněkud unavený detektiv Somerset, v podání rovněž ( a vlastně jako vždy ) perfektního Morgana Freemana. Ten je naopak hloubavý, má vybrané chování a pro svou přemýšlivou povahu je pro řadu svých kolegů něco jako osina v zadku. A tihle dva musí spojit své síly aby dopadli ztělesnění zla, možná samotného ďábla. Povedený scénář, který si na ztvárnění a potrestání lidských slabostí dává opravdu záležet, je pak na plátno převeden pod režijní taktovkou rovněž začínajícího Davida Finchera, který hned svým druhým filmem vytvořil vskutku mistrovské dílo, které se mu doposud vlastně nepodařilo překonat. 10/10 ()

Duke90

Kevin Spacey měl v roce 1995 opravdu silné období a kdyby nebylo geniální role Verbala (nemyslím zdejšího "prokletého básníka") z Obvyklých podezřelých, určitě bych mu bez přemýšlení vpálil sošku za vymazleného holohlavého psychouška ze Sedm. Nepotřeboval příliš mnoho prostoru, aby na sebe strhl veškerou pozornost a ovládl divákovu mysl. Fincher natočil geniální thriller, kde si mistrně pohrává s psychikou hlavních detektivů stejně jako s tou mou u obrazovky a postava Spaceyho je pak naprostým atomovým výbuchem v této dokonalé hře plné strachu a hnusu. Jediné, co mi úplně nesedlo, byl horkokrevný Brad Pitt, který ovšem jako herec začal "zrát" až v následujících letech. Tato "drobnost" díky výtečnému zážitku z celé podívané ovšem můj finální úsudek nezměnila ani o píď... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý