Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

JBMAVERICK

Viděno 6 sérií. S hodnocením The Walking dead to mam spíš naopak něž většina lidí tady... První série se mi vůbec nelíbila a druhou jsem začal jen z přesvědčení, že snad bude lepší. Byla. Pořád to však nebyla ta seriálová bomba, kterou sem čekal. Všechno se změnilo třetí sérií a čtvrtou a pátou už jsem zhltnul jedním dechem. Nechuť k prvním dvoum sezónám způsobila předevšim hlavní postava - Rick Grimes co by Mirek Dušín nejhrubšího zrna. Ale právě jeho postupnou přeměnu z nechutně slušnýho hlupáka na sympatikýho drsňáka, kterej šetří slovama i municí považuju za největší plus celýho seriálu. Nejoblíbenější postava - Daryl Dixon ()

barcisz

Nikdy mě zombie apokalypsy a filmy nelákaly a nebavily a o tomto seriálu jsem věděla už dlouho, takže nebyl důvod se do něho pouštět. Pak se ale můj přítel dostal k pc hře,která tím byla inspirovaná a už to bylo. Po pár dílech první série jsem od toho čekala nudu a spoustu zombies,ale v druhé půlce a zejména od druhé série mě to vtáhlo, začal příběh a vše kolem bylo podáno hodně realisticky, což se mi na celém seriálu líbí. Nikdo se s tím moc nepáře, často vidíte viset střeva, mrtvé děti,pitvu apod.,žádný cenzury. Postavy si hodně rychle oblíbíte, stejně jako dějovou linku. 1.série 80%, 2.série 85%,3.série 90%,4.série 78%,5.série 70%,6.série 75%,7.série 60% ()

tranquill

Kultovní série s parádním vizuálním zpracováním a nadstandardními hereckými výkony, které rozvíjejí velké množství postav. K tomu slušná postapokalyptická atmosféra a nespočet synonym pro zombie :-) ()

geek.ondra

První řada geniální. Od druhé do šesté řady je to super... Od sedmé řady je to ale naprostá břečka která z nějakého důvodu furt neskončila... aneb jak se z legendárního Walking Dead stala nejhůře dojená a nejnatahovanější frančíza současnosti ()

JamesConnorG

Tenhle počin miluji. Když jsem tenhle seriál viděl poprvé, hned jsem si zamiloval vyprávění příběhu (příběh prvních sérii 1-4) a taktéž postavy, bez kterých by tenhle seriál nebyl tak úžasný. Ve svém srdci mám 1 až 4 série, další série jsou okay, ale tam se pro mě už vytratilo to kouzlo, které dělalo první série tak zajímavou. Možná poslední série nejsou nejlepší, možná některé díly či série stoji za nic, ale vždy na tenhle seriál budu vzpomínat jako na nostalgický zážitek, který ze sledování tohodle seriálu mám. V mém srdci si vždycky The Walking Dead najde místo, jak seriál, tak i herní série (Telltale Games). 90% ()

NitroXcz

Seriály jsem v lásce nikdy moc neměl, měl jsem radši filmy. Děj odvyprávěn v úseku 1 – 3 hodin a pak titulky. Jednou jsem se nudil a vyskočil na mě seriál „The Walking Dead“, zapnul jsem první díl a už jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Tento fiktivní svět mě vtáhnul a já si užíval každou epizodu naplno (kromě pár výjimek – jednalo se o epizody kde jsme sledovali příběh jednotlivců) v podstatě každá ta epizoda měla něco do sebe, nějaká víc a jiná zase míň. Seriál vám naservíruje hromadu postav, které se navzájem neznaj, ale postupem času se z malé party stane jedna velká rodina, která si navzájem kryje záda. Některé si zamilujete a některé budete zase nenávidět (za mě to vyhrál Norman Reedus). Párkrát jsem měl slabou chvíli, protože jsem nesledoval seriál od začátku, tak jsem musel dohánět epizody a těch bylo někdy tak šíleně moc, že jsem si musel dát ve sledování pauzu. Potom bylo těžké opět naskočit zpět na vlnu. Člověk to všechno pozapomínal a chvíli trvalo, než mi došlo, co se právě děje. ()

Urukhaj98

S01-S06: Po velmi povedené první sezóně a docela povedené druhé sezóně to jde bohužel, byť pomalu, ale zcela jistě, celé do kopru. Čím vyšší číslovka série, tím častější je, že na jeden povedený díl připadají dva až tři, které jsou příběhově vyprázdněnými a často téměř nekoukatelnými peklíčky. Nehledě na to, že masky mrtváků jsou pořád fajn, efekty spojené s jejich zabíjením jsou čím dál větším digimaglajzem, který je od pohledu vyloženě odpudivý svými (ne)kvalitami. Je to škoda. O to větší když víte, že komiksová předloha je scénáristický majstrštyk, který být adaptován správně, neměl by v televizi moc konkurence. Tolikrát už jsem to chtěl s The Walking Dead vzdát, ale pořád jsem tak nějak (a většinou marně) doufal ve zlepšení. A paradoxně jsem se seriálem seknul ve chvíli, kdy to zlepšení skutečně přišlo a to ve formě příběhového boosteru jménem Negan s tváří démonicky šarmatního Jeffreyho Dean Morgana. Bohužel ani on mě již po těch protrpěných letech nedokázal u seriálu dále udržet. Mimo jiné i proto, že mu scénaristé po jeho vynikající úvodní scéně hodili klacky pod nohy v podobě opravdu laciného cliffhangeru v závěru šesté řady. Díky, nechci. Radši komiks. 5/10 ()

FeriusParfax

Asi je se mnou něco špatně nebo ještě byla potřeba více času. Ale 3 série zkouknuty a já stále čekala na to osvícení, že se bude jednat o jeden z nejlepších seriálů. Jak bývá u žen obvyklé, vydržela jsem u něčeho ttak dlouho kvůli pěknému chlapovi. Tady to byl Norman Reedus. Jo líbí se mi! Jinak mi vadily ty lidi. Jakmile je někde větší skupinka lidí, tak se nemůže setkat s úspěchem jakákoliv akce. Tady se to potvrzovalo snad v každé epizodě, až mě to přestalo bavit a i s Normanem jsem se musela rozloučit. Ale byla to příjemná rozlučka ;) ()

Lamount

Nelze nez udelit plny pocet uz po prvnim dilu! Nejsem znaly predlohy, takze jsem ani od zanru zombie hororu v podobe serialu moc necekal, ale prislib benevolence kabelove televize a skveleho Franka Darabonta me prisel velice lakavy. Nespletel jsem se a u pilotni epizody sedel jak prikovany a hltal kazdou sekundu. Usmev na tvari mi vykouzlil neuveritelny cit pro detail, skvele zpracovani i masky a hlavne dokonale vykreslene postavy (zatim mohu soudit predevsim hlavniho hrdinu, ktery byl velice dobre obsazen). Kamera se take zaslouzi pochvalu a dohromady tedy vyzdvihuji originalitu, byt nemohu posoudit vernost predloze. Po hruzach Resident Evilu a nude poslednich Romerovek prichazi, podobne jako pred lety Usvit mrtvych, dalsi "serial z kabelovky" s temer dokonalou prezentaci a rozjezdem v ramci sveho zanru. Darabont proste vi, jak na divaky a svou praci odvadi dokonale. Doufam, ze neztrati svuj mrtvolny dech a bude to i nadale takova zabava a pozitek sledovat. Prvni dojem se povedl, uvidime, co ty dalsi. ()

Slunkoo

po 1. díle je to ďalší seriál,ktorý si zaslúži tak isto, ako Prison break, Heroes a Terminátor pozrieť každý diel a ani jeden nevynechať. Ja legenda, Resident Evil,28 dni pote a iné zombie filmy ,to všetko mi ten seriál pripomína.Je to podla komiksu k tomu ja mam slabosť takže zatiaľ 100% a verím, že sa to nezmení. Dobrodružstvo mŕtvym svetom (výstižne slovo pre tento film).Po 2 dielu je to ešte lepšie len tak ďalej a bude to super.Napinák v obchode mi pripomenulo scénku s Residen Evil Afterlife keď boli vo väzení asi aj brali z toho.A je to tu ohromný pád v 3 díle niečo napínavé? ani nie, skôr by som to chrakterizoval spoznávaním osob v tábore, kto je aký a hranie na nervy medzi sebou, sklamanie šerifovho najlepšieho kamaráta a prekvapenie jeho ženy no a jeden hladný zombie. A od toho na streche čakajme peknú pomstu.4,5 díl už ani hodnotiť nebudem najlepší seriál v roku 2010 a do x roku určite bude.2.séria podľa mojich očakávani v najlepšej stránke, až na neskutočne dementné správanie deti(nemajú predsa 6 rokov..) vidíme ďalej ()

kubal18

Moje srdcová záležitost jsou tyhle seriály a filmy plné zombie, a postapokalyptických scenérií. Chraň Bůh ať se toho nedožijeme:) ()

Chrlič

Takže první série měla úspěch, i když ohledně kvality byla jak na horské dráze. Některé díly byly dobré, jiné vyloženě slabé. To by u seriálu ani tak nevadilo, kdyby neměl jen šest dílů. Někomu možná tohle dílo nesedne, protože se nejedná o řezání nekonečného počtu zombies, ale jde i o vztahy (někdy je to dost hloupé, jen co je pravda), ale celkově to není vůbec špatné. Rozhodně seriálový nadstandart, uvidíme dále. --- Tak druhá série je bohužel těžký propad, který nabízí z devadesáti procent jen hloupé vztahy mezi charaktery, které by mohli snadno zapadnout do večerního programu našich českých stanic. Z celé druhé série vidím jako dobré/ ucházející díly pouze dva, což je dost málo. Nejde o to, že tu občas pomalu v díle není ani zombie a víceméně ani o to, že se zde neustále kecá, někdo se hledá a furt se něco řeší. Jde tu o to, jak je to všechno naservírovaný. Tupé žvásty, nevěrohodná natahovaná vata (holčička se ztratila tak na čtyři díly a furt je někde schovaná!), nezajímavé zvraty a vše stojí na jednom místě. Dokoukám sérii a budu věřit, že se to zlepší. Prozatím tři hvězdičky se zavřeným okem. ()

pasty

Takže po tretej časti zostávam zatiaľ na 4*. Prvá a druhá boli výborné, tretia už slabšia bez štipku akcie. Ostáva dúfať že v štvrtej časti sa to konečne rozbehne:-) ()

Votvirak

OOo ano! ... Po dlouhé době seriál, který když nedokoukám do konce tak si budu připadat jako neznaboh...Celou dobu si říkám, jak to sakra udělali s tou atlantou? :) ... Každopádně se nemůžu dočkat dalších dílů! ()

LordMysti

Ve svém seriálovém žánru rozhodně to nejlepší, na to že se jedná o tisíckrát to samé, Walking Dead má své kouzlo. Po prvních dílech maličko tempo opadlo, proto pouze 4 a půl hvězdy, ale nemohu se dočkat na druhou sérii. ()

Lumberjack

Škoda, že ke konci série tomu dochází dech. Jinak parádní masky a někdy i slušná atmosféra... Jsem zvědavý na pokračování... EDIT po 2. sérii: Druhá série byla určitě zajímavá a konečně jsem se utvrdil v tom, že ti 2 policajti a ta jejich společná matrace mě většinu dílů docela štvali (neustálé řešení jejich osobních problémů, atd.). Nejoblíbenější postava, jednoznačně, Daryl (Norman Reedus). ()

Withree

Klasická zombie série, která má na televizní poměry perfektní zpracování (např. efekty jsou na skvělé úrovni). Scénář je sice předvídatelný, ale u takového seriálu to ani jinak udělat nejde. Z herců jsem před seriálem jen S. W. Callies, ale i ostatní, např. hl. postava šerif Rick jsou zahrané více než obstojně. Musím vyzdvihnout i naprosto skvělé masky chodců. No těšme se na říjen 2011 a na druhou, tentokráte třináctidílnou, sérii. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021