Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

tomeek

Po první sérii hodnotím 4 *. Zajímavý příběh, skvělá hudba, ale díly jsou velice nevyvážené, co se děje týče a hlavně u některých postav jsou dialogy hodně mizerné (například rozhovor sester na člunu). A na S. W. Callies je opravdu strašlivý pohled - od Prison Breaku shodila snad 20 kilo... Finále první série je ale opravdu velice vydařené. S02: Zombie tématu ubylo a jde se čím dál víc po psychice postav... ale co se děje teď ke konci druhé série, to mi hlava nebere! S03: První dva díly třetí série jsou, co se týče likvidace zombíků, asi to největší maso, co zatím v seriálu bylo. Krve jak z vola! :) Začíná to slibně, ale závěr série poněkud vyšumí do ztracena a těch pár úmrtí hlavních postav přejdete skoro bez povšimnutí. ()

DannyJ

První série byla celkem identická předělávka komiksu, ale jak seriál pokračoval pořád se od předlohy příběhem víc a víc odlišoval. Což je DOBŘE! Jelikož sem četl komiksy ve stejnou dobu jako sem sledoval seriál bylo to pro mě příjemnější dívat se na něco trochu jinýho. Jinak seriál je fakt perfektní! Myslim že suprově obsazenej se super atmosférou a zombíci sou prostě bezchybný! Pokaždý když koukám na novej díl, přeju si aby neskončil!!! ()

majo0007

Prvé výborné série sa už pomaly prehupujú do nezáživna. Z pôvodných 5* klesám na 2* a keď to takto pôjde ďalej bude odpad ako vyšitý! Deviata séria je už totálne "hovno" - Henry sa učil kovárskemu umeniu. Jedného panharta pochovali a druhý sa najebe a klope podkovy... WTF! ADIOS séria. ()

Prometheus69

TAK JO A HVĚZDA FRČÍ DOLŮ... 5ŘADA, SMRT BETH! TAK DEBILNÍ SMRT PRO MĚ TAK DŮLEŽITÉ POSTAVY JSEM UŽ DLOUHO NEVIDĚL!!! HÁDÁM ŽE Z 6 SÉRII KONČÍM U ODPAADU... Kdykoliv se v tomhle seriálu objeví něco zajímavého na čem se dá pracovat... tak to tvůrce neskutečně píčansky zazdí a to mě fakt štve. Třeba ta černoška, když se teda máme po 2! seriich konečně dozvědět kde se sakra naučila z tím mečem" Tak se scénarista vytasí z kule-rvoucí hláškou. Já jí prostě našla, není ani moje a nevadí mi že jsem jí Stratila... ALE MĚ KURDE ANO! No a takhle to v tomhle seriálu ze vším.. Ve světě kde vám pouhé škrábnutí.. či loknutí zombie parfůnu .. může přinést pomalí a neslavný konec. Se to řeže čím dál tím víc, nikdo už se ani nezabývá takoví-my detajli jako jsou otevřené rány, výměna tělních tekutin, možnost se zranit při útoku na zombie.. kdy vám prostě sjede ruka... nebo dokonce dovedené k dokonalosti v 5S koupání z mrtvými. Kdybych to bral podle zkutečnosti.. jako že o tu se tento seriál prý snaží" Pochcípali by všichni svým vlastním počínáním už během první řady. Nuže raději k tématu: Po té co tahle série začala slušně upadat.... už od 2 řady, přijde na řadu inovace v podobě kanibalizmu. To je ok, aspoň něco nového pro změnu té vaty zombie Kliše.. a roztodivných lidských příběhů začátků a neslavných konců... nenadálých zvratů a pádů. Jenže je v tom krapet zádrhel. Vzhledem k tomu že zombie virus se šíří vzduchem, nejen kousnutím. Tedy dokud nezemřete, zombie se nestanete" nebo spíš... jako každá choroba nakonec dojde ke svému konečnému stadiu.. Já si to nevycucal... z tím přišli sami tvůrci ve 3 řadě. :) Takže pokud ti lidumilové snědí lidské maso... nenakazí se ještě víc? Je to logické.... jist tedy lidi v tomto světě pokud nejste živí mrtví? :) Snad nechci tak moc když čekám od seriálů ze zombie tématikou víc gore a miň keců? No asi jo... Nová doba hold. O_O A přitom to tak Hesky začalo... Zombie City.... a né kuerde! Táhni na venkov! Pochválit lze jen co řada, čím dál tím lepší zombie vizuál a postavu černošky z Katanou... kterou teď bohužel ta KRÁVA Stratila... takže jsem jednu hvězdu ještě ubral. +_+ jinak je to jen hromada živého masa. Jo a ještě ta scéna z dobýváním věznice... jediná pořádná akce za celou dobu. Doufám že poslední řada bude mít konečně epické a pompézní zakončení... která mi všechnu tu utahanou nudu plnou lidských příběhů a ne-zombie vaty... vynahradí. :) Že to snad nebude jen zase debilní SEN... když už tvůrci neví kudy kam... vytáhnu tu nevetší koninu co jen můžou vyhrabat... zde čekám při nejmenším atomovku nebo nějaký antivirus který kousáky navrátí v prach: ()

Deyw

v roce 2010 jsem videl prvni serii a byla to bomba.. v roce 2011 jsem rozkoukal druhou serii a znicilo mi to celej serial...po 5ti dilech sem skoncil a uz sem to nechtel ani videt..tedka v roce 2016 jsem se k serialu vratil..prvni serie byla proste bozska...druhou jsem radsi preskocil a pustil si posledni dil abych byl v obraze a zacal jsem 3ti serii, no uz to neni ono jak je to starsi a byl problem to sehnal, ale jediny co je na serialu zajimave a co me drzi ve sledovani je Andrew Lincoln, kterej to hraje jako svine..objevil se ve 3serii guverner a to je taky zajimava postavicka..budu pokracovat a dam report..takze 1season = 100% 2season = odpad! 3season = 80% 4sason = uz se na to nedalo divat a zase sem skoncil se sledovanim. update: 5.11.2016 - tak sem se rozhodl pokracovat... 4,5,6 serii sem vynechal nedalo se na to divat bylo to o hovne..pustil jsem si jen konec 6serie a zacal jsem 7, ktera vypada hned po 1serii zatim nejlip...skoda tech zbytecnych serii... :-( AHA koukam, ze 7 serii reziruje Darabont tak se nedivim, ze je to o nekolik levelu dal, nez ta vypln debilni...bohuzel od 2-6serie znicila serial, kterej mohl mit ultimatum.. :-( ()

Cedr

První sezóna byla poměrně dost nepřesvědčivá. Zbytečný důraz na drama, když cílovku očividně zajímala mnohem víc ta zombie/thriller část. Viděl jsem to s odstupem na poměrně přísné dvě hvězdičky. Zvědavost ale nedala a druhá sezóna začala o něco lépe, nicméně stále jen průměrně a slabým tahem na bránu. Od půlky však drama výrazně atmosfericky zhoustlo a přibylo napětí a akce. Díl od dílu lepší a lepší a konec druhé sezóny už za jasný palec vzhůru. Přeživší postavy postupně rostou a přizpůsobují se situaci a ruku v ruce s tím i konečně houstne celá zombie stránka věci. Nic proti dramatu, ale zde by opravdu mělo být poněkud na vedlejší koleji. Od toho tu AMC má jiné seriály. Hlavním problémem seriálu jsou strašně mizerné charaktery, které si nejde ani přes veškerou snahu oblíbit. Sledování interakcí mezi nimi je bolestná otrava a upadne-li zájem o osud hlavních postav, nepřekvapivě upadá zájem o celý seriál. Dal jsem Walking Dead dost šancí, ale motivace shlédnout druhý díl třetí sezóny je nulová. ()

Aargh

První dva díly za 4 body, zbytek bohužel ani náhodou. Druhá série už je téměř nekoukatelná telenovela s nulovým dějem a tunami klišé. ()

TomStall

Walking Dead mi nejvíce připomínal jakýsi mix Dead Setu a Lostu. Jenže narozdíl od Dead Set netvoří zombie apokalypsa ve Walking Dead hlavní obsah, nýbrž pouze kulisu. A narozdíl od Lost se emoční stránka nesmrskla na soapoperové rozhodování, zda Jack nebo Sawyer. Ve Walking Dead jde opravdu na prvním místě o lidi, vztahy mezi nimi a dovolím si říci studii chování v krajních situacích. Málokterý seriál si mě dokázal poslední dobou tak podmanit a jednotlivé postavy tolik připoutat. Tleskám a velmi se těším na druhou řadu.. ()

Remivsremi

Po prvních třech dílech jsem si říkal, konečně pořádný seriál o zombících, hurá. Akce, příběh, postavy, všechno vypadalo skvěle a doufál jsem, že se rozjede show u které se nebudu nudit a budu trpět komplexem- to už mám čekat další týden na nový díl! Nene, to se nekonalo, mrtvý finále řady mě hodně nudilo a nevím jestli se mám dívat na další sezónu(ale asi se podívám:)). Update: Další řady se naštěstí rozběhli ve velkém stylu a WD si u mě velmi polepšil. Update 2: Krásná ukázka toho jak se dá nějaká značka ždímat až do okamžiku, kdy už nikdo neví co dělá, ale pořad to generuje nějaký zisk a proto se pokračuje. ()

Mr.Ripley

1. série: Kdyby seriál skončil po první epizodě, tak bychom o nic nepřišli. Darabont a spol promarnili obrovsky potencial. Nejen ze delaji ostudu skvelemu komisku (predloze), ktera byla brilantni ve vsech ohledech. A to predevsim v psychologii postav, ktera v serialu fatalne selhava. Kazdy se chova iracionalne. Uvedu priklad. Cely svet je zasazen zombie epidemii a tak si par prezivsich postavi tabor, obezene ho lanem s plechovkama a udelaji si taborak. Ó jake prekvapeni se konalo, kdyz se prihnala horda hladovych ne mrtvych. Naopak celý televizní svět by si oddychl od dalších znuděných chroptících Walking dead, kterých je všude kolem habaděj. Dokonce si troufám tvrdit, že s nástupem sociálních sítí jejich počet vzrostl o dvojnásobek, ale to jsem odbočil. Franku vzpamatuj se a raději toč něco pořádného a udělej své i Kingovo fanoušky šťastnými. Třeba celovečerní adaptací TO. 45% ____ 2. série: Vše začalo tak slibně. První epizoda nás uvrhla do atmosférického putování v němž se naše partička omylem připletla do oslavného průvodu nemrtvých. Následně se ztratila otravná holčička, jiným začalo strašit ve věži, někteří začali řešit sexuální frustraci, jiní se pustili do boje o znovunastolení hodnot pravé rodiny a k tomu všemu se jim občas do cesty připletl jeden, dva nemrtví. Zní to slibně, říkáte? Musím vás zklamat. Tvůrci mají v rukou neuvěřitelný potenciál, geniální komiksovou předlohu, legendárního showrunnera (jenž včas vycouval) a přesto vaří z vody. Slibný začátek sezóny se rozmělnil v bezduchou farmářskou telenovelu. Nechť je třetí sezóna mnohem lepší! 50% ()

Doudis19

Bohužel laťku kvality jenž nasadil senzační první díl, překonal pouze díl závěrečný. Druhý a třetí byli alespoň poměrně akční, za to čtvrtý a pátý se mohli bez přehánění s klidem vynechat. Pokud bych měl vyjádřit procentuálně jednotlivé epizody, bylo by to asi 1.100% 2.70% 3.70% 4.40% 5.40% a 6.100%. Rozhodně nejde o klasickou zombie řežbu, to by měl asi každý vědět předem, vztahy mezi postavamy totiž hrajou stejnou roli, možná i větší než nemrtví blouznivci okolo, a to v zombie žánru rozhodně není pravidlem. Seriál se snaží útočit především na emoce, a je pravda, že si nevzpomenu, kdy mi v hororu naposled bylo líto obětí, tak jako právě ve Walking dead. Určitě jsem zvědav na další řadu a především doufám,že Darabont svojí čistkou tvůrců docílí ustálení kvalit jednotlivých epizod. ()

Laerry

Působivá stylizace, obohacená kvalitním hereckým obsazením, jenž přebíjí ještě kvalitnější scénáristé a samotná komiksová předloha. Frank Darabot, který napsal scénář k pilotní epizodě, jenž i zrežíroval, si vybudoval jméno na oskarových snímcích Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle....a je to hodně znát. Tísnivá atmosféra v dalších dílech sice postupně opadává, ale to nice nemění na tom, že TWD je první zombie film/seriál, který mě baví na 100%. ()

Klenotka

Až na vynikající pilotní díl a ucházejících posledních dvacet minut posledního dílu smutné zklamání. Ze slibného post-apokalyptického tématu a atmosféry se vyklubala rodinná konverzační soap opera, podtržená naprosto stupidním chováním všech postav. ()

Khumbac

No co říct....zombíci(chodci) a směsice přeživších putují krajinou a zažívají "milé" i nemilé dobrodružství. Někde jsem zde četl, že se serial nejak zmenil na telenovelu. Ale kdyz se nad tim zamyslim, tak v takove situaci jake prozivaji hrdinove, to proste bez poradne, krute a nelitostne psylogie nejde. Walking Dead sledován v HD kvalitě zaručí divákovi hladinu adrenalinu ve vysokých hodnotách. Walking Dead zaujme dobrou výměnou psycholigických názorů. Walking Dead se skvělou hudbou a super maskami chodců perfektně zabere čas místo zpráv na TV Nova. Walking Dead je the best zombie podívaná. ()

Sabrewulf

WOW, tak tohle mě dostalo. Herci skvělí, postavy nebyly černobílé, jak je tomu v tématicky podobných filmech/seriálech zvykem a příběh, který byť je vcelku obyčejný, přesto je lemován spoustou vychytávek, nápadů a zvratů. Plno situací si říkalo o postup dle amerického filmařského manuálu (čti klišé), ale překvapilo přirozeným podáním. Atmosféra hustá, byl jsem napjatý od začátku do konce a hltal každý další díl. A teď..... MASKY. V dnešní době se u zombíkáren stává blbým zvykem, že stačí komparzu zalíčit hubu od krve a ualáá - máme zombíka. Kdepak, tady jsou zombíci opravdové hubky (čti nechutné mrtvoly v rozkladu), ze kterých mi běhal mráz po zádech. Tleskám! Možná někomu nesedne to, že s přibývajícími díly ubývá zombíků. Jenžo to je vlastně dobře. Kdyby šlo čistě o zombie řež, tak by to určitě zábava byla, ale umělá. Takhle to pro mě zábavné bylo i tak, navíc se tím přidalo na přirozenosti, která mi doteď v zombíkárnách chyběla. Atmosférická záležitost se skvělou psychologií postav + výborné masky/gore. ///// Shlédnuta první série ()

filmmovier

Super! Na podobný seriál jsem už dlouho čekal a můžu říct, že úvod splnil všechna má očekávání. Naprosto úžasně nabušený pilot plný zvratů tady už dlouho nebyl, super atmosféra i napětí, skvěle obsazení herci a báječné masky mi z pilotu udělali zážitek na hodně dlouho. Druhý díl o něco málo slabší, ale pořád majstrštyk. Pro mě jako fanouška hororů výborné dílo, doufám, že mě nějakou dobu bude ještě bavit. Hodnoceno po včerejším úvodním večeru a doufám, že ty další večery nebudou jiné. Opravdu skvěle nadupaná postapokalyptická série, která mě nenechala chladným. Ať žijí zombíci a ať válí. Zatím naprosto bez debat jasných 100%, Ať jde op říběhy, masky, herce, hudbu, napětí. Pro mě jako fandu hororů jsou tihle seriáloví mrtváci naprostý ráj. ()

COF_666

Nuda. Šeď. A hlavně nic moc nového, originálního. I ti přeživší jsou z větší části nesympatická banda s předvídatelnými charakterovými rysy. Sice se tím vším občas mihne povedená scéna nebo sem tam i záchvěvy atmosféry - fajn - ale čekal sem opravdu víc. Po první sérii moc nechápu poměrně vysoké hodnocení. Slabší tři hvězdy.....zatím. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021