Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

Faithfighter

Výstižnější název to ani mít nemohlo. Očekával jsem Opravdovou kuráž od Mattie, že to přeženou, ale byl jsem mile potěšen. Ve většině filmů si člověk říká "střel ho!", ale oni to neudělají a badguy musí umřít nějakou náhodou. Tady ne. Když dostala tu sharpovku do ruky, vykvetl mi úsměv na tváři a když se ji Cogburn snažil zachránit, musel jsem skoro zatlačit slzu. Na vyšší hodnocení nahrává i fakt, že příběh uzavřeli a nehodlají pokazit, dle mého názoru, Opravdový film. ()

Trescha

Coenové nenatočili ani špatný western,ale ani nijak oslnivý film.Jeff Bridges dělal co mohl a role mu opravdu sedla.Hailee Steinfeld taky hodně dobrá volba.Ale na takhle rozvlekle ukecaný film to mělo asi slabší scénář nebo nevim.Přestřelek taky poskrovnu,takže bratři v triku to u mě mají za průměr(lehce nad;-)). ()

anillvap

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Popravdě mne zpočátku film příliš nenadchl. Hlavní hrdinka (ačkoli jí oficiálně nepřiřazují hlavní roli, pro mě hlavní je) mi nebyla sympatická a zkrátka na svůj věk věcem nějak příliš rozuměla. S postupem času se však stávala více a více normálnější (úměrně svému věku), jak se dostávala do přírody a do konfliktů s ostatními lidmi. Proto si získala mou přízeň a fandila jsem jí v její cestě za vytyčeným cílem. Nakonec jsem musela dát čtyři hvězdičky, protože ač mě prvních 30 minut nebavilo, těch zbývajících 80 uteklo jako voda, já příběh sledovala s nadšením a u závěrečných titulků jsem jen zírala do obrazovky. A to nejsem zrovna příznivcem westernu. (Mám určité výhrady k závěru filmu, za prvé mi o 25 let starší Mattie zkazila dojem z excelentního výkonu Hailee a za druhé bych chtěla vidět o 25 let staršího Cogburna, který pije denně whiskey a už tehdy mu muselo být přes šedesát). ()

afroman001

Bratři jsou machři, jwestern moc nemusím. Ale podíval jsem se na to proto, že to maj na svědomí Coenovci a super :-) Dvě hodiny utekli jak voda. ()

.stenley.

Po No country for old men konečne film hodný týchto bratov. Nehovorím že Burn After Reading bol zlý film , ale bol posunutý o ligu nižšie než som zvyknutý pri Coenovcoch. ()

Toki_ nek

Moc přímočaré, moc předvídatelné, jeff Bridges moc ukecanej, Matt jako vždycky dokonalej jen moc mladej, ona moc drzá a ta písnička na konci doslova příšerná... Ale zbytek se dal vydržet, film vypadá hodně oldschoolově ikdyž okolo westernů snad žádnej newschool neexistuje. Celé je to tak udělané, aby se tomu dalo věřit, proto tam není nic speciálního a na film to občas působí nelogicky, ale zase vzniká napětí - je to takové +/-. Já nejsem člověk, co dokáže ocenit scénář tohoto typu, ale určitě se mnoho takových najde a já proti tomu nic nemám. 3 hvězdy málo 4 moc... 3 a půl za mě. ()

zurivymlok

Opravdová kuráž je po mnoha letech film, ze kterého alespoň trochu cítím tu pravou westernovou atmosféru na kterou jsem byl zvyklý z westernů vzniklých před rokem 1980. Jak už je u bratrů Coenových zvykem, vyprávění má jen velmi pomalé tempo, téměř žádnou hudbu, je však jako vždy vystavěn na dobrém scénáři a vynikajících hereckých výkonech. Krom toho to vypadá, že máme další talentovanou "dětskou" hvězdičku. Hailee Steinfeld je po celý čas výborná a skvěle se doplňuje se svými mnohem staršími a zkušenějšími hereckými kolegy. Jeff Bridges opět nabral druhý dech a já doufám, že tento film a Tron: Legacy jsou jen začátkem jeho velkého hereckého comebacku (vůbec by mi nevadilo, kdyby se pro něj našla nějaká role v připravovaném westernu Quentina Tarantina). ()

fafa1

Poklad mezi westerny! Já osobně tomuto žánru nijak zvlášť neholduju, ovšem toto není klasický western, není to žádné: ..Mý colty jsou proklatě nízko!.. Toto je příběh narvaný láskou i zlobou a to všechno v jednom humorem až po okraj naplněným šálku. No není to skvělé ?? Pro mě rozhodně ANO! ()

ewus

Prijemny film, ktory mnohych neocari ale naopak niektorych priam nadchne. Ja patrim k tym co toto dielo hodnotia skor pozitivne aj ked westernovky su mne vzdialeny zaner. Mlada Hailee postavu strnastrocnej baby, ktora ma odvahy na rozdavanie (skor pre vlastnu neznalost ako pre skutocnu guraz) stvarnila velmi dobre. Zo zaciatku mi bola trochu nesympaticka ale v spojeni s Jeffom a Mattom sa to vylepsilo a cele dokopy to malo ten spravny smrnc. Zaver ma dojal dokonca aj k slzam a povedala by som, ze na tom ma najvacsiu zasluhu kon, ktoreho obetovali a tiez Jeff, vdaka ktoremu to Hailee prezila. V celku kruty pribeh, ktory aj ked skonci viac menej dobre ma bohuzial viditelne nasledky v jej zivote. ()

Pavlo

Tento western ma veru spočiatku ničím nezaujal – či to bol trajler alebo popis. Avšak nechal som sa zlákať a urobil som dobre. Bol som milo prekvapený, aký sa mi dostal dobrý filmový zážitok. Dej je zaujímavý, ale najväčšiu hodnotu predstavujú pre film herci, ktorí sú veľmi dobre obsadení a výborne hrajú svoje postavy. Najviac však zaujme výkon Jeffa Bridgesa a mladej herečky Hailee Steinfeld. Divoký západ je tu vykreslený trocha inak, než sme zvyknutý - realistickejšie, ale stále je divoký a drsný. Musím uznať, že ďalší film od bratov Coenovcov si nenechám ujsť, aj keby to mala byť kreslená rozprávka. ()

zekon

Skvělý western, bez cingrlátek, střílení na neuvěřitelné vzdálenosti od pasu a bez nesmrtelných kombojů. Velmi dobře se na něj divá a jsem si jist, že zaujme díky scénáři i nekombojkáře. Pomstychtivá holčička co chce pomstít otce je naprosto skvěle a uvěřitelně zahraná. Sice trošku ukecaný, ale zase jeden dobrý film. ()

Alvin

Příběh jednoduchý a přímočarý, ale fajnově natočený i zahraný. Je radost vidět zase jednou šerifa co se nerozpakuje našít to někomu do zad ("aspoň poznají, že to myslíme vážně") a ta malá holka mu celou dobu zdatně sekunduje. ()

Ret

Bratři Coenovi opět nezklamali. Po Bigu Lebowskému jsem si nebyl jistý co od tohoto filmu mohu čekat. A dostal jsem něco co jsem vůbec nečekal, moderní thriller který za sebou nechává i výbornou černou labuť. Stoptáž byla přesně na míru, scénaristé udělali výbornou práci a Hailee Steifield je hereckým překvapením roku. 85% ()

shinlove

Western jak má být, výborný Bridges, který mě neustále překvapuje, jak ve svém požehnaném věku válí. Na tom zrajícím vínu asi něco bude :) A M.Damonn s J.Brolin zde hrají sice významné, ale přesto vedlejší housle. Coenovci mají opravdu cit na to, jak natočit působivý film. 4* ()

Matth

Zaujímavý western, ktorý by som predsa len nezakladal do kategórie s nápisom ’bežný’. Historické filmy sa zväčša točia do dvoch skupín - vtipný alebo reálny. Skutočná guráž je svetlou výnimkou. Čierny humor niekedy diváka uvedie do situácií, keď nevie, či sa z morálnych dôvodov môže smiať ( Indián: Pred mojou smrťou by som ešte chcel pov....). Pestro však vyplní iné medze. Historické prostredie a bezpochyby aj kostými divákovi ujasnia, že film sa neplánoval zastaviť len pri nomináciách. Dialógy neboli vybičované k dokonalosti, tak ako aj niektoré dejové prvky. Koniec bol mierne natiahnutý a záverečný moment tak stratil svoje plné čaro. Aj tak dávam Coenovcom za túto prechádzku Divokým západom 4 hviezdičky. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)