Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (viac)

Tucker a Dale (Tudyk & Labine), dva neodolatelní burani ze zapadákova v Západní Virginii, se vydávají do polorozpadlé barabizny, které říkají chata, aby tu vypili pár piv, chytili nějaké ryby a užili si trochu zábavy. Skupinka středoškolských studentů, kterou potkají cestou, ale z jejich podezřelého chování a vzhledu usoudí, že takhle nemůže vypadat nikdo jiný, než dva šílení zabijáci z venkova. Zdá se, že poklidné prázdniny Tuckera a Dalea přinesou nečekaně krvavé a zábavné zvraty. (oficiálny text distribútora)

JADIM

U tohto filmu sa mi stalo niečo, čo sa mi inde nestalo. Pravidelne som sa smial, keď bol niekto drasticky a bolestivo zabitý. Iné vtipnejšie situácie tu boli už iba vďaka nedorozumeniam, na čom bol postavený celý film. Nič k popukaniu, ale aspoň to nie je nudné a ani úplne debilné. 6/10 (Videné 17.10.2020, Originálne znenie) ()

DavidS.

Velmi vydařená parodie...Parta studentů jsou sice všichni herecká dřeva, která se opravdu hodí jen jako výplň do drtičky, ale vše bohatě vynahrazuje dvojka Tucker & Dale : "Když v tu ránu se tahle děcka začala zabíjet na mém pozemku...Nevím jaké s tím máte zkušenosti vy, ale my jsme strachy bez sebe..." Tóny banja v divočině už od Deliverance nikdy nebudou znít stejně :) ()

Spike23

Jedna z nejoriginálnějších hororových komedií vůbec. Nápad totálně převrátit ohranou klasiku s vidláky byl úžasný. Je nehorázná zábava se koukat, jak se film doslova vysmívá těmto hororovým klasikám a dostával jsem pořádné záchvaty při pohledu na studenty, co sami od sebe skáčou do drtiček nebo si ustřelují hlavy. Kdyby to bylo bráno vážně nebo alespoň realisticky, nejspíš bych se s nejnižším hodnocením ani trochu nerozmýšlel, jelikož tohle téma je už samo o sobě jedno velké klišé a ta až stupidní parodie a jednoduchost příběhu tomu ještě přitěžuje, ale v tomto zpracování jsem se opravdu skvěle bavil a rád si Tuckera a Dalea zopakuju, do společnosti je tento film totiž jako stvořený. ()

KoRner

Dosť vtipná paródia na všetky vyvražďovačky kde sa partia psychopatických tínedžerov kvôli nedorozumeniu snaží zavraždiť dvojicu dobráckych buranov. Kto pozná všetky filmy, do ktorých sa triafajú (Texaský Masaker, Hory maju oci, Pach krvi,...) by sa mal dobre zabaviť. ()

korndaddy

Vzhledem k tomu, že nějakej ten pátek už horovýmu žánru moc nefandím, tak bych si ani Tuckera s Dalem podle obalu ani nepustil. Ale večerní nuda je hold večerní nuda a sehnat film, teda sehnat rychle film je těžší než se zdá, tak sem se uchýlil k tomuto snímku. A musím říct, že takhle vtipnou událost sem nečekal. Jasně, pár slabších míst bylo a ke konci to štávu lehce ztrácelo, ale i přesto šlo o velice zábavnou a vtipnou záležitost, která obsahovala pár hodně vtipných okamžiků a já sem se i smál, až sem se za břicho popadal. ()

sQelle

Moc na komedie nejsem nebo se v nich tolik nevyznám. Ale tohle mi přijde tak moc vtipné, až se mi rozjely kolečka u židle. Vážně jsem se smál od začátku do konce. A o tom si teda myslím, že by komedie měla být. ()

klukluka

Váhal jsem mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, nakonec se přikláním ke třem, protože vyšší hodnocení si možná nechávám pro trochu jiný žánr, případně pro kvalitu bez jakýchkoliv kompromisů. Ty tři hvězdy jsou ale maximálně poctivé, protože tahle komedie je vážně prima. Líbil se mi ten neobvyklý model, kdy jsou vidláci de facto oběťmi, nikoliv snad agresivních, ale zblblých studentů, kteří si tak dlouho nahánějí hrůzu děsivými historkami, až ztratí kontakt s realitou. Líbilo se mi, jak byly vykresleny charaktery hlavních hrdinů, líbilo se mi, jak nerozluční to byli přátelé, líbilo se mi, jak se stydlivý Dale choval k dívce Allison. Kombinace krutosti a něhy. Pěkné. ()

simbaslon

Vtipný a originální námět, bohužel ale počáteční tempo postupně uvadá a ještě tomu pohorší klasický americký happy end. Nicméně si myslím, že to stojí za zkouknutí; za netradiční zápletku, přehršel vtipných scén a bizarní úmrtí postav. ()

charlie_ando

Tahle dovolená v divočině se dvojici svérázných hrdinů opravdu nepovedla, ale zato je to velmi povedená parodie. Tucker (Alan Tudyk) a Dale (Tyler Labine) jsou nerozlučná dvojka venkovských kluků, kteří si pořídí v zapadlém kraji lesní chatu. Ve stejném čase se parta elitářských vysokoškoláku rozhodne strávit prázdniny na místě opředeném krvavou legendou. Tyhle dvě skupinky si nepadli od začátku do oka a náhoda během nočního koupání respektive úsměvné nedorozumění chce, že se jejich vzájemný vztah nadále jen zhoršuje. Dvojici kamarádů se podaří zahranit atraktivní dívku v nesnázích Allison (Katrina Bowden). Daleho srdce od prvního okamžiku patří Alli a ona v něm objevuje jeho lepší stránku. Banální nepochopení se změní ve studentskou vyvražďovačku plnou absurdních smrtí a la "Nezvratný osud". Jedna drastická a bizarní smrt následuje druhou. Díky předsudkům se rozpoutá se nemilosrdný boj. Film velmi slušně odsýpá a pohrává si s lehkou hororovou atmosférou, ale přitom nepřestává být zábavný. Dělá si srandu ze všech stereotypů a klišé používaných ve slasher hororech. Vcelku povedená jednohubka, která neurazí. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Tak nevím úplně přesně, co vlastně měli v plánu tvůrci natočit - parodii na vidlácké vyvražďovačky, romantický film z prostředí vidlákova, nebo vidláckou vyvražďovačku...? Protože už dlouho mě žádný film tak nenasral... První polovina vypadala jako celkem vtipná parodie, pak se do toho začala míchat love story a skončí to jako velmi nepodařený pokus o relevantní vidláckou vyvražďovačku. Takže jako co??? ()

fantasmic

V podstate všetko najlepšie bolo už v ukážkach, ale trailer som videl naposledy asi pred rokom, takže mi to vôbec nevadilo. Veľmi príjemne sa to pozeralo, pár krát som sa poriadne nahlas zarehotal. Škoda toho slabšieho záveru... takto sú to pekné 4*. ()

Rssa

Správně udělané béčko s perfektní ústřední dvojicí (hlavně Tudyk je jako vždy výborný), skvělými nápady i tempem. 80 % ()

thorewi

Hmm, tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. Komedie a horor dohromady? To asi nebude můj šálek kávy. Ale chyba lávky. Parádní parodie na exploitační horory. Je pravda, že to ke konci trochu ztrácelo šťávu, nicméně ve výsledku skvělý film na pohodový večer s přáteli. Kdybych se díval sám, tak to asi nemá takovou šťávu, ale za těchto okolností můžu dát s klidným srdcem 4 hvězdičky. ()

Hanys_

No, ten nápad vůbec nebyl špatný, ale moc jsem se prostě nenasmál. Ikdyž velkou zásluhu na tom měl i příšerný dabing. Z tohohle námětu šlo rozhodně vytřískat mnohem, mnohem víc. 4.5/10 ()

dopita

Skvělá alternativa k teenagerovskejm vyvražďovačkám, který jsou zhusta velmi o hovně. Scénář filmu je tak absurdní a blbej, až je geniální! Navíc je film protkán famózně švihlým humorem. Přitom film má šmrnc i spád a režisér vše kočíruje překvapivě velmi jistou rukou. Co se týká postav, tak titulní dvojice vidláků je skvěle přihlouplá a banda zběsile chcípajících teenagerů totálně dementní. Je to prdel. ()

Gogo333

Perfektní parodie na vidlácký vyvražďovačky. I za ty tři roky si nevzpomínám na lepší parodii (pokud nebudu počítat Gintamu). Scary movie a ty další movie parodie v posledních letech stojí za starou belu. Dnes jsem to viděl už asi po třetí a pořád bavilo. Nejlepší jak děcka páchaj ty sebevraždy. Navíc v hlavních rolích Labine a Tudyk, který mám rád z několika seriálu. 75% ()