Keď sa kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) prebudí v prímestskom vlaku, netuší, odkiaľ sa vzal a čo tam robí. Naproti nemu sedí Christina (Michelle Monaghanová), ktorú vidí prvýkrát v živote, ale ona ho dobre pozná. Colter zisťuje, že sa prebudil v tele iného človeka. Než sa však stihne zo vzniknutej situácie spamätať, silný výbuch rozmetá vlak. Vzápätí sa Colter sa objaví v podivnom bunkri izolovanom od okolitého sveta. Cez obrazovku k nemu hovorí dôstojníčka Carol Goodwinová (Vera Farmigaová) a požaduje informácie o všetkom, čo práve videl. Kapitán Colter Stevens sa stal súčasťou náročného pátrania po útočníkovi na vlak, v ktorom sa ešte pred chvíľou nachádzal. Atentátnik totiž plánuje odpáliť oveľa väčšiu bombu priamo v srdci Chicaga. Ak ho Colter pomôže dolapiť včas, môže zachrániť tisíce životov. Táto vládna misia je založená na experimente nazvanom Zdrojový kód, ktorý Colterovmu vedomiu umožňuje na krátky čas existovať v paralelnej realite - v tele Seana v chicagskom prímestskom vlaku. Seanovu identitu môže využívať iba osem minút, má teda práve osem minút na odhalenie bombového útočníka. Zdrojový kód dokáže poslať Coltera do rovnakého časového úseku viackrát za sebou. Získava tak viac času, ale zároveň sa mu situácia môže ľahko vymknúť z rúk. (TV JOJ)

Montmorency

Z počátku je 8 vrácených minut docela zajímavých, když se to ovšem opakuje asi 120x téměř beze změny, je to nuda. Konverzace kapitán vs. kapitán mě taky moc nebraly a pak už zbývá jenom dojemný konec, který dal tomu celému korunu...Jake to nemohl zachránit a Michelle ,která 120x opakuje svých 5 vět, taky ne....Film trvá hodinu a půl, 20 minut by bohatě stačilo ()

Pattrick

Velká spokojenost by byla, kdyby Source Code ve finále pěkně gradoval, jenže k tomu nedošlo, což mne překvapilo, čekal jsem velkolepé finále, ale tím scénářem se toho moc vykouzlit nedalo, tohle byla taková lehká jednohubka, která si snažila hrát na slušný sci-fi.. Přesto se na to dalo příjemně koukat, Jones pro mne, po né moc zajímavým Moonem, který byl o něco horší než Code si zlepšil reputaci a potencionál má hodně velký. ()

floppy4

Dost pozeratelne, ale strasne mi z toho dychala ta komercia, taky ten americky mainstream, mozno to chcelo viacej nejakeho umeleckeho ducha alebo co, jednoducho to bolo fajn, scenar vyborny, ale mal som pocit jak keby som to uz videl a chybalo tam nieco. Mozno prave viacej divaka obalamutit a nechat ho rozmyslat, popripade zakomponovat nejake prvky aby to bolo viacej tajuplnejsie. Zaver trosku cliche na moj vkus... A hlavne Jake Gyllenhaal sa mi na tuto rolu vobec nehodi. ()

ulukaj

Velmi příjemné "scifíčko". Dramatické, strhující a přesto ve finále pozitivní. Bod navíc za stopáž a poručíka(ici) Goodwinovou. ()

karmalat

Dobrý nápad, obstojné zpracování, emoce nanic a nuda jako u včelky Máji. A navíc patosu až na půdu. Dávám tak 2 a půl hvězdičky, ale zaokrouhluji na 3 díky nápadu. Od tohoto filmu jsem opravdu čekal víc. ()

aeen

Ve filmu mi chyběla prostorová rozmanitost, místy jsem z něj měla klaustrofobii. To je ale jediná připomínka, kterou k filmu mám. Originální nápad a příběh, který precizně Gyllenhaal zahrál. Efekty, obraz i zvuk filmu jsou špička. ()

chevronman

Tak nějak mě zaráží, kde ten film vzal 80%. Měl jsem s tím filmem plno problémů. Prvním z nich trochu na nervy lezoucí úvod plný leteckých záběrů, který se mi zajedl po nějakých deseti vteřinách. Druhým problémem byla nudná a fádní hudba, která nijak nepodkreslovala atmosféru filmu a ani nebylo vidět, že by se někdo hudebně snažil zvýšit filmové napětí, které by na diváka fungovalo. K tomu všemu mě rozčiloval hlavní hrdina, který byl tvrdohlavý a poněkud protivně neoblomný ve svém snažení o záchranu vlaku a především své "milé". Chyběla mi tam hloubka - jak emotivní tak filosoficko-vědecká, v níž by se vysvětlil trochu víc do hloubky princip fungování zdrojového kódu, který, podle toho, jak byl jeho funkční princip vysvětlen, nemohl v žádném případ fungovat způsobem, jaký nastolil závěr filmu - jednoduše řečeno to nedávalo žádný smysl a celé se mi to zdálo, jako z hlavy jedenáctiletého začínajícího povídkáře. Závěr filmu bych zhodnotil jako totální fiasko. Celkově byl film utahaný, nudný a předvídatelný. Čekal jsem trochu víc. Víc než dvě hvězdičky nemůžu dát, čekal jsem víc. ()

misiacik

Režisér sa vyžíva v psychickom týrani jedinej osoby a ako tomu bolo vo filme Moon, aj tu jedinec zvádza boj ktorý je predom prehraný, možno. Vynikajúci snímok ktorý ma udržal v napätí celú stopáž a od nevinne vyzerajúceho filmu od ktorého som nečakal to čo som dostal ma potešilo a nadchlo. Mám rád výborne spracované akčárny a toto bolo ono. To pravé čo naplní ma správnou vlnou aby som prežili tie ďalšie p....y čo vybrábajú ako na bežiacich pásoch. ()

Mr.Stu

Úžasné dílo. Duncan Jones je pašák. Už u Moon dokázal vykreslit parádní story jednoho nešťastlivce, ale trochu tomu chyběl spád. Source code ho určitě má. Od začátku až do konce drží diváka v šachu a ten nestačí nic jiného než civět s otevřenou pusou. Film má vlastně vše, co by měl mít a nic nepřebývá ani nezchází. Jake Gyllenhaal je úžasně přesvědčivý a stejně jako Sam Rockwell v Moon táhne celý film. Ovšem i obsazení vedlejších rolí je velmi trefné. Dlouho jsem neviděl takto ucelený film. Ničím nijak extrémě nevyčnívá, ale právě to z něj dělá nádherné dílo. Já jsem naprosto nadšen 10/10. ()

Novik

Chytrý film. Netušil jsem že to bude fakt tak dobrý film, neviděl jsem žádný trailer, žádné recenze a potom mě to pustil kámoš který věděl že se mi to bude líbit a taky že nebyl daleko od pravdy. Chtělo to jenom dopilovat a byl by z toho jeden z nejlepších filmů roku a Jake Gyllenhaal by skvěle utáhl i toho akčního hrdinu. Pro mě jedno z nejlepších překvapení. :) ()

nalevka

Tenhle film splnil všechny moje očekávání. Přesně můj šálek čaje. Dynamika, akce, mohlo být trošku lepší finále, ale jsem jinak naprosto skvělé. K tomu ještě ta hudba, 92%. ()

soulless

Excelentní Jonesův kousek, který mě do sebe doslova vcucnul. Hodně filosofické pojetí, spojené s takřka existencionálním charakterem a špetkou Hollywoodského dramatu, spojené s poměrně jednoduchým, leč vynikajím scénářem, výborným obsazením a akorát na míru ušitím soundtrackem. Film má spád a švih, ač bez velkolepých efektů, či přestřelek, udržel mě celých 93 minut přikovaného u monitoru. Trošku v Source Code vidím odlesk Butterfly Effect, nicméně jen v čistě teoretické rovině. Finále se poté rozjíždí ve velkém stylu, nicméně dle mého je trošku na škodu, že ač jsem rád za happy end (jelikož jsem s hlavní postavou nějak soucítil) stále ve mě hlodá pochybnost, že závěr ukončený polibkem by byl přece jen grandióznější a celkově bych opravdu neměl co namítnout a uvažoval dál. Nicméně určitě doporučuji, dle mého jeden z nejlepších počinů tohoto roku. 9/10 ()

Rammer

Formou podania SOURCE CODE pripomína VANTAGE POINT, jednu udalosť vidíme viackrát. Aj v tomto prípade ma spracovanie bavilo, čo má na svedomí najmä dobrý námet. Keby SOURCE CODE skončil o 5 minút skôr, záver by ostal ťaživý a film by doznieval v hlave dlhšie... takto add-on vyvoláva pocit z umelého záveru filmu. ()

Paan

Na Hromnice o 8 minut více, cestování časem a teorie multiverse, tak toho se asi nikdy nenabažím. Snad jen to mohlo trvat déle a pojednávat šířeji. Vzhledem k rozsahu to pak trochu vypadá jako špičková dvoudílová epizoda sci-fi seriálu než jako filmový trhák. Na druhou stranu to lze brát i jako pochvalu za to, že nikde nebylo nic potřeba vyplňovat zbytečnou omáčkou. ()

Jops

Davam tomu jenom tri hvezdicky, protoze mi prisel konec naprosto prastenej a uplne nelogickej, co vyvraci cely film. Ale zase musim rict, ze se na to koukalo hezky a film nemel zadna hlucha mista. Ale s tim koncem to proste po**ali.... ()

M.Samuelle

Ustřihněme poslední "happy end" část a je to film na pět hvězd. Ale, že se stal zase nějaký zázrak a vše dopadlo dobře je očekávané v pohádkách, ne ve filmu, kde je ze začátku poměrně jasné, že je to nemožné. Do doby, než se to zvrátilo v infantilní hloupost, jsem měl obrovskou katarzi. Při průletu vlakem jak se všichni smějí, mne opravdu příjemně mrazilo a chtělo se mi snít. A pak bum a bylo to pryč. Pro realisty doporučuji 10min před filmem vypnout kino (Jo a pokud paralelní svět je možný, tak ne přes naše směšné binární "kódy") ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem

22.01.2018

Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

23.09.2016

Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím… (viac)

Filmový Warcraft – první klapka už brzy

Filmový Warcraft – první klapka už brzy

01.09.2013

Konečně! O plánech natočit filmovou adaptaci populární videohry World of Warcraft snili v Blizzard Entertainment od roku 2006, kdy herní firma uzavřela smlouvu s produkční společností Legendary… (viac)