Bojová loď

Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

nadalv

Od filmu, kde jednoho z drsných mariňáků hraje drobná Rihanna, bitevní loď zastavíte na fleku vyhozením kotvy, rakety lítají stylem hozené lahve a svět zachraňují staří veteráni v havajských košilích, nehledejte hluboké myšlenky, umění ani logiku. Chce to velkou bednu, full HD, nadupané dolby digital a mísu popcornu. A budete se bavit královsky. ()

Nessos

Podobnost s Bayem? Ano. Přítomnost naprosto nechutné porce amerického vlastenectví? Ano (bohužel). Audiovizuální orgie? Ano. Příběh? No.. v podstatě ne. A to málo, co by snad mělo nádech nějaké dějové linie je utopeno ve vlasteneckých kejdách a slintech. Obsazení? Nic moc. Navíc škoda Neesona, který mohl určitě dostat víc prostoru. Battleship je prostě akční jednohubka. ()

whysoserious

Mimozemšťanský klišé, klišé, klišé a zase klišé tisíckrát omleté, viděné a otravné. K tomu si přičtěte naprosto neadekvátně dlouhou stopáž, Rihannino "herectví- neherectví" a dostanete prvotřídní splácaninu stupidity, jakou jste doposud asi neviděli. Hvězdička za Liama Neesona. ()

Sedliak

Môj obľúbený film je Starship Troopers (nie ako Guilty Pleasure! ja si vážne myslím, že je to top), preto som bol aj z Bojovej lodi milo prekvapený. Je tu ten vlastenecký nádych meniaci sa s nadhľadom na výsmech armády, rivalita meniaca sa na kamarátstvo v boji a ufóni, ktorým treba nakopať lode. Nakopať lode. Lode. Tu mám trochu problém. Hviezdna pechota je hodne kontaktný film, telo na telo (respektíve telo na klepeto ... telo na klepete?). Tu jedna loď bombarduje druhú loď a keď má dôjsť konečne na férový súboj invalida versus klepetník, tak mrzák naloží príšerke. Ale efekty sú dobré, herci dobrí a film nenudí, takže ak hľadáte jednoduché zábavné sci-fi na spôsob Transformers, tak môžem Bojovú loď odporučiť. ()

Olafsson

Akce výborná, triky taky, bitvy super, děj nulový a stupidní.. Takže akční zábava na sobotní večer pro milovníky hi-tech bitev a zlejch E.T. Víc než na tři hvězdy ale nedosáhne.. ()

Fenris 13

Zabili jste mně bráchu, tak tady máte přes držku! Je to tak strašně blbé záměrně? Transformers (libovolný díl) či Den nezávislosti jsou proti Bitevní lodi těžce intelektuálskými filmy. Na druhou stranu jsem se už dlouho u žádného filmu tak nezasmál - začalo to krádeží kuřecího burita s hudbou z Růžového pantera a končilo to otočkou na kotvě s bitevní lodí o výtlaku 45.000 tun. A tom, jak rychle parta důchodců nabíjela půltunové granáty ráže 406mm ani nemluvě (běžně je plovoucí muzeum vybaveno ostrou municí???). Objektivně odpad, subjektivně plný počet. No....ta jedna hvězda bude tak akorát. ()

pmusic

Tak tohle se opravdu nepovedlo! :-( Tolik velkych hercu a tolik preslapu. Milionovy lehko predvidatelny scenar o tom jak pruserar Hopper ke stesti (v podobe sluzby u marinaku po boku sveho starsiho a rozumnejsiho bratra) prisel. Zapletka nulova, vyvrcholeni jeste horsi. Bohuzel tomu nepomuze ani kraska Rihanna a ani jinak spickovy Liam Neeson. Sci-fi ma sice lidi fascinovat, ale nemelo by jit jen o akci a prostoduchy scenar. Za efekty a Liama davam 2**, s ohledem na to, jakym lepsim filmum jsem dala hvezdicky tri, nemohu dat vic. ()

Ferenzo

Bitevní lod je dost laciný sci-fi. Hlavně proto, že je to typický americký super doják plný lásky a vítězství. Nevím, zda se scénáristé prostě bojí, nebo nechtějí, ale připomíná mi armagedon. Jenže ten byl ve své doba alespon pecka. Ale dnes v tomhle žánru musí přijít s něčím jiným. Jinak dopadnou vždy jako bitevní lod. 55%. ()

Adámo

Vykrádačka naprosto všeho, co se sci-fi blockbusterů týče (Bay), demenci nemá smysl podrobněji rozepisovat a ani špetka originality se neobjevila. Hvězdička za AC/DC (jejichž tempo film vůbec nestíhal) a vzhled těch mimozemských skákajících lodí, které se mi i přes nulovou invenci líbily... | 11/2012 ()

Alex007

Celou polovinu filmu jsem byl zařezany do křesla a zíral a hltal kazdou minutu, kdyz pak po polovine přišli super komba jako otačení křižníku na kotvě tak jsem měl sto chutí dát tomuto filmu odpad! Když opomenu pár scén a budu dělat jako by tam nikdy nebyly, tak si zaslouží 4 hvězdy. Chudák Liam Neeson, uz asi nema prachy tak hraje aj béčkové role. V celém filmu byl tak třikrát. ()

carodejb

Ďalšie akčné B-čko. Ďalší 100x prežutý námet. Plus klon Transformerov. No a čo?! Má to skvelý soundtrack, hlavu aj pätu a hlavne je to napínavé a baví to. Vlastne jediné čo mi prekážalo bol nesympatický hlavný hrdina. Veľmi príjemné sci-fi, ktorého pozretím nič nepokazíte. ()

vittorrio

Peter Berg si týmto filmom už pár dní po jeho premiére vytvoril množstvo odporcov. A musím povedať, že som mal taktiež z tohto snímku rozpačité pocity. Vtipné momenty sa striedajú so srdcervúcimi scénami, ktoré vyobrazujú náš osud ako definitívne spečatený. Ani jedno, ani druhé však nie je dotiahnuté k dokonalosti a tak vlastne ani neviete, či sledujete thriller, alebo komédiu. Po dvoch hodinách som mal pocit, že som sa vrátil o desať rokov do minulosti a sledujem odrodu Armagedonu, kde celá Amerika s napätím sleduje, či prežije. Fanúšikovia filmu Transformers sa možno uspokoja s týmto tematicky takmer totožným dielom, avšak značne nižšej kvality. Herecké výkony však môžem len vyzdvihnúť. Tradične skvelý Neeson však mnoho času v zábere nestrávil. Taylor Kitsch odviedol vynikajúcu prácu a svoju rolu zahral bravúrne. Ak k tomu pridám ešte oku lahodiace výkony Rihanny a Brooklyn, nemôžem na herecké výkony povedať krivé slovo. Dialógy a celková logika a postupnosť deja už tak dobre zvládnuté neboli. Tak či onak, pokiaľ sa chystáte do kina a máte chuť na poriadnu dávku vizuálnych efektov a nesústredíte sa na premyslený dej a zmysluplné dialógy, tak je tento film pre vás dobrou voľbou. Ja si však myslím, že za dvesto miliónov dolárov sa z tejto divácky príťažlivej témy dalo vyťažiť oveľa viac. ()

Kubi21

A já tomu navzdory všem protivenstvím dám ty čtyři, i když slabší, ale přesto čtyři. Na mne tahle kravinka zapůsobila. Smál jsem se a bavil se celou stopáž filmu. Herecké výkony zde nejsou, protože vše je podřízeno trikům a hláškám a jenom pro zábavu. PS: Nástup veteránu za dunivé muziky kapely ACbleskDC je neskutečný. Je pravda, že do tohoto okamžiku je to průměr, ale po nástupu staříků to nakonec jsou ty čtyři. ()

Hawaj

Další snímek pro prosté mariňáky s IQ měňavky co jsou daleko od rodin na podpoření jejich morálky a vlastneckýho ducha. Kino, který jsem ale teda vůbec nechtěl vidět, pak na to civěl na starý rozplizlý tv protože v letadle nebylo kam utýct a ke svému zděšení jsem se na to podíval doma ještě jednou protože mě zaujali ty vizuální efekty. Se dějou věci. :) ()

Paja.93

Bylo to neuvěřitelně nudné. Když, už jsem se začala dívat, tak jsem se chtěla dodívat, ale přemohla jsem se jen ze zvědavosti kvůli "hereckému" výkonu Rihanny a kvůli kouzlu Alexandra Skarsgarda :) ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)