Bojová loď

Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

Radek.SCH

Můj táta říkal že jednou příjdou. Ale no táák. Přece vám muselo být už podle trailerů jasné, že to bude totální kravina (hlavně co se dialogů, patosu a scénáristických kliček týče), ale důležitý je ten baví-mě-to/nepřemýšlím-u-toho prvek. - 60 % ()

DHDV

Tento sci-fi kousek se drží scenáristické klasiky, která vůbec neriskuje nic, co by mohlo ovlivnit celkový dojem z letního trháku. Příběh má jednoduchou dějovou linku, sice lehce předvídatelnou, ale zato pěkně svižnou a film díky tomu nenudí. Najdeme v něm pár nelogických kroků, ale účelem filmu není být dalším dílem Colomba. Trailer sliboval film, v němž v každém záběru bude Rihanna a nebo sympaťák Liam Neeson, skutečnost je ale taková, že tyto dva herci hrají spíše druhé housle. Nicméně Rihanna je krásná (přesvědčivá) v každém záběru a role jí opravdu sedla a Neeson pěkně brání svoji hereckou pověst a tento film mu neuškodil (ale taky nepřidal výjimečnosti – spíše přidal pár dolarů navíc od fanoušků). Hlavní slovo dostal Taylor Kitsch - svoji roli zvládl a vykřesal z ní, co se dalo. Další překvapení (pro mě) byl Tadanobu Asano, neuvěřitelně sympatický chlapík. Zbytek hereckého obsazení pěkně doplňoval a osvěžoval celý děj filmu. Překvapila mě hlavní myšlenka filmu. Tvůrci zde vzdávají hold Pearl Harboru a zároveň „odpouští“ japonskému lidu to, co provedl 7. prosince 1941. Těžko se hledá pro toto gesto správné pojmenování. Ale byla to pro mě velmi překvapující část filmu. Pokud si chcete v kině odpočinout, zavzpomínat na „Bayův fetiš“ a užít si pár záběrů Riri v uniformě (a jiné blockbusterové bonusy), film doporučuji. Ale rozhodně nečekejte film, který by oplýval přílišnou hloubkou. Spíše naopak, učaruje svojí lehkostí a svižností. ()

Iwiiik

Musím smeknout svůj širák a v hluboké úctě se pokorně klanět scénáristům této rodinné komedie, kterak dokázali udělat ve dvou hodinách všechny chyby, jakých se lze ve scénáři vůbec dopustit. Kdybych chtěl udělat bláznivou parodii na Transformers a Independence Day, asi by mě nenapadla ani půlka unuděných a typicky amerických klišé, jako jsem měl tu smůlu shlédnout v Battleshipu. Za opravdu skvělé efekty většinou dávám dvě hvězdičky, ale fádnost a neoriginalita mi to v tomto případě nedovoluje. Krom efektů je film naprosto sterilní podívanou pro všechny, jejichž inteligenční kvocient nepřesahuje číslo 70, tak tedy všichni "pětihvězdičkáři" pozdravujte své ošetřovtele/ošetřovatelky a místo Pokémonů hurá do přírody kreslit křídou na chodník.. ()

bulbasaur

tak toto len bola sprostost....pobavila, ale tej sprostosti a nerealnych scen , bolo aj na mna vela. Drift na vojnovej lodi, nezranitelny hlavny hrdinovia preživlý neskutocne a smrtelne pady , explozie, zapasy, absencia logiky a velke nahody.... no ... isiel som si do kina na hlupost s efektami a dostal som mega sprostost s efektami. ILM a par fajn scen. Nic viac. myslim ze tento film najblizie uvidim len niekde na markize, ale velku pozornost mu venovat nebudem. ()

Hapretor

Důvody, proč film vidět: 1, Chci vidět, jak udělat s válečnou lodí "smyk". 2, Chci vidět, jak to dopadne, když mimozemáci si udělaj brnění ála Iron Man. 3, Chci vidět nesympatickou držku ústředního hrdiny, co zachrání svět. 4, Chci vidět Liama Neesona v naprosto podřadné roli. 5, Chci vidět, jak lehce sbalit kočku v baru, i když mám držku jak osel. 6, Chci vidět, kam pokročila medicína v protetikách. 7, Už dlouho jsem si nezahrál bitvu lodí. 8, Chci se dozvědět, jak funguje satelit. Důvody, proč film nevidět: 1, Chci vidět pořádný sci-fi nářez s pořádnou nekomprosní rubačkou ála Vetřelec. 2, Mám plné zuby blockbusterů, které jsou dobré akorát tak na nacpání se popcornem a colou. ()

hazaba

Tohle byl fakt vtip. Veškerá klišé o "hrdinství" amerických "zachránců", kteří bojují proti mimozemské invazi, přestože si to sami nepřejí. Divím se, že Liam Neeson nebo Alexander Skarsgard na tohle kývli. Mimozemšťané jako Transformers??? Pokud by to Berg nemyslel vážně, ale jako parodii na všelijaké podobné filmy, dala bych tomu výrazně vyšší hodnocení, ale tak nějak se obávám, že parodie to být neměla... ()

Rokle

Bitevní loď je lepším nástupcem Transformerů než jejich přímá pokračování. Dokonce mohu prohlásit, že jsem se bavil i o trošku více než u jejich prvního robotího setkání. Berg chvilku baví, chvilku oslavuje mariňáky, větší část tlačí na americkou pilu a po celou dobu ukazuje, že řemeslo zvládá levou zadní. Troufám si tvrdit, že veteráni se už v žádném jiném filmu větší úcty nedočkají :) Budu se opakovat, ale tohle si zaslouží plátno a kvalitní ozvučení jako sůl. Kdekoliv jinde to bude o třídu klesat. ()

Lyžař

Byl jsem zklamán. Od Bitevní lodě jsem čekal něco srovnatelného s Transformery. Dle mého však ve většině ohledů BS zůstává daleko za předešlou tvorbou P.Berga. Jedinou velmi odvážnou věcí je, že se tvůrci nebojí více jak půl hodiny na začátku popisovat všechno všude a bitvy nepřicházejí a nepřicházejí. Ale diváci se dočkají. A pak přicházejí scény, které si zaslouží shlédnutí na plátně. Velké rozlišení, velké plátno a dobrý zvuk vše dokáží vygradovat. No a hudební složka je tady podle mého zcela samostatnou součástí. Kolikrát zazní AC/DC a podobní velikánové. Bohužel však AC/DC mám tolik rád, že jsem se přistihl, že už první tóny té které písně mě odtrhly od děje. No a pak jsem si spíš užíval kvalitní hudbu, než film. Bohužel. ()

panjan

Naprostá slátanina všeho možného, ALE dvě hodiny utekly jak voda. Perfektní akční scény lemovány AC/DC a CCR dělá z filmu, přesně to, co jsem od něho očekával. Konečně "normální" mimozemšťané, kteří nemají silová pole a dají se vcelku v pohodě zabít. Doporučuji všem, kteří mají rádi akci, mrtvé mimozemšťany a demonstraci sil americké armády, za kterou by se nemusel stydět ani Bay. ()

zelda82

Plnohodnotny blockbuster, kde emzaci neradi slunicko a cerny Terry Fox zachrani svet:))Ale tady se na hlubopkomyslnost fakt nehraje, proste se vezme USS Missouri (at zije Prepadeni v pacifiku) a banda gerontu emzakum ukaze, zac je toho poradna kanonada...Brain off, party on! ()

GOREGASM

Neskutečná blbost, hovadina, tupý výplach. Vynikající zpracování emzáků, našlapaná akce a nablýskaný vizuální kabátek. Proč je to ale sakra tak blbé? Chápu, že je to čistokrevný popcorn, ale to přece nemusí automaticky znamenat scénář, který svou hloupostí, nelogičností, trapnými fórky (ne nemluvím o Transformers) a já nevím čím vším ještě, totálně podkopává kvalitu celého týmu, který se na Battleshipu podílel. I příběh Emmerichova Dne Nezávislosti vypadá vedle Battleshipu jako filozofické scifi. I když možná jsem to celé nepochopil a emzáci disponující sakra vyspělejší technologií jsou stejně tragičtí stratégové jako hollywoodští scénáristi. Tu lobotomickou logiku opravdu nemůžu skousnout a hodně to kazí dojem z místy doslova ohňostrojové akce, kdy i Berg ukazuje, že se s každým dalším filmem cítí na režisérské židli komfortněji. My biggest and the most painful what the fuck pleasure. 60% ()

Luk Skywalker

Bavil jsem se, zase po dlouhé době snaha o natočení podobného filmu jako, pro mě nezapomenutelné akční sci-fi, Den nezávislosti. Což se podařilo - efekty jsou skvělé, hudba taky, dokud nezačnete uvažovat resp. nezapnete mozek, pak objevíte logické kopance (na začátku střílí jen lodní děla, rakety se "záhadně objeví" uprostřed filmu a ke konci se přidají torpéda na torpédoborci, jak nečekané) a další nesmysly (zastavení kotvou téměř na místě). Pak ty americké kecy s patosem, kde máme hrdinné veterány i válečné postižené. Ale budiž, dávám za tři. ()

M.Myers

Tak jsem si myslel, že uvidim alespon pořádnej mazec co se efektů a výbuchů týče....ale postupem času těch kravin bylo nějak už moc, začlo to těma šachama s bójema, doplňované černochem superkriplem na souši a končilo to letadlovou lodí Misoury ovládanou hromadou důchodců, jé jak vona tam zahučela ta kotva a xtunovej kolos v mžiku zahnul jak nějakej motorák na rybníce....no jo no, pak uplně nechutně odfláknutej marťan, kterej měl vážnej problém složit černocha s protézama, konec tohleto.... Chvíli jsem fakt věřil, že to bude dobrej film, ale točil to Berg, tak co jsem sakra čekal. 50% ()

Ben Nevis

Je to takový Transformers pro dospělé, co vypnou při dívání mozek. Jediné, co na tom filmu funguje, jsou efekty, protože herci nic extra nehrají a dějová linka je stupidní od začátku až do konce. Jenže co čekat od filmu, který má být na motivky hry Lodě? Neřeším bitevní nesmysly, protože těch tam bylo požehnaně, ale i logika hráčů pokulhává. Emzáci úspěšně a bez škrábance zničí dvě lodě, ale třetí nechají plavat. Pak se hraje "voda, zásah a potopena." Nakonec vytáhnou muzeální loď, která je nějakým zázrakem připravena do bitvy včetně munice a paliva. No co si budeme nalhávat, ty 3/5 jsou za to, že bitvy moderních lodí v bijáku hned tak nevidíme a efekty jsou povedené (až na CGI ufouny). ()

mala_kea

Po pravdě řečeno dopadlo to lépe než jsem čekal. Ano je to hloupoučké, prvních dvacet minut naprosto o ničem, ale když se začnou konečně věci hýbat, je to radost pohledět. Výborné efetky, trocha ironie společně s klasickým americkým slintajícím patosem oslavující americkou armádu a příběhem nad kterým lépe moc nepřemýšlet. Proč ne? I přes vcelku přemrštělou stopáž, jsem od tohoto filmu dostal maximum co dostat šlo - přepnout můj stárnoucí mozek do stand-by režimu a sledovat efektní řežbu. Ještě bych dodal, že pro mě překvapivě Rihanna nebyla nejslabší, co se týká obsazení, žádný zárak, ale určitě ne propadák (Rosie Huntington-Whiteley v Transformers 3 si o něčem takovém může nechat zdát). O poznání horší než Světová invaze. Solidně za 3 s pocitem že si můj mozek na 131 min odpočinul ale naopak oči se nemohly vynadívat. ()

fr3ak

Neskutečná hovadina, která je přitom zábavnější než Bayova tvorba za posledních čtrnáct let. Pokud někdy bude dvojka a opět ji bude točit Berg, tak jdu do kina. Guilty pleasure! ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)