Bojová loď

Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

pilarius

Mimozemšťani nastavili špatně volume na svých klaksonech, pak si vysvětlili náš varovný výstřel jako ohrožení (a řekli si, jací jsme tupci, že jsme se ani netrefili), takže se nám rozhodli předvést, jak se vlastně správně má bitkovat. Nepočítali ale s tím, že všichni jsme už jako děti hráli lodě, takže se umíme trefovat i poslepu. Taky měli asi vožralýho pilota, když to naboural hned na začátku s tou nejdůležitější lodí do satelitu a vymlel se až někde v HongKongu. Design lodí byl přeplácanej a všeobecně mi to tak nějak připomínalo Crysis, ale emzáci samotní byli celkem fajn (rozhodně lepší než v Crysis). To, co dělali, dávalo smysl až na scénu s jakýmsi předáváním vzpomínek/myšlenek s hlavním hrdinou, jen bych jako ostatně skoro vždy ocenil, kdyby se odkrylo trochu víc pozadí k tomu, proč to vlastně dělali. Film byl hlavně ze začátku zbytečně rozvleklý, stopáž by podle mě šlo určitě naplnit trochu jinak a lépe. Stejně se mi ale nejvíce líbila scéna s veteránama. Slabší čtyři hvězdy za solidní naplnění žánru, Erica a veterány, a to včetně malého plusu za to, že tenhle film nepotřeboval žádnou sexbombu ke vší té akci, na rozdíl třeba právě od Transformerů. ()

boul

Tři hvězdy a to nevykakám víc ani náhodou... hrozní herci, otřesně udělaný a to že kluci z Transformers to umí přes pc a efekty udělaly skvělý tak tím se bohužel nevyrovnají špičce. Klasickej americkej konec, všecko na poslední chvíli a dobře to dopadlo. 50% ()

Krchy

Hlavní hrdina je sice ze začátku na pěkných pár přes držku, ale potom přijdou lodě a není co řešit. Úlitby různým klišé typu beznohého černého hrdiny a hrdinovy milé, která se zrovna jako na potvoru dostane mezi tři lidi v epicentru průseru to sice sráží, ale jsou tu lodě! Scénář má též své díry, ale...LODĚ!!! Pálící Missouri je prostě nádherný obraz a všechny torpédoborce se mohou jít sešrotovat na vrakoviště, společně s hnidopichy, kteří vytýkají plytkost filmu o invazi emzáků a neexistenci existenciálních dilemat akčnímu výplachu. ()

BOURQUE

Vizuálne skoro dokonalé, herecky priemerné, počítačovo nakreslená popcornová záležitosť z Hollywoodu. Rihanna ako sexy G.I. Jane. Málo priestorov pre L. Neesona (Škoda!). Film Battleship vás veľmi neprekvapí (hlavne po filmoch Transformers 1, 2 a 3), no ani vás tak úplne nesklame. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

aslavey

Obrovská vykrádačka všemožných blockbusterů. Snad všechny záběry jsem už někde viděl (Pearl Harbor, Armageddon, Transformers, Válka světů a další). Ale přesto musím vyzvednout plán zfilmovat tuhle klasickou deskovku a vcelku i s pár dobrýma nápadama. S docela klidným srdcem 3 hvězdy, protože zcela jasné nelogičnosti, klišé, trapnosti a to, že efekty byly lepší i v o několik let starších filmech, ignoruju. Bavil jsem se + ACDC :) ()

sadlokan

Když si přiznáte ,že se 45000 tunová loď dá zastavit na metru prvotřídní slané vody,tak to kousnete jako malinu!Nastartovat Missouri a tradá na ně.Přitom nám chtěli přivodit pouze technickej restart. ()

WillyMarks

Přehnané, přehnané...brilantně přehnané! Tenhle snímek sice zapomněl na fyzikální a logické zákony, ovšem vše je to perfektně vynahrazeno ultratechnickou akcí, kde vzduchem létají tisíce úlomků a ke dnu jde spousta součástek. Krásné pacifické počasí a průzračné moře je přímo stvořené pro opravdový oheň. Battleship má perfektně naladěnou hudbu, slušnou kameru a parádní efekty, čímž na plné čáře přehrává herecké výkony některých postav. Čili pokud se dokáže divák bavit přetechnizovanou mimozemskou akcí na moři bude opravdu spokojen.... Mé váhání nad 4mi * bylo rozhodnuto v závěrečných 15minutách. Silnější 3* 67% ()

mourinho

Má to ambice, odpovídající rozpočet, námět je také v pořádku, ale je to na mě už příliš přetechnizované. Navíc ten všudypřítomný amerikanismus byl místy až odporný. Třetí hvězdu jsem přihodil v podstatě jen za tu vizuální žranici. ()

figliar

Klasická americká zlátanina bez hlavy a päty. Film je plný chýb, totálnych nezmyslov a zlých hereckých výkonov. Scenár je strašne plytký a už na začiatku filmu je jasné, ako sa film bude vyvíjať a ako skončí. Najlepšia scéna je odkopírovaná zo známeho videa ktoré ľahko nájdete na youtube pod názvom - Najhorší zlodej na svete. Čo viac čakať od filmu, kde si jednu z hlavnejších postáv zahrala Rihanna. ()

Puol

Ešte tupejšia zábava ako som očakával, v tomto prípade to ale vôbec nemyslím negatívne. Technická stánka filmu je fajn. Čo bude ďalšie, piškôrky, neviem ale kto vlastní licenciu? ()

Anduril

Aj po dosť negatívnych recenziách som si tento kúsok pozrel. A som naozaj rád. Viem viem, že tam bolo samé klišé. Viem viem že tam bol samí patriotizmus. Taktiež naivita. A niektoré otrasné herecké výkony. Ale taktiež to všetko sprevádzala dobrá hudba a podarené špeciálne efekty, výbuchy, stroje... A už len kvôli driftom s bojovou loďou sa to oplatilo pozrieť. Človeka niekedy povzbudí optimistický film ako je Deň nezávislosti. Presne ten mi to stále pripomínalo Dobre som si pri ňom oddýchol. Odporúčam pozrieť ako typický, akčný, dobre spracovaný, dynamický nenáročný kúsok. ()

P.J.2

Peter Berg se snažil, co to jen šlo, ale přesto to bylo málo. Tenhle paskvil mi z hlavy dlouho nezmizí ani kdyby Rihanna ukázala celulitidu a Liam Neeson ji u toho plácal pádlem. Nesnášim Americkej patriotizmus a tady to jejich nadřazeností smrdí od začátku do (velmi dlouhého a nudného) konce. Ty dvě hvězdy jsou za implodijící-explodující tlakovou vlnu a za Liama, kterej podle mě opravdu zahraje všechno. Ale jinak je zbytek někdy až moc směšný a je to škoda protože vizuál se docela povedl. ()

Matthew01

Když jsem odcházel prvně z kina, líbilo se mi to. Sice jsem si říkal, že je to ta klasická americká ptákovina plná akce a stupidních hlášek. Jenže ono ouha, když jsem se na to podíval podruhé se zkušeností, kterou jsem získal přímo v USA, získal jsem potřebný nadhled, abych pochopil, že se jedná o film vystihující proč je Amerika vyjímečná. Když Američan něco dělá, naprosto tomu věří, stejně jako v tomto filmu a to my prostě nemůžeme pochopit. Jasnych 80%. A dle mého podhodnocenej film. ()

Misel9

Od tohohle filmu jsem moc neočekávala, ale během koukání mě děj vtáhnul a nemohla jsem odtrhnout oči. Taylor Kitsch pro mě jako nový herecký objev dřív jsem si ho nějak nevšímala, ale teď se těším na další filmy s ním. Za to obsazení Brooklyn Decker se moc nepovedl a Rihanna jako skvělá zpěvačka by se radši měla věnovat zcela zpěvu než herectví. ()

Hubis_

Po shlédnutí traileru jsem se na tento film těšil,ale potom co sem viděl film celý,se mé nadšení zcela vytratilo.Klasická americká hovadina.Efekty na výbornou,ale příběh nebyl kdo ví jaký,některé detaily se nedaly přehlédnout!Nejvíce mi vadilo,že skoro třímetrový mimozemšťan,který má síly a agrese na rozdávání,praští jednonohého veterána,s ním to nic neudělá,naopak ho to více naštve a v klidu ho vyřídí.Bylo tam toho více,ale nemá cenu to rozepisovat! ()

BeranSon

Mě film celkem zaujal a rozhodně jsem nebyl zklamán a to jsem ho shlédnul jen tak.Potěšilo mě to že je brán z humorem a že z počátku filmu se vůbec nejedná o tu invazi. Říkám byl jsem příjemně překvapen. 6/10 ()

drankeryth

Tak taketo akcne scifi ja mozem, bola to jednoducho pastva pre oci. Dvojhodinova stopaz vobec filmu neuskodila a zniesol by som aj film dlhsi, proste taketo akcnarny milujem, kde je to hodne zastupene akciou a na kecy neni volny priestor. Vesmirne plavidla boli k svetu a ten ich smrtiaci arzenal nemal chybu. Hlavne tie devastujuce gule plne ostrych zubkov sa vedeli krasne pohrat zo vsetkym co sa im priplietlo do zorneho uhla pohladu. Film je pekna odreagovacka a vecer mi fajnovo spestril bez nejakych vaznejsich zadrhelov. Film jednoznacne patri medzi moje oblubene z tohoto zanru a urcite sa k nemu vratim, co v najblizsej buducnosti. Na konci zaverecnych tituliek je posledna scena, kde sa nejaky vesmirny parchant zachranil, ktorym mozno tvorcovia filmu si chceju nechat otvorene vratka pre pripadne pokracovanie, ktore by bolo fajn, ak by bolo na plane. Bohuzial to nikto nevie, cas to ukaze:) ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)