Bojová loď

Ešte donedávna by ste v americkom námorníctve len s veľkou námahou našli dôstojníka, ktorý tak rýchlo vystúpal po kariérnom rebríčku ako Alex Hopper (Taylor Kitsch). Lenže potom, presne v duchu známeho príslovia „keď je koze dobre, ide na ľad tancovať“, urobil osudovú chybu, ktorá ho môže raz a navždy zraziť medzi obyčajný plebs – ako na potvoru sa totiž zamiloval akurát do krásnej Sam (Brooklyn Decker), dcéry námorného admirála Shanea (Liam Neeson)! A to je naozaj veľký problém, s ktorým mu pri najlepšej vôli nedokáže pomôcť ani jeho starší brat Stone (Alexander Skarsgård), veliteľ bojovej lode USS Samson... Alex má navyše len minimum času na analýzu svojho osudu, pretože počas medzinárodného cvičenia námorných síl v Pacifiku sa jeho jednotka zrazu ocitne v nezávideniahodnej situácii, na ktorú by ho nedokázala pripraviť ani tá najlepšia vojenská škola sveta – uprostred šíreho oceánu totiž flotilu napadnú gigantické bojové stroje mimozemskej veľmoci! (TV Markíza)

dopita

Jsem rozpolcen. Nejdřív klady: akční scény jsou velice slušně natočené. Maj šmrnc, jsou napínavé a vizuálně vypadaj naprosto famózně. Taktéž triky jsou bezchybné. Zápory: ultradementní scénář který je chvílemi tak tupý, až to bolí. To by jeden brečel, do čeho se dneska v Hollywoodu sypou prachy. Kromě Liama Neesona, kterej stejně hraje vedlejší roli, je herecké obsazení naprosto strašidelné. Taylor Kitsch stál za hovno už v Johnu Carterovi a upřímě doufám, že tyhle dva propadáky (John Carter a Bitevní loď se díky obřím rozpočtům nezpalatili ani náhodou) definitivně pohřbí jeho kariéru. Brooklyn Deckerová je jen hezká, jinak nic, beznohej černoch má hereckýho talentu jako já vlasů a Rihanna je prkenná až hanba. A to přitom nikdo z nich nemá moc co hrát a přesto to všichni posrali - fakt obdivuhodné. Tak já nevim, po technické stránce je film bez chyby (100%) ale jinak je to dementní blbost pro děti. ()

VIPerson

...já to beztak prospal.Přesto z toho,co jsem viděl bylo patrné,že tu jde o dechberoucí efekty,zpomalovačky a Jablonskyho a v druhé polovině o americké veterány,kteří filmu podkopli protézu.A co si budeme povídat už ta nebyla bůhvíjak silná.No a co se týče herce Taylora Kitsche....myslim,že X-men origins,John Carter a Battleship 1 a 2 jsou jeho startem a zároveň koncem.Nic proti němu. ()

beba789

Ne,tohle fakt nebylo pro mě.Nelíbil se mi příběh,ani zápletka a ani postavy.Jednali stroje nebo ještěrko lidi?!Přehlídka vizuálních efektů kde 10 minut po městě lítá nějaké kolo s řetězi a níčí dálnice a základny.Velice trapná napodobenina Transformers a doufám že jí nebude napodobovat v počtu dílů.22%. ()

Fary

Dvě věci se tomuhle filmu musí nechat - bezva soundtrack a koukatelné efekty. Co trošku zamrzí jsou emzáci jak z Dooma 3, romantická love-story na pozadí, spousta klišé (veterání, protézák, apod.) a hlavně americký styl "nevíme, co to je, ale pro jistotu to rozstřílíme"... ()

Ilhan

Už dlouho jsem se ničeho tak nebavil, ano, je to čistý popcorn, ale tak se Bergovy povedl, že ho mám zase o něco radši. Kam se na tohle hrabou druzí a třetí transformers. Jen škoda, že film na sebe nevydělal, a tak se nemůžeme dočkat třeba více široce podaného pokračování. 90 %. Mahalo, motherfucker! ()

kery-

I po těch letech, kdy jsem měl tu "čest" vidět kousek v televizi, nelze říct něco jiného, než že je to šílená sračka :D Film je tak absurdně americký a hloupý, že to musí člověka až bavit. A skutečně to pobaví. "Nakrmte toho zkurvysyna!" ()

Michael2807

Ani jsem si nemusel přečíst titulky a hned bylo jasné od jakých je film tvůrců. Prakticky to jsou Transformers s jinými tvářemi. Žádná sláva. ()

Michalechal

Někdo by mohl říct o tomhle filmu: "americká bejkárna" a možná by měl i pravdu. Mě se ale tenhle film sakra líbil! Boxerský souboj beznohého s mimozemšťanem, nástup válečných veteránů na bitevní loď ...a jako plus - sice málo, ale byl tam, Liam Neeson :-) Kombinace akce s humorem, jen by se to dalo ještě vyšperkovat :-) ()

ti88na

To som si radšej mohla pozrieť v telke Báječnú Angeliku ako túto sprostosť, ktorú som nedokázala ani dopozerať. Skvelé efekty (za ktoré je mimochodom tá jedna hviezda) nemôžu vynahradiť, nudný dej, nulový príbeh a herecký autizmus. ()

Rapikk odpad!

Očekával jsem něco ne příliš inteligentního, ale i tak mě tvůrci dokázali překvapit. Slova "blbost" a "sračka" získaly na novém rozměru. Vlastně bych se nebál tvrdit, že Battleship je tím nejhloupějším filmem v dějinách Hollywoodu. Nesnáším, když si filmaři myslí, že když to nabarví tunou digitálních efektů, tak mají zaručený úspěch i s tím nejubožejším scénářem na světě. E7! BUM! Potápím tuto bitevní loď do vrakoviště odpadního koše. ()

ZdenoLo

Treba si uvedomiť že je to Sci-Fi ! Takže nechajme realnosť stranou. A až vtedy príde tá pravá zábava. Akcou a efektami nabitý film ktorý sa určite vyčlenuje medzi ostatnými podobnými zo svojho žánru. Voľbou Liama Neesona na rolu "tatka tvrďáka" bola opäť trefa do čierneho. Pesnička od AC/DC - Thunderstruck bola čerešničkou na torte ktorá okamžite rozprúdila krv v žilách tak ako aj sexy Brooklyn Decker, ktorá sa síce do filmu moc nehodila ale aspoň potešila oči. ()

bloodline

Satira na mimozemskú inváziu a patriotizmom nasiaknutá zhovadilosť najhrubšieho amerického zrna. Jeden a pol hviezdy za tak hrozný prejav až to vyznelo vtipne, inak sa tomuto pamfletu treba vyhnúť veľkým oblúkom ako japonskému torpédu v Pearl Harbor. To sa síce nepodarilo madam Arizone, ale keby chudiatko USS Missouri vedela, ako ju filmovo znásilnia, asi by si radšej vybrala podobný osud niekde na šírych pacifických vodách. Chýbala tomu len jediná vec - spievajúca Rihanna. Tá sa však rozhodla otravovať strieborné plátno svojim drsným pohľadom á la Michelle Rodriguez. MAMMA MIA! 1 a 1/2* ()

Simbet

Chvílemi jsem měla pocit, že se někdo snaží oživit Top Gun, akorát že na lodi. Jenže ačkoliv byl Top Gun taky americká vojenská propaganda, tak měl aspoň dobrou romantiku, pár vtípků a Toma Cruise. Bitevní loď nemá nic z toho, i když se snažili o stejnou strukturu. Dáme tam hlavního týpka, který bude tak trochu rebel, přilepíme k němu pěknou bloncku, dohodíme mu nějakého toho kumpána k rádoby vtipům a protože jsme internacionální, dáme mu Japonce. A uděláme to ještě lepší dáme pěknou kost v podání Rihanny za velký kanón, to bude mít grády. Jenže ono nic z toho nefunguje hlavní představitel přehrává, jeho partnerky si ani nevšimnete a vtipy jsou ubohé. Takže nakonec nejvíc sympatií získávají mimozemšťani, kteří aspoň na rozdíl od lidí, nestřílí do dětí! Kladu si otázku, co v takovém braku dělal Liam Neeson? ()

Burdock

Při prvním shlídnutí úsměvná blbůstka bez logiky. Při druhým shlídnutí sem se ale naladil na tu blockbusterovost a musím říct, že je to vizuální a zvuková lahůdka, která to do mě prala na plný koule :) ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (viac)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)