Lovkyne zombíkov

• Česko Pýcha, předsudek a zombie (viac)

Klasický román Jane Austenovej o spletitých vzťahoch milencov z rôznych sociálnych vrstiev Anglicka devätnásteho storočia je všeobecne známy. Tentokrát sa však odohráva za trochu iných okolností, pretože Zem napadla armáda nenásytných zombíkov. Z Elizabeth Bennetovej (Lily James) je neohrozená hrdinka, ktorá dokonale ovláda bojové umenia i zbrane, zatiaľ čo príťažlivý, ale povýšenecký pán Darcy (Sam Riley) zúrivo zabíja všetko, čo sa podobá zombíkom. Pretože útoky nemŕtvych stále získavajú na sile, obaja musia prekonať pýchu a spojiť sily, aby na krvou nasiaknutom bojisku porazili všetky zombíkov raz a navždy. (TV Markíza)

misstake

Můj názor je, že tohle je druh filmů, který dodává zombie žánru čerstvou krev a udržuje jej při životě. Neotřelý a řádně ulítlý nápad, bohužel shazuje mírně fádní a evidentně na teenagery zacílené zpracování. Neexistoval-li by origál s názvem "Pýcha a předsudek bez zombies", tak je to na čistých pět. Bohužel je to jinak stále remake a nebo adaptace knižní předlohy Jane Austenové, do které se tak nějak připletli zombíci. ()

D.Moore

Velmi mě potěšilo, že scénář není žádná vyložená parodie na Jane Austenovou, nýbrž se doopravdy zamýšlí nad tím, jak by se asi děj Pýchy a předsudku odvíjel během zombie pandemie. Takže příběh sester Bennetových, pana (plukovníka!) Darcyho a spol. vlastně zůstal seriózním příběhem, "jen"  je v něm více krve, mozků, mrtvých a především nemrtvých. Ano, je to hlavně praštěná zábava, ale ne hloupá. ()

WathanajX

Po rychlém prolítnutí hodnocení jsem byla na vážkách, jestli má cenu se film vůbec dívat. Nakonec jsem se odhodlala a musím říct, že toho vůbec nelituju. Snímek své mouchy má ale zdaleka ne tak hrozné, jak jsem čekala. Klady: Rozhodně stojí za zmínku efekty a vizuální stránka. Ani dobové kostýmy nezůstaly pozadu. Zaujme i herecké obsazení, a především velmi sympatická hlavní hrdinka Elizabeth. Film nenudí akce je tu rozhodně dost. Jsem ráda, že  to není jen další slátanina snažící se zombie apokalypsu za každou cenu zhumornit. Originálnímu příběhu vážně nefandím ale okořenění původního příběhu o zombíky rozhodně sedlo. Překvapí i skvěle zvládnutá choreografie. Zápory: Rozhodně konec (především potitulková scéna) velká škoda, že to a pár dalších detailů nebylo dotaženo do konce. Jinak se člověk musí pousmát nad klišé typu zpomalené napochodování slečen s drsnými výrazy proti zombíkům anebo se pozastavit nad zářivou čistotou jejich zbraní po každé bitce. Hodnocení: (4*) za efekty, originalitu, herecké obsazení a za další skvělý zombie film do sbírky. ()

gegina31

Jelikož jsem si nedávno pouštěla seriál Pýcha a předsudek, tak tohle pro mě byla celkem nuda. Možná by mě to bavilo víc, kdybych ten příběh neznala nazpaměť. Sem tam nějakej zombík, ale vpodstatě nechápu, koho napadlo proložit takovouhle kllasiku zombíky. Prostě se to nehodí. Nejspíš by hodnocení nedopadlo tak špatně, kdyby si vymysleli vlastní historický příběh, ale tohle bylo naprosto bez fantazie. ()

VasaX

Čekal jsem něco úplně pitomého, ale byl jsem mile překvapen. A to v několika ohledech. 1) Nevypadá to lacině, naopak. žádná ochotnická cheapshow se nekoná. 2) Lena Headey <3 a Charles Dance - mám je rád a jsou moc skvělí. Spolu s Mattem Smithem (a jeho superslizkou postavou) jsou jediní, co předvádí nějaké lepší herectví. 3) Skvělé napasování zombie apokalypsy a vytvoření fungujícího světa. je vidět, že knižní předloha dala tomuhle filmu pomocnou ruku při balancování na okraji žumpy a odtáhla ho pryč. 4) Zpracování zombie viru - že se člověk nestane hned nemyslící zombií, ale spíš takovým zombie mimoňem, co si to nejdříve neuvědomuje... 5) překvapivě choreo zábavné souboje, ač občas nepřehledné 6) Pride & prejudice patos který působí, že se bere sarkasticky. Jinak se jedná o hodně zdařilé Béčko, které (fanouškům žánru) nezkazí večer, poskytne podnět ke konverzaci ale zase nevzbudí výrazné nadšení, aby jste to nutili každému na potkání. Objektivně nadprůměr, subjektivně 4 hvězdy. ()

• Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)
  • Pôvodne mal film režírovať David O. Russell. Od projektu však odstúpil, keďže on a štúdio mali úplne rozdielne predstavy. (toi-toi)

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (viac)

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (viac)