DadysGirl

Shit! To jsem teda nečekala... Docela síla... Dokonalá kamera, dokonalý zvuk, make up i kostými. Protě perfektně vystihnutá atmosféra... a já z toho byla úplně vyděšená... Sekvence téměř romantické a dobrodružné mě vždycky ukolíbali, aby mě o to víc sejmula následující naturalisticky drastická scéna umocněnávelkým plátnem... Musím říct, že jsem odcházela s opravdu silným zážitkem. Přidávám dalšího Forresta k mým oblíbencům... A Mia Wasikowska je taaaaaaaaaaak krásná... Musím sehnat další její filmy... ()

Hwoarang1

Škoda, že Hardy dělá Barbara Connana, místo aby hrál, a Pearce je totální šašek a skrz-naskrz nerálnej nechutnej kašpar. Jinak by to byl výbornej film. ()

Neuge

Ultraslizoun Pearce rozproudí krev spolehlivě. Ulízlej ultrasoft naivní Shia zabaví a uchrchlanej "megacool" Hardy má taky něco do sebe. Holky jsou napsaný taky fajn a pěkně se na ně kouká. Zbytek ostudu taktéž nedělá. Škoda ultragangstera Oldmana, jehož postava vlastně v rámci příběhu postrádá smysl i prostor a přijde mi akorát jako nastavování známého jména - jak já se na něj přitom těšil. I přesto však jde o prvotřídní gangsterku ve všech ohledech. Brutální, dojemné, dobře napsané. S ohledem na dnes trochu skomírající žánr musím jít do plných. ()

Lobotommy

Tenhle film vskutku smrděl Nickem Cavem. Kdo četl Oslici, která uzřela anděla a nebo Smrt Zajdy Munroa, přesně ví, která bije. Příběh bratří Bondurantových sice není Caveovým příběhem, ale je zcela pochopitelné, že ho zpracoval. Postavy v jeho příbězích totiž dělají, co chtějí, a kašlou na to, kdo si co myslí, i když třeba na to pak pojdou. ___Obsazení Toma Hardyho bylo více než skvělou volbou. On totiž i když nic neřekne, tak řekne vše. On udělá: "Mhm," a vy přesně víte, oč jde. Těším se, až ho uvidím v nějakém divadle. ()

cula2

Tak dnes jsem konečně viděl tenhle film,od kterého jsem nic extra nečekal...a ejhle ono to bylo víc než koukatelné.Výborně natočený snímek a Tom Hardy válí ve velkém stylu.Navíc výborný záporák Guy Pearce,který byl slizký jako had! Takže jeden z nejlepších filmů letoška pro mě,minimálně TOP ve svém žánru.A jsem rád že ke konci roku je na co koukat- 80% ()

john.h

Drsne, brutalni, surove, spinave a hlavne skvele jako Proposition od stejnych tvurcu. Hlavni rozdil je v tom, ze se tento pribeh odehrava o par desitek let pozdeji v pro me atraktivnejsi dobe prohibice. Skvele herecke obsazeni. Jasna plna palba. ()

Shredder

Mohol to byt lepsi film, pokial by do hlavnej role neobsadili jedneho z najmenej talentovanych a najviac iritujucich mladych hercov v Hollywoode. Ci uz je to Lawless, Wall Street alebo Indiana Jones, Shia LaBeouf je vsade rovnaky. Hardy, Clarke, Pearce aj Oldman predvadzaju kvalitne herecke vykony, technicke spracovanie je tiez v poriadku, ale kazi to slaby pribeh. V dnesnych casoch, kedy vacsina filmov nezajde dalej ako po CGI odseknute koncatiny a krv, prekvapi Lawless svojou naturalisticky zobrazenou brutalitou a explicitnym nasilim. Obzvlast sceny s ultra slizkym Pearcom su znepokojive, postavu sadistickeho psychopata som mu veril ovela viac nez hlaskujuceho hrdinu v Lockoute. Vyuziva sa osvedcena a oblubena naracia, ale nevyrazne finale, slaby pribeh a katastrofalna hlavna postava mi nedovolia dat lepsie hodnotenie. ()

Lilien

i keď je ZBZ nadpriemerný snímok a má všetko čo mám rád brutalitu, romantickú atmosféru 20-30 rokov minulého storočia či bravúrne herecké obsadenie ( najmä Hardy a Pyerce) i tak tam chýba tá častica ktorá by s filmu urobila KULT. ()

alldo.raine

Konečně zase jedna povedená gangsterka. Tři bratři, každý z nich odlišný, ale přesto je spojuje velké rodinné pouto. Opakování je matka moudrosti, ale Tom Hardy je zase skvělý, to s jakou surovostí zde hraje Forresta, kterého obestírá ne jedna legenda, strohé vyjadřování, a když se k němu ještě přidala Jessica Chastain. Shia LaBeouf mě moc nepřesvědčil, ale zřejmě jeho role pro něj byl ušitá dobře, ale charakterově mě prostě neoslovil, no a Jason Clarke byl prostě mimo :) Na můj vkus byl až moc ujetý Guy Perace, řekl bych, že to s jeho prezentací a zjevem trochu až přehnali. Nicméně si myslím, že je to rozhodně povedenější než Public enemies a patří to mezi milá překvapení tohoto roku. ()

Čejkyn

Perfektní gangsterka v čele se skvěle suchým mrzoutem Hardym (nejlepší hláška: "myslel jsem ,že jsem šel pěšky") a neskutečně slizkým Guy Pearcem,který pokaždé když byl na scéně tak jsem si přál aby si Hardy navlíkl masku Baena a přinejmenším mu alespoň zlomil páteř.Film po celou dobu bavil,a občas nečekaně překvapí vtipem a hlavně drsností a syrovostí,a moc se mi líbila i dobová výprava-kdo hrál Mafii,ten bude vzpomínat na ty super rychlý káry.Jo a Jessica Chastain tam má taky jednu moc pěknou scénu!!! Abych to shrnul,moc pěknej film kde malinko kazí dojem "dětský" LaBeouf-80% ()

markyzgero

tom hardy as a rock. nick cave as a deep, deep cave. proč mi guy pearce přišel jako pinky po proměně v the wall? podobnost čistě náhodná? ()

boo-boo

John Hillcoat. Meno tohto človeka sa mi už po The Road spájalo s nervydrácajúcim naturalizmom, ktorý úspešne aplikoval aj tu. Ono ten strašný pocit reálnosti človek fakt docení až keď si užije podrezanie hrdla, všakže. Nech sa nato pozerám z akéhokoľvek uhla, tejto ultradrsnej a hutnej gangsterke nemám čo vytknúť - absolútne vťahujúca dobová atmosféra doplnená o miestami až mŕtvolný vizuál, k tomu obsadenie ako má byť (až na toho LaBeoufa, on sa možno snaží o výber zaujímavých rolí, no mne sa do väčšiny z nich proste nehodí). A nech mi nikto nehovorí, že Guy Pearce si to celé až podozrivo neužil, celý film som ho chcel podrezať aj ja sám veď akonáhle bol na plátne, vedel som, že je zle a bude už len horšie. ()

departed

Hrozně sterilní. Nevím jestli je špatně něco se mnou nebo s filmem, když jediná výrazná a zajímavá postava byl slizký Rakes v podání Pearce. A i přesto, že jsem se kochal dobovými kostýmy a atmosférou, tak ve mě Lawless nezanechalo vlastně nic jiného než pocit, že jsem viděl ,,krásnou nudu". ()

PetiRe

Od filmu jsem čekala, už jen dle velmi příznivého "červeného" hodnocení, mnohem více. Byla jsem však nemile překvapena nicmocneříkajícím příběhem. Zdálo se mi to celé takové nemastné neslanné. Možná tak jednou se na to podívat a už znovu ne. Závěrečná střílečka dost divná => konec odfláknutej... ()

IEO10

Pro mě osobně obrovský zážitek sledovat gangsterku,která se nějak výrazně neliší pojetím ať už doby nebo příběhu od ostatních gangsterek z doby prohibice,liší se zejména zaměřením na postavy,kde je tu každá aspoň pro mě něčím zajímavá,což se u mnoha podobně laděných filmů,které sem viděl říct nedá.Hned od počátku se nešetří krví a to je jenom dobře,pro autentický pocit,kterej svym způsobem tento typ filmů vyžaduje,naopak co určitě výrazně nenadchne je vizuál filmu,kterej působí hodně lacině,ale tento nedostatek mi plnohodtně vynahradila smršť přestřelek a přijemnejch hereckejch výkonů,kde výrazně nikdo nezáří,ale v konečnym důsledku to vůbec nevadí ba naopak.Hodně dlouho mi nesedl film svojí atmosférou jako Lawless,i po dalších zhlédnutí velká nadšenost a po The Road určitě skok dopředu pro Hilcoata jen tak dál... ()

Zombiepod

Takýto film mi chýbal už roky rokúce. Všetko, čo mi kedy v gangsterkách chýbalo, som si našiel v Lawless. Excelentné herecké obsadenie (Pearce famózny), vynikajúca hudba a skvelý, napínavý scenár v nezvyklo surovom a nenápadnom filme, ktorý však svojou unikátnosťou priam žiari. Prekvapenie roka a jeden z najväčších zážitkov vo svete filmových gangsteriek. ()

TetherSaw

Stále neměnící se grimasa Hardyho, pořád stejně nesympatický kretén LaBeouf a trestuhodně nevyužitý Oldman. K tomu až příliš dlouhý stopáž a zbytečně drsné scény.... no zkrátka, šlo by toho kritizovat hodně. Jestl se to někomu líbí, nemám s tím problém, chápu, že téma je zajímavé, násilí habaděj a k tomu solidní výprava s ladícím k tomu soundtrackem. Zkrátka to sedne jak komu - stačí se podívat na komentářů. Řekl bych ale, že náročnější diváci, kteří si přečtou kdo tam hraje budou čekat trochu víc než přebuzené násilí, příběh táhnoucí se jako smrad a neuvěřitelně čitelný/ubohý konec. Bez Hardyho a Oldmana bych zvažoval, jestli si to vůbec zaslouží ty 3 hvězdičky. 60% ()

vetsinezobri

Shia byl přesně takovej mladej ambiciozní vejtaha jak měl. Věci tady uvádí do pohybu právě on. Nebýt jeho, byl by to film o dvou bratrech, kteří prodávají po okrese pár desítek galonů kořalky týdně a pokud neumřeli prodávají ji tam dodnes. S ním to ale taková nuda není a navíc s Miou Wasikowskou tvoří sympatický pár. Jo a to podřezávání krku si budu pamatovat dlouho, fujtajbl. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)