Fan

Pro mě jedno z největších filmových překvapení roku 2012! Zajímavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Skvělá atmosféra, která člověka vtáhne, už během prvních minut a nepustí, Bezchybný soundtrack, který jsem si od shlédnutí filmu pustila už mnohokrát. A navíc výborní herci, ať už Tom Hardy jako "drsňák" Forrest, Jeesica Chastain jako "dáma z města" nebo Guy Pearce jako vážně "slizký záporák". Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd. ()

LakiyL

Dosť obyčajný film. Od filmu odohrávajúcom sa v čase prohibície som čakal niečo úplne iné. Film založený podľa skutočnej udalosti by som v tomto prípade trochu prikrášlil, pretože film ako celok bol nudný. Gradácia deja slabá, takisto aj ženské postavy maximálne nevýrazné, aspoň jedna z nich mala byť femme fatale ako to v takýchto filmoch býva. Možno sa jedná o inakosť, ktorá je spôsobená zámerne, mne to ale v tomto prípade nevyhovuje a som z výsledku sklamaný. ()

Hisnuklusi

Já se příjemně bavil. Shia tam třeba být tak úplně nemusel, ale jo, chápu to. A i přes to, že se ten film čas od času trochu natahoval, jsem se celou dobu příjemně bavil a taky hlavně napínal. Hardy zase jednou ukázal, jak se má chovat a jak má vypadat chlap. Velké sympatie. Vlastně všichni a to dokonce i ten Shia zahráli velice dobře. Já osobně musím ještě bez debat vyzdvihnout Jasona Clarkeho, který sic byl celou dobu ve stínu Hardyho, ale přes to v ničem nezaostával. Velké sympatie proto. A film samotný měl prostě takovou tu štávu. Podařila se výprava, to já vždycky ocením, když mám důvod věřit místům a době, v které se příběh odehrává. Věřil jsem. A jak už jsem napsal, přes to, že to občas trochu vázlo, to nebylo v ničem nesympatický a už vůbec ne špatný. Zkrátka na tom je fakt tak nějak vidět, že při svým vzniku opravdu produkoval štáb pot a dřinu. Tím chci říct, působilo to na mě, že to lidi co se na tom podíleli, brali opravdu vážně a to je další věc hodná k ocenění. Končím. Už bych nic kloudného asi nevymyslel. Ten film doporučuji. Má to atmošku. Má to sílu. ()

Stanix

Z tohoto zážitku jsem, mírně řečeno, na rozpacích. Pro mě velmi atraktivní téma poválečné prohibice v zámoří s výbornými scenériemi, rekvizitami a kamerou celkově a samozřejmě s excelentními protagonisty Hardy-Pearce-Oldman, vše zabalené v atraktivním šedém pseudomafiánském hávu. Ale co je to platné, když všechny tyhle "prvotřídní" ingredience nedrží pospolu a neutvoří kompaktní hmotu? Pana Hillcoata nelze vinit ze špatně odvedené režisérské práce. Nedostatky jsou patrné přímo ve scénáři, který si "zkusil" složit Nick Cave. Nemyslím si, že by to vyloženě zkazil, ale možná měl zůstat jen u skládání hudby a nechat script na profíkovi. Přesto přeze všechno se jedná o kvalitní zážitek, u kterého čas plyne velmi rychle. ()

Maniik88

WTF. Totálne premrhaný film. Scenáristu by som vykopol predávať kompóty. Toľký potenciál vyfučal. Milujem to obdobie, tie autá, klobúky. Mám rád Toma Hardyho, aj jeho postava vo filme ušla. Ale ten zoženštelý Šia so ženským menom, och. Bola to proste nuda, málokedy sa niečo dialo, nič moc ma neprekvapilo, nikomu som nejak nedržal prsty a ten koniec bol WTF. Proste slabé, ešte že som za to nevysolil 6 éčiek v kine, film sa žiaľ nedá reklamovať. ()

ANTYCHRYST

Parádní gangsterka ala prohibice o chlastu, dobrej příběh, hudba, hnedle jsem dostal chuť na whisky, ale ze sklenice od okurek ji teda pít nemusím :) ten mladej Bondurant ten to všechno většinou dobře podělal........ale konec je teda hodně povedenej až na zápal plic a to že je to podle skutečné události je teda mazec.... téžké to časy hoši měli. Škoda, že ve filmu nedostal vetší příležitost mafián Gary Oldman. ()

beso74

Ako sa rodí americký sen. Vymyslime zákon, obídeme zákon, zarobíme, zrušíme zákon. A medzi tým jazdíme na autíčku, rozvážame whisky, alebo aspoň to, čo sa nám od jabĺk až po kôru zo stromov do destilačky spadlo a čo z toho neskôr vyšlo. Nuž čo, vypiť sa to dá (na domácu slivovicu to nemá určite) a ľudia to chcú, pretože nič iné zohnať nemôžu. Akurát, že nabaliť sa chcú všetci, od konkurencie, cez miestnych policajtov až po štátneho návladného... A to môže byť problém, strašne veľký problém... Ale problémom nie je pozrieť si tento príbeh a baviť sa na ňom. ()

mimozakon

Tak toto bola jazda. O filme som nič nepočul ani som nevedel do čoho idem, ale to čo som dostal bolo niečo skvelé. Každý z hercov, každá postava pasovala tam kde mala. Už dlho som nebol tak vtiahnutý do príbehu. ()

dj.coffee

Snímků odehrávajících se v době prohibice bylo natočeno už nespočetně mnoho. Marně ale hledám v paměti, jestli se nějaký z nich odehrával na americkém venkově...nejspíš ano, ale moc jich nebude. Lawless je tedy jedním z mála a jestli je něčím jedinečný nebo alespoň méně obvyklý, pak je to právě způsob jakým ukazuje pronikání prohibičních zvyků z velkoměst na venkov. Podtrženo skvělou hudbou Nica Cave, v součtu za 4,5*. Tu půlku strhávám za odfláknutý konec Oldmana - při závěrečné přestřelce jsem měl ruce v pěst a těšil se, jak bude rozpárán a dostane co si zaslouží. Místo toho si to hlavní padouch odbyl obyčeným zapíchnutím, které vě mě teda satisfakci nevyvolalo. ()

TommyDiamond

Tam, kde mě Veřejní nepřátelé zklamali, tak tam mi to vynahradila Země bez zákona. Skvělá gangsterka z dob tehdejší prohibice. Líbí se mi jak si tvůrci pohráli se vším tak, aby to zapadlo do 20 let (auta, kostýmy, domy atd.). Navíc mě potěšil výkon Toma Hardyho, Jessiky Chastain i Garryho Oldmana. Film si zaslouží čtyři hvězdy... ()

DavidWebb

Nenechám sa ovplyvniť tunajším hodnotením ani náhodou. Tento film je sračka od začiatku do konca a krásnym príkladom toho, ako pre dobrý film NESTAČÍ iba narvať doň zvučné mená hereckej osádky. Shia LaBeouf je podľa mňa dobrý herec s charizmou, ale tu sa absolútne nehodí. Jeho postava je patetický cucák, ktorý by mohol byť Hardyho bratom jedine ak by sa do ich matere urobilo viac vydlákov ako iba ten Tomov. Príbeh sám osebe tiež nemá vlastne čo povedať, je nezaujímavý a tvorcovia to vedeli. Tak tam dali nejaké to násilie, krv, Garyho štek a tradáá, navoňané hovno servírované divákom na striebornom podnose je na svete. Ohromné sklamanie, ktoré od zatlčenia do rakve zachraňuje iba výprava, obnažená Jessica a presvedčivý Guy Pearce. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)