DavidS.

Floutek, ranař pijan, ranař myslitel, nadpozemská zrzka a psychotický rukavičkář v prohibiční gangsterce, která je až na několik násilných scén pohádkovou vyprávěnkou o tom, jak je hrozně bezva v lese pálit chlast, jezdit fordkou, střílet z Thompsona, dvořit se kazatelově dceři a být největší geroj v celém okrese od mostu k mostu...Bratrům chybí background, který by uvěřitelně a smysluplně vykreslil jejich postavení a dramaticky scelil nesourodé jednotlivosti...Mumlání Hardyho a odkazy na nesmrtelnost nestačí...Mnoho vybroušených záběrů a dobová hudba jdou paradoxně proti temnějšímu a syrovějšímu prožitku...70% ()

Seti

Existují určitě lepší gangsterky, ale i tak je Lawless parádní záležitost. Pomalejší tempo provázející příběh bratří Bondurantů možná ne každému sedne, podle mého názoru je však stupňování intenzity dění na plátně vybalancované tak akorát. Ústřední trojici bratrů vévodí mručící Hardy a jeho Forrest, který si veškeré svoje scény krade zcela pro sebe a navzdory minimálnímu verbálnímu projevu je jednoznačně nejzajímavější postavou (nevím, jak je to s předlohou, ale docela jsem si přál, aby z něj tvůrci ve finále udělali ještě většího terminátora). Hardyho postava a výkon v mých očích dost zastínily Shiu LaBeoufa, který odvádí svůj standard, ovšem nejmladší z bratrů mi byl nesympatický a jeho dějová linka mě příliš neuchvátila. Na opačné straně barikády stojí Pearceho slizoun Rakes, který byl zahrán s velkou chutí. Je škoda nevyužitého potenciálu Gary Oldmana, jehož postavě by rozhodně v příběhu slušela daleko významnější role. Hereckou sestavu pak doplňuje skvěle sednoucí Jessica Chastain, kterou mám čím dál víc rád. Celý film je zahalen do skvělé retro atmosféry prohibicí "sužovaného" amerického venkova první poloviny 20. st., jež z něj činí vizuání laskominu. Jako celek se pak Lawless může směle zařadit mezi ostatní žánrové pecky. ()

darwin

Chaoticky poskládaná amatérština za velké prachy. Otravně nezkušený LaBeouf, uspávající Hardy, afektovaný Pearce a nadbytečný Oldman v pokusu o prohibiční gangsterku z Jihu. Vedlejší dějové linie jsou naprosto zbytečné a nedokážou doplnit už tak plochý hlavní děj. Scénář je těžkopádný a klíšovitý. Tvůrci tak tyto nedostatky kompenzují už tradičně přehnaným násilím. Velké zklamání a těžce průměrný film, který za pár let zapadne v zapomnění. ()

Chipsonator

Skvělá a hlavně drsná Gangsterka! Tak drsná že mi několikrát naběhla husí kůže (SPOILER: podřezání Toma Hardyho nebo konečné vyúčtování nožem s Guy Pearcem). Atmosféra na vás přímo číší, navíc skvěle ji dotváří dobová hudba, dobové kostýmy a nádherné dobové auta (to byly tenkrát ale mašinky). Tom Hardy se vážně rozjel a hraje teď opravdu ve skvělých filmech (Počátek, Warrior, Temný Rytíř Povstal) a ve všech válí, a v Lawless z něj de vážně respekt a doopravdy bych ho nechtěl naštvat tak že na mě vytáhne boxera. Také Shia LaBeouf se ukázal v dobrém světle a zahrál slušně. Ale králem filmu je nepochybně démonicky slizký Guy Pearce, který se zhostil role záporáka na výbornou! Jedna z nejlepších gangsterek za poslední roky! 85% ()

-Dawe-

Tak tenhle film jsem si opravdu užil. Tom Hardy moc nemluví ale z jeho pohledu je vycítit takřka všechno. Shia překvapuje na plné čáře svým hereckým výkonem a je to zaručeně nejlepší film s ním. Pro mě opravdu výborné herecké obsazení, bylo fajn vidět Guy Pearce (hned jsem si vzpoměl na L. A - Přísně tajné). Film graduje asi od poloviny, až do samotného finále, kde mi doslova běhal mráz po zádech. Spolu s Hatfields & McCoys největší překvapení roku! ()

Michelle75

Vlak do Yumy, Proposition, Zabití Jesseho Jamese a teď i Zemi bez zákona řadím do westernovek,které mě baví, říkám tomu kovbojky pro ženské. Možná taky ne. Tenhle jednoduchý styl mi vyhovuje. Tom Hardy skvělý, Jessica Chastain tradičně výborná a netradičně hezká . Shia přesvědčivý troubelín a Gary Oldman božský. I Guy Pearce, Mia Wasikowska,Jason Clarke...všichni hrají svůj part naprosto skvěle. Málokdy mi sednou herci,tak jako právě tady, i ta nejmenší role je zahrána maximálním způsobem.Klasika,která nepřekvapí,ale rozhodně ani nezklame. ()

wooozie

Film s velkým potenciálem, kdy především herecké obsazení by mělo zajistit alespoň lehce nadprůměrný film, jenže Lawless je film, kde byl těžce nezvládnut celý příběh a to tak, že to ani hvězdné obsazení nezachrání. Důležité pasáže jsou příliš rychle odfláknuty, naopak některé scény a pasáže tam byly zcela zbytečně a tak dostáváme mix, který se točí dokola a nijak zvlášť se neposunuje. Přičemž přicházejí otazníky ohledně různých částí příběhu a nikoho nijak netrápí jak to všechno Shia postavil nebo k čemu tam sakra byla postava Oldmana (teda když už, tak dostala velmi málo prostoru). A tak vše směřovalo k velkolepému závěru, u kterého jsem si myslel, že by film mohl ještě zachránit, ale dostal jsem takovou slátaninu bez emocí, že jsou ty 3* naprosto zasloužené. ()

joora1

Drsný film, to beze sporu. Hodně násilí, krve a přestřelek, ale jako celek působí Země bez zákona trošku rozpačitě. Tom Hardy je trošku toporný a jeho snaha být za každou cenu drsňák, nepůsobila moc dobře. Nejmladší z bratrů Shia LaBeouf se dostal do své klasické role-otloukánek, který všem nakonec vytře zrak a stane se z něj borec. Prostřední bratr zase tolik prostoru nedostal, působil spíš neutrálně. Když to sečtu, tak příběh mohl být propracovanější, ale vzhledem k tomu, že film je podle skutečné události, tvůrci asi měli svázanější ruce než obvykle. Finále mě naopak ale zklamalo, čekal jsem něco víc na závěr. To, že je Forrest terminátor jsme se taky mohli přesvědčit. Ač proříznutou tepnu na krku, rozstřílenej jak cedník, stejně vše přežil. Nicméně film je koukatelný, má bezesporu i hodně kladů, takže bych ho hodnotil lehce nad průměrem. ()

iXtr3m3

Viac než len dobrý film, ale predsa len stupienok pred absolutóriom. Ale Hardy a LaBeouf fakt hviezdili. Drsné spracovanie hodné modernej doby tomu síce oproti klasickým gangsterkám ako boli Mafiáni, či Casino, uškodilo, ale to sa stalo aj inak ešte hviezdnejšie obsadeným Public Enemies, takže to je doba... :) ()

Zagros

Země bez zákona je další z řady filmů z období prohibice ve Spojených státech. Prostředí ani zápletka nejsou moc originální a mě překvapit nedokázala. Co ovšem příběhu chybí na originalitě, dohání na zpracování. Prvním plusem je výtečné obsazení a slušné herecké výkony. Zejména Guy Pearce si svého hnusáka užívá. Druhým je velmi dobrá celková atmosféra. Ač mě slabší příběh moc pohltit nedokázal, tak právě díky atmosféře jsem se na film s chutí dodíval až do konce. Nakonec nechám této poctivé žánrovce, která mi pravděpodobně za nějaký čas úplně vyšumí z hlavy, slabší čtyři hvězdy. ()

Loki_Six

My brother Forrest once said, "Nothing can kill us. We can't never die."The reason being that in the great war, my eldest brother, Howard, saw his entire battalion drown in the sea. Every last one of them. He was the only survivor. And Forrest, well, that same year, Spanish Lady flu hit Franklin, damn near wiped out the entire state. It got Ma and Pa and Forrest but against all the odds, he somehow managed to fight it off. So you could see why Forrest felt that way. Me and my brothers are moonshiners. Bootleggers. In 1920, they passed the Prohibition Act making the sale of alcohol illegal. Well, at least it was supposed to be. ()

Saj

Skvěle odvedená práce režiséra i herců, které mně osobně kazí přemíra násilí. Nick Cave se v tom přímo vyžívá. + special thanks pro Terrence Mallicka za přenechání názvu filmu. ()

Merkin

V dějinách filmového nejen násilí jsem už dlouho neviděla novinky, až v Lawless. Možná k tomu napomohly skutečné události v pozadí(něco si zkrátka a dobře scénárista bez vlastního prožitku nebo inspirace cizími zážitky nevymyslí ani kdyby chtěl, protože ho prostě nenapadne, že by se to mohlo přihodit), každopádně mnohé scény působily opravdu mrazivě(bratranec zalitý asfaltem, Forrest s podříznutým hrdlem...). Kamera zřetelná, Tom Hardy bezkonkurečně převyšoval ostatní, ale ani ti mu nesekundovali špatně, příjemné,,westernovské" prostředí a oba dva milostné příběhy nepřekrášlené, naopak velmi vkusné. Nick Cave pak dodal proklatě dobrý soudtrack. Na brutální kráse však snímku ubírá pomalu se rozjíždějící děj, jistá nepřehlednost zejména v postavách a příliš melancholický závěr z dob poprohibičních. Dala bych tři, ale originalita scén a Tom Hardy vysloužily čtvrtou. ()

Mazlik4

Režie šlape jak švýcarské hodinky. Jinak, ale žádný zlom moderního westernu! Film postavený na několika drsnějších rvačkách a slabší závěrečné přestřelce. Co dodat? V době metylalkoholé aféry a (naší malé) české prohibice, nevím na jaký film bych šel do kina raději :) ()

Earl10

Je to tam! Hillcoat se poučil a předkládá nám mozaiku těch nejrozličnějších charakterů a při tom se neutrhl ze řetězu a pořád drží film pevně v rukou. Samoúčelná brutalita se nekoná (přesto hraje důležitou roli) a tak prim hrají jen a jen postavy. Film mrazivý i zábavný, každopádně nabitý emocemi. Opravdu nemám co vytknout! LaBeouf dokázal, že to v sobě má a dokáže zahrát otloukánka i tvrdýho chlápka. Tom Hardy to je kapitola sama pro sebe, nejzajímavější herec současnosti. Další excelentní výkon a ten jeho pohled, to je nářez. Navíc skvělý záporák i silný ženský element. Nádherný zážitek! [viděl v kině] [100%] ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)