Alex se svou sestrou provozuje společnost, která poskytuje vskutku „speciální“ služby: rozbíjí partnerské vztahy na objednávku! Jednoho dne si je najme bohatý muž, jenž není spokojen s ženichem své dcery. Dvojice „obchodníků se štěstím“ má ovšem na svůj úkol jenom týden. Hra o čas a lásku může začít. Romain Duris (Erasmus a spol., Rozvod po francouzsku) a Vanessa Paradis (Poloviční šance) v romantické komedii o tom, že každá životní jistota je relativní a láska si nedá poroučet. (oficiálny text distribútora)

Silence

Pod moderním kabátkem se skrývá klasická šarmantní a v jádru staromódní situační komedie - taková, jakou čas od času točí snad už jen Francouzi. S lehkostí a přesností dávkují kvalitní cukr tam, kde spousta jiných to přepálí s umělým sladidlem. Hrají si s nenápadnými detaily a vymýšlejí originální situace tam, kde se tolik ostatních rezignovaně spokojí s kopanci do rozkroku a jinými primitivními gagy. I ta klišé podávají s takovou jistotou, jako by se z nich klišé teprve stát měla. A nakonec ta zvláštní aura, která film spojuje dohromady, aby se ani na vteřinu neporušil komplexní a naplňující pocit, který v divákovi přetrvá ještě dlouho po závěrečných titulcích. Prosím o přidání na seznam ohrožených druhů. 8.5/10 ()

Anderton

Chvíľu po začiatku som získal dojem, že ak skončí film jedným z dvoch ponúkaných záverov, oba budú rovnako dementné. Nakoniec sa ukázalo, že záver bol možný len jeden a jeho klišovitosť je čisto stopercentná, až sa mi tomu nechcelo veriť. Duris navyše vyzerá ako blb a je nesympatický, tak dôležitú chémiu medzi ním a Deppovou ex som nezaznamenal ani pri ich súkromnom dirty dancing. Ani sa mi nechce rozoberať, ako a prečo pôsobí východzia zápletka tak nerealisticky. Po tej letiskovej kravine s Binoche a Renom ďaľšie francúzske romantické sklamanie. ()

Spooner

To zase jednou Francouzi nakopali Amíkům řiť, tedy aspoň co se romantických filmů týče. Mezitím, co z Hollywoodu k nám proudí jenom samé neoriginální a dosti blbé romanťárny plné klišé, tak oni přijdou s tímto svěžím dílkem. V tom se sice klišé taky vyskytují, ovšem je to celé zabalené ve svěžím a vtipném kabátu s neokoukanou zápletkou, který si na nic nehraje. Mezi hlavní dvojicí to funguje (Romain Duris je megasympaťák) a lépe napsané dialogy v žánru už jsem dlouho neviděl. Navíc to hodně rychle uteče, zmíněná klišé vůbec nevadí a celé mě to nabylo optimismem zase na pár příšerných romantických komedií dopředu. Romantika roku a největší pocta Hříšnému tanci zároveň. ()

Isherwood

Těžko hledat objektivní vysvětlení proč zrovna tahle romantika sklízí takové nadšení, ale z mého skromného pohledu zaválela především dobrým nápadem, eskapádou elegantního vtipu a docela zdatným prokličkováním mezi zaběhnutými žánrovými uličkami, aneb je potěšení sledovat film, u kterého si řeknete a teď přijde tohle… a ono to přijde úplně jinak, než jste si mysleli. 4 a ½. ()

Kimon

Je to komedie, i když první třetina filmu tomu tak docela neodpovídá. Je to komedie, které bych přidělil přívlastek "z nouze ctnost". Nebo ještě lépe, "mezi slepými jednooký král". Chci tím říct, že komedií (především těch zámořských) se rodí ročně sice hromady, ale jsou povětšinou stupidní. Kvalitních komedií s inteligentním humorem a opravdu vtipných se rodí v posledních desetiletích stále méně a méně, a to i v evropských končinách (dnešní generace scénáristů už asi ztratila smysl pro vkusný humor), a (K)lamač srdcí snad tedy patří mezi ty vkusnější, nám náročnějším evropanům bližší, i když s odřenýma ušima. Éra opravdu humorných, milých francouzských (italských) scénáristicky, režijně a herecky propracovaných komedií je nenávratně pryč. Bohužel. Ani kvalitní chléb bez náhražek už v obchodech nekoupíte. Je "divná" doba ... ()

• Natáčení probíhalo ve Francii, konkrétně v Monaku, na letištích Nice-Côte d'Azur a Cannes-Mandelieu nebo v hotelu Ventes Drouot v Paříži. Natáčelo se také ve městech La Turibe a Cap-Dail. (Terva)
  • Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)