Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu či si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom. (Continental film)

godycz

wan z toho udelal asijskej gulas. je tam akce, komedie, horor a bozi vizual.....zahlaskovany a ani minuta vaty ani jedno opakovani.... ()

Bozvav

Půl roku se těším na skvělý film a místo toho dostanu nabubřelou, halasnou, lehce kýčovatou a ze všecho možného splácanou barevnou slátaninu, jejíž jediným výrazným kladem je dokonale vymazlený fešák Jason Momoa. Už když byl jako bojovný Sateďan v seriálu Hvězná brána: Atlantida, bylo vidět, že v něm dříme velký potenciál pro role ne moc myslících a hrajících akčních zabijáků, popř. ochránců čehokoliv. Jeho maskulatura, úsměv i žnoucí pohled jsou neodolatelné. Výrazně méně žhavé už je jeho herectví, nicméně mezi všemi těmi akčními svalovci je na tom pořád nejlépe. Film je místy dosti zmatený, spousta potvůrek a živočichů, dějově dosti neuspořádaný, scénář a dialogy taky žádné terno, Dosti hrdinského patosu, nicméně přesto všechno se na něj docela hezky koukalo. Věřím, že ve 3D to musel být výrazně větší zážitek. Prostě epická, vizuálně podmanivá a blyštivá podívaná, která sice nenaplnila zcela moje očekávání, ale ani nijak výrazně nezklamala. Za mne tři a půl hvězdy. ()

Rathalos

Co mozete cakat od rezisera Jamesa Wana je hlavne kvalita,jeho filmy su zarukou,ze budete velmi spokojni a tato akcna fantasy o Aquamanovi je toho dokazom,audiovizualna a trikova pecka,ktora vas pohlti do deja a budete po skonceni dufat,ze to bude mat dalsie pokracovanie...:-) ()

Saur.us

Tak to vypadá, že to DC zvládlo! Konečně se něco dotýká slávy a lesku Marvelu. Vtipné, extravelkolepé, s hromadou nápaditých a svěžích akčních scén, skvělý audiovizuál ala podmořský Avatar a velmi zajímavý osmdesátkový synth soundtrack R. Gregsona-Williamse. Nasraný velký mořský vilík sice nemá nějak výrazné protivníky (Black Mantův oblek má navíc fakt ránu, jak z levného devadesátkového béčka) a některé scény jsou už opravdu přepálené (viz polibek uprostřed bitevního pole) ale jinak jsem se celou dobu opravdu bavil a proto s hodnocením neváhám. DC konečně našlo cestu... ()

loki5

Další z DC blbin. Stejné problémy jaké měly všechny předchozí pokusy jsou i zde. Nekonzistentní děj i postavy. Nesmyslně přepálené, nepřehledné akční scény. Stejně přeplácené stejně nesmyslné a stejně divně vypadající. A v tomto případě je to opravdová škoda. Vizuálně to totiž místy vypadá skvěle. Problém totiž je, že to celé vypadá jako asi deset filmů naprosto volně spojených v jeden kdy z každého filmu je naprosto bez jakéhokoliv řádu vytrháno několik scén a ve volném pořáadí jsou spojené do jednoho. Ariel/malá mořská víla a Aquaman nemají mezi sebou žádnou chemii. A pak tu máme vše co vás napadne. Jurský park, jak vycvičit draka (v podstatě celá linka Atlantou je jak vystřižená z 2), Black panthera/iron mana, souboj titánů, nějáké vetřelce/Riddicka, Antmana/muchomana :-D který si bůhví proč říká black manta, pak tu máme Jupiter vychází, cestu do středu země (asi), Indiána Jonese + ještě asi dalších 10 filmů. Z mého pohledu bych radši koukal na pár s úvodu a jejich soužití (týpek z majáku a mořská pana :-D). ()

TheHofi

Říkám si ,proč jsem nenapsal komentář už dřív a přitom jsem ten film chválil kde se dalo a každému jsem ho doporučoval. A proč ? Protože DC sehnalo konečně režisérá, který ví, co diváci chtějí a to, že nenatočí další temně laděnou komiksovku jak byl Muž z oceli, Batman v Superman a nebo i když už trochu odlehčená Liga spravedlnosti. V dnešní době temno v komiksech už moc netáhne , ale tím nechci shazovat Batmany od Christophera Nolana, ty byly skvělý, ale teď už jdem si necopovědet o Aquamanovi. Co bych jako první pochválil je hlavni herecká dvojice jak Jason Momoa a Amber Heard jsou tady skvely a je vidět, že si role užili, ale tohle se týká i ostatních herců, ať už mluvím o Patricku Wilsonovi, Nikole Kidmanové, Willemu Defoe i ten Dolph Lundgren se mi tu seděl, i když tu moc nebyl, tak každej odehrál svoje a bylo to skvělý. Musím pochválit technickou stránku filmu, která je skvělá, ať mluvím o efektech nebo o hudbě, tak to bylo dokonalý. A co je potřeba zmínit na posled tak to je to o čem jsem mluvil na začátku to, že James Wan přichystal epické dobrodružství, které se DC snažilo vybudovat už od Muže z oceli a nešlo jim to tady je všeho skvělá akce, humor, výborná technická stránka, herci, kteří si to naprosto užily a epičnost scen, u kterých mě mrazilo. Tímhle filmem se DC vyrovnalo Marvelu a na dvojku Aqumana se těšim a doufám, že to bude stejná pecka jako tohle 100%. ()

warrenur

Animacie a epicke podmorske akcne sceny. V tom Aquamen kraluje. Jednoducha blbostka s prerastenym samcom a stale atraktivnou Nicol-kou. Posobive, hoci hlupucke. Pekne "podmorske monstrum". Trochu rusivo som vnimal typka v "hmyzom" kostyme. ;) ()

Snake.Charmer

Vizuálně vypiplaná lahůdka s výborně natočenou akcí,která sice relativně baví ale je postavená na tom nejpředvídatelnějším a nejotřepanějším scénáři, jaký si snad jen lze představit. Před deseti lety by mi to asi ke štěstí stačilo, ale dnes už je tak dobře řemeslně zvládnutých filmů tolik, že to prostě k absolutní spokojenosti nestačí. Přesto že je Momoa jako Aquaman skvělou volbou a výhrou, chemie mezi ním a Amber Heard úplně nefunguje a jejich špičkování vyznívá často dost trapně, strojeně a tudíž naprázdno. 69% ()

Chundys

Proč tak malé hodnocení? Je to prosté! Digitální fantasmagorie! To to jako opravdu nikomu nevadilo a nikoho to nebilo do očí?! Ano začátek s povodní byl krásný, ale pak to šlo každou nadcházející scénou do kopru a upřímně když jsem poprvé viděl digitálního Wilsona, Dafoeho a Lundgrena, chtěl jsem to vypnout (navíc jsem Dolpha ani nepoznal)! Nějak jsem to v bolestech přežil až do konce a scéna v Sicílii je jasnej Tintinova dobrodružství, Bourne a jiné... Finální bitva byla naprostá digitální zívačka, ale radši končim protože jsem se z toho digitalismu tak zbláznil, že to opakuju skoro v každé větě! Výdělek filmu absulntě nechápu, ale jedno plus to má: místy to připomínalo Avatara :-) ()

tomashrabek

DC sa konečne podarilo natočiť obstojnú Marvelovku. Všetkým, čo si ľudia z tohto filmu zapamätajú, sú však len vynikajúce triky a úžasná výprava. Škoda, že sú vyplytvané na stokrát videný príbeh podľa šablóny. ()

kartacek

Harry Potter si odskočil z Bradavic do Atlantidy, no jo, nemůžeme mu to mít za zlé, potřeboval nějakou změnu. Muselo mu v těch Bradavicích už hrabat a taky už mu na levým lokti začaly růst bradavice. No katastrofa. Pěkně se vydováděl s tím trojzubcem. Skoro mu slušel víc než ta hůlka :-) ()

Darren98

Přestože vodní odnož ságy pomalu nenáleží původní představě Zacka Snydera, jeho vize hustého Aquamana se při zhotovení udržuje skvostně. Nejdrsnější člen ligy se sice nevyhne několika skřípajícím situacím rodinného snímku, ovšem jejich smícháním do podoby velkofilmu vzniká prakticky nejlepší představitel dobrodružného žánru. Není důvod se zasloužené přízni diváků divit, když tato parádní podívaná s rekordním počtem přerušujících výbuchů úspěšně dovedla k seriózní podobě i kombinaci oranžovozeleného kostýmu s mořským koníkem. ()

djfun

Nechtěná komedie s chtěnejma vtípkama alá Deadpool, který fuckt nefungujou. Ale chvílema, i když bohužel právě jen chvílema, se na tu předigitalizovanou pohádku docela dobře kouká... A nejvytříbenější vtip je sám o sobě Dolph v jednom bijáku s Nicole:) ()

Dr_Virus12

Film mne opravdu překvapil, čekal jsem klasickou komiksovku, jaké teď vychází. Se skoro až banálním příběhem. Namísto toho nám král hororů James Wan naservíroval slušnou komiksovou zábavu, která neurazí, ale zároveň úplně nenadchne. A to je ten největší problém, cgi na druhou stranu bylo opravdu na vysoké úrovni. Podvodní bitvy byly skoro až realistické, opravdu nemám co vytknout v tomto směru. Co můžu ale vytknout je občasná nepřehlednost bitev, bylo zde až moc elementů, které všechny zářily a skončily jako nějaký mišmaš světýlek. Příběh mne sice překvapil, avšak občas byl až moc zjednodušený, což nechápu, když film měl přes 2 hodiny. Obsazení bylo překvapivě hvězdné, Nicole Kidman, Willem Dafoe, a hlavně Dolph Lundgren jakožto král mne opravdu překvapil (ze začátku jsem jej ani s těmi zrzavými vlasy nepoznal). Jason Momoa ukázal, že jeho Aquaman dokáže být i lidský a zábavný, Amber Heard a Patrick Wilson ve vedlejších rolích působili dost dobře. Celkově obsazení bylo podle mého úsudku na jedničku. Uvažoval jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a to hlavně kvůli tomu příběhu, který se občas zdál až moc rushed. Nakonec jsem se rozhodl pro 4* jelikož tento film je opravdu taková jiná, svěží komiksovka, která dokáže překvapit a má co nabídnout. ()

GilanCZ

V tomhle filmu se sešly dva prvky, kterým prostě fandím.. DC a režisér James Wan. A jak to dopadlo? Je vidět, že se studio opravdu snaží někam posunout a poučit. Ačkoliv má film 143 minut (ještě že tak!), film se soustředí spíše na představení podvodního světa, Atlanťanů samotných a hromadu postav, na propracovanější příběh moc nezbývá čas. Dějové linky plynou po vcelku jasně stanovené a předvídatelné dráze, to ale bohatě stačí, protože film tohle dohání někde jinde :) Čeká vás parádní zážitek z úžasně vykresleného světa, který nejen Aquamanovi konečně dodává tvář! Jen škoda, že až po Justice League. Nicméně, takhle to půjde. ()

baiskon108

Začátek jsem žral nejvíc, jen souš, celkem příjemně vyobrazený origin a k tomu ta úžasná řežba v ponorce. Poté se ale děj začal čím dál více pohybovat pod vodou a pomalu se přeměnil na dobrodružnou túru za trojzubcem – a to do filmu bohužel přineslo hromadu klišé a primitivního humoru. ()

anatheman

Na úvod předesílám, že film hodnotím především v kontextu DC universa. Rozhodně nejsem komiksový nerd, takže snímky, ať už jsou odtud nebo od Marvelu, vnímám jako čistou zábavu. Často s nekritickým pohledem na věc. Nečekám nic závratného, proto jsem pak mnohdy překvapen. A právě moment překvapení funguje u Aquamana úžasně. Ještě bych chtěl obecně říci, že k DC filmům mám docela pozitivní vztah. Určitě se nejedná o nějaká přelomová díla, ale v konkurenci nikterak nezaostávají. Jsem docela rád, že mají lehounce temnější atmosféru, pěknou stylizaci, tradičně špičkový soundtrack a především se nijak nesnaží o neustálou kanonádu bathosu. Ale zpět k recenzovanému filmu. Opravdu mě překvapil. Sice se jedná o snímek plný archetypálních klišé, ze kterých by měl určitě nesmírnou radost Carl Gustav Jung. Nicméně i proto nemůže zklamat a zaujme. Zkrátka každý superhrdinský film v sobě obsahuje množství topoi, které je třeba mermomocí dodržet. Cynik by řekl, že tím pádem vznikají jen samé variace. Nicméně i ona variace musí být kvalitně zpracována a musí obsahovat cosi aktualizačního. A to Aquaman určitě splňuje. I jakožto origin se může pyšnit svěžím vyprávěním, do určité míry připomínajícím Batman Begins. Musím velice ocenit střih a mnohé předěly, u kterých si tvůrci docela dost vyhráli. Stylizace ve svém hávu kombinujícím oranžovou a modrou oku lahodí. A ačkoli se snad v každém záběru objevuje digi-bordel, tak rozhodně nepůsobí nijak extrémně uměle. Tvoří tedy se stylizací harmonickou symbiózu. Musím uvést, že i docela dobře fungovalo 3D. Co se týče aktualizačních témat, oceňuji, že se zde nevyskytují žádné gender-blbosti. Pouze je tu zjevné poselství s životním prostředím, ale to by měla být snad normálka (pokud se tedy toho neujmou Zelení, že..). Herci jsou skvělí. Akhalman je sympaťák, krásně jej doplňuje Amber Heard... no a jako záporák Patrick Wilson? Úžasnej! Podotýkám, že jsem viděl dabovanou verzi, ale i ta se nesmírně povedla. Hlasy perfektně sedly. Zde jen zvýrazním jména, jakými jsou Zahálka, Máchová, Jančík (jak jinak, že?), Vrbická a Soukup s Juřičkou. Osobně musím pochválit ještě subjektivní klady, ke kterým patří ponorky (ruská Akula, yes!), chobotnice hrající na bubny (epic!), majestátní architektura a epické kostýmy a brnění. Soundtrack od R G-W opět dokládá skutečnost, že hudba v DC filmech nemá konkurenci. Tak abych to shrnul. Aquamanovi (jakožto dalšímu -manovi v pořadí) uděluji plné hodnocení. Spolu s Man of Steel a Wonder Woman patří mezi špičku universa. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney