26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

The Viper

Po všech stránkách naprosto perfektní. Hlavně mě zaujaly kamery. Franco, k tomu není co dodávat. Občas nějaký to nudný místečko, ale jinak suprový film v suprovým prostředí. ()

ranp

Trošku rozporuplný film. Na jednu stranu příběh arogantního a sebestředného frajírka, který ale na stranu druhou prokázal velmi silnou vůli a odvahu. Snímek má víceméně jen popisný charakter a moc navíc toho nepřidává. Celá věc ale nakonec dobře dopadla, závěr filmu je poměrně působivý s poutavou hudbou. Hodnocení vidím na 75%. ()

Zombik.

Nemůžu se vyhnout srovnání s Buried , který podle mě byl mnohem lepší. Atmosféru a nějaké to napětí jsem hledal těžko a jediné co jsem našel byla příšerná nuda. Celý film je v podstatě jen o čekání, až náš nezodpovědný hrdina udělá co musí udělat. Je to sice podle skutečnosti, ale tohle mi prostě nesedlo. ()

core.2

Herecký výkon Jamese Franca, byl výtečný. film celou tu dobu držel ve mě napětí, i když od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Za zážitek a napětí 4* ()

sedm.1

Bohužel, já jsem si 127 hodin vážně moc neužil. Mladý chlapík si vyjede na výlet do skal, potká cestou dvě nepodstatné roštěnky, se kterýma nekonečně kecá a kecá a pak má najednou nehodu. Obsah prvních dvaceti minut . Následný děj? Franco čučí na zavalenou ruku. Napije se. Vzpomíná. Napije se. Čučí na ruku. Halucinace. Čučí na ruku. Usne. Napije se. Vzpomíná. Usne. Čučí na ruku. Halucinace. Napije se. Atd. Právě jsem popsal "zápletku" následných 60 minut trvání filmu po nehodě. A když Franco dopije, dovzpomíná a halucinace dosahují vrcholu, zlomí si kost v ruce, kůži s masem přepižlá nožíkem (jediná scéna, která mě probrala) a odejde. Obsah posledních 10 minut. A kde nic, tu nic. Zklamalo mě, jak strašně nezáživně a nezajímavě Boyle tuto historku podle skutečné události odvyprávěl. 127 hodin nemělo atmosféru, nemělo napětí. Boyle v mých očích nedokázal Ralstonovu nehodu podat ani trochu dramaticky, natož pak působivě, nedokázal ve mě vyvolat jakékoliv emoce či soustrast s hlavním hrdinou, ani ve mě vyvolat pocit, abych mu fandil. Boyle vytvořil pouze nudný pohled na jednu osobní tragédii, kterou nedokázal vůbec ničím oživit. Za pozornost tak stojí akorát slušný výkon Jamese Franca a pak především hudba, která jediná dává tomuto unyle natočenému snímku energii. ()

widla

Strhující příběh, od kterého se nelze odtrhnout! Scéna s amputací je tak přesvědčivá a věrohodná, že se jednomu udělá až špatně (a to se mi prosím nestává často, spíše vůbec ne). Ale i to pomáhá dokonalému filmovému zážitku ()

fox171cz

Rozhodně se mi tento snímek zaryl hluboko pod kůži, celý film jsem si náramně užíval. Dostal mě fakticky nádherné zakončení filmu. Nemám tomu co vytknout, prostě bomba ! ()

Babous

Podobně jako u 12 rozhněvaných mužů jsem si myslel, že se budu nudit a výsledek mě nakonec příjemně překvapil. James Franco opravdu umí hrát. Film divákovi zprostředkuje děsivé pocity člověka odkázaného pouze na sebe samotného a svou odvahu. Neumím si představit, že bych stál před podobným rozhodnutím, asi bych si tu ruku upižlat nedokázal. ()

Sdoom

127 hodin je film, ke kterému divák jde s jistým očekáváním, které se vlastně naplní, a pak ... pak film skončí. James Franco v roli Arona Ralstona je sice přesvědčivý, ale pro mě dost nesympatický. Nemůžu si pomoct, víc jak na 3 hvězdičky u mě tento vychvalovaný film nemá. ()

civrss

Snímek, který působí nesmírně realisticky a stříká z něj smutek, beznaděj a touha po životě na všechny strany. Pro shlédnutí jsem se rozhodl hlavně díky účasti Jamese Franka, ten kluk má totiž neskutečné charisma. Jednoznačný důkaz, že pobral i hromadu talentu, poskytuje právě 127 hodin. Musíte totiž být sakra frajer a dobrý herec, abyste sám utáhl celý film a ještě se nemohl hýbat. Režiséra je také nutno pochválit, ta syrovost a beznaděj je skoro hmatatelná skrze plátno. Vše dotváří nádherná hudba, píseň k závěrečným titulkům je famózní. [8/10] ()

MiaMoonlight

Ano prosím, tento snímek mě zaujal natolik, že jsem byla schopná celých 94 minut přehlížet to, že hlavním hrdinou je naprostý magor se kterým bych asi nevydržela v jedné místnosti. Ledaže by měl šutrem přiskřípnutou ruku. A já nohu. No, magoři jsou v kurzu a kdejaké usekávání, pižlání a žužlání také, takže proč by ne, navíc je to celé založeno na silném lidském zážitku, což v tomto případě body neubírá, ale přidává. ()

Circumscriptor

Toto bolo až tak veľmi skutočné, že mi bolo z toho filmu naozaj divne. Násilne a zároveň nenásilne núti tento film diváka to všetko poriadne precítiť - kto si to pozrie, pochopí. ()

JADIM

Výborne zvládnutá One Man Show, ktorá nepolavuje ani na okamih a donúti diváka cítiť rovnaké emócie, ako náš "stroskotanec", či už sa jedná o pozitívne (začiatok), alebo veľmi nepríjemné. Aron Ralston sa dostal do takej situácie, kedy ide všetko bokom a rieši sa iba jeho prežitie a to v prostredí, kde ho neohrozuje nič živého, ani nič hocijako zásadného. Proste bojuje s kameňom, ktorý tam na neho milióny rokov čakal. 9/10 (Videné 15.7.2020, Originálne znenie) ()

DavidS.

Boyle zase s přehledem mění žánr a po sci-fi a sociálním dramatu přichází s jedním osamoceným bojem o přežití...A opět mu to vychází. Od prvního sešlápnutí pedálu auta, které odstartovalo tento trip, i od prvního songu, který ho provází, Boyle servíruje další dravou audiovizuální pecku, která se může opřít i o velmi slušného Franca...Prostředek filmu logicky vyplněn halucinacemi a flashbacky - jednak se na nich mohl Boyle formálně odvázat, a jednak je to prostá úlitba tomu, aby děj nezůstal na mrtvém bodě...Buried tento survival duel prohrává, protože mu chybí právě ta vypiplaná až drzá forma a všechny ty nápady, které jsou s tím spojené... ()

bari68

S Aronom Ralstonom som dýchal, prežíval jeho muka, hlad aj smäd.Po ,,Alive,, a ,,Touching the Void,, ďalší skvelý film o hranici života a smrti....Ďakujem ti Danny za tento zážitok. ()

Spike23

Už jen díky tomu perfektnímu úvodu mi bylo hned jasné, jaké to na závěr dostane ode mě hodnocení. James Franco byl pro mě sympatický herec už od doby prvního spidermana a tuto roli podle mě zvládl dokonale. K tomu všemu kvalitní soundtrack a celková uvěřitelnost v pozdější fázi mi už jasně dala najevo verdikt. Srovnání s Buried se nevyhnu, takže 127 hours u mě vyhrává na plné čáře kvůli pořádně nečekaném závěru a ne pouze jednoznačnému čekání na smrt. Také doporučuji předem nevyhledávat o tom žádné informace, jelikož veškeré napětí ( a to, že je ho opravdu dost ) by bylo rázem pryč, vědět o osudu hlavního hrdiny. Nicméně se z toho stala nezapomenutelná záležitost a nechápu lidi, kteří příběh někoho takového ohodnotí tak špatně, jako značná část zdejších uživatelů. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)