26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

cinemaboy7

Pan Boyle má svůj styl. A dobrý styl. Dokáže barvitě vyprávět i tak jednoduchý příběh, jako je 127 hodin. A když už začne film flashbacky a halucinacemi trošku nudit, tak to příjde. James Franco se zařadil do party herců, co utáhnou film nejen svým charizma, ale i herectvím. Co dodat: bylo to trýznivých 127 hodin, ale v dobrém. ()

RatBoj

Stále si kladiem otázku ako sa mohol 127 hours presadiť v nominácií na Oskara 2011. Je to zásluhou dojímavého príbehu Aron Ralston –a alebo spracovanie filmu pod vedením Donny Boyle –a? Nepopieram dôležitý fakt, príbeh Aron –a je silný, odvážny a netreba zabúdať, že aj poučný. Okrem toho, že vo filme je zachytená pekná scenéria prírody, 127 hours hodnotím ako slabý priemer. ()

Ruffy

Tento film mě velmi zaujal.. I přesto, že to nejdůležitější je v posledních 15 minutách tak se mi to velmi líbilo. Shlédla jsem i pravá videa od Arona (až po filmu) a ty mne také velmi zaujala.. Tento příběh je opravdu velmi silný a asi na něj jen tak nezapomenu. A Aronovi patří můj obrovský obdiv! :) Samozřejmě i panu režisérovi Dannymu Boylovi. ()

ljukyljuk

Toto bolo intenzívne, krásne, dojímavé a dostalo ma to vo všetkých smeroch, či už režijnom, hereckom, hudobnom alebo tým svojim posolstvom. Fakt, skvelý film a klobúk dole pred Jamesom Francom za túto one-man show. ()

bono22vox

Je úplně jedno, jestli se jinak pohybujeme po solárních panelech kosmické lodi zažíhající Sluníčko (Sunshine), v indickém sirotčinci (osmioscarový Milionář z chatrče), nebo mezi zuřivými sprintery (28 dní poté). Všechno je to ve výsledku jeden a tentýž svět, kde odvázaná, hraniční fyzická aktivita jde ruku v ruce s vyplavováním endorfinů - radost doslova vyzařující svět sympatických, atraktivních a sebezdokonalujících se pohodářů v nepohodových situacích... V pripade jinych reziseru by slo jen o rutini filmecek ci dokumentik, ale v podani D. Boyle jde o nonstop adrenalinovou jizdu, ktera ma vsech 5 hvezdicek na miste a to at uz jde o herce, hudbu, kameru a dokonalou rezii... Danny... DÍKY!! 85% ()

Kingjiri

Na to, že zde šlo jenom o jednu osobu se zaklíněnou rukou pod kamenem to nebylo vůbec špatný. Co však musím vytknout jsou flashbacky ze života Ralstona. Ty sice do jisté míry trochu oživovaly monotóní děj, ale byly natočeny takovým zvláštním stylem, že si říkám, že bych se radši koukal celou hodinu a půl jenom na Franca pod balvanem. Halucinace mě taky moc nenadchly, ale rozhodně se do příběhu více hodily než zmíněné flashbacky. Jinak není moc co vytknout, příběh napsal sám život a je neuvěřitelné, co všechno dokázal Ralston vydržet a s čim si dokázal ve své situaci poradit. Slušná motivační podivaná (aneb když člověk chce, tak dokáže i zdánlivě nemožné) za čtyři hvězdy. ()

markotter

Film, který není ani tak režijně zajímavý (i když pár dobrých nápadů tam bylo - třeba ten s talk show), ale který ve mě vyvolal tak silné emoce, které doznívaly ještě druhý den. Donutil mě přemýšlet, jak bych se v té situaci choval já, a jak se asi musí cítit lidi, kteří postrádají svoje dítě a nevědí kde je a co se mu při tom děje. A zaháknutej tam byl fakt dobře... ()

amim

Vždy když se setkám s něčím, co mě absolutně pohltí a okouzlí, dostávám na konci toho něčeho podivné brnění, které prochází celým mým tělem. Například v hudbě se mi to stane pokaždé, když doposlouchám píseň "Hurt". Přesně tento pocit jsem měl na konci 127 hodin. Brnění, pocit štěstí a takovýty rádoby slzy v očích. Nebudu se tu rozplývat nad hlavním protagonistou, hrátky s kamerou ani reálným základem díla. Už jen to brnění mě nutí dát plný počet a já se podle toho taky zachovám. Je sice možné, že jsem ovlivněn chvilkovou radostí, neb jsem film dokoukal zhruba před 3 minuty, ale co nadělám? Už jenom pro tu chvilkovou radost (která možná bude i dál pokračovat), musím film velmi doporučit. ()

Ryšty

Opravdu emotivní snímek. Natáčeno v hezkém prostředí. Film pěkně ubýhal a skvělý Franco tomu přidal třešničku na dortu. Zvuk lámání kosti, byl dost "nechutný". V závěru vyhrkly slzy štěstí. Opravdu moc pěkný počin. ()

sanikope

Ďalší film z dielne Dannyho Boyla a opäť sklamanie. Škoda. Už si na to u neho začínam zvykať. Jeho nový film ma irituje vo svojej podstate od prvého momentu až do konca. Asi som bol jediný na tejto planéte, ktorý nevedel a ani netušil o čom asi 127 bude. A keďže som sa ani ku knihe nedostal, tak som mal pred sebou vcelku čistý papier a tešil som sa na to čo mi Danny prinesie. Príbeh o Aronovi. Príbeh veľmi neobyčajný, áno od film predsa očakávam neobyčajnosť. V tomto prípade však vypočitavosť predbehla i neobyčajnosť. Nechcem posudzovať knihu (rád by som keby ma niekto opravil) ale choval sa tak debilne frajersky Aron i v knihe? Jeho chovanie a životný prístup boli kameňom úrazu cez ktorý som sa nedokázal preniesť. I keď som chcel nepodarilo sa mi s ním stotožniť. Bez toho že by som chcel som stále v duchu musel porovnávať s TOUCHING THE VOID v kontexte ktorého mi 127 prišla ako ranná tv show. Doslova mi vo filme liezlo všetko na nervy (to predsa od filmu nechcem, však?) hudba, strihy ani nespomínam. Vyzerá to akoby som sa len sťažoval, končim. Proste mi to nesadlo. ()

Doski

Rozhodně a bezpodmínečně 5*****. Nevím jak mám popsat dojmy po konci filmu (i přes mojí flegmatičnost mne to zasáhlo). Kdyby to nebylo podle skutečné události, tak by to na mých nervech asi tak nepracovalo, ale jestli tohle Aron fakt zdolal, obdivujme ho. Takhle na mě moc filmů nezapůsobilo. Jak zpracováním a filmařinou, tak příběhem a pocity. Kdo řekne, že tenhle film je o ničem a je to nuda, tak ať si dá facku. Asi si neuvědomuje co to život je. Neříkám, že já to vím, ale Aron to určitě pochopil a cenní si ho víc než dost. Oscara alespoň jednoho by si tento kousek zasloužil a můžu a možná i musím jedině doporučit. P.S.1 Aronovi Ralstonovi bych dal klidně šestou hvězdu za uvědomění a statečnost. :) P.S.2 Také tolik obdivujete a oceňujete jak neztratil smysl pro humor?! 87% ()

Slunkoo

Nudný film, ktorý sa skladá z jednej štrbiny medzi skalami a spomienok z biednej minulosti.Fakt ma nezaujíma osud niekoho, kto sa zasekol o kameň niekde v sračkách,ktoré sú opustené ľuďmi.Nuda nuda nuda. ()

Primavera

Skutočný príbeh A. Ralstona poznám a tak som si hovorila, že ako sa to dá natočiť ako celovečerný film, veď to nemá dostatok dejovej línie... Ale Boyle dokázal, že všetko ide. Príbeh je jednoduchý a pritom stále napínavý a kamera je skutočne excelentná! ()

waska

Autentičnost, skvělý herecký výkon Jamese Franca a geniální režie Dannyho Boyle dělá z filmu úžasnou podívanou. Jediné co mi vadilo byly některé trochu zbytečně zdlouhavé scény, ale na zážitku to naštěstí neubere. ()

tom912

Bohužel na film podle skutečných událostí moc dokumentárně krátký, představuju si dvojnásobnou stopáž. Tohle bude asi jediná výtka, jinak výborný Franco, úžasná atmosféra, nádherné lokace. 75%. ()

Henry Morgan

Nehodlám to rozebírat obzvláště intelektuálsky, neboť zde jde o relativně přesné ztvárnění pravdy. Tedy, není zde prostor pro fikci, po které tak všichni lační, jelikož bývá obvykle zábavnější než skutečnost, i přes to, že se říká....tento film napsal sám život. Tento film vskutku napsal sám život nebo osud, chcete-li! Je to dobré zpracování silného a emotivního příběhu, které chvílemi připomíná dokument. Rozhodně nečekejte strhující doják, ale ryze realistický (ačkoliv divácky únosný) snímek, který pohlíží na celé téma naprosto racionálně a ne příliš zainteresovaně. Alespoň dle mého soudu. Konečná fáze, kdy si hrdina vytvoří z batohu jakousi oporu uříznuté ruce a naprosto chladnokrevně vše vyfotí, sbalí věci, které se mohou hodit a vydá se na cestu, mě dost zaujala, řekněme trochu uvedla do překvapení. Ale v následujících minutách jsem pochopil, že to bylo nezbytné. Ale ptejte se sami sebe.......mysleli byste stejně nebo se někdo dobrodruhem prostě narodí? ()

Zodiak455

Velice napínavý film,některé scény mě sice nudily a v některých jsem se zase ztrácel.Ale je to dokonale zfilmované a už nevím co dalšího bch napsal,výborný film. ()

Pavel82

V několika málo případech z mnoha mnoha filmů se občas stane malý zázrak. Film Vás donutí se zamyslet nad svým vlastním životem...Scénu, kdy Aron vychází z kaňonu a obklopí jej po velmi dlouhé době znovu slunce, řadím k nim. Chápu, že mnozí lidé tuto scénu takto nevidí, ale určitě pochopí, o čem mluvím. Něco co totiž považujeme za naprosto samozřejmé, může totiž ve vteřině navždy zmizet. ()

balcazar

Po prvom zhliadnutí filmu som si povedal: "je to kvalita, ale už nikdy viac", no včera som sa rozhodol znova pozrieť si 127 hodín - film o prekonávaní samého seba, o uvedomení si hodnôt života. Námet je podobný ako v Stroskotancovi, je to teda One man show, s ktorou sa hlavný hrdina musí popasovať. Uznávam, sledovať Jamesa Franca ma bavilo, navyše som rád, že má film primeranú dĺžku, zbytočne sa nepreťahuje. Páčili sa mi kamerové zábery z fľaše, zo slamky, páčilo sa mi použitie ručnej kamery, film tak dostával osobitný ráz, ľahšie som sa tak vedel vžiť do pocitov hlavného hrdinu, často som v priebehu filmu rozmýšľal, ako by som asi ja konal v podobnej situácii. Hoci som už vo filmoch videl sekanie rúk, hláv, striekanie krvi, záverečné rezanie ruky som pozeral cez prsty s prižmúrenými očami. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)