26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

zipper111

James Franco zahrál naprosto fantasticky! Film má super rozjezd, Boyle ho prokládá různými pocitovými scénami, detaily kapek vody a dalšími fintičkami, které skvěle fungují a umocňují zážitek. Právě způsob jak je to natočeno, všemožné úhly a polohy kamery, hodně zaujmou a čas proto plyne svižně. Avšak film je lehce natahovaný, jelikož se toho v té díře tolik neděje a není zde moc dějové látky, takže režisér zvolil spíš emotivní a psychickou stránku věci. Konec je vcelku brutální a výborně podtrhuje a zakončuje film, u kterého se nejde nudit, ale nevím zda by bavil i napodruhé. 127 hodin (ne zrovna vhodný název...) je parádně natočená a ještě líp zahraná one-man show, se kterou si u mě Boyle po vcelku nudném a neskutečně klišoidním Milionáři z chatrče opět vylepšil reputaci. 85% ()

numi

Po úvodní titulek 127 hodin famózní jízda plná nádherných záběrů podmazaná vynikajícím hudebním doprovodem. Setkání s dívkami je bohémsky vitální a má neuvěřitelný spád. Pak následuje hlavní pasáž, která je tak akorát nudná, a přesně ve chvíli, kdy si začínáte uvědomovat, že jde vlastně jen o čekání na závěrečnou scénu, se Boyle vytasí s dokonale zahranou a především sestříhanou parodií na televizní show. Klobouk dolů. A závěr? Ač očekávaný, má neuvěřitelné koule. Emotivní orgasmus, který dorovnává Milionáře z chatrče. Škoda oné "šedivosti" prostřední části, ale s tou se vzhledem k tématu prostě živěji vypořádat nedalo... Čtyři a kousek. ()

sta

kdo by to byl v polovině devadesátek řek, že se z Boyla stane tvůrce emocionálně bezkonkurenčně nejsilnějších amerických filmů vůbec?! ()

Macejko

Tri štvrtiny filmu to vyzeralo na veľmi solídne 4, hlavne vďaka famóznej Francovej one man show (dialóg v "televíznej relácii" vládne), štýlovému vizuálu a skvele pasujúcej hudbe. Potom ale prišla záverečná polhodina. A poviem vám - niečo také sugestívne som už dlho nevidel. Ralstonove odrezávanie ruky je scéna, ktorá vo mne bude rezonovať ešte dlho. Bolesť a hrôza geniálne skĺbená s neuveriteľnou chuťou žiť a bojovať. Silný film. Naozaj silný. P.S.: zvuk, ktorý zaznie, keď hrdina narazí na nerv, je vo svojej odpornosti neuveriteľne geniálny. Tak veľmi som zatínal zuby, až mi skoro praskla čeľusť. UPDATE: Ako už bolo spomínané, je to prchavé. Znížil som hodnotenie. ()

Makky

Všetko je neskutočne dobre vystihnuté a rovnako výborný je audiovizuál. Boyle vypumpoval naplno úplne všetko, čo sa dalo. A ak niekto čaká, že samotný akt, o ktorý vlastne ide, je ten najsilnejší moment, bude na omyle. Tých silných momentov je tu za poriadnu hrsť. Aj keď v hodnotení je to skôr 4,5 hviezdy, kvôli prostrednej hluchej časti. "He always leaves a note to say where he has gone." ()

milicjant

Boyle je super. Tématem se vybízí se spíš romatická tragédie a on místo slz přidá na barvách, energii, životu. V jeho případě platí, že kde je radost, tam je i úspěch. U mě to má o to jednodušší, že všechny ty osmy, kýble, expresky, odsedky, šroubovací karabiny... jakože jo, vztah tam k tomu je. :) Takže, když ste vy ostatní jen přešlapávali a filmem se pročekali až k tomu našláplýmu FYZICKÝMU finále (dlouho, dlouho sem nezažil podobný, Danny točí na hudbu jako nikdo!) mě zajímaly i ty uzle co si tam Franco jednou rukou váže. No a co se vlastně jeho týče (oskary neřeším), jo, přesvědčil, pobavil, nadchnul... Talk show vstup je co do počtu výrazovejch poloh přímo geniální. Tu poslední hvězdu asi brzo přihodím, vidět to já blbec v kině, určitě tam je. btw. nejlepší věta, vyjma tedy té, že odteď všude nechává lísteček s informací kam šel, je stejně ta, že na hory nijak nezanevřel. ()

contrastic

Zajímavý a v pohodě koukatelný film, i když s takovým námětem natočit celovečerák je odvaha ! Naštěstí Danny Boyle ví co dělá :) ()

gogos

Příběh Arona Ralstona je jistě velice zajímavý a obdivuhodný. Ovšem jeho filmové zpracování už tak obdivuhodné není. Mezi výborným začátkem a povedeným koncem máme mix 40 minut nudných retrospektivních myšlenek a vizí Aronova budoucího života, smíchaných s 20 minutami výtečných záběrů "na kameru" a ukázkami "života" po šutrem. Práce kameramana je výtečná, hudební stránka také není zlá. Celkově by však filmu prospěl razantní prostřih střední pasáže a naopak rozšíření té závěrečné, třeba o návrat k šutru pro ruku, kameru apod... Ve výsledku je pro mě 127 lehkým zklamaním, nýbrž o špatný snímek se rozhodně nejedná! ()

blackrain

Tak to bylo poprvé, co jsem po dlouhé době při filmu usnula. Podotýkám, že jsem nebyla nijak zvlášť unavená a ani napitá. Ptám se, kde se stala chyba? Je chyba ve mě nebo v tom filmu. Odpovím si sama. Chyba je ve filmu. ()

Alementina

Vyborna hudba, uzasne sestrihany, jak to Boyle umi ... ve filmu jsou uzasne sceny, ale bohuzel kazdy divak vi, do ceho jde a na co vlastne cely film ceka a to filmu hrozne skodi, protoze se nevyhnete tomu, aby jste se chvilema nenudili... Franca zboznuju od doby Tristana a Isoldy, ale tady jak kdyby byl jen průmerne dobry, bohuzel mam pocit, ze Gosling by byl pro tuhle roli o dost lepsi. Jako oslavu vůle prežit bych spis doporučila film Pád do ticha, který Vás prostě sejme, Boyle 127 hodin pojal víc jako vizuální atrakci, která potěší víc Vaše oko než že by Vás strhla napětím a zmyšlením se, kdy byste to Vy vzdali... The best je scéna, když začně svítat a najede píseň... "When I wape up in the morning, love ... and the sunglight hurts my eyes.. .and something without warning, love..." a za tuhle scénu jsou to čtyři hvězdy, kterým by jinak jedna hvězda chyběla :) ()

vorheese

Hodně solidní rozjezd vygraduje téměř geniálním umístěním názvu filmu. Část, kde je hlavní hrdina uvězněn bych popsal jako střídavě oblačno. Povedené chvilky (autointerview, stavění kladek) se střídají s vyloženě nudnými (vzpomínky a halucinace). Nakonec však přijde dojemné vykoupení, o které se nepostará ani Boyle, ani Franco, ale Sigur Rós. ()

Magyar

Jedinými "vlastními démony", který tu uvidíte, jsou děsivě kýčovitě zpracovaný Aronovy vzpomínky a pocity. Proč, probůh? Syrovost se vytrácí a s ní i smysl celýho filmu. Jako když si objednáte (ostrým nožem :) ) najemno naškrabanej tatarák a dostanete výlisky rybích prstů. Díváte se na talíř a říkáte si: Mám sežrat naservírovaný představy někoho jinýho a cítit, jak se moje vlastní rozplývají? Viz Rosomak. ()

SarumanKo

Danny Boyle mi doteraz vôbec nešmakoval. Milionár z chatrče bol síce natočený perfektne, ale hlúpy scenár mu hodne zrážal z oscarovej hodnoty. Lenže Danny sa poučil a tentoraz siahol po fantastickom príbehu Arona Ralstona, ktorého túžba prežiť nemala žiadnych hraníc. A oplatilo sa. Jeho 127 hodín je silný, rýdzi a mimoriadne intenzívny zážitok. Síce má opäť tendeciu poučovať a nasilu dojímať a vizuálna štýlovosť občas hraničí s gýčom, najmä v rôznych snových a halucinačných scénach, inak sa však snímke nedá nič vyčítať. Obvykle "iba" sympatický Franco nám konečne predvádza skutočné herectvo a pri záverečnom "masakri" som tŕpol ako pri filme už dávno nie. (80%) ()

Tirion

Velmi silný příběh, herecký koncert Franca a řemeslná dokonalost filmařů (hlavně kamera, střih a muzika).. Bohužel to není můj šálek kávy a to hlavně kvůli nemožnosti udržet pozornost. Člověk jen čeká na nevyhnutelné. Nicméně pasáž s "nervem" byla naprosto dokonalá. Takže 4* ()

Tony.cs

Sólo pro dva prosím. Boyle a Franco na vítězí na celé čáře. Skvělý herec na miniaturním prostoru, stejně jako Ryan Reynolds v Buried. I James Franco ukázal, že stojí za to. No a příběh. Tak neuvěřitelný, že vás mrazí v zádech. Amputace ruky mi přišla šílená. Prožíval jsem to sním, i když si tu bolest a sílu mohu pouze představit. ()

kaylin

Snímek, díky kterému jsem se začal ještě více věnovat Boylovým snímkům a také Francovi, kterého mám od té doby rád. Tohle je snímek, který ukazuje, že život prostě dokáže napsat takové příběhy, kterým by, jako vymyšleným, nikdo pořádně nevěřil. Ono to zní hloupě, že se chlapík zasekl, protože mu na ruku spadl kámen, ale vzhledem k tomu, že se to stalo a jaké byly následky, je tohle opravdu událost, která zanechá dojem i na divákovi. Natočeno dostatečně zajímavě, aby se pořád něco dělo, i když se vlastně dlouho nic neděje. ()

Kaluž

Ti Sigur Rós tomu na konci hodně pomohli, sice kýč jak bič, ale funguje. Vizuální zpracování je fantastické, takhle se točí filmy za pár dolarů. ()

topi

Po otřesným Milionáři z chatrče si u mě Danny Boyle napravil reputaci. Výborný nenudící snímek, kdy hlavní hrdina uvízne mezi stěnamy kaňonu s rukou přiskřípnutou obrovským balvanem. Postupem času začíná propadat šílenství a začíná mít perfektní haluze, kdy se mu před očima promítá celý jeho život. Jasně, je to trochu až schválně moc působivé, ale v takové situaci bych se vůbec nevdivil. Vše spěje k neodvratnému finále. Ten soundtrack na konci je parádní, stejně tak i perfektní kamera a zajímavé střihy. Nejlepší požitek z filmu samozřejmě docílíte sledováním v HD kvalitě. Ty obrazy krajiny a kaňonu jsou prostě úžasný! ()

Remedy

Je obdivuhodné, jakým způsobem dokázal Danny Boyle na tak omezeném prostoru stvořit věru napínavý, velice citlivý a nakonec i lehce filosofický film, který obohatil o četné vizuální parádičky, bez kterých by celé dílo mohlo působit lehce mdlým dojmem. Líbily se mi ty zmínky o nevyhnutelnosti osudu, o výhodách/nevýhodách přílišného individualismu jakožto životní filosofie (člověk získá možnost úžasně splynout s přírodou, ale cena, kterou nakonec musí zaplatit, je vskutku drastická). Výkon Jamese Franca není třeba blíže komentovat, s Dannym Boylem jsou v tom celkově 50/50. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)