Nákaza

• Česko Nákaza (viac)

Svetu hrozí záhuba, záhadný vzduchom prenosný smrtiaci vírus, ktorý nakazených zabíja za niekoľko dní, sa šíri rekordnou rýchlosťou! Lekári z celého sveta sa zúfalo snažia nájsť liek a minimalizovať paniku, ktorá sa šíri ešte rýchlejšie, než samotný vírus! Cestujúci na letisku sa dotkne šalátovej misy v letiskovom bare predtým, než podá kreditnú kartu čašníkovi... Obchodné rokovanie sa začne obligátnym podaním ruky... Muž zakašle v plnom autobuse... Jediný kontakt, jediný okamih - a smrteľný vírus sa prenesie! V americkom Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb dôjde k mobilizácii všetkých výskumných pracovníkov, ktorí sa snažia rozlúštiť kód unikátneho patogénu, ktorý neustále ďalej mutuje. Kým počet mŕtvych sústavne narastá a ľudia sa v kolabujúcej spoločnosti snažia ochrániť samých seba a svojich najbližších, aktivista a blogger Alan Krumwiede (Jude Law) vyrukuje s názorom, že verejnosť nedostáva pravdivé informácie o tom, čo sa skutočne deje, čím spustí epidémiu paranoje a strachu, rovnako nákazlivú ako pôvodný vírus! (TV Markíza)

Natabar

2* kvůli zklamání. Filmařinu Soderbergh umí na výbornou. Herecké obsazení víc než skvostné. Ale když už sáhl k milionkrát převařenému tématu nakažlivé hrozby, čekal jsem něco, v čem se tento snímek bude od průměru jiných lišit. Nebo aspoň překvapivé rozuzlení. Nic takového se však nekonalo. Dokonce - obyčejnost a rychlost ukončení filmu jej srazili na dost podprůměrnou hladinu. ()

zdenny

Představoval jsem si něco jako "Smrtící epidemie" s Dustinem Hoffmanem. Tedy film, který je o něčem, má děj, spád a je napínavý. Nic z toho tato usínací nuda nepřinesla. A já se opravdu můžu jen divit, kolik lidí se nakazilo prvotním kladným hodnocením. Tento film mi spíš připadá jako agitka na podporu vakcín proti mexické (prasečí) chřipce. Zřejmě není nic tak horké, jak to vypadá. Tedy s výjimkou farmaceutických firem a ... Soderbergha. ()

hroubek

Po prvních ukázkách jsem se na tento snímek těšil.Když, přišel do kina tak se mi nějak nepovedlo stihnout na něj zajít.Proto mám radost, že se mě dneska konečně povedlo se na něj kouknout.Steven Soderbrgh natočil za svou kariéru spoustu filmu a to od nezávislých až po komerčních.A vždy dokázal svůj film zaplnit slavnými herci a tady tomu není jinak.Film se nestačí ani rozjet a slavné hvězdy umírají.Je dobré, že se režisér nenechá unést a servíruje nám svůj příběh podle sebe a ne podle typických pravidel.Samotné propuknutí nákazy je velmi osvěžující, protože se na tento problém díváme globálně a tlačí se na lidské pocity a vlastnosti.Herci jsou hodně dobří, jen by někteří potřebovali více prostoru.I přesto, že pár okamžiku ve filmu trčí, jako pěst na oko, tak se velmi dobře podařilo zobrazit absolutní paniku.Luxusní obsazení a zajímavé téma dělají z filmu zajímavou podívanou, na kterou se vyplatí kouknout víckrát. ()

Mishqo

akože námet tohto typu ma potenciál vždy zaujať ale musím povedať že to síce nebolo zlé ale tak prekomplikované že sa v tom divák počase stratí...plejáda skvelých hercov nemala ani šancu nejako zažiariť pretože mnohým bolo venované žalostne málo priestoru...za posolstvo tohto filmu by som označil fakt že keď príde niečo takéto a nebudeme na to pripravení tak bude ľudstvo s veľkou pravdepodobnosťou v piči lebo za ten čas potrebný na vývoj vakcíny plus jej výroba a distribúcia by bolo mnoho ľudí už mŕtvych...ten happyend to trochu pokazil ale tak slušný movie ()

VanTom

Nezúčastněně, chladně a věcně zaznamenaný průběh smrtící celosvětové pandemie. Není třeba tlačit na emoce, samotné téma je samo o sobě působivé a Soderberghovo odtažité profesorské zpracování jeho dopad jenom umocňuje. Jednotlivé linie však nejsou úplně vyrovnané a mozaika osudů chvílemi působí až příliš roztříštěně a zkratkovitě. ()

lykan9

Najde se spousta lidí, která v Nákaze bude vidět předzvěst nedávných událostí a pak tu bude další sorta lidí, která bude tento film označovat za manipulativní, aby děsil a přiměl lidi dělat to, co "Velký bratr" chce. Já osobně si nemyslím ani jedno. Za mě se jedná o velmi dobré drama, které je obsazeno skvělými herci v netradičních pozicích. Spoiler: Gwyneth Paltrow, která nejenom, že zkape hned v úvodu, ale ještě se můžeme dívat, jak jí rozřezávají hlavu (její výraz při umírání dlouho nezapomenu), Kate Winslet, která se nedožije druhé poloviny filmu nebo Jude Law v záporné roli člověka, který využije naivity lidí ke své slávě a obohacení. Soderbergh prostě natočil podařené apokalyptické drama, které stojí zato vidět. ()

jitrnic

Plýtvání tvůrčím materiálem na film bez příběhu. Skvělá Martinezova hudba v úvodních záběrech vás navnadí na něco, co nepřijde. Naopak se dočkáte spoustu žvanění v podání takových těch už klasických figurek současného amerického filmu - doktorů, jednoho neohroženého novináře a jednoho otce vyrovnávajícího se se ztrátou milované bacilonosičky. Obrazů zkázy, na které jsem dychtivě čekal, jsem se občas dočkal, byly poměrně povedené, člověka jen zamrzí, že jich je tu tak poskrovnu. Soderbergh kašle na nějakou gradaci či dramatický oblouk a tak se žvaní a žvaní, tu a tam se někdo nakazí a zemře, tu a tam někdo vybalí číslo, kolik lidí už to má za sebou. Strašně se to táhne, pak přijde rychlá rádobypointa a je konec Jako jenom takovou rozcvičku bych Nákazu bral, jakožto dílo takřka padesátiletého teoreticky vyzrálého tvůrce, za které jsem zaplatil lístek do kina, nad tím jenom kroutím hlavou. ()

Kalidor_

Je to mezi 3* a 4*, díky Martinezově hudbě se tedy kloním spíše ke 4*. Moc jsem neočekával a celkem jsem byl spokojen, elektronická hudba zde měla opravdu sílu (zde se chvílemi nádherně ukázalo jak dokáže hudba vyzdvihnout scénu, která by bez ní byla totálně fádní). Co tomu chybělo byla občasná absence napětí, bez kterého byl film místy nudný. Kate Winslet tu byla moc pěkná :-) ()

blackJag

Přesně takové mám představy o tom, jak se to jednou odehraje… Soderbergh (a jeho tým) bez zbytečných žánrových emocí vystihl podstatu podobné události, reálně načrtl základní vzorce lidského chování a velmi nevzrušeném tempu odvykládal historii nákazy, která bobtnající lidstvo prostě nemůže minout. Body navrch za závěrečný epilog v podobě dne 1. 85% ()

Taio

Zdá sa, že som tento film zobral do zlého konca a mal som ho pozerať v lepšej nálade pretože dôvod prečo som si dnes pozrel tento film bolo, že som sa vytočil a tak som si ho pustil ako upokojovák. Nechytil som sa filmu ale predsa som bol zvedavý ako skončí čiže som ho bez problémov dokukal a to aj kôli hviezdam, ktoré v ňom účinkovali ale to je vedlajšie. Ono mi to strašne pripomínal ten vírus a celkovo film, film "Ja, legenga!"... ()

ghatos

Ultranudná plkající slátanina. Co tím jako chtěl autor říct? Nákaza se objeví a nějak vyřeší...nazdar. 28%. PS: (viděno ve zrychleném módu, jinak to nešlo) ()

svobik

Fascinuje mě, s jakou lehkostí nechá Soderbergh pochcípat tolik hereckých hvězd. Možná chladný, zato ale přesný a zatraceně realisticky ztvárněný proces šíření pandemie bez nějakých příkras. Jen se obávám, že jsem ten film viděl v životě naposledy :) ()

cpt.Lynch

Skoro dokumentární, autentické, drsné a uvěřitelné... Hvězdné obsazení, kdy herecká elita nevystupuje v rolích superhrdinů, ale obyčejných zranitelných lidí. Vše podbarveno perfektní elektronickou hudbou... 4,5* ()

Avari.73

Proč tak nízké hodnocení? Po celou dobu sledování snimku jsem měl pocit, že sleduji jednu velkou reklamu farmaceutického průmyslu. ()

Lukyn007

Wow. Velké překvapení. Žádné srdceryvné scény, zbytečné dialogy a nesmyslný příběh jako u Emmerichových filmů. Tady se pouze soustředíme na průběh nemoci a její šíření po celém světě. Je to hodně uvěřitelný scénář, který by se mohl jednou stát skutečností. 80 % ()

Zagi20

Jestliže čekáte srdceryvné drama, jste vedle. Spíš mi to přijde jako dokument. Dokument zachycující vývoj celosvětové epidemie, od jejího počátku, přes hrdinské odhalení až po zneškodnění. Když nepočítám úvodních 20 minut, tak je Nákaza téměř bez emocí, což mě zklamalo ale nepřekvapilo. Ještě více mě ale zklamal velmi osekaný konec, kdy spousta dílčích příběhů a osudů hlavních postav zůstalo skryto. Průměrně průměrné 3 hvězdy. ()

Elleannie

Na tomhle filmu jde nejspíše nejvíce vidět to, jak jsme zranitelní. Jak stačí jedna malá nepozornost a může se stát katastrofa takového obrovského rozsahu. Neskutečně mě tady vytáčela postava Juda Lawa, coby nezastavitelného novináře, který by pro vlastní slávu klidně nechal umřít milióny lidí, což asi dokazuje, jak moc dobře svou roli zahrál. Poutavý film, dobře sestavený, nezdlouhavý a zapamatovatelný. ()

noiseaux

Jak to vypadá, když se na celý svět snese smrtelná choroba? "Apokalypsa", ulice a domy prázdné, rabování, už mi tam chyběli jen nějací ti zombíci. Proč by společnost nemohla nadále fungovat? Jedná se přeci jen o nemoc, všichni snad hned nebudou opouštět domovy, navíc když se nakazil celý svět, takže není kam se schovat. Byl jsem ovšem rád, že nákaza měla svoje vysvětlení, které bylo logické i když trošku nešťastné. Hlavně nesmíme zapomenout dát do filmu nějakého bídáka, který si bude chtít vydělat na neštěstí ostatních.. Bez toho bych se tedy v klidu obešel. I přes pár nedostatků je to ve výsledku vcelku povedený film. ()

V.Silver

Tak teda nevím. Byl to zajímavý "hraný dokument" o tom, co by znamenala skutečná epidemie v moderním světě i se všemi možnými důsledky. Ale ty skoro 2 hodiny byly opravdu ubíjející, film by si imho vystačil bohatě i s 2/3 stopáží, aniž by přitom byli samotní diváci o cokoli ochuzeni. Dávám 60% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech