Submarino

• Česko Submarino (viac)

Sociálna dráma o dvoch bratoch, ktorí sa na drsnom kodaňskom predmestí snažia prekonať traumu z detstva. Nick a jeho mladší brat sa pretĺkajú životom poznačení nešťastnou udalosťou z detstva. Nick sa po návrate z väzenia venuje najmä pitiu piva a občasným návštevám posilňovne, brat sa po ženinej smrti stará o malého syna. Životy oboch sa náhle pretnú, keď sa obaja stretnú na matkinom pohrebe. (STV)

Piškotka

Beznadějné bytí dvou bratrů, jež si tajemství dětství přenášejí do svých dospělých životů. Nezdary a pády nejsou pro ně žádným překvapením, spíše předpokladem. Žijí v rámci možností. Nick se zdá v jádru dobrým člověkem a neváhá přenést vinu svého vyšinutého kamaráda z dětství na sebe. Jeho mladší bratr je typickým feťákem, který má svou závislost pod naprostou kontrolou. Bohužel péči o malého syna nezvládá. Načas nečekaným dědictvím vykoupí svou neschopnost se synovi věnovat, ale padá na dno tím, pro jakou profesní dráhu se rozhodne. Oba bratři se krátce setkají po smrti své matky. Ještě na kratší moment se jejich pohledy střetávají ve vězení. Jejich oči sdělují více než ústa. I přes svou depresivnost je Submarino silným zážitkem, protože ilustruje každodenní život, který mnohdy končí špatně. J. Cedergren opravdový herec ()

Ixbalanke

Velmi upřímný a dojemný film, inteligentně natočený. Prolíná se tu více příběhů, které spojuje společná linka - kriminalita - avšak vždy plynoucí z dané situace a jednání postav je ospravedlněno individuální realitou. Jakob Cedergren - velký sympaťák:) Ale teda závěr filmu mě dostal! ()

DannyBoy80

MANIFESTO, MINIKINOKAVÁRNA, Ostrava, 23.9.2010: Depresivní socíální drama ze zachmuřeného Dánska. Příběh dvou bratrů, sociálů, kteří se po dlouhé době setkávají. Jejich životy jsou depresivní a protkané nelegální činností. Oba jsou ale úplně jiní. Závěr je docela silný a došlo v podstatě k jakémusi rozřešení a rozhřešení. ()

Pafl

Vinterberg má zkrátka smůlu, i tady všichni jeho nový film přirovnávají k Festen. Vzpomněl jsem si na Josepha Hellera - když mu vyčítali, že nikdy nenapsal nic lepšího než svou prvotinu, Hlavu XXII, odpovídal Heller: "to je pravda, ale nikdo jiný také ne." A s tím Vinterbergem je to podobné. A Submarino je skvělý film, jenom je ... hrozně bolestivý. ()

Nethar

Co vlastně psát? Další severské drama, stejně surové, stejně propracované, stejně "koukavé". Tihle lidé umějí tvořit provedením jednoduché, ale dopadem silné snímky. Tentokrát jde o příběh dvou bratrů, několika rodinných zvratů, drog. Stojí za shlédnutí, máte-li slabost pro severská dramata. ()

Domec

Udivuje me tak velke hodnoceni. Me to prislo, ze jedine o co se reziser snazil bylo ukazat jenu velkou tragedii. Film je pak jedno velky klise, kde umre snad kazdej. A ta scena ve vezeni ("malej bracho") pusobi opravdu smesne. *MFF KV 45th* ()

kdosizrosy

Syrové, místy chladně drsné severské drama často lehce depresivní a emocionálně laděné. Má to silný a dobře promyšlený příběh, krásně zachycuje v podstatě nesmyslný život dvou lidí přežívajících ze dne na den, ale do jisté míry i jejich známých z okolí, kteří na tom nejsou o nic lépe. Mohl to být skvělý film. Kámenem úrazu však je, že je nějakým způsobem zkrátka nedotažen. Hraje totiž málo na city a i když těch emocionálně vyhrocených situací je tam dost, nejsou obvykle dostatečně propracovány, aby se diváka mohly dotknout. ()

Florfila

Vinterbergovy filmy mě dokáží neuvěřitelně poznamenat. Chtělo se mi vběhnout do děje a zastavit je. Spravit je. Změnit je. Všechny. Pomoci jim v té jejich osamocené beznaději, kterou se zvráceným úspěchem předávali z generace na generaci. Je s podivem s jakou vášní umíme ničit životy své a svých nejbližších. Tak neuvěřitelně temný, syrový a depresivní příběh jsem už dlouho neviděla. Ta nezodpovědnost vůči svým dětem i vůči sebe sama doslova rvala žíly. Tohle umí dělat jen Švédi. A celé je to podtrhnuto zničující autentičností... Brrr, až mi z toho běhá mráz po zádech... ()

Saur.us

Silné existenční drama dvou bratrů, kterým život nepřál. Depresivitu a beznadějnost celého snímku navíc podtrhuje všudypřítomná šeď předměstí Kodaně. ()

warrenur

Znacne depresivny film. Akosi som mu nevedel prist na chut, zrejme i kvoli tomu moralnemu upadku a beznadeje, ktory je tam citit. Priemer. ()

Rathalos

Smutna,depresivna a temna drama zo severu zo zivota ludi,ktori podlahnu alkoholu a drogam,je to hroza pozerat na take nieco,zive trosky,ktore pomaly umieraju a bohuzial mnohokrat na to doplacaju nevinne deti,chvalim herecke vykony i rezisera...:-) ()

zahadum

Musí si to každý človek sám vo svojom vnútri rozdýchať, srdce mu na chvíľu pokryje námraza aby po filme znovu a rýchlo zmizla. ()