Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Petoss1

Prečo som išiel do kina? Aby som sa zabavil a Fast Five moje prianie splnilo nad očakávania. Krásne autá, krásne ženy, rýchla akcia. Na dve hodiny som vypol mozog a bol som v siedmom nebi. Na filozofické úvahy a rozjímanie o zmysle života si treba nájsť niečo iné, režisér to vedel a tak urobil kvalitnú rubačku dvoch veľkých medveďov. U dialničnej tolal demolition som čakal kedy na scénu skočia obrí roboti. Takto si predstavujem letný hit. Bravo! 80% ()

marcek

Perfektní. Bomba. Něco nepopsatelného - aspoň pro mě. Co já jsem si mohl přát víc, než takové překvapení v podání Fast Five. Skloubit Rychle a zběsile s Loupeží po italsku je parádní podívaná. Dost se divím, že to režíroval zrovna Justin Lin, ale o to víc si toho vážím. Perfektní postavy, akce po celé 2hodiny filmu, nádherný auta a všechno co k tomu prostě patří. Díky ()

MrPierc

Telegram: uz kvuli scenam s trezorem stoji za shlednuti / stop / vtipne, akcni a spousta kohoutich kecu / stop / Vin Diesel se neumi smat / stop / opravdu neumi / stop / nejlepsi ze vsech peti dilu / stop / ()

O´Neill

Damn, that was ride! Nenecházím slov, jsem unešen!! Tohle bylo něco na co jsem se neskutečně těšil, a chtěl od toho strašně hodně. A víte co? Dostal jsem ještě víc! Perfektní akční řezba, u které jako už tradičně vtip, a samozřejmě nabouchané káry! Jasně, bylo tady pár nesmyslných věcí (viz. auta + sejf), ale mě je to jedno. Dostanu ŠPIČKOVÉ obsazení, PERFEKTNÍ soundtrack, NABOUCHANÉ káry, a film ve mě vzbudí KUS NOSTALGIE. 100%! REPROJEKCE byla opět úžasná. Celou dobu od shlédnutí jsem si říkál, ať už je BluRay. A zrovna včera v noci se objevil, a já si to zatraceně užil! Co jsem neřekl v původním příspěvku - závěrečná scénka, kdy otevřou trezor, je jedním slovem úžasná. A ta hudba...WOW! ()

Rocky88

Neříkám, že by film byl špatný, jen že je vysloveně přestřelený. Vždy se snažím akceptovat režisérův záměr a přistoupit na jeho hru, ale finální honička po městě byla za hranicí, kde si i totální ignorant a hlupák musí klepat na čelo. Dalším průserem jsou chvíle, kdy Lin sundá nohu z plynu a nechá šablonovité postavy mudrovat o životě. To rve uši až hanba. Naopak, obrovské plus za Johnsona. S ním do filmu přišla nová krev a pořádná dávka testosteronu. Defacto jsem se těšil, až se zase objeví na plátně, jelikož ostatní jsou okoukaní a jejich přínos pro film je nulový (kromě Jordany Brewster, samozřejmě). Je škoda, že od prvního dílu, který přinášel příběh z uzavřeného a utajovaného světa (a tím pádem zajímavého), se série odvrátila k obyčejnému loupení v autech. ()

Attta odpad!

Ať si říká kdo chce co chce, ale tohle je vyloženě nelogická hovadina, která je směskou tak šílené kupy akčních scén, až to celé působí směšně. Víc než o autech to bylo o pitomých hrdinských žvástech vymakanejch mariňáků, co rozumí totálně všemu a o Torretovi a jeho partičce, která mezi sebou má odborníky na všechno. Co to dělá v TOP 200 nejoblíbenějších filmů a má 80% nechápu. Fast and Furious série byly vždycky svým způsobem filmová sračka, ale tenhle díl z toho udělal odpad. "Laciné" efekty na mě udělaly zcela opačný dojem a při pomyšlení na to, že touto Hollywoodskou tretkou marním čas jsem se jen divil jakto že jsem ještě nezešedivěl! Super komentář: Verbal :) Edit: Film k 23.12.2012 je 120. nejoblíbenější film - děláte si prdel? ()

Bay_watch

Kdo by to byl řekl, že v roce, ve kterém šly do kin tři(!) velké komiksovky, třetí Transformers a poslední Harry Potter (všichni hezky v závěsu za sebou), se pro mě stane tou největší akční peckou film o bandě lupičů sedlající pár naleštěnejch kár. Divný, ale je to tak. Postavit proti sobě Vina Diesela a Dwaynea Johnsona ve stylu Heat byl od Justina Lina skutečně brilantní nápad. Ten jako by tady dělal veřejný konkurz na flek pro režiséra příštího Terminátora a při tom předváděl jeho producentům svoji všestrannou řemeslnou zručnost, ať už jde o loupeže vlaků, střílení, nebo honičky ve všech různých podobách, při kterých lehne popelem půlka Rio de Janeira. A abych pravdu řekl, po zhlédnutí Fast Five bych mu těch 300 milionů klidně přiklepl. ()

WoWoW

Zmizely barvičky, neony a vůbec všechno co se týče pouličních závodů, na kterých byla celá tahle série postavena. Máme tu zcela jiný film, i když auta nezmizela, hudební podkres též zůstal tam kde byl a samosebou herecký ansábl je stále tentýž. Na základě těchto faktů mám tu čest světu oznámit, že tohle je nejlepší díl Rychle a zběsile jaký jsem doposud viděl. Není co bych dodal, je to skvělý akční nářez se spoustou aut a havárií a s bitkou Diesel vs. The Rock (no fakt se na mě nezlobte, ale od dob, kdy Arnie a Sly jsou vráščití je to vlastně bitka titánů). Justin Lin mi na potřetí konečně udělal s touto sérii radost. ()

Nach

Akční jízda popírající zákony fyziky, které jsou zde cupovány na kusy. To paradoxně je obrovským plusem pro film. Ještě větší je sám Vin Diesel a Dwayne Johnson. Tihle dva táhnou celý příběh kupředu jako Formule 1 na závodech trabantů. Výsledek je, že Rychle a zběsile 5 ční vysoko nad ostatními díly. Rozhodně jedno z nejpovedenějších pokračování i nejlepší samostatný díl z celé série. A třikrát sláva režiséru Justinu Lin. 80% ()

Abes

Jako za starých časů. Nevím co Dwayne Johnson od kráčející skály dělal ale kdyby mi někdo řekl, že celou dobu žral syrové maso a zapíjel ho litry kai pasty, suše bych přikývl a odvětil : No jo. Opravdu dost nabral a ta ramesses bradka údiv znásobila. Souboj Dízl x Rock pak vypadal, jakoby se porvali dva terminátoři. Chvaty rázem ztratily smysl, prostě čistá, hrubá síla. Honičky po favele, byly jako šité pro zaryté parkuristy. Ve výsledku největší, akční řež letoška. Ovšem jedna věc to pěkne zkazila, píčovina s trezorem. A to jen stačilo ta dvě Camara, nebo co to bylo, vyměnit za červený marauder, kterej nedávno dávali v TopGearu. Pak by to bylo hned věrohodnější. http://www.ridelust.com/wp-content/uploads/2011/07/Marauder.jpg Ale co, bavil jsem se náramně a bez ostychu řadím pětku (ČTYŘKU). ()

Rodriguez

Nejhustější díl celé série! Hnedle jsem si vzpomněl na Mizerové 2 (který se nese ve stejném duchu) a doufám, že i jednou další jeho pokračování ke kterému se zatím tvůrci vůbec nemají! ()

peto12

Vin Diesel a The Rock v jednom filme. S tým trezorom to bolo dosť celkom dobré. Podľa mňa, najlepšia časť z celej série. Aj akčných scén tu bolo veľa. Na začiatku skákal s kamošom z auta, čo mi trochu pripomínal jeho starý film xXx. ()

TomikZlesa

OMG volám do nebes a kinosálu, bohužel v tom špatném smyslu slova. Film je unikátní tím, že letos zřejmě z kina nebudu odcházet více zklamanej. Bud filmově zraju a dospívám anebo degeneruju. Ano je to druh filmu kde se mozek vypíná, ale provést si v kině vlastní lobotomii sem fakt nedokázal. Po filmu bych si ho nejradši vyplesk na palubku a rozjel vo svodidla. Justin Bieber, sakra Lin psal scénář zřejmě ve svých 13? letech, ale bohužel až dnes si na něj vydělal a splnil. Už úvod, kdy se autobus rozmrdne o zadní blinkr mrdka káry dává vědět vo čem to bude, teda spíš nebude. Chudák maestro Magneto, musel si projít ošklivou mutací aby ovládal ocel, Dieslovi s Walkerem k tomu stačí auto a lano. Chvílema sem čekal že jim Magneto vyskočí s kufru, plácne Diesla po prdelce a řekne dost byl tý srandy. Jedna totálně nereálná scéna střídá druhou a ta dělá předehru třetí. Nejvíc to vystihla scéna s shitama na hajzlu, ano přesně o tom film je. Kloudný moment je prasobitka mezi cool Rockem a Dieselem, na tu sem čekal jak prase na drbání, škoda že to Lin psal podle Terminátora 3. Než honem da duchy měl film skončit tím že Diesel vyskočí spocenej z postele, zařve "shit, bad dream" a game over. Víc radši psát nebudu, neci ci kazit noc :-( Pískání gum na písku maximum demence, Film má u mě náběh na odpad! ale nedám ho, nechci litovat peněz za lístek. ()

Wladi.mir

Tak vidět The Rocka a Vina Diesela v jednom filmu to byl vždy můj sen. To, že se v tom filmu budou ještě mlátit? To se prostě povedlo. Vynikající, nemám co dodat, snad jen to, že jde o nejlepší díl z celé série. ()

DruidKarel

1089. hodnocený film: Podle hodnocení je tohle nejlepší díl z celé série. Určitě to tak i bude, protože tu máme pořád spoutu nadupanejch aut, krásný holky, Vina Diesela a Paula Walkera a ještě navíc spoustu akce a napětí. Navíc se do hry připletl ještě Dwayne Johnson. Filmu se nedá po stránce vizuálních efektů, akce a napětí vytknout téměř nic, ale ta hudba je díl od dílu horší. Určitě si film ale zaslouží 5* už jen za ty vynikající demoliční honičky v centru Ria, kterými tvůrci opepřili konec filmu. 5* ()

Amroth666

Tenhle film je přesně jako poselství z Rockyho VI, Rambo IV, The Expendables. Nejen nejlepší díl rosporuplné série Rychle a zběsile, ale také jeden z nejlepších akčních "filmů" současnosti. Atmosféra uliček Ria, seskupení návratu herců všech do jednoho, vyšla z toho tahle bomba, kterou jen tak nezapomenu! Akce "sejf" NAPROSTÝ šperk, závěr v duchu toho " Nejlepšího"!!! Zatím nejlepší film roku 2011. ____ Útěk není svoboda. ____ http://www.youtube.com/watch?v=PnkDRLOJpVE&feature=related ____ ()

bourec

První dílek týhle série,to byla pecka.Rob Cohen umí točit,a potvrdil to už několikrát.Jenže série už bez něj pokračovala dál,ale kvalita byla dost tristní.Druhej a třetí dílek nic,čtvrtej už o dost lepší a teď tady máme pětku.Jo,jasně,když se v ději týhle třaskavý pohádky budete babrat,najdete spoustu děr v ději,nelogičností,prohřešků proti všemu co známe,ale kdo dokáže přijmout podobnou zábavu bez šťourání,bude nadšenej.100%. ()

Lanark

Mě prostě tyhle velkorozpočtový béčka nebaví. The Rock je jediná postava, kvůli který se má cenu na tohle dívat. Což samo o sobě mluví za vše. ()

C0r0ner

Je možné, aby byl pátý díl série tím nejlepším? V případě Rychle a zběsile to tak je, ač bych tomu před projekcí nikdy nevěřil. Pětka je ale špičková akční jízda napěchovaná parádními scénami a nápady, které by vystačily na pár dalších filmů. Obrovské překvapení pro mě byl The Rock, který je kupodivu hodně dobrý herec. 95% ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011