Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

nessbeal

Tento diel mi pripadal najakcnejsi zo vsetkych a po jednotke asi druhy najlepsi. Celkovo sa mi pacili sceny, efekty, sem tam aj nieco vymyslene, ale tak to uz v dnesnej dobe chodi, nadherny pohlad na Rio, ktory uplne naplna, clovek sa moze vzit do situacii, do atmosfery, ktora tam panuje. Nakolko mam spoluziaka z Ria, tak som sa uz vela o meste dozvedel. Film nabity akciou, krasnymi zenami ma ocaril. Jedna vec mi chybala, poriadny zavod, napr ked priviezli Porsche GT3 RS... Kino Cineplexx Donauplex, Vieden (30.4.2011) ()

Aluminium

Do kina ma sprevádzala značná skepsa, veď kto by od toho čakal niečo viac, ak vyslovene nie je "fanúšik" tejto série. Bola som tak vyvedená z omylu, ako nikdy predtým. Iba som tam sedela a čumela a nevychádzala z údivu, že ma to ani po polhodine neprestalo baviť. Najlepší diel série. ()

Venous666

U mě dobrý a tím to končí. Jako 4 hvězdy dát nemohu. Jednu hned dolů za finální akci s trezorem v Riu (už jste viděli 10t kolos lítat po silnici, já fakt ne :-D ), málo akčních scén (PŘIDAT). No a tu druhou hvězdu srážím dolů proto, že se to trochu podobá (Italian Job, Dannyho parťáci). Kde jsou ty káry, závody, spálenina gum? ... Fast 5 má společné z předchozími díly jen ten název a herce. Z každého dílu se v tom jakoby závěrečném objeví aspoň jeden jezdec a do toho posledního dílu byl přidán speciální agent Horrbs v podáni Dwayne Johnsona. Panečku to byl sešup , živý terminátor, ničitel 21. století. Rockovi tahle role přímo sedla. Jak se ukázal na scéně on, tak jsem hned zbystřil a hltal každý jeho pohled. Sečteno podrženo. 3+ ()

Dominol

Moje očekávání k tomuto filmu nebyla malá. Přesto jsem z kina vyšel překvapený tím, jak mě nadchl. Plný prvotřídní akce, která až brala dech. Nebyly to jen působivé akční scény, film odkazoval hlavně na rodinu a přátelství. Že i navenek tvrdí zločinci dělají všechno jen pro dobro své rodiny. To všechno díky návaznosti a spjatosti s předchozími díly, které ve mně zanechaly hrozně silný pocit a vytvořily velmi silný celek. Samotná akce byla chvílemi strhující a přetrvávající po (téměř) celou dobu filmu. Naštěstí se nevytratily ani auta, díky nimž jsem si tuto sérii oblíbil. Sice trochu ustoupily do pozadí, ale stále není pochyb o tom, že jde pořád také o automobilovou sérii. Film je skvěle doplněn vtipnými hláškami, díky kterým je zábavný i v klidnějších (neakčních) chvílích. Sečteno a podtrženo: jeden z největších filmových zážitků za poslední dobu! ()

KOZEL84

Tak to s tou kinopauzou nebylo tak horké,ale já tohle rychlé a zběsilé expendables musel vidět (samotnému se mi to nechce věřit,i když čtverka se mi líbila hodně).Každopádně nejlepší kinozážitek za hodně dlouhou dobu a to i přes vysoké očekávání. A je to lepší než Expendbles.Bohužel je to furt jen FF a pár věcí se mi fakt nelíbilo.U hlášek jako ''Jak dlouho si byla u armády?'' sem se trapností červenal i já.To fakt ne prosím ;DD.Na přehlídkových molech muselo být v době natáčení pusto prázdno.Pak je tu geniální spojení Rock vs. Diesel.Rock tady jako bůh vypadá,Diesel se tak chová a u jejich pěstní rubačky sem si vzpomněl na bitku King Konga s Tyranosaurem (myslím,že ani moc nepřeháním;)).Naprostá nádhera (musel sem ždímat gat'ky),ale vůbec (ale vůbec) se mi nelíbilo celkové vystavění příběhu jejich souboje a to kam to,i když jen na chvíli,došlo.Chtělo to víc temnoty a nenávisti.No ale chvála bohu,že konečně někdo pochopil co dělá akční film akčním (a jde to i bez kameramana Parkinsona).Ne tuna žvástů,ale parádní akce.No takže když se na cestě objeví nějaká díra,tak ji v té rychlosti člověk přeletí a tyhle káry čtyrycítkou nejedou.Po druhém shlédnutí (nebo po třetím) bych těch pět stejně asi dal,tak je dám rovnou.PS:Golf je ještě v cajku.Já měl tu drzost jet na to ve dvěstěpětce.Vyložená prasárna ode mě.PSS:kritizovat zdejší fyziku může jenom rádobyintelektuální dilino! ()

tenced

Fast and Furious serie je takova moje slabustka a tahle procházka po akčním lunaparku je moje potěšení. Dnes jinak a lépe a trochu to zavání milovanými gang-bang bijáky. Rock Dwayne Johanson je snad ještě naprásklejší než Diesel a jeho bradka by přeprala fotbalový mužstvo. Čím mi šli naproti je sestavování týmu, žeru sestavování týmu ať je to kdekoliv, stylem kecy - střih, to se chvěju a ty hutný vysvětlovačky. Dost už... Ale praskání zdí mi zvonělo v uších. Útěky a přestřelky dle nejpeprnějších receptů a auto honičky... ty honičky, myslim, že nejsou dost dobře možný, nač si špinit ruce logikou, rozšvihat co se kde přičochtne.. to se mi líbí. Tylerův tradiční muzikální frkec funguje tak jak má. Jen tak dál, víc a tvrději. ()

melloun

Začátek je poněkud rozpačitý, ale pak se rozjíždí mix různorodé akce, který se nezastaví až do závěrečných titulků. Zábavu nekazí ani pokroucená fyzika, ale nesmí se nad ní moc přemýšlet. Jednoznačný vrchol představují scény, ve kterých se objeví Dwayne Johnson. Nebýt jeho soubojů s Vin Dieselem, nejspíše by to byl jen další přírůstek do automobilové série, který by nikoho moc nevzrušoval. Takhle je jisté, že předchozí díly postrádaly především pořádného protivníka. Kdo by si kdy pomyslel, že v této sérii budou auta odsunuta až na druhou kolej... :) ()

Kjuk

Hrdinové všech předchozích dílů nám dozráli a sešli se v "pětce" a musím uznat, že to byl výbornej tah. Ve svý podstatě je to asi nejlepší díl celý série, i když moc společnýho s předchozíma dílama to bohužel nemá. Říkám bohužel, přestože nejsem žádnej fanatik do aut, závodění a podobně, ale existuje spousta filmů na různý témata, tak proč z Rychle a zběsile dělat akční detektivku. Věřím, že ti prznitelé, kteří předešlejm dílům dávali odpady apod. jenom proto, že nemůžou překousnout to, že si na takový auta stejně jako většina z nás nikdy nevydělaj, tenhle díl uvítají. Ale ať si každej říká, co chce, mě tam trošku víc pěknejch aut, holek a závodů chybělo! ()

TaanStari

I přes temnější notu je právě tohle nejlepší díl série. Protože ta akce je prostě dokonalá. Akorát mi vadila ta asi půl hodina nicnedění a vaty. 4.5* ()

Chundys

Nejlepší ze série Fast and Furious jednoznačně! Pravda něco bylo až moc nereálné, ale to k těmhle akčňákům patří! Nejvíce se mi líbila scéna s trezorem uplně celá! Jsem spokojen, doufam, že mě 6 taky překvapí! a písnička Danza Kuduro!!!!!! Bože proč jí všude slyšim, kdyby jí dali na začátek filmu tak všechen obsah co jsem ten den snědl k jídlu jde ze mě ihned ven a film probrečím pod peřinou!!!! ()

zahadum

Tam kde ma veľký Sly sklamal s jeho " group of dreams " tam ma prekvapil Lin s jeho v podstate reštartom tejto už skoro mŕtvej série o drsných chlapoch a drsných kárach. Rýchlo a zbesilo...zručne a pestrofarebne..atd Priznávam videl som len prvý diel ktorý ešte pomerne sa uchytil a zaujal...dalšie diely boli len klasická nastavovaná kaša ktorá ťažila z úspechu jedničky ( súdim podľa hodnotení na csfd a ohlasov známych ) Séria už nutne potrebovala " nitro " .. a do pätice všetko dobré :) a môžeme čakať šestku :) kadencia hlášok ( kedy ti Martin Luther King požičal auto ? ..) silácke a chlapské reči ..duo Vin vs Rock ..dobrá rýchlá kamera...soundtrack v rytme tempo....Rio....kto chce nájde na tom kopec nelogických vecí ale ruku na srdce...nepozeralo sa na to dobre ? pozeralo :) kombo mix dannyho parťákov a ničenie mesta v štýle Terminátora 3 nevidíte v jednom filme..... kam sa hrabú Bad Boys 2 ? :) ()

jorgus

opravdu dobry film a muj prvni z teto serie...obecne filmy o autech nemusim, proto az pay dil, kdy me presvedcili pozitivni recenze..a opravdu nelituji..v ramci moznosti hvezdne herecke obsazeni a feeling Ria davaji tomuto filmu stavu..dost dobry prumer:) ()

biskin

Oproti několika předchozím dílům to určitě stojí za zhlédnutí. Osobně bych to hodnotil tak 3,5*. Moc se mi nechtělo věřit tomu tahání 10tunovýho (?) sejfu po městě. To už bylo asi na hranici snesitelnosti. Jinak je to celkem zábavnej film, Eva Mendez po titulkách jen jako bonus :) ()

Theoretic

Doufám, že bořiči mýtů vyzkouší celou poslední scénu. A nebo jakoukoli jinou scénu. Taky doufám, že scénárista bude psát už jen pro disney channel a herecké obsazení si zahraje už jen ve Fast Six, což mi zaručí, že už je nikdy neuvidím. Kladné body za Vina a jeho přístup k roli - od prvního dílu uplynulo 10 let a tak je jenom logické, že nám postava trochu zfotrovatí a i když se hasákem občas netrefí pořád nepůsobí tak komicky jako přehrávající Johnson. Imho, Dannyho parťáci s hodně kolečky navíc. ()

TheSantiago

To by člověk nečekal, že zrovna 5. Díl celé série bude (zatím) ten nejlepší... Linovi se povedlo i přes zklamání u minulých 2 dílů natočit skvělý film! 8/10 ()

Wawer

Adrenalinová jízda plná velkoobjemových amerických sporťáků, kulervoucích honiček s předvídatelným vývojem a upozaděnou logikou. Možná jsem příliš dospěl na to, aby se mi takto obsahově sterilní film líbil, možná se koukám příliš kriticky na nereálné demoliční honičky, kdo ví. Každopádně akce je to nadupaná, ústřední trio dominuje, jen, bohužel, je to pouze a jenom adrenalinový výplach. ()

R4d3oN

Chlapíci vyměnili volant za pistole!!! Když jsem slyšel podobná hesla, tak jsem si vůbec nemyslel, že to může mít tak dobrý výsledek. Opravdu se mi to líbilo. Film je dost akční, setkají se staří přátelé z minulých dílů a nezmizely ani parádičky s autama... Souhra řidičů při útěku s trezorem byla dost dobrá ()

Snake.Charmer

Skvěle natočená akční jízda se starými známými tvářemi a několika novými přírůstky. Na své si přijdou všichni. Ti, kterým absence příběhu v této sérii hýbala žlučí i skalní fanoušci F&F, kteří kromě starých známých dostanou ještě nějaký ten tradiční závod a pár zadků pohupujících se do rytmu stupidního hispánského rapu na tuning party. O tom jak chytrým tahem bylo obsadit do role agenta právě Rocka netřeba dlouze Ro(c)kovat a o tom jak skvělým exteriérem jsou slumy v Riu taky ne. Tak jsme se přeci jen toho Brazilian Jobu dočkali... :) PS: Dovedete si představit někoho, kdo by na další díl nalákal lépe než Evička Mendes??? ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011