Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

g3rtrud

Po štvrtej časti asi nikto neveril že Rýchlo a zbesilo 5 prekoná hravo všetky predchádzajúce diely a stane sa špičkovým akčným filmom bez hluchých miest a s neutíchajúcou akciou až po záverečné titulky. ()

stolista

Po delší době přidávám jednu hvězdičku navíc. Pěknej nářez.Člověka to zabaví, má to spád a jsem ochotnej přehlídnout i pár WTF? momentů.Takže 4* ()

rogger

Nehnevajte sa ale čo je moc je moc! Tu sme to už vyhnali do takého extrému že mať vedľa seba Vin Diesela v aute, tak s ním snáď vyhrám aj vojnu v Afganistáne. Jednoducho celé prehnané až moc! Ako jednohubka pred spaním to ale asi uspokojí. ()

maniacxl

Nellépe natočené akční scény z celé série.K tomu rázná komerční hudba a popcornovka je na světě.Nejsem velkým fanouškem této americké zábavy,ale i pátý díl jsem přežil bez větší újmy.Po totálně marné trojce a o malinko lepší čtyřce už jsem ani nedoufal,že to ještě půjde změnit.Justin Lin zachránil co mohl.Na prdel mně to ale neposadilo,díry ve scénáři byly značné.Rozbít půl Brazílie a 312 aut s přivázaným nebo lépe řečeno přilepeným trezorem za autem,no nevím..........60%. ()

rasto87

Tak tento diel si ma naozaj získal a je to hlavne aj kvôli hereckému obsadeniu, ktoré tu bolo. Obzvlášť scéna medzi Dieselom a Johnsonom nemala chybu. Bola to presne jazda akú diváci očakávali. Zaradiť rýchlosť a už len pridávať. ()

gootik

Ano. Už pátý díl. Někteří by řekli, že téma muselo notně vyčpět. Pro mě možná film měl mírně odlišné kouzlo v kombinací s Elite Squad (film Elitní jednotka, o BOPE – brazilské speciální policejně/ vojenské jednotce) a samozřejmě proto, že hezká auta, nadhled (tolerance některých „vtipnějších a těžko uvěřitelných momentů“) a Vin Diesel pro mě stále „fungují“. Na 5 hvězd to není, ale jen proto, že bych to nemohl udělat filmům, kterým jsem udělil 5 hvězd. Ale 4 hvězdy jsou to pro mě hezké. Máte rádi Rio, Vina nebo hezký auta? Pak je to film pro vás. ()

B.C.B.P.

Najväčšia moderná akčná vagínovina s akou som zatiaľ mal tú česť divácky poklábosiť. Dôsledne štvortaktne vyspaľuje uličky koncového mozgu a vyfástuje a vyfúriuje do sveta, kde je všetko tak, prostitútka, dokonalé (a nejako ma to nekefuje), ktorej slaboducho zaraďujem 4 suverénne nitrá. ()

dannyfe

Tak toto byl odvaz ,akční střílečka a k tomu supr auta a řidiči. No fyzikální zákony těžce popřeny ,ale nejlepší díl ze série. Můj nezapomenutelnej moment: jízda aut s trezorem po Riu, to jsem ještě v žádném filmu neviděl. ()

wallax

Slušný akčný biják s autami, babami, peniazmi...a už sa tam konečne nepreraďuje ako keby mali 27 rýchlostné prevodovky. Najlepší zo série Fast and Furious. ()

vodkasesemte

vubec vubec vubecto není dobré - Verbal s Nathálií vám to napíšou do komentáře a někde mezi tou zkarbovanou kolou a sedadlem od hemeroidu jsem seděl já. Poslední honička se dala vydržet. A Miss Izrael je tady ještě krásnější než v pokračování, takže jdu nahoru! ()

kubilov

Dominic Torreto a Brian O'Connor povolali pro svou zatím největší akci ty nejlepší ze všech předchozích filmů. Tomu odpovídá i samotná kvalita celého filmu, který je rozhodně nejlepší ze všech Fast and Furious a je jen otázka, jestli se mu šestý díl dokáže alespoň vyrovnat. "Kladná" strana je tedy nejsehranější a lepší, než kdy byla. Ta záporná je trochu upozaděná, to ale vyrovnává strana třetí. Americká tajná služba v čele s agentem Hobbsem, kterého bravurně ztvárnil Dwayne Johnson. Justin Lin předvedl, že nic není nemožné, proto se rozhodl rozproudit takový akční masakr, že zničil polovinu Ria de Janeira. A konečně, závěrečná scéna po titulcích slibuje, že už šesté pokračování této mimořádné série bude mít rozhodně co nabídnout. ()

Domin1359

Nejlepší díl série. Všechny postavy předešlejch dílů dohromady, to mě hodně potěšilo. Navíc hvězda dnešní doby Dwayne Johnson. Akce, závody a humor, to je geniální. A hudba taky ohromující. ()

eMeMko

Oproti podle mě nepovedenému čtvrtého dílu se režisér odklonil od přílišného používání počítačové grafiky zpět k reálným řidičským schopnostem kaskadérů. Filmu to rozhodně na kvalitě přispělo, i když se stále více odklání od prvotního konceptu, tj. tuning, závodění a spousta spoře oděných dívek. Nicméně akční image sérii začíná slušet, takže ve výsledku rozhodně skvělý filmový zážitek. ()

Marty_cz

Pátý díl této velice úspěšné série filmů, která nejspíš zvyšuje pokuty, za překročenou rychlost o polovinu mě opět nezklamal. Ba naopak velice zaujal prostě přidat do filmu další filmovou hvězdu v podobě The Rocka bylo velice briliantní. Nalákat lidi na to, že se ve filmu spolu utkají dvě velké hvězdy (Vin a Rock), které mimo jiné jsou mezi řady diváků jedny z nejpletenějších herců (pletou si je kdo z nich je kdo) byl určitě dobrý krok. Nádherné navázání na předchozí díl a scéna kde si vezou trezor městem, tak musí pobavit prostě každého. Ať to ti autoři dělají, jak dělají, tak prostě jim to jde a snad nikdy z této cesty nesejdou a nezklamou diváky a budou točit dál tyhle skvělé filmy. ()

blondboss

Tých päť hviezdičiek môže byť trochu skreslených a je to slabých päť hviezd, avšak musel som ich dať kvôli tomu prerodu, akým séria Fast & Furious prešla za 10 rokov. Od tínedžersky poňatého "rádoby" akčného filmu, kedy Paul Walker ešte vyzeral ako jemný hípisák, sa cez nudnú dvojku, tokijské dno a zrýchlenú štvorku dopracoval Lin k takmer dokonalému akčnému trháku obohatenému o ďalšiu veľkú súčasnú akčnú ikonu - The Rock. To si proste zaslúži plný počet hviezd. Aj keď tam boli klišé miestami, hlavne tá posledná scéna so sejfom bola trochu ujetá, ale tak ruku na srdce, ktorý akčný film v podstate nie je ujetý. Vin Diesel skvelý a ku krásnej Jordane sa pridali ďalšie zvodné dámy a tunované autíčka. Proste pre fanúšikov F&F je to vrchol, ktorý mu táto séria môže ponúknuť. Bude veľmi ťažké to prekonať. 85 % ()

schluke

Jo vláčet přes půl města obrovskej titáno-mega-hepta težkej a odolnej trezor na jednom ocelovým laně a likvidovat jednu výlohu za druhou, to je fakt síla. Už fakt neví co za píčoviny vymejšlet. Jo a ta scéna na tom mostě ta byla taky legrační. ()

Stanmi

V pátém díle rychlé a zběsilé serie jsou Dominic Toretto (Vin Diesel), jeho sestra Mia (Jordana Brewster) a Brian O´Conner (Paul Walker) na útěku před policií. Dostanou se až do Ria de Janeira, kde svolají své přátelé a rozhodnou se provést svůj poslední zločin, kterým není nic menšího než krádež sto milionů dolarů... Na sérii Rychle a zběsile je zajímavé sledovat, jak se z původního filmu o komunitě ilegálních závodníků stala heist movie ve stylu Dannyho parťáků, kde však automobily stále hrajou podstatnou roli. Tentokrát se tedy jedná o čistokrevnou týmovku, takže se zde, již kromě výše zmíněných, objeví další známé postavy z minulých dílů, z jedničky je to Vince (Matt Schulze), z dvojky Roman (Tyrese Gibson) a Tej (Chris "Ludacris" Bridges), z trojky Han (Sung Kang) a konečně ze čtyřky Gisele (Gal Gadot), Leo (Tego Calderón) a Santos (Don Omar). Ty všechny chce za mříže dostat neústupný a vytrvalý agent Hobbs, v podání skvělého Dwaynea Johnsona, jehož mohutná postava je vítanou posilou v rámci celé série. Režisér Justin Lin a scénarista Chris Morgan vytvořili film, kde nechybí sympatické obsazení, zajímavý příběh, vtipné hlášky a povedené akční scény, ať už to jsou efektní rvačky (samozřejmě dojde i na souboj Vin vs. Dwayne), přestřelky nebo napínavé automobilové honičky, to vše v atraktivním prostředí brazilského Ria de Janeira. Rychle a zběsile 5 je tak filmem, který umí skvěle pobavit a je pravděpodobně tím nejlepším dílem této série. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011