Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

jakup57

Keď som si vyhľadal tento film, už len so zvedavosti, aké bude mať hodnotenie, neskutočne ma zarazilo 80%, ktoré som videl. Hneď som si ho stiahol a hodnotenie ma zaráža naďalej. Toto a 80%??? Takáto smiešna a trápna rozprávka? Je to akurát o "5%" lepšie ako predchádzajúce diely...Rozprávka pre malých chlapcov...Nič iné. 45% ()

weris

Tak tohle byla zatím nejlepší rychlá a zběsilá jízda ze všech předcházejících..Méně tuningovejch závodů, více akčnáku, sem tam i dobré hlášky..IKdyž konečná scéna s trezorem mi přišla AŽ MOC absurdní..Potěšilo,že se hlavní role o5 zhostil Diesel s Walkerem, pže co si budem nalhávat, po tom průseru s Tokijskou jízdou, tidle dva típci k F&F prostě patří..pátou hvězdu si nechávám v záloze na rok 2013 :D ..už aby to bylo.. ()

G3000

Jedním slovem "NÁŘEZ!" Film je neuvěřitelná akční smršť. Je to skutečně skvěle nakroucené - má to slušný střih, ale hlavně kamera se neklepe. Dokonce i příběh je docela slušný, ale co ty dialogy - hrůza, ale jelikož jsem příznivcem série jednu hvězdičku si přidám. Určitě jeden z nejlepších filmů svého žánru a nejlepší ze série Rychle a Zběsile. 90% ()

Pavlo

A je to definitívne, v ďalších pokračovaniach už nebudú dominantou tunningované autá, kopec krásnych, pre príbeh nepodstatných, báb a príbeh jednoduchý, ale o to viac sa hodiaci do konceptu filmu. Miesto toho vznikajú akčné filmy, ktoré nesú len v názve Rýchlo a zbesilo a majú klasické príbehové šablóny o dobrých, kvázi zlých a tých naozaj zlých ľuďoch. Väčšina vecí je neoriginálna, miliónkrát v rôznych variáciách videná a herecky len obstojne zahratá. I keď sa vo filme nájde pár dobrých scén, po tej poslednej som nadobudol pocit, že som pozeral novú verziu The Italian Job obohatenú o Bad Boys. Staré dobré prvé diely. ()

D||X

Pro Fast and furious sérii mám obrovskou slabost, jednička je nepřekonatelná, to na rovinu. Zbylé tři díly držely laťku vysoko a Fast 5 se pověsilo těsně za jedničku. Již to není vše o autech, ale přidala se nám do toho velká spousta akce. Je tam spousta blbostí (sejf, hned za zdí parkoviště...) ale to vše ODPOUŠTÍM. Fast 5 jede zběsilou rychlostí, nenechá diváka nudit se ani vteřinu. Jsou tam staří známí, všechno to akčně šlape. Skvělý závěr, skvělá zápletka, já prostě nemůžu jinak, než 5* pro F5! -----pořadí----- F&F1, Fast5, F&F3 a F&F2 + F&F4 jsou nastejno. ()

veere

Takový pokračování se mi líbí... je to hrozně tupý ale prostě boží! Vvýborný odpočinkový film plný akce, jen mi vadí přílišný posun od aut a závodů k přestřelkám... ne že by to bylo na škodu ale aspoň jeden tam mohl být (taky si o to film vyloženě říkal), takhle tam zbyla jen závěrečná "trezorová naháněčka" (která pozvedla pojem "tupá akce" na mnohem vysší úroveň) ()

Noramaniac

Skvělá akční nálož, možná nejlepší, jakou jsem poslední dobou viděl, ale z "mentora" Diesela se mi dělá blivno - doufám, že z něj neroste druhej Sly - a výplň mezi akčními sekvencemi (=dialogy) je utrpení. Hvězda navíc za Rocka, začínám mít ten jeho kamennej ksicht fakt rád. ()

komando20

Tak skvelý akčny film som už dlho nevidel, kludne to može konkurovať stallonemu a jeho expendables, Inak asi v posledných rokoch žiadny tak skvelý akčny film sa nenatočil. Ozaj užasna akcia na cely film sa dalo divat a ani chvilu som sa nenudil a zaverečna nahanačka s bankovym trezorom v Rio zapriahnutým za autami ktore šoferovali Vin Diesel a Paul Walker bolo skvele vyvrcholenie celej akcie. Takisto chvalim aj Rocka ozaj tipek. ()

montel

Dominic Toretto (Vin Diesel), který uprchl při převozu do věznice se společně se svými přáteli schovává ve slumech Ria De Janeira. Jelikož nejsou zrovna při penězích rozhodnou se jít do kšeftu s místním obávaným mafiánem. Kšeft ovšem dopadne špatně a při zásahu zemřou tři federálové. Do města tak přijíždí nekompromisní agent Hobbs (Dwayne Johnson), který chce uprchlíky dostat za každou cenu. Ti ale z města nemíní jen tak uprchnout. Dávají dohromady tým, který chce šéfa zločineckého podsvětí okrást o veškerý jeho finanční obnos, přes 100 miliónů dolarů...Tak poslední Rychle a zběsile už není ani tak o krásných tunningových fárech, ale je to spíše nonstop akční nářez s plejádou známých herců. Ovšem za kaskadérské kousky by se opravdu nestyděl ani James Bond. Plusem je jednoznačně to, že zde uvidíme všechny hrdiny z předchozích dílů. Dokonce i na Michelle Rodriguez dojde. 75% ()

dwarwen

Není zrovna obvyklé, aby série dosahovala svého vrcholu u pátého dílu, ale tady bych si dovolil tvrdit, že tohle je zatím nejlepší kousek. Akce jak má být, Johnson a Petaky jsou zajímavá policejní dvojka a mlátička mezi Dieselem a Johnsonem je prostě rachot. ()

chosan

Tak to byla bomba! Myslím zkouknutí tohohle filmu nebudu ani odvážný když řeknu že je to nejlepší film roku a zhruba s Temným rytířem i nejlepší akční film desetiletí! Kdyby to šlo dám 200%. ()

TripleDouble

Koňská dávka akce. Nečekejte od filmu nic jiného, protože vše, co akční není je neskutečně trapné. Film se odebral trošku jiným směrem a předváděčka nadupaných aut se stala pasé. Nyní letí honičky po střechách kaskádovitého ria mezi klasickou partou a obrovským poldou. Nebýt toho strašně trapného konce dal bych 5 hvězdiček. ()

Tomulka

Já nevím co se to s tím světem děje. Já si myslím, že rychle a zběsile mělo býti hlavně o autech a rychlosti a žití na hraně atd. tak proč se tvůrci v tomto směru drží v tomto filmu zpět. Proč je film více o vztazích a vztazích a plkání a plkání a plkání?Dávám horší tři hvězdy a to musím zavřít oči. ()

PetrMinarik

Tanto akčňák mě slušně probral. Díval jsem se na Rychlí a zběsilí a málem jsem usnul. Risknul jsem to a ještě se podíval i na FF5. Udělal jsem dobře. Už se mi nechtělo spát. Jenom jsem se modlil, aby tato adrenalinová podívaná ještě neskončila. Už se teším na FF6, protože bude těžké navázat na tento díl. ()

nanopilot

Bylo to o něco zábavnější než Kobra 11, to se musí nechat :) Možná je to tim, že jsem neviděl předchozí čtyři díly a neprožíval tak nostalgický návrat hrdinů, narážky a odkazy na zběsilou filmovou sérii, možná mi prostě nic neříká vrčení motorů a kapoty nablejskaný od vysedávání spoře oděných cool krasavic a nebo jsem se jenom nechal nalákat superlativy, který kolem "pětky" lítají ze všech stran jak rozžhavený kulky kolem našich drsných automechaniků a výsledkem jsem byl prostě zklamaný. Dvě hvězdy jsou pro Dwaynea Johnsona, protože je to fakt monstr zabiják, kterej by si armádu terminátorů natrhal jako kopretiny do vázy! (tu nakládačku od Diesla jsem radši vytěsnil z mysli) :) ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011