Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

LaGomme

Vtipnej scénář, nádherný scenérie, výborní herci, ale hlavne perfektní akce, které bohužel chybí čas od času trochu logiky a fyzikálních zákonů. Člověk by řekl, že si na to po těch letech sledování holyvůdskejch akčňáků zvykne, ale tady mě to fakt mrzelo. A hlavně už to nemá tu atmošku jedničky, která pro mě bude pořád top z téhle série. Ale i tak silných 80%, jen o chlup méně, než jednička. ()

Thomm

Konečně to není film jen o tom, kdo dřív zmáčkne čudlík na volantu a doletí jako první do cíle. Fast Five je akčňák se vším všudy, kde auta naštěstí hrají vedlejší roli - pro někoho asi zklamání, pro mě nejlepší věc, co se mohla stát. Akce je opravdu skvělá a nenudí, snad až trošku na závěrečnou honičku, která mohlá být o pár minut (a o pár zničených budov) kratší. Není to plných 5*, ale pokud si mám vybrat mezi čtyřmi a pěti, scény s Dwaynem Johnsonem s přehledem zařídí právě to vyšší hodnocení. ()

Domec

Ano, mam rada auta a kdo ne? Five Fast jak uz vsichni rekli je nejlepsi dil cele serie. Libilo se mi, ze zavody uz nebyly hlavnim tematem, ale konecne se tu rozviji zajimavej pribeh (doufam v pokracovani) doplnovanej "zavodama". Herecky obsazeni je vyborny, hudba je perfetkni (to jsme ale u rychle a zbesile zvykli), je to akcni, auta jsou pekny a to mi ke stesti staci. No a bitka Vina s Dwaynem byla excelentni; dve hory svalu proti sobe; konecne dustojnej souper pro Vina. ()

Furmi

Určite najlepšie rýchlo a zbesilo ! Totálna akčná pecka ktorá fanúšikom tejto série ponúkne kombináciu všetkých hercov s predošlých dielov v jednom, piatom diele. Túto sériu som nikdy nejak nevnímal. Jedničku a dvojku som si pozrel v TV a nejak ma neuchvátili. Klasický akčný priemer s krásnymi ženami, nabuchanými tvrdými hošanmi a ostatok filmu bol už len non stop zapnutý dusík v nemálo vymakaných vozoch. U trojky som si už povedal že s touto sériou nadobro končím a 4 som sa už ani nepokúšal zhliadnuť. 5 si ma navnadila len percentuálnym hodnotením a nešliapol som vedľa. Tento diel sa od predošlých ale líši dosť. Prináša tak v 10% rýchle autá a 90 zvyšných percent je len akcia, nadupaná, nefalšovaná a s perfektnými akčnými titánmi ktorý sa osvedčili už v minulosti. Nejavila sa mi už tak gýčovo ani priemerne, práve naopak toto je dosť nadpriemerný počin v rámci akčného žánru ale. Od tochto filmu nič iné ani nečakajte. 77% ()

Chosé85

Ale jo, 4* dám, a to zejména kvůli tomu, že jsem se bavil a nemusel to nějak moc rozebírat. Dalo by se říci, že je to takový asijský Michael Bay. Přestřelky, které nemají detail, charaktery postav, které nemají hloubku a automobilové honičky, na které se dobře kouká, ale na podruhé už mě neuchvátí. Líbilo se mi duo Vin Diesel a Dwayne Johnson a jejich vzájemná bitka. Ale řeči o nějaké rodině a přátelství bylo opravdu k neuvěření a někdy i k trochu k smíchu. Prostředí kopcovitého Ria ideální pro akční a drogové scény. Jsem rád, že to nebylo pouze o onanii nad nabušenými kárami. 70 % ()

Atheas

No Rychle a Zběsile 5, totální ohrávanka. Když už nic tak se obléklo do stylu Dannyho Parťáku, Proti Vin Dieselovi konečně aspoň postavili pořádného soupeře, a to mělo být jako všechno??? Dle ohlasu diváku jsem čekal konečně něco novýho. Zajimavý nápad, originální myšlenku nebo něco podobného. Ne, nasrali tam prostě jedno klišé za druhým, málem se to tam ani nevecpalo, s tolika trapnýma dialogama, že jsem se z toho málem pozvracel. Lidi tak to byla pakárna. ()

LudeCZek

Ak,ce akce a zase akce, nesmíte nad tím přemýšlet protože skoky, střelba, fyzika např. letícího trezoru je hoodně přehnaná... Když u toho nepřemýšlíte, tak pecka za 4* ()

Illy

Nadupaný, přehnaný a po čertech zábavný. Akčňárna jak má bejt! Doufám že ten závěr s Evou Mendes není planý vyhrožování:-)) ()

Erik7595

Tak to bol teda riadny akčný nárez. Film má rýchle tempo, je tu minimum nudných pasáži. Akcie je tu požehnane, je prehľadná, taktiež je pozitívne, že nevyzerá príliš digitálne (ako napr. finálna tunelová naháňačka z Fast & Furious). Som rád, že sa táto séria posunula iným smerom. Okrem vynikajúcej akcie sa našiel čas aj na pár naozaj vtipných sekvencii. Potešilo ma stretnutie všetkých predchádzajúcich postáv, či Romana Pierca, Vinca alebo Hana. Ale najväčším kladom považujem obsadenie Dwayna Johnsona, ktorý z tohto filmu spravil svalmi a testosterónom nabitú jazdu. A jeho súboj s Vinom Dieslom bol jednoducho famózny. Celkovo najlepší a najviac dynamický diel série. Teším sa na šestku(videné v kine)..........100% ()

majec4

Super oddychovka plna akcie, ale aj prihluplych dialogov. Asi toto by som povedal, ak by som mal tento film hodnotit jednou vetou. Treba vsak povedat aj nieco navyse. Zacnem kritikou. Vadilo mi strasne vela veci. Tento rok som nevidel film, ktory by mi v urcitych veciach vadil viac ako prave tento. Celu seriu Fast and Furious beriem ako jedno velke odreagovanie, takze tie "drobne" nedostatky vo fyzike sa daju resp. musia prepacit. No pocuvat zivotne pravdy od zlodejov a inych "milovnikov" zakona je uz vela aj na mna. Cakal som viac scen s pretekmi, ved o tom to do teraz bolo. Na druhej strane, aby som len nekritizoval, musim priznat, ze akcne sceny stali zato a uzil som si ich naplno. Mozno preto, ze sa vsadilo na zelezo a nie na grafiku. Potesilo ma aj herecke obsadenie, avsak E. Mendes sa mohla ukazat aj na dlhsie. Mozno na buduce. Zaver? Kto videl predchadzajuce casti, nebude premyslat a to veru ani neodporucam. Treba to len pustit v BluRay na velkej obrazovke s dobrym zvukom a uzit si TOP akcny film tohto leta. Ja som sa bavil. ()

arcticsky

Hustá akční jízda aneb největší pojistná událost v historii Ria. Scéna s jedoucím trezorem si nijak nezadá s Terminátorem na jeřábu. A navíc - Dwayne "The Rock" a Diesel k sobě perfektně "sedli" ()

M1k9

Našlápnutá akce. Vlastně jeden z nejlepších akčních filmů co jsem za poslední dobu viděl. Série F&F se dočkala dalšího kvalitního přírůstku a nakrmila kdejakého teenagera. Základ zůstal, vše ostatní se dočkalo velkého vylepšení. Jen mě štve odklon od závodního okruhu. 8.5/10 ()

majo_svk

Rýchlo a zbesilo 5 je suprový akčný film. Rýchli a zbesilí sú opäť rýchlejší, zbesilejší a predovšetkým akčnejší než kedykoľvek predtým. To, že celá séria sa tu posúva úplne inde (takmer žiadny tuning a minimum sporo odetých slečien) vôbec nevadí. Tento smer je úplne fajn. Film je drsný a neskutočne nabitý akciami (niektoré sú super, iné zas vyznievajú poriadne smiešne). Stretáva sa tu stará známa partia priateľov, ktorým to spolu svedčí. Stále sa doberajú a hláškujú, no majú sa radi. Na opačnej strane stojí kus poriadneho chlapa (The Rock), ktorý naháňa strach a je nesmierne cool. Celé to na seba nadväzuje a krásne do seba zapadá. Film sa bude páčiť aj tým, ktorým predošlé časti veľa nehovorili a slovo tuning im bol úplne cudzí. Ak máte radi akciu, nadupané mašiny, pekné slečny a drsných típkov, nemali by ste film prehliadnuť. Je naozaj akčne hustý. Ja mám pre podobné filmy slabosť a preto jasných *****. PS: Ak to pôjde takto ďalej, verte tomu, že Justin Lin bude uctievaný ako akčný boh. ()

FanO_o

Najlepšia časť Fast & Furious zo všetkých. Dobré akčné scény ,dobrý herci ,dobré dialógy. Podla mna najlepší film tohoto roka,teda z tých ktoré som doposial videl . ()

Mrs.Bailey

Vlastně ani nevím, proč nemám ráda akční filmy, protože tohle mě zatraceně bavilo! Parádní akční scény, skvělý scénář, vtipné hlášky, nádherná auta a ta strašněhrozná discopíseň na konci je prostě báječná :D ()

Ondrej120

První díl je stále nepřekonán(pro mě). Určitě je pátý díl co se týče akčních scén,scénáře,hereckého obsazení,prostředí atd. dospělejší a lepší. Ale to co mi hlavně chybí jsou auta. První díl byl výhradně o autech, v tomhle díle jsem si říkal WTF? Kromě vlakové scény a posledních 20 minut se tam auta moc neobjevila(vím že se tam vyskytovala ale né v takové míře). Ano je to perfektně natočené,ano Vin Diesel stále více voní dieslem(nebo chcete-li benzínem),ano je to skvělá akční podívaná ale to hlavní co mi v ní chybí je vůně benzínu z aut. Jednička je stále v mém žebříčku lepší. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011