Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

The Count

Popravdě řečeno jsem trochu zklamanej. Vcelku tam není nic novýho. Děj dost nepřehlednej a Moriarty na to jakej to měl být extra klasa padouch génius, tak je takovej trochu lacinej a nepůsobí až tak démonicky, jako působil v prvním Sherlockovi a to se tam jenom projel kočárem. To ale nepovažuju za chybu Harrise, ten si myslím byl zvolenej výborně, ale spíš scénáře. Což si myslím je největší problém celýho druhýho Sherlocka. Taky nechápu proč se Irene Adler musela objevit jenom asi na pět minut, aby celej film byla místo ní "strašně důležitá postava" cikánky. Jinak pěkný co se vizuální stránky týká, ale už trochu bez nápadu a jenom to používá už použitý, takže žádný velký nadšený překvapení pro diváka nehrozí. Skoro jsem chtěl dát jenom dvě hvězdičky, protože jsem čekal určitě víc a byl jsem zklamanej, ale zas tak špatný to celkově není. Třeba kdybych neviděl předchozí film, byl bych z tohodle nadšenej stejně. ()

A.J. Rimmer

více než důstojné pokračování prvního filmu, chytlavý děj se do Vás zakousne a nepustí až do závěrečných titulků. Skalním fandům asketického deduktora nemusí komediální verze pana Downeyho sednout, na druhou stranu proč se držet vyjetých kolejí a nezkusit novou originální cestu....mimochodem útěk z Meinhartovy továrny řadím mezi nejpovedenější akční scény na kterých kdy uzřelo mé vytřeštěné oko. ()

Alairik

Na začátku se přiznám. Zbožňuju SH snad v jakékoliv podobě. Knižní i seriálové (BBC věc je skvělá). Mám rád Roberta Downeyho i Jude Lawa. Proto možná 5x *. Tato posedlost však nemění fakt, že tenhle film je nabitý solidní akcí, která nenudí! Přiznávám, od knižního SH mají tyto filmy asi nejdál co zatím bylo vydáno, přesto mají něco do sebe. SH jako postava je vysoce nadprůměně geniální a ovládá blíže nedefinovavé bojové umění, které ve spojení s pohledem do budoucnosti, kterým oplývá, mu dává nad protvníky velkou převahu a divákovi inteznivní zážitek. Dr. Watson je sidekick jak má být, dokonce víc než má být. Nevím ve kterém jiném filmu by dokázala vedlejší postava zastínit tu hlavní, tady tomu v několika momentech je. Na konci je znát náš Ritchie, ne snad tak, jako v Podfucku a jiných, ale pořád jsem čuměl na plátno jak vyvoraná myš. Vlastně jsem takhle na tento film koukal celou dobu. ()

Calvus77

Těšil jsem se na pořádnou porci vtipné zábavy a vizuální zážitek z Evropy konce 19. st. Ovšem, hovno, Majere, hovno máš! Je to předimenzovaná změť samoúčelných fórků, výbuchů a fantasmagorických nesmyslů. A je to velká škoda! Abychom si rozuměli, mě vůbec nevadí, že to s "klasickým šerlokem" nemá nic společného, ale je to přehnaná změť všeho možného, včetně inspirace z verneovek... Trošku mi to připomíná dobrodružné komedie z osmdesátých let (jako třeba "Velké nesnáze v Malé Číně"). To druhá porce seriálu Sherlock si udržela laťku, tato dvojka šla úplně mimo. ()

mara312

Rozhodující scénou zkazili výborný dojem z celého filmu. Pád z cca 300 m výšky do vody by nepřežil i kdyby měl v hubě celý šnorchl. ()

JokerJokes

Podle mě tenhle díl se určitě rovná (možná i překonal) prvnímu dílu. Jako u jedničky je tam všechno akce, vtip, chytrý závěr atd. Styl Guye Ritchieho mě prostě nikdy neomrzí. Robert Downey Jr. zase v roli Sherlocka úžasnej, to samé Jude Law. Ale v roli Moriartyho sem si představoval někoho jiného než Jareda Harrise, který se mi tam moc do té role nehodil. Ale zase musim chválit hudbu Hanse Zimmer. /90% ()

lebrond

Některým se filmové ztvárnění pokračování nového Sherlocka Holmese nelíbilo. I já jsem touto myšlenkou nebyl ohromen. Ano, uznávám v druhém pokračování je v určitých místech použito až moc nové technologie. Ano, umírání Sherlocka ve vlaku bylo trochu moc okaté, protože každý věděl, že v půli filmu Sherlock umřít nemůže, i přes to všechno mě tato nová série, ve které se možná dočkáme i třetího pokračování, přímo okouzlila novým pojetím filmařů. To moderní pojetí jako by neubíralo na kvalitě filmu, ba naopak ji přidává. Druhé pokračování je trochu slabší, než jeho předchůdce, ale pořád skvěle zpracované. ()

Minka_

Na môj vkus dosť dlhý film, kedže sa k tomu pridružilo to, že v prvej tretine som nechápala o čo ide, druhá tretina ako tak bavila a čo to vysvetlila, aj keď mi bolo úplne putna čo sa bude diať ďalej, a tretia sa trošku rozbehla, ale naozaj len trošičku. Scéna v lese výborná. Inak som sa naozaj modlila nech to už skončí. Každú chvíľu som pozerala na lištu, koľko som už pozrela a koľko to bude ešte pre boha trvať než to konečne naozaj skončí. Vtipný Robert Downey Jr. ma zachránil pred úplným uspaním/zaspaním pri tomto filme. ()

Brain32

Svoje kouzlo to má, efekty jsou působivé, ovšem hlavní dějová linie již zdaleka není tak propracována jako v jedničce. Obzvláště první 2/3 filmu jsou plné zbytečností a plků, poslední třetina se sice rozjede, ovšem jedna vlaštovka jaro nedělá. ()

Vindemiatrix

Snímek doporučuji zkoukávat postupně v malých dávkách, cca desetiminotových, nejlépe místo Večerníčku či jiného krátkého pořadu se srovnatelnou mírou infantility. Deset minut je zhruba maximální snesitelná stopáž, než se okouká nosný princip filmu (vypiplaná, ale samoúčelná akce). Protože jednotlivé akční scény nepojí téměř žádná příběhová logika, nebojte se experimentovat a pouštět si desetiminutové sekvence v nahodilém pořadí, zážitku z filmu to jen prospěje. Pokud jste příznivci Roberta Downeyho, můžete jít místy i na jedenáct minut, protože jeho šmrnc utáhne i neutáhnutelné. Víc bych ale neriskoval. ()

GiorgioB.

Mám z téhle dvojky podobný pocit jako ze čtyřky Pirátů z Karibiku. Nápady, triky, bojové akce, výprava, všechno je tu v podstatě hodnotné a kvalitní, ale jako celek to moc netáhne, dnešní zmlsaný divák nejspíš zůstane více či méně nezúčastněným pozorovatelem všech předkládaných vizuálních specialit. Ale jak jinak se vrátit do fantastické atmosféry viktoriánské Anglie či dobové Paříže? A kde najít film aspoň tak lehounce říznutý steampunkem, jako je tento, když je jich jako šafránu? ()

Thrakan

Tento film jsem shlédnul na třikrát, poněvadž jsem u něj vždy usnul... to asi taky o něčem svědčí. První díl dle mého názoru o mnoho lepší! A co mi nejvíc drásalo nervy byly natahované "zpomalovačky" - čeho je moc, toho je příliš! Ani děj si mě nijak zvlášť nezískal. Celkově bych hodnotil jako lehký podprůměr. ()

JerryPilsen

Slaboučký scénář nevylepší ani 100 cikánů.Akční scény zpomalené na nesmyslnou míru,zbytek nuda.Skleněné kontaktní čočky v 19 století?A všechny ty moderní chemické zbraně,to už Guy přepísk.Je vsazeno na nepřemýšlivého diváka,který nejde do hloubky. ()

drilo

Trošku slabšie ako prvý film avšak ako zápletka tak aj herecké výkony sú skvelé. Filmové efekty v mojom skromnom názore trošku ublížili tomuto filmu ale aj tak výborný filmový zážitok. ()

Pavlinka86

Od začátku se ztrácím v ději, několikrát se přistihnu, že už chvíli nevnímám...ale pořád si říkám, že to přece nemůže být tak hrozné, že mi prostě chybí jen správné naladění... Pak zjišťuji, že je to doopravdy slátanina a mrzí mě, že proti prvnímu dílu si tenhle nezachoval nic kromě herců, režiséra a znělky. 50 % za Downeyho grimasy, vtipné převleky a poslední scénu. ()

yrik

Jojo, dvojky jsou dvojky... Ničím už asi nepřekvapí, ale opět výborné řemeslo, střih, kamera, tempo... Spíše se měl stylizovat do komedie, ta genialita je už přehnaná. V současnosti lepší historický James Bond. ()

willik256

Je mi jedno jestli mě tu někdo nazve filmovym analfabetem, ale mě se Sherly s pořadovym číslem dvě líbil. Hodně líbil :) Nekoukam totiž na filmy, abych je mohla zkritizovat nebo určovat jestli to je umění nebo ne, ale proto abych se pobavila a zlepšila si náladu a teď sem fakt skvěle naladěná. Kdo by to byl řek, že za to budu děkovat Guy Ritchiemu...a samozřejmě Robertovi a Judeovi, skvělá práce, hoši :) The End? ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011