Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

Uter123

Pekné a nápadité pokračovanie ktoré zaostáva za svojim predchodcom o malinký chlp. Tak ako jednotka ťažila s výborného začiatku a upadala na konci, tak dvojka vygraduje v v závere na bláznivú jazdu ktorá vás nenechá vydýchnuť. Bál som sa že, Ritchie to s vtipmi a eleganciou jednotky pos..., ale nestalo sa tak. Scenár je naozaj skvelý a jeho protagonist iešte lepší, Downey rule them all. Sherlock je dvojnásobne šialenejší čo sa mi páčilo a tak isto kamera a zábery priam vzaté z obrazov, výborná nahánačka v lese, Hans mohol byt mrazivejši , naozaj jediné čo mi vadilo bol vlažný začiatok, predvídatelnosť a občasné spomalené zábery. ()

qvark

Rozhodně nemám problém s moderním pojetím jakékoliv klasiky. Sherlock Holmes ( 2009 ) příjemně osvěžil nabouráním archaického charakteru nejznámějšího detektiva. Že se ale o dva roky později budu dívat na Jamese Bonda v dobovém kostýmu, který buďto bezduše tlachá nebo supermanovsky likviduje za všech okolností krvežíznivé gaunery, mi přišlo jako zneužití jedné značky k akčnímu kasaštyku.....Protlačit řežbu na úkor britského humoru je pro mě trestuhodnost nevyššího kalibru ( neplést si tento humor se sarkastickým postakčním hláškováním ). ()

DadysGirl

Stejně jako jednička - bomba... Možná ještě o kousek svižnější... Začátek jede vtip za vtipem, až se bojíte jestli to nebude parodie, ale když je to pak temné, opravdu se bojíte... I tady se najdou motivy z knih, i když si je zasadili a předělali po svém... Ale celkový dojem je téměř extáze... Hudba Zimmer, režie Ritchie a Downey a Law jako pánové Holmes a Watson, to je prostě geniální kombinace! už se těším na trojku!!! :) ()

Indyi

Ufff, musel jsem se hodně přemáhat, abych to dokoukal. Snad úplně nejtrapnější a nejnudnější verze Sherlocka Holmese, kterou jsem kdy viděl (Uznávám, že jsem neviděl první díl této série a po shlédnutí dílu druhého se k tomu ani nechystám). Naprosto chybí klasický britský šarm a suchý humor. Film spíše připomíná nepovedenou verzi Indiana Jonese...Ve srovnání s aktuální britskou televizní sérií si Ritchieho Holmes zaslouží odpad, ale to by asi nebylo fér. Ritchie naprosto selhává jako vypravěč děje, který neustále zbytečně zpomaluje a film se scvrkává v sérii vizuálních efektů. Nedůstojná verze klasického souboje geniálního detektiva Holmese a geniálního arcipadoucha Moriartyho. Jediným světlem pro mě byla přítomnost Noomi Rapace, bohužel nedostala tolik prostoru, aby film vytáhla na 3*.Vychází mi to na 40-50%. ()

Frank1e

Velmi sympatické pokračování prvního dílu, jenž na mě působilo hodně uvolněným dojmem. Bohužel některé scény byly zcela zbytečně natahovány, až na hranici snesitelnosti. I přesto mě dvojka pobavila více než předchozí díl. Více vtipů a povedených hlášek se krásně snoubí s ubíhajícím dějem, který ač může být pro někoho zdlouhavý, tak pro mne zcela vyhovující. Efekty opravdu potěšily, především kvalitní vysvělení veškerých situací (především scéna ve vlaku). Co víc si přát? Čtyři hvězdy jsou adekvátním hodnocením. ()

Lobotommy

Náramně jsem se pobavil. Vtipné, akční, nápadité. Jen co je pravda. (spoiler - Holmesovy nábytkové mimikry prostě nemají chybu ;) ). Ano, v mnoha směrech byl příběh upozaděn na úkor efektů a prezentacím Holmesových nevídaných dovedností, ale nešel jsem do kina s pocitem, že se mi dostane hlubokého kulturního zážitku, po jehož prožití zažiji pocit osvícení. Tady byl divák zasypán masivem divokých střetů protivníků, záhad a atmosférou vynálezů konce devetenáctého století, a jako takové se dílo nepochybně povedlo. ()

vZeč

Obyčejnej jakože vtipnej jakože akční průměr, kde se pořád něco děje jen aby se dělo. Až do scény v továrně, kde se film krásně zlomí do temnější podívané než dosud a až do konce je mnohem zajímavější sledovat, jak si hrdinové poradí s Moriartym, kterýho je tam sice málo, ale je super a je znát, že je to asi magor s velkou kapacitou. Pochvala patří i Zimmerovi, protože opět předvádí parádní práci. No a pak je tu scéna v lese, kdy jsem nevěřil vlastním očím, co to ten Ritchie předvádí a jak sugestivně a přitom strašně cool to působí. Bohužel až moc dlouho trvalo, než mě děj začal zajímat. 3,5 hvězdy. ()

departed

Rozhodně ne tak dobré, jako první díl. Ritchie si začal podkopávat vlastní nohy nadbytečným používáním slow-motion, vícero infantilními vtipy, z nichž jsou jen některé opravdu vtipné a zbytečnýma postavama (Fry, Rapace), které jsou ale přeci pro příběh důležité, že. Zbyly jen nádherné lokace, pár výstřelů, sem tam i výbuch a vtipné zakončení s otevřeným koncem. Jinak by ale Ritchie měl udělat to, co třeba Favreau s Iron Manem, tedy nechat třetí díl na někom jiném, pokud vůbec. ()

Svetlusacek

Bohuzel i Sherlocka postihnul syndrom "pokracovani skvelych filmu". To, co bylo na prvnim dilu uzasne a skvele, v druhem trochu chybelo. Trochu moc vizualnich efektu a natahovanych scen. Naopak neco, co bylo v jednicce nudne, tady bylo perfektivni...Nelituju toho, ze jsem to videla. Bavila jsem se, famozni soundtrack, Noomi Rapace se ukazala v dobrem svetle... ()

fantomas19

* oddychová akčná kriminálna hra * Sherlock Holmes vs profesor Moriarty * hra tieňov - hra mačky a myši, lovec a lovený, šach * bombové útoky, zbrojársky priemysel, diplomacia v Európe v roku 1891 * génius & šialenstvo * ()

Hwoarang1

Víc akce, víc zpomalených záběrů, víc bitek, víc vtipných hlášek, víc ulítlý Holmes...všeho víc, všeho víc, až je to ve všech ohledech o dost horší než jednička. Člověk se pobaví dobře, o tom žádná, ale tak nějak jsem čekal větší pecku. ()

No Remorse

Bohužel je pro mne pokračování Sherlocka obrovským zklamáním, krásná podívaná pro oči,ale nic víc .... škoda říkám si po tak našlapaném a do dokonalosti dovedeném prvním díle.... ()

vasa23

Ne, tohle už nebyl Sherlock Holmes. Byl to James Bond, Ethan Hawk a Indiana Jones dohromady. Z detektivky se stal akční film, zápletka byla nudná, děj křečovitý, akorát ty efekty zůstaly dobré, ale to je dnes v každém druhém filmu. Když to srovnám se seriálem z produkce BBC http://www.csfd.cz/film/281729-sherlock/ tak bych možná měl dát jen 2*. Škoda že více prostoru nedostal Stephen Fry, Jared Harris byl jako Moriarty téměř dokonalý. ()

wOOzIe

Chytré, vtipné, ironické, sarkastické a s velkou dávkou nadsázky.... A přesně tak to musíme brát... Ritchie stvořil opět výborně fungující film vedený úžasným Robertem Downeym Jr. Opravdu dokonalé... Opravdu to stojí za to - přes dvě hodiny akční , lehce mysteriózní, ale hlavně vtipné zábavy. Ritchie oprášil Holmese znovu originálním a geniálním způsobem:-) palec nahoru! ()

narthasia

No čo povedať. Táto druhá časť ma dosť sklamala. Dr. Watson síce dostal viac priestoru ako v jednotke, čo ma potešilo, ale tie spomalené zábery, aby vyplnili čas a ohúrili svojou efektnosťou, tam vôbec nemuseli byť. Potešilo by ma, keby sa režisér viac sústredil na rozprávanie deja ako na efektovosť. Postava cigánky sa tam zjavuje akoby náhodne, keď treba. (Mali jej dať viac priestoru). Prekvapila ma dosť obrovská chyba, keď Watson ide do post officu tak vykopne dvere a keď ho opúšťa tak slušne za sebou zavrie dvere (žeby ich stihol okoloidúci napraviť? ) Je to film, ktorý pobaví a hlavne kvôli úžasnej hre Roberta Jr. Downey-ho. Táto rola mu proste sadne ako riť na šerbel. Bez neho by Sherlock nebol Sherlockom. ()

boo-boo

Z vizuálneho hľadiska už zjavne nebolo čo inovovať, a tak sa recykluje stará oku lahodiaca vizáž (výprava je bezchybná, klobúk dole). Bohužiaľ tá sama o sebe nedokáže podržať riedky a na takmer neúnosnú stopáž rozťahaný dej. Body hore za finále (scéna v lese a záverečný súboj). 50% ()

dj_kure

Až moc pokusů o zvrat a až moc pokusů o zabití hlavních hrdinů kteří jsou v tomto díle obdařeni nesmrtelností, protože je jasně dáno předlohou, že neskončí ani na kolečkovém křesle natož v márnici, Ne, že by se zrovna 2x nový Sherlock držel předlohy, ale všichni zřejmě víme, že by byl problém natočit trojku bez Downeyho a Lawa :)). ()

markyzgero

ja to reknu na plnou hubu..! PÍČOVINA,PÍČOVINA ...dva stárnoucí playboyové hrajou v manýristický PÍČOVINĚ,pojednávající o ...PÍČOVINĚ... a to mam opravdu oba rád... ()

diffside

Mne v tomto filme nechybalo vobec nic. Ma super atmosferu, hudbu, efekty, hlasky, postavy (Holmes opat boduje) a vyborny koniec :) Nenudil som sa ani na okamzik, takze davam plny pocet :) ()

Marwinek

Tohle nemá se Sherlockem Holmesem od A.C. Doylea vůbec nic společného. Zápletka je blbá a předvídatelná a celé se to veze na zpomalených záběrech alá Matrix, sem tam cosi jako kung-fu, vůbec mě to nebavilo a nabýt v kině s polovičkou odešel bych. Na druhou stranu, je to sice kravina, ale hodně dobře udělaná. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011