Policajný detektív John McClane (Bruce Willis) prichádza do Moskvy, aby našiel svojho syna Jacka (Jai Courtney), ktorý sa mu v poslednom čase odcudzil. Johna ale čaká prekvapenie, keď zistí, že jablko nepadlo ďaleko od stromu. Jack totiž v Moskve pôsobí ako tajný agent, chrániaci informátora z vládnych kruhov, Komarovova (Sebastian Koch). Otec a syn McClaneovci sú nútení prekonať osobné spory a nasadiť vlastné krky, aby dostali Komarovova do bezpečia a odvrátili hrozbu katastrofálneho zločinu v bezútešnom mieste našej planéty – v Černobyle. Do hry tak vstupuje obchod s plutóniom, ruskí oligarchovia, brutálne moskovské podsvetie a tiež rôzne predstavy Johna a Jacka McClaneovcov, ako za týchto okolností majú presadzovať zákon. Navyše, Jack McClane sa ako tajný agent v Moskve výborne vyzná aj dohovorí, naopak, otec John je úplne stratený. A to mu na dobrej nálade rozhodne nepridáva... (TV JOJ)

Thomm

Série Die Hard nemá 5 dílů, ale 4. A Good Day to Die Hard je totiž stejně špatný jako nejnovější Seagalovky, akorát že místo Stevena je tu Bruce. Nefunguje tu vůbec nic - akce, hlášky, příběh. Jsem úpřímně znechucen a snad poprvé přiznávám, že Willisovi došel dech. He's too old for this shit. Tohle byla tragédie. ()

maty39

John McLane alias Bruce Willis je stále ve formě. Tzn. jeho šarm je nezničitelný, i když tento film se snaží jeho šarm pohřbít velmi intenzivně. Akce je relativně koukatelná. Tím končí pozitiva. Koncept smrtonosných pastí se vytratil už někde v minulém díle, ale to byla alspoň poměrně zábavná podívaná. V tomto filmu z Die Hard série nezůstalo nic, kromě jména hlavního hrdiny a jeho představitele. To bych dokázal přenést přes srdce, jen kdyby Die Hard 5 byla lespoň zábavná podívaná. Jenže Bruce dostal parťáka / syna. Hrozná chyba. Ta postava je hrozně napsaná, hrozně zahraná, nesympatická, na zabití. Padouch také není plusem tohoto filmu, akční scény jsou někde v neutrální poloze a ve výsledku je pátá past (doufejme s ohledem na další díl) kvalitativním dnem této série. Není to odpadní film. Na to tady pořád září charisma Bruce Willise, akční scény jsou řemeslně zvládnuté a je jich opravdu hodně - tzn. něco se pořád hýbe, bourá, exploduje, střílí se. To zaměstná vaší pozornost, ale nic co by jste si zapamatovali, nebo něco, co by vás nadzvedlo ze sedačky nečekejte. ()

Erik7595

Tak musím povedať, že je to zo všetkých častí najslabší diel, v ktorom, a je to až bolestivé povedať, mi John McClane v roli Willisa v niektorých momentoch liezol na nervy, či už svojím hysterickým chovaním zo začiatku filmu a nevtipnými a suchými hláškami ( vždy pri ďalšej nasledujúcej vete „Jsem na dovolený!“ som mal chuť scenáristu nakopať do zadnice. Celkovo je scenár zle napísaný a svojimi dialógmi celkový dojem z filmu kazí najviac. Smutný fakt je, že ten McClane, akého poznáme a máme radi, ten v tomto filme v plnej miere nie je. Willis sa to síce snaží zachraňovať hlavne iróniou a nejakými hláškami, ale problém je v zle napísaných dialógoch, kde tie slovné frky jednoducho vo väčšine prípadov nefungujú. Ďalším prúserom je úplne žalostný záporák, ktorý nemá patričnú auru pre zloducha, žiadna poriadna autorita ani charizma, namiesto nej je jeho charakterovým znakom chrúmanie mrkvy ?! O logike netreba uvažovať, i predchádzajúce Pasce boli prehnané a akčne prepálené, ale dávali vo svojom svete zmysel. Ale to, čo sa dialo na záver v Černobyle, to bolo svojou absurditou až béčkovo úsmevné.Nejaké pozitíva sa tu nájdu, tak aby som aj niečo pochválil – vo väčšine prípadov okrem záveru bola akcia natočená nadpriemerne, najlepšia bola na začiatku s tou automobilovou honičkou po Moskve. A ten, ktorý hral syna McClana, ma príjemne prekvapil a do role mi celkovo sadol. Menej ako 3*, ako priemerný akčný film, kde treba úplne vypnúť mozog je to relatívne ok, ale ako ďalší prírastok do kultovej série, ktorá si doteraz udržiavala svoju laťku vysoko, je to SKLAMANIE. 50% a 3*** s odretými ušami. ()

BreHas26

Musím se přiznat, že na pátou Smrtonosku jsem se hodně těšil, ovšem už jsem se tolik netěšil, když jsem si přečetl kdo film režíruje... Nemohl jsem strávit ty dialogy na začátku v automobilové honičce - to jako WTF?! Ty dialogy byly, jak kdyby je napsalo pětileté dítě. Útěchou pro mě byla scéna v tom tanečním sále (to bylo alespoň McClanovské hláškování), střelený tanečník s mrkvičkou, otvírání kufrů aut a když syn a táta McClanovi vylezli z bazénu. Dlouho očekávané "Yippee Ki-Yay Motherfucker" mě velice zklamalo a to jenom díky protahovanému pádu vrtulníku. Zatím jsem viděl jen rozšířenou verzi filmu, pořád tu ale zůstává nepochopitelné. Proč sakra z rozšířené verze vystřihli začátek s McClanovou dcerou?! To jsou výrobci filmu tak blbí, že jim přijde lepší vystřihnout scénu s "Průvodcem pro Idioty" a přidat tam zbytečnou, tupou, bezvýznamnou akci? ()

Illy

Nejvíc mě mrzí že koncept předchozích dílů šel do prdele. Jinak John je stále perfektní, je to prostě Willisova role. Proti akci nic nemám, Jen díky filtrům působí film lacině. Nejhorší díl? Určitě. Pořád slušná jízda? Ano. ()

Echelon1

Hmm, Najprv akože to nenesie v názve kombináciu slov Smrtonosná pasca: Zábava, ale len na vyplnenie času, po skončení budete mať problém si spomenúť na jednu ucelenú scénu...Celkovo sa však jedná len o akčnú zábavu, akcia je prehnaná a trochu nudná, ide hlavne o likvidáciu budov a desiatok áut. Dejové zvraty tiež prehnané, konšpirácie s Černobylom taktiež...Zápletka plochá...Musím ale udať pochvalu za to že, konečne v Rusku neukazujú staré autá z čias ZSSR a podobne. Teraz z pohľadu toho, že to má v názve Smrtonosná pasca: Ach, keď si spomeniem, že v prvom diely Willis bojoval proti dvanástim záporákom v jednej budove....Priznám sa, pre mňa existuje Smrtonosná pasca 1, 2, 3. Štvorka bola skvelá, ale aj to už bolo prehnané a názov Smrtonosná pasca to nemalo mať. Ale držala si Ačkovú kvalitu. Nech Willis točí akčné filmy, ale už dosť nadpisov Die Hard. ()

majo_svk

Kto by to bol povedal, že legenda akčnej klasiky John McClane a vôbec séria Die Hard, dopadne až tak zle. Divák, ktorý vyrastal na prvých troch častiach, bude nesmierne sklamaný a naštvaný. Brať novú Smrtonosnú pascu, ako pokračovateľa nesmrteľnej legendy, je urážka najhrubšieho zrna. John už nie je tým drsným, hláškujúcim a vtipným policajtom, ktorého sme tak žrali. Film už nie je tým colovým akčkákom, ktorý popri skvelých akčných scénach, napätí a primeranej zábave, prinášal aj zmysluplné dialógy, príbeh a dominantný charakter hlavného hrdinu. Vtedy to všetko krásne fungovala a odsýpalo. Die Hard sa jednoducho stala nesmrteľnou akčnou klasikou. V pokračovaní nefunguje nič, ale úplne nič. Snímok si naozaj nezaslúži niesť značku Die Hard, pretože s ňou nemá nič spoločné. Je to otrasné pokračovanie. Na druhej strane, ak si odmyslíme McClanea a názov, tak ide o priemerný oddychový akčný film s modernými vizuálnymi prvkami a naozaj výborne natočenými akčnými scénami. Niekedy je akcia veľmi presýtená, ale stále je to pozerateľné a divák nepociťuje nudu. Príbeh a dialógy sú hrozné, hlášky trápne a niektoré scény naozaj divné. Na štvorku, ktorá sa už tiež uberala moderným smerom, som si zvykol a celkom sa mi páčila, pretože si zachovala aspoň kúsok zo starej dobrej Smrtonosnej pasce. Na päťku si nezvyknem, nechcem zvykať a nebude sa mi nikdy páčiť v kontexte celej série. Budem ju brať ako jeden veľký prešľap...55% PS: Ak niekedy vznikne pokračovanie, už teraz mám strach, aké bude. Aspoň, že Sly stále točí filmy pre akčných fanúšikov, ktorí by akčné klasiky (Rambo, Rocky, Terminátor, Prepadnutie v pacifiku) nevymenili za nič na svete:) ()

Tigran

Tak tohle je opravdu jeden průser za druhým: Za prvé: John McClane v tomto filmu není John McClane. Prostě není. Není to ta samá postava, kterou máme rádi z prvních tří filmů. Dokonce i v tom čtvrtém byl Willis víc McClane, než tady! Za druhé je to celé neuvěřitelná nuda, zápletka je nezajímavá a po chvíli vás přestane zajímat, o co komu jde a jestli se někomu něco stane nebo ne. To by ovšem mohly ještě trochu zachránit akční scény, že? Jenomže to se tu neděje, protože John Moore je zkrátka opravdu špatný režisér. Takže desetiminutová automobilová honička se zdá býti třicetiminutovou, jelikož se u ní divák nudí. Ostatní akční scény jsou založeny na tom, že Willis s (naprosto nezajímavým a necharismatickým) Courtneym někde běhají se samopalama a střílejí, což možná nezní špatně, ale jelikož to celé postrádá nějaký zajímavý zábavný nápad a náboj, tak je to opravdu nudné. Akční scény jsou proloženy povídáním si a řešením vztahu "syn/otec", ale hlubší psychologie se tu nedočkáme, takže... Nechci se opakovat, ale... Je to nuda! Z letargie mě trochu probudila až poslední akce s vrtulníkem (protože tam něco vybuchovalo a podobně), ale žádná sláva, spíš jsem se chvílemi chytal za hlavu. Zkrátka... Nudnou akci vystřídala akce přepálená a poněkud debilní. Ovšem možná méně debilní než ve čtyřce se stíhačkou. Závěr? Jsem smutný. Opravdu jsem na konci kromě znuděnosti cítil smutek, že se Bruce Willis o svoji nejslavnější roli nestará lépe, kývne na takovou ubohost, jako je tento film a společně se scénáristou a režisérem posílá celou sérii do kytek. ()

Brejlil

Nebýt to McClane, ikona mého dospívání, tak by šlo o velmi průměrné béčko s jednou docela dobrou scénou, mnoha WTF momenty a velmi nehezkým, tmavým vizuálem. Tím asi na poslední chvíli maskovali všechny nutné vizuální efekty v zoufale snaze nahradit Moskvu Budapeští. Jenže to "jako" je dobrodružství Johna McClanea v Moskvě a tak to není ani průměr. Willis opět předvedl průměrnou postavičku jako v několika svých posledních filmech, Kochovi neprospěla snaha o ruštinu, jeho dcerka byla hnusná už na pohled a zápletce se vysmálo několik desítek scénáristů. ()

JK-Stinger

Dost špatnej vtip na kultovní McLaneovu trilogii. On tedy ani čtvrtý díl nebyl kdoví jaké veledílo, ale tahle patlanina v Rusku se fakt nepovedla. Spousta destrukce sice vypadá dobře, ale už to zdaleka není ten starý dobrý hláškující Mclane, takže se mi páni filmaři nesnažte věšet bulíky na nos a radši rozjeď te něco novějšího, než takhle kurvit starou dobrou klasiku. ()

Hepy13

What The Fuck? Od kdy má McClane syna? Mě k Johnovi skvěle sedla jeho role nekompromisního tatíka náctileté dcery jakou mel ve čtyřce. Naopak s tím synem to byl FAIL jak prase. A kde jsou jeho drsňácký hlášky? Kde je nějaký cool příběh? Jako třeba ve trojce ''Simon říká'' nebo čtyřka s Hackerem. No teda ve čtyřce sice McClane sundaval vrtulník autem, běhal po stíhačce, ale určitě to bylo lepší a víc cool než celý tenhle paskvil. Pátá Die Hard, a přesne tak dopadl i Willis...je tu jak páté kolo u vozu. ()

Nolanofil

Akcia zle zo strihaná, len miestami sa tam objavia pekné zábery, napr:niektoré scény s vrtuľníkom, ktoré sa nanešťastie objavujú aj vo finále. Prestrelky nevyužité-zmätené, oproti predchádzajúcemu dielu, vyslovene slabé. Na to že to má R-ranting, sa tu fuckuje málo a zbytočne. A to najhoršie, John si nechá vysrať na hlavu od každého a to od úplne každého, len krčí plecami ako Cervenak v kine a sem tam sa u toho ušklebne a zatvári unavene. Smrtonostná pasca 5 má pár svetlých momentov, akčných a aj vtipných hláškovych, kvôli krátkej stopáži to pôsobí svižne, lenže opak je pravdou. Je to celé krčovité a na silu. S.Woodsovi odseknúť ruky a Johna Moora povesiť, nech už nepáchajú zlo na filmoch. PS: Pri vyznaní otcovskej lásky od Johna k Johnovy Jr. som len neveriacky krútil hlavou. --------- Po druhom zhliadnutí, (áno dobrovoľne som dal tomu druhú šancu) uberám o jednu hviezdu. Je to hrozne natočené, nenávisť voči tvorcom, sa ešte viac prehlbuje. ()

toi-toi

Gratulujem pánom Moorovi a Woodsovi za preukázanie absolútnej neschopnosti. Moore už dosral Maxa Payne avšak tu sa prekonal. Bruce síce je už starý a lenivý sráč a potreboval pomoc, o to pokoj, ale takéto klišé na úrovni Seagala v najhorších rokoch si nezaslúžil. Courtney je Bruceovi asi tak vyrovnaný partner ako brúsny papier je skvelá ženská vložka. Škoda toho. Film je hype sem, wau tam. Dokopy možno tvrdiť, že film je hovno v kelímku od dobrého jogurtu. Charizma Brucea, ksichtík Julie Snigir a pár béčkových vtipov mi zdvihli nostalgicky kútiky a tak ja som teda zdvihol hodnotenie. ()

zdenur

Die Hard odešla s tímto dílem definitivně do kytek. Samoúčelná destrukce proložená debilními sentimentálními žvásty. ()

Antaeus

...a keď som dopozeral film, pustil som si "vystrihnuté scény". Už zo zvyku. A hneď mi došlo, čo filmu chýbalo. Pekelne príjemné odľahčenia medzi ratatata bum a: "Džon.." "Áno Jack? "Vieš Džon.." "Ja viem Džek.." A naopak. Boh ho vie, čo viedlo majstrov filmárov k tomu, aby tie najzábavnejšie scénky putovali do bonusu na DVD. Scéna v gan stóre bola prosto maškrta. Rovnako aj výber auta a jeho následná krádež čečenským gangstrom. Preveľká škoda, pretože práve momenty, kedy Džon do niekoho ryje, sú na celej sérií najzabavenejšie. Ku filmu asi len toľko: Akčné scény super, najmä naháňačka na diaľnici a záver s vrtuľníkom. Majstri filmári sa mali vysrať na snahu prekvapiť a podmieniť tomu vystrihávanie toho najzábavnejšieho a mali ísť radšej priamo k veci, ako to Džon a ja máme najradšej. A štvrtá by k tomu patrila ako radiácia ku Pripyati. ()

Lilloos

Co může akčňák pokazit víc než příšerná zmatená kamera? Tedy ne že by se snad scénář, zápletka nebo obsazení nějak povedly, ale tím, že se poslední záběr obešel bez třesení, mě o svých kvalitách žádný kameraman nepřesvědčí. ()

honelnik

Preč sú tie časy kedy by si John McClane pri masakre ruskej mafie prepotil aspoň jedno tílko... John cestuje do ruska aby vytiahol z basy svojho za vraždu právoplatne odsúdeného syna, pričom ako správny tatko neváha bez jedinej otázky rozjebat pol moskvy. Pravé čaro starých McClane-oviek bolo v tom, že John bol proste smoliar jak sviňa, vždy na totálne nesprávnom mieste v úplne zlom čase a jeho jedinými pomocníkmi v šialenej situácii proti obrovskej presile bol štvorlístok Náhoda , Dúvtip,Jágr a Šťestíčko. Situáciu riešiť nikdy nechcel, ale často bola v ohrození jeho vlastná rodina. Starý john sa ovšem uspokojí s ďaleko menšou motiváciou, napr "Let's kill some bad guys" a nadopovaný nitroglycerínom čo mu musia pichnúť pred každou scénou ide riešiť niečo do čoho ho je ale úplné hovno. Už sa teším na 6tku “Die hard 6 : From ISS with kisses“ a na 7 diel “Die Hard 7: Konečné riešenie rómskej otázky na Slovensku“. Z Johna, dovtipneho hajzlika sa stal senilny pánko s ľahkým prstom na spúšti . S pribúdajúcim vekom Johnovi očividne začína rašiť v zátylku demencia, keďže jeho pud sebazáchovy je za všetky tie roky na absolútnom minime a John sa teda vyzbrojený svojím kyslím xichtom postaví tvárou v tvár ozbrojenému komandu, vojenskému transporteru, i na ten vrtuľník sa dostane... Toto všetko je síce smutné, ale WTF of the week vyhráva scenár a všetky tie kulehy, ktoré tu odmietam vymenovať, len poviem, že výber finálnej lokacie je viac než retardovaný. Je nad slnko jasné, že tvorcovia vôbec nechápu v čom sú staré Die Hard silné a rozhodli sa pokračovať v odbočke, ktorú nakrocil fešák Len Wiseman. Technický je to súčasný štandard, zopár záberov je síce opäť vyslovene lahôdkovych ale viem si predstaviť 10 filmov, kde by sa hodili viac. Tak jak tak, zle. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (viac)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)