Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

KcarlosK

Tak já tu ruku teda zvednu Lima :-) Pro mě je základem každého filmu scénář. Pěkné obrázky prostě nestačí. Na ty jsou tu dokumenty od BBC. Kouká se na to vážně pěkně a z některých záběrů mi cinkla čelist o koberec, ale to je asi tak všechno. A to jsem si dovolil dokonce pochopit, o čem to celé bylo. Ono je to také dost těžké nepochopit, když to má tak názorný konec, že? ()

Stiwn

Výborná podívaná co Vás nenechá v klidu... doporučuji všem co mají rádi "napínavé" filmy.Naprosto suprová podívaná! ()

elgato

Co to má být? Nějaká buchta ve skafandru si hraje ve vesmíru se šroubkama. A když jí do toho něco vletí, tak se rozhodne vrátit domů, přes zastávky u kolegů z Ruska a Číny?! ... a já 90 minut napjatý lapu po dechu jak to dopadne?! To mě dostalo a všem doporučuji. ()

Hanzell

Cuarónovy Vesmírné vizuální orgie. Mé srdce scifaře a vesmírného fanouška plesalo blahem, žádné kdysi dávné předaleké galaxie, žádné hluboké vesmíry, žádní emzáci, černé díry ani anomálie. Vesmír zobrazený tak jaký je, drsná, na kost zmrzlá nehostinná bestie, která nás přes veškerá nebezpečí odedávna přitahuje. Cuarónovi kluci to vědí a náležitě nám ho se vší pompou servírují. Piercův hudební doprovod excelentně dokresluje atmosféru, skvěle napíná, místy ani nedýcháte a Sandra je, jak jinak, opět výborná včetně Džorže, který jí perfektně sekunduje. Celá tahle vakuovaná jízda není o příběhu, není o nějakém hlubším poslání či vzkazu divákovi, je o přežití, je to o tom, otevřít vám čelist, devadesát minut vám ji nechat úžasem dokořán a pak vás vizuálně vyždímaného vyhodit na ulici. Excelentní 3D epos pár set kilometrů nad zemí. Ve stoje tleskám. ()

david115

Těšil jsem se na tento film už z důvodu toho,jak se o něm mluvilo v superlativech.Vyhodil jsem všechny z bytu a v klídku jsem si pustil tento film.Po deseti minutách jsem si šel do kuchyně pro pití aníž bych si film stopl,to mi bylo už divný.Po půl hodině jsem si šel dokonce do ledničky pro oběd a ten jsem si ještě k tomu ohřál v mikrovlnce na minutu a film jsem si opět nestopl jen jsem slyšel zvuk.U konce filmu jsem byl v situaci,kdy jsem si řekl,je to hodně nadhodnocenej film,aspon tedy já to tak cítil. ()

mivael

Ze začátku jsem si říkala že to asi bude nuda.....a najednou mne to vcuclo tak šíleně že jsem chvílemi nedýchala.....tak napnutá jsem u filmu dlouho nebyla.Skvělý film. ()

megiiii

Rozhodně nejlepší film z vesmíru, který jsem kdy viděl. Efekty úžasné, škoda že jsem film neviděl ve 3D. Sandra hraje slušně a George jí v tom zdárně sekunduje. Spolu s Rivaly určitě top film roku 2013. Nechápu, jak se na ČSFD můžou najít pitomci a nazvat tento snímek odpadem. ()

MaxDamage1

Film u kterého se nenudíte ani vteřinu a nenechá Vás vydechnout. Byl jsem překvapen detaily a hlavně skvělou atmosférou! Film mohu pouze doporučit a 5* je zasloužených. :-) ()

Freezyman odpad!

Jeden z nejhorších filmů, který jsem kdy viděl. Je sice fakt, že jsem tento snímek viděl ve 2D a že ve 3D by se nejspíše alespoň prostředí vyjímalo stoprocentně jinak, ale naprosto nulová dějová linie, pro mě šíleně přehrávaný a neprofesionální herecký výkon Sandry Bullock, ve mě zanechal prázdnou díru v duši. Ani oslňující George Clooney nedokázal zabránit tomu, abych tomuto filmu dal nálepku: ODPAD! PS: Námitky, že nejde o děj, ale o zpracování 3D? V tom případě byl tento film naprosto zbytečný a je lepší si zajít do kina na 3D dokument o Vesmíru, který bude realističtější, pravdivější a dozvíte se mnohem více, než o vnitřím rozpoložení Sandry Bullock a jejích záchvatech při nezvládání stresových situací. ()

neo101

Buď vás to dostane a nebo vůbec. Mě to dostalo. Jen jsem nepochopil dvě věci. Jak se do vesmíru může dostat nevyškolený astronaut, nezvládající stresové situace, co mu padají šroubky z rukou. Já měl dojem, že tihle lidi jsou nejlepší z nejlepších. No a pak gravitace působící na člověka v místě, kde gravitace neni, viz sebevražedná scénka. ()

devatnik23

Jako dobre, nehovorím, dalo sa to kukat ale na plný počet to nebolo. Ved ludia budte kritický. Odhliadnuc od 3D efektov tak je to len slabý a priemerný film. ()

BranuliQ

Bravó!!! Jeden z najväčších filmových zážitkov, a to nie len tohto roku. Je to neuveriteľný film, pri ktorom dokonca zabudnete dýchať hlavne vďaka tej dokonalej kamere, nádherných scenérií či efektov a k tomu dokonalá Sandra Bullock s monštruóznou hudbou v pozadí. Nádhera, a jednoznačne film roku. ()

jarkametelka

Vizualne a dramaticky uchvatne dilko o zene,ktera se nevzdava.Zabery vesmiru jsou tak dokonale,ze muzou budit u citlivejsich jedincu zavrat a pocit beznadeje...Nedivil bych se,kdyby si letos na oscarech snimek odnesl sosku za nejlepsi efekty.Zabery leticich hercu v nekonecnem prostoru jsou opravdu uchvatne,proto se to doporucuje videt na co nejvetsim platne,nebo obrazovce.Herecky bezchybne,me osobne se libil Clooney a jeho hlasky, vic nez vyplasenejsi Bullock...Nejdulezitejsi je atmosfera,bez ktere by snimek nemohl zit-ta se povedla dokonale.Jsem zvedav,jak snimek dopadne na predavani cen. ()

chep13

absolutne nerozumiem preco je taky poprask okolo tohto filmu. nudaaaa. a to aj ked vezmeme do uvahy, ze sa tam vlastne nema co udiat. ak to totalne prezeniem, tak armagedon bol lepsi. absolutne ziaden putavy pribeh, Sandra bola super, to treba uznat, ale inak fakt o nicom. strasna nuda. po 15 minutach som to mal chut vypnut a cakal som do konca len preto, ze priatelka bola zvedava na koniec. takmer sa ho nedockala a skoro zaspala. sorry, ale pre mna hrozny film. urcite si nepozriem znova ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)